Nemam rad armadu

V minulosti fórum o online-chatu, nyní již takový obecný pokec ;) a nezařazené témy

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Příspěvek od sportovec » 28 lis 2008 19:21

Ano, nekdo se ohybal rad, nekdo nerad ale hodne bych byl rad aby ti sami letci co slouzili bolsevikovi mi dnes nelitali nad hlavou. Myslim si ,ze toto tema bude nekonecne a nikam nepovede. Doporucoval bych zamknout.


Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 28 lis 2008 23:16

jj zamknout by to asi nebylo spatny pac to nema cenu jim neco rikat. kdo soudi armadu podle toho ze jel v aute a videl chlapka u brany je uz upny vrchol hovadin. skoda slov... a s tema holkama v armade. divil by ses co nektery z nich snesou. samozrejme sou mezi nima i katastrofy kery tam nemaj co delat ale konkretne my sme meli v cete holku ktera behala lip nez vetsina chlapu, takze nepodcenovat.
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
Kvakoš

Příspěvek od Kvakoš » 29 lis 2008 00:08

:lol: :lol: :lol: sem zapomenul,vona je armáda jen o běhání...
Ještě sem nepotkal ženskou co řídí solidně tank,jde 30km pochod s kulometem a hlavně umí velet...
Holky v armádě-jen na štábní práci.
Leeoo
Příspěvky: 198
Registrován: 13 lis 2008 21:24
Bydliště:

Příspěvek od Leeoo » 29 lis 2008 00:36

ženská nemá u ozbrojenejch složek co dělat...
což tank, já neviděl ani ženskou co slušně řídí auto :D
ženský v armádě maximálně na povzbuzení vojáků na misi :!:
nevim jak je na tom kvalita ačr, ale asi o tom vypovídá to, že jich víc odejde než přijde...

btw. koukám jak kvůli vytuněný padesátosmičce se tu svrhla diskuze o armádě
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Příspěvek od sportovec » 29 lis 2008 07:42

To ja si zase myslim, ze v zadnem cirkuse by zena nemela chybet :)
nedojde
Příspěvky: 128
Registrován: 05 srp 2008 19:01

Příspěvek od nedojde » 29 lis 2008 09:55

PB píše:jj zamknout by to asi nebylo spatny pac to nema cenu jim neco rikat. kdo soudi armadu podle toho ze jel v aute a videl chlapka u brany je uz upny vrchol hovadin...
Ty musíš armádu obhajovat,protože tě platí.Ale za co že tě platí ?
Ještě jsi mi neřekl ani slovo o tom,co za své peníze od tebe dostávám.
Dozorčí u závory má ty vaše platy ,předčasný a vysoký penze za co ?Když tam bude stát stejnej člověk pracující pro bezpečnostní agenturu,bude v tom nějakej rozdíl ? V jeho práci ne,v jeho platu zásadní.
To samé by se dalo říct o dalších v Nové armádě.
A přestaň mě urážet a raději argumentuj.Chci slyšet místo urážek tvé zdůvodnění proč mám živit lampasáky.
Státní penízky se dají vynaložit mnohem lépe.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 29 lis 2008 11:22

2 nedojde

Byl jednou jeden vyspělý kmen Čuchů a dařilo se jim MOC dobře. Se sousedy vycházeli velice dobře. Mysleli si, že jsou tak chytří a početní, že je vlastně hloupost živit armádu. Tak jí zrušili a nic se nestalo.

Kus dál od nich žil kmen Ron, tyhle šmejdi se neměli moc dobře. Hledali kde se usadit a kde parazitovat - ale všechny ostatní kmeny měly armádu. Tak šli až přišli k hranicím Čuchie. Méně početní, méně chytří, ale vyzbrojení Ronové Čuchie porazili a zotročili. Děti Čuchiů házeli do ohně a znásilňovali Čuchijské ženy.

A víš co? Čuchiové si to zasloužilili.

Protože od vždy platí:

Si vis pacem, para bellum tedy: Chceš-li mír, připravuj válku!
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Příspěvek od Biggles » 29 lis 2008 12:20

No upřímně....současnej model armády je podle mne špatnej a v podstatě zbytečnej. Pokud vezmu v potaz, že hlavním úkolem armády je obrana země, tak mi jednoduchým pohledem na počty vojáků i techniky vychází, že máme partu jedinců, kteří by tak maximálně umožnili ústup šmejdů ze Sněmovní ulice na bezpečnější území. Takže v podstatě je to jen relativně početnej a slušně vybavenej policejní sbor. Pokud by armáda měla být schopná plnit svůj primární účel, tak musí být postavena na nějaké formě braneckého systému. Ani to samozřejmě nezabezpečí plnou obranyschopnost státu, nicméně v součinnosti se spojenci to dává jakoustakous naději vůči komukoliv.
Takže co s tím? Platit ochranku vyžírkům nebo prachy narvat někam smysluplně? A nebo otevřít oči, pochopit, že armáda je nutná, protože obrana není přežitek, ale naopak bychom bez ní mohli být přežitkem my. Což znamená změnit vzorce chování linejch bezpáteřnejch prasat, která jen v koutku dokola kňouraj, že "ono to vždycky nějak dopadne"?!
Naposledy upravil(a) Biggles dne 29 lis 2008 22:11, celkem upraveno 1 x.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 29 lis 2008 12:41

2 Biggles

Tak to není pravda že, třeba Hitlerovské Německo mělo omezené možnosti počtu vojáků, ale vojáci byli nabíráni s tak, aby každý z nich byl schopen vést menší jednotku vojáků.

Takže z tohoto hlediska není důvod mít větší armádu než dejme tomu 20-40 tisíc vojáků, když máš běžné lidi dostatečně připravené.

A zrušit armádu?
To snad může navrhnout jen de-il. :roll:

To je jako bys řekl, když nebudeme mít žádné zbraně, nebude se tu dít nic špatného. To je děsně idi.tská logika alá Anglie :roll:
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 29 lis 2008 12:46

Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 29 lis 2008 12:48

Východisko je dostat do armády inteligentní lidi. A ti zase do spolku s blbama nepůjdou.

Ale pevně doufám, že nynější studenti VA nejsou paka a že se podaří armádu dostat na nějakou úroveň. Ale v první řadě by se do toho měli vložit ekonomové a zatrhnout plýtvání prostředky.

Máte někdo alespoň představu, jak se změnilo financování armády jako celku po její profesionalizaci? Jaký byly roční náklady předtím a jaký jsou teď?
nedojde
Příspěvky: 128
Registrován: 05 srp 2008 19:01

Příspěvek od nedojde » 29 lis 2008 13:38

Možná že začnu být splachovací a ještě se přihlásím.Teď mě začíná mrzet,že jsem to už na vojně nepodepsal.Nějaká zašívárna se vždycky najde a tehdy bych se jistě někam pěkně do penzičky uschoval.Měl bych už nějaký léta odsloužený a kdyby na mě chtěli nějaký běhání po lese s batohem na zádech,tak bych šel do civilu s pěknou rentičkou.Ae pořádně odpočatej :wink:
Dnes už bych nic proti armádě nenamýtal,protože koho chleba jíš...
A ještě bych každýmu vysvětloval,jak dělám důležitou práci,že beze mne by nás už dávno někdo napadl.Možná jsem se měl dát někam k řidičům.Stejně v civilu hodně jezdím a takhle bych vozil papaláše Uvazem na vojenský přhlídky.Ale ty prach... :idea: Nebo někam do dílen,ještě bych si nakradl a plat by byl vyšší než v civilu.A ještě pěkně pod penzičkou.Nebo jsem koukal že potřebují jeřábníky.To je fajn,v civilu jezdí jeřábem kde kdo a musí makat,aby se uživil.Už se vidím jak v armádě přendám pár palet a zašívárna,prachy přece pořád přitékají.. :wink:
A nebo někam na štáb.Vypisoval bych bumášky,zašívárna v kanclu..
Nebo do kuchyně.Vařil bych,nakradl žrádlo a už se těšil na penzičku.Kterejpak kuchař má dnes takový jistoty.

O zbraních pro osobní obranu jsem se snad s odporem nezmiňoval.To mám stejný názor jako v Americe.
Naposledy upravil(a) nedojde dne 29 lis 2008 13:44, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 29 lis 2008 13:43

To-nedojde
Snad není pozdě,podepsat to můžeš :twisted: :twisted: :twisted:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 29 lis 2008 13:56

Někteří pánové tu hemzají kraviny o armádě,
ale kterej z nich by šel na PT(Platovou Třídu) 6 (13.250,- Kč hrubého) ???
Třeba v minulé práci jsem měl ke 40ti hrubého :!:
Teď jsem byl půl roku nezaměstnanej za cca 16 tisíc/měsíčně.

Za 13.250 hrubého by mě tam nikdo nedostal.
Za 60-70 tisíc měsíčně bych o tom zcela reálně uvažoval+bych si představoval příspěvky + dalších 100 tisíc měsíčně, pokud budu půl roku tvrdnout v Afgánistánu.

Takže buďte rádi že tam někdo je :!:
Nebejt těch lidí co to chtěj dělat, by mohl být problém za ty prachy tam vůbec někoho sehnat.
Leeoo
Příspěvky: 198
Registrován: 13 lis 2008 21:24
Bydliště:

Příspěvek od Leeoo » 29 lis 2008 14:10

13250,- + čistejch 10100 na bydlení, což neni ve vysledku až tak špatný...řek bych, že plat relativně normální na poměry ČR
btw.pčr chce maturu, práce má víc a plat má nižší
Odpovědět