Weihrauch HW40 & Marksman 2004

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
kb
Příspěvky: 395
Registrován: 21 zář 2008 10:02
Bydliště: Piešťany

Příspěvek od kb » 19 pro 2008 20:30

Celkove na mňa pôsobí pištol ako keby bola používaná. Čo je však najhoršie, po cca 30-40 výstreloch sa samovoľne vysúvajú oceľové čapy, na ktorých je upevnený vzduchový valec a o ktorý sa zachytáva poistka na odklopenie horného dielu. Pritom aretačná skrutka čapu valca je nadoraz. Chcel by som sa opýtať Canadaira, ktorý má doma 3 kusy Marksmana, či s tým nemá podobnú skúsenosť, resp. či sa to dá nejako odstrániť. Zatiaľ som do toho nezasahoval (s výnimkou kontroly tej aretačnej skrutky, ktorá sa aj tak nedala viac dotiahnuť) kvôli záruke, pretože som na 50% rozhodnutý, že im pošlem pištol späť na výmenu. Trochu ľutujem, že som si neobjednal radšej HW 40, ktorý je o 30 eur drahší.
Přílohy
IMG_2318.jpg
IMG_2313.jpg


Uživatelský avatar
Canadair
Příspěvky: 200
Registrován: 10 kvě 2007 19:19
Bydliště: KE

Příspěvek od Canadair » 19 pro 2008 21:40

Ja som objednal pre kamošov už 8 týchto Marksmanov, a ani jeden, môžem s určitosťou povedať , nemal žiaden kaz. Som prekvapený. Zrejme došla nejaká špatná séria. To je tiež rozdiel, že asi Weihrauch HW40 by cez výstupnú kontrolu neprešlo. Mieridlá sa mi vyšúchali tiež, ale až po pol roku nosení v plátenej taške, nieje problém ho začierniť, je z kovu. Ešte ti poradím, všimol som si na tvojom terči, že sa ti zrejme pohybuje zadné mieridlo. Treba ho zo spodu zakápnuť (skrutku s matičkou) nejakým lakom(ja som dal acetónový bezfarebný). Pri nabíjaní a nosení sa skrutka mieridla na posuv hore - dole samovoľne vytáča. Bočná skrutka je v pohode . Piest občas namazať klasickou vazelínou, olej sa neosvedčil . Gumené O krúžky občas namažem silikónovým olejom, alebo vymením :wink: , jeden stojí 2,60 Sk.
Uživatelský avatar
Canadair
Příspěvky: 200
Registrován: 10 kvě 2007 19:19
Bydliště: KE

Příspěvek od Canadair » 19 pro 2008 22:02

JurajDK už vlastní tiež originál HW40 od Weihraucha a písal že je spokojný. Tiež sa mi vysúval ten horný čap tak som ho zakápol sekunďákom. Ten hrubší na ktorom je upevnený valec je dokonca uložený v kove a keď som rozoberal pištol tak som ho nevedel ani vyklepať von. Skús napísať Schneider-ovi čo nato oni a nech to vymenia.
Uživatelský avatar
Radawar
Příspěvky: 373
Registrován: 15 črc 2008 16:11
Bydliště: Brno

Příspěvek od Radawar » 19 pro 2008 23:12

... Hm, škoda. To je pak málo peněz za málo muziky. A přesnost (obouruč na 7,5 metru) vypadá taky spíš na kuličkovku. Čím střílíš? Protože o dost lepší výsledky má i GAMO AF-10 při střelbě s LUXkami i broky (má zásobník na 11 ran) a to je docela znatelně horší, než Compactka.

A nějaká samovolná demontáž, to jsem neviděl ani u Gamovek. Že by američani... to ta jejich krize.
FX Airguns Typhoon T12 4,5; Sunclear Vector Optics Counterpunch 6-25x56 FFP
Uživatelský avatar
kb
Příspěvky: 395
Registrován: 21 zář 2008 10:02
Bydliště: Piešťany

Příspěvek od kb » 20 pro 2008 15:23

Vďaka za reakcie.

Canadair,
myslím, že zadné mieridlá sa mi samovoľne neposúvajú. Dávam na to pozor pri naťahovaní, aby som sa ich nedotýkal. Okrem iného, poloha skrutky je celkom dobre fixovaná, pri otáčaní "kliká". Chyba bude asi vo mne, streľbe sa venujem iba 3 mesiace, aj to len sporadicky. Diabolky tiež neboli ideálne - Sport Levice. Do Nemecka som už odoslal e-mail, že im pištol posielam späť a v pondelok ju nesiem na poštu. Navrhol som im v krajnom prípade výmenu za HW 40 s doplatkom, ak nebudú schopní garantovať zodpovedajúcu kvalitu u Marksmana.
P.S. Ktoré mieridlá sa Ti zdajú lepšie - klasické alebo tru-glo? Nie sú tru-glo moc hrubé?

Radawar,
prečo by nemohlo byť veľa muziky za málo peňazí? Ty si predsa kúpil Gamo Compact za 2800 Kč, vari s ním nie si spokojný? :wink:

Na obr. samorozoberací Marksman po ďaľších 20 výstreloch.
Přílohy
Bild_5a.jpg
Uživatelský avatar
Canadair
Příspěvky: 200
Registrován: 10 kvě 2007 19:19
Bydliště: KE

Příspěvek od Canadair » 20 pro 2008 16:29

Na Marksmanovi mám obyčajné mieridlá, ale ja aj otec sme si tam dali takú bodku z reflexnej farby . Na HW45 mám tru-glo na terčovú steľbu nic moc, ale na plinking je to celkom vhodné. Mieridlá čierne sú úplne tie isté ako tru glo len sú tam vpichnuté tie svetlovodné vlákna . To vypadávanie toho tvojho čapu na pištoli mi nejde do hlavy, fakt si to dotiahol dobre ? A keď to zatlačíčš dnu ono to znovu vyjde von ? Ako to ide ľahko ?
Uživatelský avatar
kb
Příspěvky: 395
Registrován: 21 zář 2008 10:02
Bydliště: Piešťany

Příspěvek od kb » 20 pro 2008 18:36

Je to dotiahnuté na maximum - tá dutá inbusová skrutka. Mal som ju celú vonku, aj som trochu premazal závit a dotiahol nafest. Čap sa nedá zatlačiť naspäť rukou, treba ho tam naklepať kladivkom cez drevenú podložku. Po 50 výstreloch je to zase vonku - cca 3 mm.
Tie tru-glo mieridlá sú naozaj tak isto hrubé ako klasické? V prípade, že by som menil za HW 40, dá sa vybrať medzi klasickými a tru-glo. Chcel by som to ale výhradne na terčovú streľbu.
JurajDK
Příspěvky: 99
Registrován: 13 dub 2008 23:55
Bydliště: Orava

Příspěvek od JurajDK » 20 pro 2008 20:33

zdravim-HW 40 mam uz tri mesiace-stale ako nova (cca 2000 diaboliek)
Som s nou spokojny, vykon z obyvacky do kuchyne dostatocny :-) no ma aj na viac a s levickymi Sportkami mavam lepsi nastrel, ako s Mastermi, Exacty
setrim pre... :-) Ako hovorim, nemam vyhrad, pokial nechytim do ruky Marekove HW 45 .... A mas pravdu-mozes si vybrat medzi klasickymi a hrackarskymi mieridlami-zatial.
Uživatelský avatar
Canadair
Příspěvky: 200
Registrován: 10 kvě 2007 19:19
Bydliště: KE

Příspěvek od Canadair » 20 pro 2008 22:08

Aby som vás trošku navnadil, tiež s tým občas strieľam doma, ale dosť to práska tak som si vyrobil takýto kompík :wink: Výrobná cena 5 korún :P . A plne funkčný .
Přílohy
hw40 + kompenzátor 1.jpg
hw45 kop 2.jpg
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Z čeho?

Příspěvek od Apevia » 20 pro 2008 22:25

Z čeho si ho dělal? Jak komory?
Cogito ergo armatus sum.
Uživatelský avatar
Radawar
Příspěvky: 373
Registrován: 15 črc 2008 16:11
Bydliště: Brno

Příspěvek od Radawar » 20 pro 2008 22:27

Zdravím, KB

Rozhodně Ti upřímně přeji, aby se věc nějak vyřešila ke Tvé spokojenosti. Pistolka je to jinak opravdu pěkná a nějaká ta neokonalost se při dané ceně musí předpokládat.
Compactka není zpracováním dokonalá, ale je prostě bez závad, plně funkční, výborně se drží a je přesná. Tak aspoň to stejné Ti přeji. Hlavně rozpadat by se to samozřejmě nemělo.

Takže držím palce.
FX Airguns Typhoon T12 4,5; Sunclear Vector Optics Counterpunch 6-25x56 FFP
Uživatelský avatar
kb
Příspěvky: 395
Registrován: 21 zář 2008 10:02
Bydliště: Piešťany

Příspěvek od kb » 21 pro 2008 08:57

Radawar,
vďaka!

Canadair, Juraj DK,
nemáte poruke nejaké nástrely, nech vidíme, čo tieto pištolky dokážu? Máte otestované, aká je najvhodnejšia munícia?
Uživatelský avatar
Canadair
Příspěvky: 200
Registrován: 10 kvě 2007 19:19
Bydliště: KE

Příspěvek od Canadair » 21 pro 2008 10:56

Dnes som ju trošku prevetral, doma v byte. Strieľané z obývačky do detskej izby ( deti nie sú doma :) ) Strieľal som s rukami položenými na barovú stoličku (áno doma mám bar 8) ) Najprv som strieľal s opretou pažbou o drevo stoličky, ale ten bicí mechanizmus čo otvára ventil trošku strháva pištoľ . Čiže som si podložil tvrdý vankúš a podaril sa mi celkom slušný nástrel. No ďalšie už boli zase mimo hru :wink: . Bežný terč čo nastrieľam v lepšom prípade je ten klasik. Ten best- berte to tak že sa mi zadarilo a idú Vianoce :wink: . Strelivo samozrejme RWS Geco 4,5 (75,-Sk/krabička)
Přílohy
marksman 10m best.jpg
strelivo Geco 4,5
marksman 10m klasik.jpg
opora.jpg
Uživatelský avatar
kb
Příspěvky: 395
Registrován: 21 zář 2008 10:02
Bydliště: Piešťany

Příspěvek od kb » 22 pro 2008 17:43

Dnes som poslal Marksman na výmenu do Nemecka - po e-mailovej korešpondencii, kde mi okamžite odpovedali, že mi to vymenia hneď ako obržia pôvodný kus. Akurát som sa nas..l na Slovenskej pošte, kde mi povedali, že balíky do Nemecka (a do Anglicka) nepoisťujú!!! Za nepoistený balík si vypýtali 650,- Sk! Takže za tovar v hodnote 69 euro (2100 Sk) som doteraz zaplatil Slovenskej sporiteľni 200 Sk za to, že mi za 5 dní previedla peniaze na účet predávajúceho a 650 Sk Slovenskej pošte za dopravu balíka do Nemecka. Som zvedavý, koľko im to bude trvať. Z Nemecka to tu bolo kuriérskou službou za 2 dni za 15 euro (450 Sk).
Uživatelský avatar
kb
Příspěvky: 395
Registrován: 21 zář 2008 10:02
Bydliště: Piešťany

Příspěvek od kb » 24 led 2009 18:51

Za necelé 3 týždne Slovenská pošta dopravila môj balík s reklamovaným Marksmanom 2004 do Nemecka. Sportwaffen-schneider.de mi okamžite ponúkol výmenu buď za iný kus Marksman alebo za HW 40 s doplatkom. Zvolil so druhú alternatívu a už mám HW dva dni doma.
Myslím, že som urobil dobre. HW funguje bez problémov, nič sa pri streľbe nevysúva, nič nie je poškriabané ani odbité. Povrchová úprava je trochu odlišná - plast je drsnejší, príjemnejší na omak. Pištol je primerane nakonzervovaná, žiadne kilá vazelíny na pieste. Hlavný rozdiel je ale v spúšti. Tá je oproti Marksmanu jemnejšia, má dlhší chod, na konci plynulý, krátky odpor. Z tých pištolí, z ktorých som doteraz strieľal (Lov 21, Marksman, HW 40), mi vyhovuje najviac. Na druhej strane sa mi zdá, že HW je trochu slabšia pištol ako Marksman. Kým pri porovnaní Marksman vs. Lov 21 boli obidve pištole rovnaké (počet prestrelených stránok), u HW vs. Lov je HW slabší, ale rozdiel nie je veľký. Nemám to exaktne odmerané, mám iba diabolky s plochou hlavičkou - ťažko sa určuje, kde je ešte stránka deformovaná a kde už nie je. Tipoval by som cca 130 m/s : 120 m/s (vychádzam z údajov výrobcu)
Oceňujem prístup predajcu k reklamácii. Okrem pištole mi poslali aj plastový kufrík, krabičku diaboliek a zopár terčov ako kompenzáciu za moje náklady s poštovným. Nič svetoborné, ale poteší.
Přílohy
IMG_2342w.jpg
Odpovědět