Levne puskohledy z USA

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
bendy

Levné puškohledy z USA

Příspěvek od bendy » 02 říj 2007 23:42

Díval jsem se na jedny www stránky v USA a mají tam špičkové ceny, co se dohodnout na několika kusech (a ušetřit tak za velmi drahé poštovné)? V jednom příspěvku zde se probíraly puškohledy Barska, prý jediný kdo je vozí sem je www.zalesak.org, kde se např. Barska Varmint 4-16x50AO prodává za 4560Kč... z USA by cena již 3 kusů včetně poštovného vyšla na 1800Kč za kus! Co Vy na to? Např. Meostar od Meopty 3-12x56 se světelným bodem je asi za 17tis., to taky jde,ne?


Uživatelský avatar
raduzs
Příspěvky: 530
Registrován: 12 kvě 2007 11:06
Bydliště: BA - okolie

Příspěvek od raduzs » 02 říj 2007 23:48

k cene puskohladu kupeneho cez internet si pripocitaj cca 45 percent. tuto sumu netvori z hlavnej casti postovne, ako sa zrejme nazdavas, ale hlavne DPH a clo. takze je jedno, kolko si objednas puskohladov, na postovnom sice usetris par korun, ale nic to neriesi, lebo clu a DPH sa proste nevyhnes. ale inak - dobry pokus :)
"Messieurs les Anglais! Tirez les premiers!" (Gróf d'Anteroche v bitke pri Fontenoy 11.mája 1745)
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Příspěvek od milius » 02 říj 2007 23:51

.........
Naposledy upravil(a) milius dne 12 čer 2009 19:38, celkem upraveno 1 x.
bendy

Příspěvek od bendy » 03 říj 2007 00:32

raduzs píše:k cene puskohladu kupeneho cez internet si pripocitaj cca 45 percent. tuto sumu netvori z hlavnej casti postovne, ako sa zrejme nazdavas, ale hlavne DPH a clo. takze je jedno, kolko si objednas puskohladov, na postovnom sice usetris par korun, ale nic to neriesi, lebo clu a DPH sa proste nevyhnes. ale inak - dobry pokus :)
OK, jen nápad... Ale když lze optiku objednat s tím, že se zaplatí předem na účet a vše dojde poštou, komu a jak budu platit DPH a clo? To mi ten balík někdo otevře? Z čeho se to clo bude vyčíslovat - kolik by to mělo stát? Eventuelně, co když si to někdo objedná v USA a mě to pošle soukromě poštou - za to bych měl taky někomu platit clo a DPH?
Smazaný uživatel 111

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 03 říj 2007 01:26

Clo se vyčisluje z hodnoty zboží. Počitej s tim když už budeš platit clo tak zaplatíš i dph. A dph dostaneš zpet pouze v případe že jsi platcem dph.
Clo nemusíš platit pouze v případe když je zasilka odeslána ze státu EU.
Když je to z USA soukromě jako dar tak se nic takového neplatí.
Uživatelský avatar
Altaros
Příspěvky: 839
Registrován: 08 dub 2006 22:24
Bydliště: Jičín, Liberec

Příspěvek od Altaros » 03 říj 2007 01:28

Clo a dph ti urcej z ceny co napise ten obchod do faktury. Pripadne pojisteni zasilky a pokud tam nic nebude, tak uvedenou cenu pouzijou takovou, za kolik se zbozi prodava u nas.
bozan111
Příspěvky: 83
Registrován: 27 srp 2007 09:30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bozan111 » 03 říj 2007 06:56

Ziju v Californii a kdyz neco posilam do Cech treba k nasim tak to pojistuju na 90$ a nikdy se mi nestalo, ze by nekdo musel platit nejake clo,tedy jednou jo maji v tom nejakej bordel, ale asi z 10 baliku jen jeden a to jeste par korun, pojistoval sem i na $400 a nic neplatili, zalezi na tom co napises ze je uvnitr, my vzdycky napisem, ze je tam neco pouziteho a je to, takze clo se vybira, nebo by se melo vybirat z toho nakolik to pojistis, nikdo neleze do baliku a nekontroluje a i kdyby jo tak tam stejne zadnou fakturu nenajde.Tak doufam ze sem aspon trosku pomohl.
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 03 říj 2007 08:02

To neni zas az tak pravda. Podivejte se do celniho sazebniku. I dary maji limit. Clo a DPH muzes platit i kdyz to posles nepojistene. Protoze to celnici namatkou otevrou a klidne ti na to tyhle poplatky vypalej. Je to proste o nahode.
Mne projde pres celnici bez prohlidky ca 50% zasilek a ostatni celnici rozeberou do mrte a pocitaji i strely.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 03 říj 2007 18:28

když na balíku není udaná žádná cena a je tam napsáno Gifts and Toys tak ti žádnej celník na nic koukat nebude.To samé i platí když tam nebude jen žádná cena.Celníci se taky rádi vyhnou práci to mi věřte :wink: A to že každej balík běhá pod rentgenem je taky kec ,teda o ntam prej běží ale už na tu obrazovku nikdo nekouká (tohle jsem si nevymyslel to je holej fakt) a tím lépe pro nás ne :D
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 03 říj 2007 19:26

aby jsi se neprepocital.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 03 říj 2007 19:45

už párkrát to takhle jelo a jen jednou se platilo clo a dph a to jen z toho důvodu že americká a evropská jednička se píše úplně jinak no a kamarád na to zapomněl a napsal s "Českou" jedničkou 100,- no ale amíci si ji přečetli jako 7 čili 700 usd
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Uživatelský avatar
Michal B.
Příspěvky: 156
Registrován: 25 zář 2008 09:48
Bydliště: střední čechy
Kontaktovat uživatele:

Objednávám

Příspěvek od Michal B. » 07 lis 2008 11:22

z USA, mám příbuzné co mi pošlou balíček jako dárek. Mohu objednat ješte jeden dle výberu z planetoptics a rozdělit tak poštovné. Přidá se někdo? (Pouze 1 ks max za 300$ z důvodu limitu na dárek)
Niripe
Příspěvky: 62
Registrován: 02 čer 2006 10:17

Příspěvek od Niripe » 10 lis 2008 10:35

golfkiller píše:když na balíku není udaná žádná cena a je tam napsáno Gifts and Toys tak ti žádnej celník na nic koukat nebude.To samé i platí když tam nebude jen žádná cena.Celníci se taky rádi vyhnou práci to mi věřte :wink: A to že každej balík běhá pod rentgenem je taky kec ,teda o ntam prej běží ale už na tu obrazovku nikdo nekouká (tohle jsem si nevymyslel to je holej fakt) a tím lépe pro nás ne :D
Poslední balíky jsem měl téměř všechny otevřeny s razítkem "celní kontrola", vždy jsem musel posílat celní prohlášení včetně popisu obsaženého zboží a celníci taktéž vyžadovali doklad o provedení platby. Pravda je, že jednoho balíčku se ani nedotkli, tam mi ovšem prodejce sám od sebe iniciativně deklaroval cenu 20$ a napsal "gift". Ovšem netuším, co bych dělal, kdyby se zboží "někde" ztratilo a já řešil reklamaci.
DaveG17
Příspěvky: 44
Registrován: 04 říj 2007 11:58
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od DaveG17 » 10 lis 2008 11:12

Zkušenost minulého týdne - přišly mi nože, prodejce bez předchozí domluvy deklaroval zásilku jako "Hand tools - 19 USD", jenže místo dárku to označil jako nákup. Z celnice mi došel dopis, ať sepíšu přesný obsah a pošlu doklad o platbě (výpis z paypal nebo platební karty). Jen doufám, že z toho chudák amík nebude mít problém, protože to samozřejmě stálo víc, než těch 19 $...
Odpovědět