Privesky, uprava hilzen a podobny malickosti

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 24 pro 2008 11:06

aaahaaaa, tak to jsem nepostřehl :)


Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 24 pro 2008 11:10

Byly to skleněné ampulky naplněné střelným prachem ze 7,62x54R a ještě s čímsi. To že by prach zahořel nebo něco bych se nebál, to opravdu ne. Ale zakopnout a rozmáznout si to sklo na hrudníku bych opravdu nechtel
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Propiska

Příspěvek od Apevia » 24 pro 2008 18:40

Tak mi to nedalo :) Před chvílí jsem přišel od soustruhu :) Udělal jsem si propisku z 7.62x54R od Barnaulu :) Nejdřív jsem chtěl do Pb jádra udělat jen dírku, nakonec se mi strhlo, tak jsem ho vytavil (kua, příště beru ty rukavice) a pak jsem to celé zkompletoval :) Tady je výsledek:
Přílohy
DSC04227.JPG
DSC04228.JPG
DSC04229.JPG
Cogito ergo armatus sum.
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Ještě

Příspěvek od Apevia » 24 pro 2008 18:40

Ještě ;)
Ty značení je jen malované lakem na nehty ;)
Přílohy
DSC04230.JPG
DSC04231.JPG
Cogito ergo armatus sum.
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 24 pro 2008 23:47

pěkný :wink:
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Porejpaná

Příspěvek od Apevia » 24 pro 2008 23:57

Mám ale porejpanou střelu :( Uděláme další :-D
Cogito ergo armatus sum.
Otesánek

Příspěvek od Otesánek » 25 pro 2008 05:36

Napoprvé myslím hezký, ono to chce vyzkoušet a střelu můžeš kdyžtak vyměnit. Vytavení jádra je podle mě nejjednodušší a nejrychlejší způsob, střelu chytnu do peánu - to jsou takový delší chirurgický klíšťky - ale stačí i normální, na sporáku ji hrotem dolů zahřeju a až olovo povolí, vyliju ho. V tvým případě to bylo spojený i s vánočníma tradicema :lol: Jak jsi ladil ten kousek od vnitřního dna nábojnice po tuhu? Já už žádný vložky nepoužívám, na dno tyčkou napěchuju papír a doprostřed udělám důlek pro konec tuhy. Je to jednodušší a stačí to. Zápalku většinou odstraním a na dně udělám očko, občas jsem vyráběl i jednodušší provedení z vojenskejch nábojů, tam stačilo zápalku Berdan zahřát nebo do ní klepnout a ona prskla a z nábojnice vyskočila sama a dál jsem s tím nic kromě vyčištění nedělal. Střelu do krčku nelepím aby se dala tuha vyměnit, spojení je dostatečný i tak, případně malinko stáhnu ústí krčku. Jinak při výrobě přívěsků/propisek skoro všechno podkládám kůží a při lisování dřevem, aby nevznikaly otlaky.
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Propiska

Příspěvek od Apevia » 25 pro 2008 09:51

Já jsem tu tuhu jen vyměřil, dolů jsem nic nedával, jen jsem si posuvkou naměřil "hloubku" hilzny a délku části střely která je v nabojnici a pak ustřihl. Vyšlo mi to dobře.
Jinak pi tom vytavování... Já jsem to dělal v garáži, střelu jsem držel v kombinačkách zadečkem dolů, tak zahřívám, zahřívám (tryskovým zapalovačem, celkem pramen) a furt nic neteče, tak s tím jakoby klepnu a ono mi vyskočí olovo z jádra na ruku, naštěstí jsem to hned sklepl, takže mám jen 3 místečka popálený lehce, už je to OK :)-příště fakt beru ty rukavice :-D
Jinak ta střela je poškrábaná díky mé blbosti... Já nemám lis, tak to dělám buď ve svěráku nebo na soustruhu... Nbc jsem chitil za rantl do hlavy střelu jsem si nachystal a začal jsem jí tam tlačit sklíčidlem na vrtání-kvůli tomu ty tři otlaky :( Ale pak mi to došlo, tak jsem vzal kůs dřeva a přez to jsem to tam nalisoval a už to bylo OK :)
Je to dobrej nápad,mi se to líbí :)
Ještě jsem se Tě chtěl zeptat jak tam přiděláváš ty očka? Píšeš že je tam lepíš, ale co je zač to lepidlo? To co mám se mi vždycky utrhne :-D Jde použít lepidlo na závity?
Díky :)
Cogito ergo armatus sum.
Otesánek

Příspěvek od Otesánek » 25 pro 2008 13:22

7,62x54R je dobrej v tom, že je snadno dostupnej a délka tuhy odpovídá. U vojenskejch nábojů většinou kousek chybí (cca 0,5-1 mm, není to vždycky stejný), tuha „klochtá“ a když nechci zasazovat střelu víc do nábojnice (což by vypadalo nepřirozeně), musí se to trochu podložit. S tím tavením jádra – dáš střelu na hořák dnem nahoru a až z něj budou vystupovat stříbrný kuličky, dá se vyklepnout. Soustruh bych používal opatrně, chtělo by to spíš kleštinu než sklíčidlo, ale kde ji vzít... Očko do dna lisuju na přesah, nevím přesně kolik, dělám to podle citu, odhadoval bych to tak na 0,05 mm + kápnu kvalitnější vteřinový (kayano-akrylátový) lepidlo. U zápalek Beran se musí ta část tyčky očka která je zalisovaná odvrtat, aby se do ní vešel hrot kovadlinky. Lepidlo na závit jsem nikdy nezkoušel, ani dělat na očku závit, přišlo mi to zbytečně složitý, i když by to bylo jistější spojení. Nejspíš by to šlo i napájet.
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Přívěšek

Příspěvek od Apevia » 25 pro 2008 21:03

Tak já jsem to dělal z náplně do jednorázové propisky, má dobrý hrot :) Délku jsem si pak stříhal...
Tak musí se to chytat opravdu opatrně, ale jde to :) Dělám na soustruhu všechno leštění, tak si už zvykám ;)
Díky za dobrý nápad, zítra jdu dělat další ;)
Cogito ergo armatus sum.
Otesánek

Příspěvek od Otesánek » 26 pro 2008 05:46

Aha, to jsem v prvním kole nepochopil, já používám tuhu do čtyřbarevky a ta se nemusí do 7,62x54R zkracovat. Propisky a přívěsky vyrábím jak jsem popsal v odkazu na předchozí stránce, postup se dá podle potřeby různě přizpůsobit. Ona je to celkově taková blbost, ale potěší :)
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Jj

Příspěvek od Apevia » 26 pro 2008 10:30

Jj, taková blbůstka, ale je to pěkné :)
Teď jsem zrovna odpaloval 2 zápalky... Jelikož nemám nic takto komorované, tak jsem zápalku zahříval tryskovým zapalovačem než buchla... Měl jsem nbc s ražením 188 85 (ruská výroba, byla v ní střela se stopovkou) tam zápalka jen bouchla a zůstala v ní, ale u náboje zn. Barnaul zápalka úplně vylítla a rozbila mi víčko toho zapalovače (normálně velikánskej natrženej důlek a zkřivený zavírání :shock: má to dost síly ;) a rána taky slušná :)) Za chvíli jdu dodělat zbytek, na vytavování Pb jádra si beru rukavice ;)
Cogito ergo armatus sum.
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Propiska

Příspěvek od Apevia » 26 pro 2008 19:10

Tak jak jsem říkal, dnes jsem dělal další 2 kusy propisek. Oproti první prošly "upgreadem"-přidělal jsem očko pro upevnění na nějaký řetízek. Očko jsem stáčel na soustruhu z Ms kolíků do skříní, dírku jsem vrtal ve stojanový vrtačce... Výsledky se lepší :) Asi si udělám barevný :-D
Přílohy
DSC04285.JPG
DSC04286.JPG
DSC04289.JPG
Cogito ergo armatus sum.
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Dalšé

Příspěvek od Apevia » 26 pro 2008 19:11

Ještě foto toho druhého....
Přílohy
DSC04291.JPG
DSC04294.JPG
DSC04295.JPG
Cogito ergo armatus sum.
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Nedalo mi to :)

Příspěvek od Apevia » 26 pro 2008 19:26

No a nedalo mi to, když jsem se včera večer přehraboval v nějakých nbc a takových malých přebytků, tak jsem našel poniklovanou Ms nábojnici ráže 38Spl a střelu 9mm Luger od Aresu... Když jsem to sesadil, tak to nevypadalo tak zle jak jsem si myslel, tak jsem si dnes hrál. Vytavil jsem jádro (dnes už bez popálenin :lol: , už mi to jde :roll: ), vyrazil zápalku a zvětšil průměr zátravky, upravil ten kolík, zalepil, nalysoval střelu a vyleštil :)

BTW: To očko jsem lepil na půl sekundákem a na půl lepidlem na závity. Do lůžka a na tyčku jsem dal to závitový lepidlo, zamáčknul a chvilku počkal, pak jsem nakapal pár kapek sekunďáku (značka je SOUDAL-Cyanofix: http://www.naradiprofesional.cz/cyanofix-84a-20g/ , podle tohoto: http://www.soudal.cz/cz/tlbl/cyanofix_tl.pdf listu je to právě ono kayano-akrylátový lepidlo cos říkal, jaký použíáš Ty?, stačí to?) do vnitř přez krček, bude to muset držet :)
Přílohy
DSC04298.JPG
DSC04300.JPG
Cogito ergo armatus sum.
Odpovědět