Dieseling

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Dieseling

Příspěvek od Kubajzz » 13 led 2006 13:14

Posledně jsme načli tohle zajímavé téma. Pro ty co to neznají: mělo by to být zapálení oleje ve válci vzduchovky při rychlém stlačení vzduchu (teplota prý až 1000°C), prostě něco jako nafta v dieselu.
Prý to třeskne jako malorážka, brok vyletí rychleji, ale přesnost je v háji.
Máte s tím někdo zkušenosti?
Stalo se to někomu?


Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 13 led 2006 13:23

Docela zajímavý návod na partyzánské zvýšení výkonu vzduchovky 8) . Použít místo oleje třeba benzín a nějakou tvrdší diabolku (aby se nestrhla ve drážkách), tak by to mohlo být docela spolehlivé... (taky by se dal použít např. aceton, benzen, éter, nebo nějaké jiné org. rozpouštědlo, ale to už by bylo asi trochu moc vražedné :lol: ).
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 13 led 2006 13:44

JJ, podle mě by byl největší problém vychytat tu správnou koncentraci. A asi ji i trochu nahřát. Nafťáka taky nenastartuješ bez žhavení.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 13 led 2006 14:16

Existujou diesely, které se startujou natvrdo bez žhavení (speciálně vojenské vehikly- např. Praga V3S- ta žhavení snad ani neměla, jestli si správně pamatuju).
Ale jestli tenhle jev (dieseling) skutečně existuje, tak na tom nezáleží, protože při použití benzínu máš jistotu, že to bouchne spolehlivě (při správné koncentraci, ale ta může být +- 50 %- protože ta směs se zapaluje v poměrně širokém rozmezí koncentrací). Nafťáka nalitého benzínem taky nastartuješ zaručeně i bez žhavení :lol: (bohužel jen jednou :cry: ).
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 13 led 2006 14:24

to jsou nápady :lol:
někde na netu jsem našel návod na třaskavé diabolky, třeba by se vám k tomu ještě hodily :) i když nevím jak střílí diabolka vzhůru nohama a jestli by spíš nepráskla v hlavni :?

No já to zkoušet nebudu, spíš by mě jen zajímalo jestli to někdo zkoušel a funguje to? ale trefit s tím něco by byl asi zázrak
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Re: Dieseling

Příspěvek od Andy » 13 led 2006 14:41

Kubajzz píše:Posledně jsme načli tohle zajímavé téma. Pro ty co to neznají: mělo by to být zapálení oleje ve válci vzduchovky při rychlém stlačení vzduchu (teplota prý až 1000°C), prostě něco jako nafta v dieselu.
Prý to třeskne jako malorážka, brok vyletí rychleji, ale přesnost je v háji.
Máte s tím někdo zkušenosti?
Stalo se to někomu?
Samozrejme ze s tim mam zkusenost.
Proto jsem na to v minulem THREADu take upozornoval.

Staci dat krapet WD du dutiny diaboly a je to tresk jako prase (mel jsem Gamo Hunter 440 - bez difuzeru samozrejme).
O valci nemluve. Nicmeme casem spalis tesneni.
Samozrejme se zanese splodinama celej valec a zacne drhnout.

Take se ti nepodari tam dat pokazde stejne mnozstvi, tedy o presnosti takove strelby se neda mluvit. Vykonove je to zajimave... ovsem v porovnani s LR nezajimave... 25J s dieselingem je nic.

Nablbnul jsem se dost. Proto si muzu dovolit sem tam poradit.
Naposledy upravil(a) Andy dne 13 led 2006 14:42, celkem upraveno 1 x.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 13 led 2006 14:42

Střílet výbušné diabolky z dieselové vzduchovky! To je síla! Ani se nedivím, že nám ty zbraně chtějí sebrat- bojí se, že se ukáže, že jsme ještě větší blázni než oni! :lol:
Ovšem jsem rád, že mi někdo důvěryhodný potvrdil, že tenhle jev skutečně existujue a má efekt na zvýšení úsťové rychlosti. Až mi seberou ZP a já budu chtít dělat soukromého odstřelovače, vím, jak na to :!:
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 13 led 2006 14:46

Diabolka naopak lítá v pohodě. Jako děcko jsem tak na zahradě likvidoval slimáky. I když oproti normální pozici jsem žádný "zvýšený ranivý účinek" nepozoroval. :lol:

Ten dieseling by snad teoreticky mohl fungovat, akorát nevím, kde se bere ten údaj o té teplotě 1000°C u stlačeného vzduchu? Podle mě tolik ta vzduchovka nikdy nedá, to by musela po pár ranách rychle za sebou žhavit jako sviňa. A o zahřívání vzduchovky jsem nikdy neslyšel.
Jde mi o to jestli vůbec v pístu může vzniknout teplota, co by tu směs zapálila.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 13 led 2006 14:51

Kubajzz píše: Jde mi o to jestli vůbec v pístu může vzniknout teplota, co by tu směs zapálila.
Bud si jistej ze muze. Co vic rict uz nevim.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 13 led 2006 14:55

Kubajzz píše:...Jde mi o to jestli vůbec v pístu může vzniknout teplota, co by tu směs zapálila.
Může, ale 1000 °C to nebude, to se spolehni :wink: . Na zapálení olejových par (zvlášť u řídkých, nízkovroucích olejů jako je např. WD 40), ale nepotřebuješ teplotu vysoké pece.
RV

takze takto je to...

Příspěvek od RV » 13 led 2006 15:43

ked som ako vyrastok chodil este do streleckeho kruzku, presne toto mi sem tam urobila ta osamolepkovana Slavia. Rana ako z kanonu a diabolka sa mi dokotulala naspat. A az na stare kolena sa dozviem cim to bolo. Pani, dakujem za osvetu. :D
sikula
Příspěvky: 39
Registrován: 09 črc 2005 22:27
Bydliště: policka

Re: Dieseling

Příspěvek od sikula » 13 led 2006 19:54

Zaručená směs : 45% ether, 35% petrolej, 20% olej = palivo do detonačních motorů pro modeláře.
Dodík

Příspěvek od Dodík » 14 led 2006 12:31

Dieseling je realita a stává se třeba po údržbě , když se dostane třeba konkor tam kam nemá.
Mě se to stalo a byl to ostrý třesk srovnatalný s .22 lr a zvuk po dopadu na 30M jsem vůbec nepostřehl, tak si myslím že to muselo být hodně rychlé...
To množství oleje stačí i dost nepatrné protože se to opakovalo asi 3x za sebou než to postupně,,přešlo".
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 14 led 2006 13:01

Budu to muset vyzkoušet. Trochu si zaexperimentovat.

2Dodik: A z jaké vzduchovky?
Dodík

Příspěvek od Dodík » 14 led 2006 13:29

Nechci dělat reklamu, tak-že je to,, nejmenovaná Turecká značka" :lol: s označením 105
Odpovědět