Zafixovana pistole

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Rix

Zafixovaná pistole

Příspěvek od Rix » 06 led 2006 21:32

Ahoj, už delší dobu přemýšlím nad takovou "kravinkou". Co by se podle vás stalo, když by se pistole např. ČZ 75 připevnila na pevno do svěráku, tzn, že by se nemohl pohnout ani rám zbraně ani závěr a z takto upevněné pistole by se vystřelilo. Já vím, že to je blbost, ale tak mne to napadlo a nedokážu si představit, co by to asi dělalo.


JJ

Příspěvek od JJ » 06 led 2006 23:31

Asi nic, nabojnice by zustala v komore. Jen ustova rychlost strely by byla vyssi.
cityshark
Příspěvky: 101
Registrován: 02 lis 2005 23:24

Příspěvek od cityshark » 07 led 2006 00:32

JJ ti odpovedel.
Je to stejny jako kdyz mas silnou vratnou pruzinu a hodne slabou prachovou sloz (napr. se tohle deje s nekterejma "brokovejma" pistolovejma nabojema)".
Richi

Re: Zafixovaná pistole

Příspěvek od Richi » 07 led 2006 01:01

Rix píše:Ahoj, už delší dobu přemýšlím nad takovou "kravinkou". Co by se podle vás stalo, když by se pistole např. ČZ 75 připevnila na pevno do svěráku, tzn, že by se nemohl pohnout ani rám zbraně ani závěr a z takto upevněné pistole by se vystřelilo. Já vím, že to je blbost, ale tak mne to napadlo a nedokážu si představit, co by to asi dělalo.
nejak mi uniká zmysel tohoto experimentu... :?
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 07 led 2006 06:47

Smysl to nemá žádný, leda by tu pistoli držel jednou rukou a druhou by držel ten závěr, pak je to docela dobrý nápad jak jít na nemocenskou. :wink:
anonyn

Příspěvek od anonyn » 07 led 2006 22:26

Nic se ti nestane pokud nedáš část těla před hlaveň. CZ a nejen ji v pohodě ubrzdíš držením ruky. Jediné co se stane je že nezopakuje cyklus a tím pádem co bylo napsáno výše
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 07 led 2006 23:40

uz te vidim jak chytas zaver a v pohode ho brzdis :lol:
Fanda

Příspěvek od Fanda » 08 led 2006 00:03

anonyn píše:Nic se ti nestane pokud nedáš část těla před hlaveň. CZ a nejen ji v pohodě ubrzdíš držením ruky. Jediné co se stane je že nezopakuje cyklus a tím pádem co bylo napsáno výše
To je velice nedobrá rada :!:
joot

Příspěvek od joot » 08 led 2006 15:26

PB píše:uz te vidim jak chytas zaver a v pohode ho brzdis :lol:
Na jistém kurzu instruktoři předvádí přichycení závěru G17 "útočníkem" stojícím za rohem. Ilustrují tím nebezpečí zneškodnění u příliš vystrčené zbraně z krytu. Sice použijí obě ruce a čapnou zbraň v okamžiku výstřelu, ale nezdá se, že by s tím byla větší práce ten závěr přidržet. Ne že by tedy zůstal úplně na místě, ale závadu to způsobí.
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 08 led 2006 15:32

Závadu způsobí kolikrát i přibrždění palcem při špatném držení.přesto nedoporučuji zkoušet,náhoda je blbec ...
Odpovědět