Sig Sauer Mosquito

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Seep

Sig Sauer Mosquito

Příspěvek od Seep » 20 lis 2008 20:44

Zdravím
Chlapi jak je to u této zbraně s nastavováním citlivosti spouště...připadá mi,že má zbytečně dlouhý chod a mohla by být jemnější...Zvládnu to sám,nebo to chce opravdu odborníka? :wink: ...Díky


Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 20 lis 2008 20:45

Už jsi někdy nějakou spoušť ladil?
Seep

Příspěvek od Seep » 20 lis 2008 20:50

Ještě ne...ale vím že se to na některých dá i bez drahého poplatku za pootočení šroubkem...ale samozřejmě to tím nijak nenadlehčuji...protože si jí chci nechat,tak chci o ní vědět co nejvíce a strohý anglický návod je málo....hledal jsem i na netu,ale nic moc :?
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 20 lis 2008 20:53

Pro ladění spouště je nutné nejprve pochopit jak to vlastně funguje. Pokud to víš a seš technický typ a manuálně zručný, pak teprve začni přemýšlet zda to vůbec zkusit. Pokud nechápeš jak to fachčí, ani na to nemysli...
Seep

Příspěvek od Seep » 20 lis 2008 21:01

Technicky se toho nebojím...u našich pistolí je toho uvnitř ale mnohem méně a Sig mi přijde co do součástek přeplněný...jen mi jde o to abych mi po složení něco nezbylo na stole :wink: ...ale dotaz směřoval spíše k tomu zda je to u něj technicky možné bez zásahu typu obrábění...myslím že v takové ceně by to být mělo i když se tu platí víc za původ a vzhled
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 20 lis 2008 21:04

bez zásahu typu obrábění? To jako myslíš leštění, úprava ozubů a tak? No tipuju že to tak jednoduchý nebude :)
Seep

Příspěvek od Seep » 20 lis 2008 21:23

Musel jsem odběhnout...jj toho se obávám,ale ponejvíc mi vadí ta délka...je to až téměř na konci chodu..k tomu by mohlo pomoci něco jednoduššího třeba? :wink:
Ondísek
Příspěvky: 72
Registrován: 22 říj 2006 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondísek » 20 lis 2008 23:06

Až si nějakou nešikovnou manipulací zlomíš nějakou pružinku, tak ti přeji hodně štěstí ve shánění nové. Náhradní díly se dají objednat snad jen z USA. V Sigu bych nic neladil. Hlavně..má to hliníkový rám.Tam nechtěně do toho loupneš šroubovákem a je to v prde..A co na tom chceš ladit? Fakt nechápu. Když chceš pistoli ráže .22lr a na mířenku..nechápu proč máš Mosquito. :roll: Tahle pistole je pro nějaké nenáročné střelce nebo pro Sigaře co maj doma několik Sigů a chtěj si pořídit dvaadvacítku. No co si poříděj?Zase Siga. Tohle není pistole v které se můžeš vrtat. Na to Sigy vůbec nejsou. Myslím to v dobrém.. :D a důrazně tě varuji..nedělej to. :!:
Když ti to vyjde..zasloužíš metál..a když ne, dopadneš jako já. Já jsem sice nic neladil, ale podařilo se mi nechtěně zlomit pružinku. A teď už mám několik měsíců kvér za cca čtyřicet papírů v trezoru..Nejsou náhradní díly.. :cry:
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 21 lis 2008 07:08

Zaprvé: Mosquito je plasťák plastový. Pokud chcete něco ladit v mechanismu, tak tam jsou díly z oceli a slitin (většinou ohýbaná pásovina, nebo přesně lité díly). Budete potřebovat vyhladit vlastně dvě styčné plochy (západku a ozub kohoutu) - to by měl umět každý lepší puškař - ale já bych raději, aby se to vyhladilo chodem.

Jde poladit měkkost spouště, ale cokoliv dalšího je puškařsky náročné, protože všechno hraje (zvlášť u Sigů) na desetiny milimetru. Takže nečekejte, že se Vám podaří vyladit nějaké síly a propady a pod. Mosquito není závodní zbraň. Je to spíš výcvikovka a zbraň na zábavu.

No a co se dílů týče (Pokud by něco ruplo, pak něco bude mít Banzai, popřípadě Kozap, ale jinak budete muset objednávat hlavně ve Státech.

Good luck!
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Ondísek
Příspěvky: 72
Registrován: 22 říj 2006 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondísek » 21 lis 2008 08:19

Banzai? Těm jsem psal. Píši znovu...že prej už je to na cestě...a potom nic. Další asi čtyři e-maily.Nic. Teď už jim nestojím ani za to aby mě poslali do prd..
Ano je plastový. Já jsem pořád myslel na tu svou pokaženou 226.. :oops:
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 21 lis 2008 08:30

Ondísek píše: Ano je plastový. Já jsem pořád myslel na tu svou pokaženou 226.. :oops:
Co je s 226? Možná umím pomoci.
Naposledy upravil(a) HanuIv dne 21 lis 2008 11:17, celkem upraveno 1 x.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Seep

Příspěvek od Seep » 21 lis 2008 09:58

To: HanuIv...
Díky myslel jsem si to...ale to s těmi díly jak tak zjišťuji je asi opravdu tragedie,tak jen doufat,že se nic podobného nestane v nejbližší době a nebo radši právě v ní.Záruku jsem nijak nezkoumal...bral jsem v potaz zářivou garanci 60ti měsíců,ale uvidí se jak to dostojí :wink:
Seep

Příspěvek od Seep » 21 lis 2008 10:08

To: Ondísek...
Vím že to nebude med,ale nechápu proč bych měl mít doma pistoli u které bych s každým výstřelem čekal že mi puchýř na prstu už další výstřel nedovolí :lol: Střílím převážně pro zábavu a o mířence tu řeč nebyla...sportovnější spoušť mi vyhovuje u všech typů zbraní,proto to řeším,prostě je to věc,která mne u této pistole zklamala,ale nic nezatracuji a věřím že to má řešení :wink:
Ondísek
Příspěvky: 72
Registrován: 22 říj 2006 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondísek » 21 lis 2008 12:10

2Seep: O.k. Jen tě varuji, že když se na tom něco pokaká, tak je to špatný...a nejvíc to člověka zamrzí, když si za to může sám.. :D :D

2HanuIv: Děkuji za nabídku. Se společností Banzai jsem to vzdal. Teď mám ty díly objednané u pana Martínka, tak doufám, že to dorazí. Potřebuji něco i na P220. Nějaké pružinky atd..
Seep

Příspěvek od Seep » 21 lis 2008 21:16

To: Ondísek
JJ věřím,taková závada bývá nejhorší a tohle není asi sranda už kvůli těm součástkám.Předpokládám,že se o záručních podmínkách v případě úpravy nedá mluvit,ale servis se na ně musí držet u nás a tam by měli mít vše...nebo v případě,že dojde k poškození součástky se zbraň posílá ven???
Odpovědět