Selhavajici CZ 858 Tactical

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Smazaný uživatel 111

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 07 led 2006 00:09

Pro Kozejk - A řekl ti taky pan tech. ředitel za kolik vykupuje Hermex Sa58 od armády?? - cena je do 1tis. Kč/kus


kozejk

Příspěvek od kozejk » 07 led 2006 09:19

jelikož jsem teď držel v ruce 89 úplně nových sapíků všechny z roku 1970 tak mám představu jak má novej vypadat.Jinak že ti šmejdi ty zbraně šidí to je jasný.Jen sem chtěl aby jste věděli oficiální stanovisko firmy HERMEX.
hutla

selhávající 858

Příspěvek od hutla » 07 led 2006 23:48

Mám Tactical 858 2 roky, na závodech v Česticích i v Radvanicích jsem občas i k nějakému diplomu přišel.Jako strojař mohu tvrdit, že Tactical není nová (případně ulozená ).zbraň.Hlaveň je zrejmě dobrá,ale vzhled vodících prizmat pouzdra závěru,dolík v úderníku i některé další indicie svědčí o tom,že má zbraň něco za sebou. Uvedená závada-nenatažení úderníku-mě s.... dost citelně, až 8x z 10ti ran jsem natahoval ručně.Nicméně jsem odmítl nabídku prodejce na výměnu zbraně v rámci reklamace,protože se mi zdálo, že je zrovna tahle zbraň dost přesná. Takže se mi podařilo vychytat závadu, teď qer střílí jako z praku, 2-4 selhání ze 1OO ran mě ani tak moc ne...... Navíc-858 žere úspěšně všechny patrony na trhu,včetně ukrajinských polovničeských. Nemám pocit, že by se mnou někdo vydupal ohledně užitných vlastností, ovšem tvrdit, že se jedná o novou zbraň...... VH
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 11 led 2006 09:47

Zdravím, mám určité novinky: Něco málo už se vyřešilo- vypadá to, že originál pružina, odpružující přerušovač vůči spoušti, byla naprosto absurdně silná. Nechal si tam dát slabší a přinejmenším má teď spoušť příjemnější chod. I závěrový mechanismus prý chodí mnohem líp (ale ten jsem nezkoušel). Jak to bude vypadat za chodu "naostro", to se musí teprve vyzkoušet. Budu vás průběžně informovat.
Většina lidí, kterým jsem tenhle problém předložil k posouzení tvrdí, že fungl nové součástky se prostě musí trochu zaběhnout (pokud nejde o součástky v SIGu 210 8) ). Takže to nejspíš nic nebude...
Návštěvník

Leda u zkurvenin

Příspěvek od Návštěvník » 11 led 2006 10:40

Když už jsme u zbraní ČZUB, tak mě se v CZ75 nic nezabíhalo.
Ty CZH jsou prostě šmejd, to je celé.
Originál sapík rozhodně nebyl DoDo.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Re: Leda u zkurvenin

Příspěvek od Slim Jim » 11 led 2006 10:59

Anonymous píše:...Originál sapík rozhodně nebyl DoDo.
To by vysvětlovalo, proč to jediné, co hapruje, je to, co je tam nově dodělané... Celkově to šmejd rozhodně není (za ty peníze je to pořád ještě fantazie), ovšem taková drobnost jako pružina v přerušovači umí taky nadělat potíže...
Návštěvník

Za ty peníze?

Příspěvek od Návštěvník » 11 led 2006 11:55

Nechci urazit, ale při ceně pod 1000 korun nákupní a 4,5x až 6x tolik prodejní je to zlodějina. Jasně že jednotlivec si to na SA nepředělá a nedá schválit za nižší cenu, ale to neříká nic o tom, že by to zlodějina nebyla. De fakto jsme si ty kvéry zaplatili z daní a oni nám je teď chtějí prodávat za dlouhé peníze :-)
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 11 led 2006 13:19

Je to zlodějna, ale když Ruger prodává prakticky to samé (dokonce i ve stejné ráži) za trojnásobek, tak to není o nic lepší, protože se na tom určitě taky pěkně nakapsuje, a sapík od CZ je pořád konkurenceschopný. Ovšem už mockrát mě zarazilo, že se jim vyplatí prodávat znehodnocené Sa. 58 za 1800 Kč, zatímco mírně přestavěné jsou za 6 000 Kč. Že by ta úprava byla tak drahá :lol: :?: . Když ani to znehodnocení není zadarmo :?: :?:
Odpovědět