POSP 8x42 na malorazku SM-2 Vostok

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
misha_1
Příspěvky: 3
Registrován: 12 kvě 2009 12:44

POSP 8x42 na malorážku SM-2 Vostok

Příspěvek od misha_1 » 12 kvě 2009 13:32

Zdravím,

mám malorážku Vostok SM-2 a chtěl bych střílet soutěž "malá odstřelovačka", ale stále mi chybí optika. Chci se zeptat jestli je reálné ji střílet s optikou POSP 8x42D PRO. Jedná se o verzi s nitkovým záměrným křížem Mil-Dot (ne klasika stromečky).

Jde mi o to, jestli je vůbec možné optiku nastavit na 50 metrů aby střílela na milimetr přesně (neboť je dělaná na 1000m)

Přemýšlím o ní, neboť na SM-2 je nutná boční montáž optiky (nechci si nechat frézovat rybinu, aby mi to nějakej řezník zničil) a POSP je rovnou s boční montáží. Mám odzkoušeno že se na ní dá přidělat. Budou sice potřeba drobné úpravy ale s tím si poradím. Další pro je to, že bych ji mohl sehnat za slušný peníz.

Takže vás prosím o vaše rady a názory.

Děkuji


Smazaný uživatel 111

Re: POSP 8x42 na malorážku SM-2 Vostok

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 12 kvě 2009 15:57

Osobně bych tuhle optiku na malorážku nedával :!:
Klasika POSP cvaká po MOA tak že bude skoro nemožné ji na 50m nastrelit na flek.
Jako řešení bych videl koupit tuhle lištu
Obrázek
a na ni dát nejaký vhodnejší puškohled pro MaO.
misha_1
Příspěvky: 3
Registrován: 12 kvě 2009 12:44

Příspěvek od misha_1 » 13 kvě 2009 09:28

Toho jsem se právě bál, že to bude nemožné.

Jinak co se týče té lišty, tak takovou jsem hledal a nějak nemohl najít. Kde se dá tato sehnat a za kolik?

Pročtu tady tedy nějaká vlákna ohledně vhodné optiky.

Děkuji
Smazaný uživatel 111

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 13 kvě 2009 17:12

Binox.cz za 1170,- Kč
jozef85
Příspěvky: 54
Registrován: 19 kvě 2007 17:26

POSP

Příspěvek od jozef85 » 13 kvě 2009 23:08

neviem kade si prisiel na to ze POSP 8x klika po moa na 100m ,
Da sa nastavit po uvolneni srub na tocitkach to mozes nastavit presne nasledne ich zaaretuješ, problem vsak bude s tym ze POSP nebude v osi s hlavnou takze povedzme budes musiet na 100m urobit aj stranovu korekciu , mam to vyskusane ale vyslovene na malorazku to vhodne nieje , mal som to na ZKM teraz to mam na 308 win.
jobuk
Příspěvky: 19
Registrován: 19 bře 2009 12:43
Bydliště: Brno

Příspěvek od jobuk » 14 kvě 2009 19:14

Jak poznám že se jedná o malorážku SM-2?Inserát na prodej zbraně zní: prodám USSR malorážku Vostok LR22. Dík za radu.
misha_1
Příspěvky: 3
Registrován: 12 kvě 2009 12:44

Příspěvek od misha_1 » 15 kvě 2009 11:48

S nejvetsi pravdepodobnosti se bude jedna o SM-2. I kdyz radsi bych si to u prodavajiciho overil. Nevim presne kolik modelu Vostok dela. Kdyby ti napsal ze se jedna o CM-2 tak se neboj,nebot je to to same protoze rusky "c" je cesky "s".

A ted mam zase dotaz ja jeste k te bocni montazi. Tu z toho Binoxu na ni nenacpu,protoze bych musel delat zasahy do pazby aby se mi tam nasunula,a vzhledem k tomu,ze mam sportovni telo,tak do toho nechci zasahovat. Nevi nekdo jeste o jine bocni montazi? Diky

Edit: tak jsem koukal i po nějakých na Sa.58 apod. a ty tam taky nemám šanci nasunout ...
xB.H
Příspěvky: 177
Registrován: 13 zář 2011 13:23

Re: POSP 8x42 na malorážku SM-2 Vostok

Příspěvek od xB.H » 09 bře 2015 10:33

zdravim, ja am zase malorazku SM-2 s horni drazkou. Nevite, jestli by se dala pouzit tahle montaz? http://www.vseprolov.cz/doplnky-ke-zbra ... -8594.html
Argonaut
Příspěvky: 14
Registrován: 27 úno 2015 20:28

Re: POSP 8x42 na malorážku SM-2 Vostok

Příspěvek od Argonaut » 10 bře 2015 05:26

Technicky asi ano, ale posunem do zadu bude problém s přiložením oka k puškohledu, protože Vostok má už sám o sobě poměrně krátkou pažbu a pokud se posune dopředu, půjde nad komoru.

Takže nejpraktičtější možnost je rybina od začátku do konce, nebo si udělat montáž (kdo má možnost). Tu z Binoxu jsem v ruce měl, a krom toho, že je docela vysoká, by byl podle mě třeba zásah do pažby. Nicméně já mám vostok z padesátých let, později to možná trochu upravili.

*
Podle mě je problém této horní montáže, že buď posuneš puškohled více dozadu (směrem k oku) - kde narazíš na krátkou pažbu, nebo naopak budeš montáž směrovat nad komoru.

Měl jsem v ruce i montáže, co nabízí Binox - viz foto. Můj Vostok z padesátých let by ale potřeboval zásah do pažby a navíc mi ty montáže přišly dost vysoké.

Obrázek
hunter72
Příspěvky: 15
Registrován: 13 bře 2010 10:33

Re: POSP 8x42 na malorážku SM-2 Vostok

Příspěvek od hunter72 » 30 lis 2016 20:51

Dobry den prajem vsetkym majitelom malorazky Vostok SM-2.Prosim Vas potreboval by som poradit s listou.Vopred sa ospravedlnujem ak uz je niekde zalozene vlakno na tuto temu no nenasiel som ju.Ak nahodou je tak to poprosim presunut tam kde to patri.Chcel by som sa opytat ci mi neviete poradit kde by som nasiel listu co by mi pasovala na Vostoka SM-2.Nasiel som stranku v USA kde vyrabaju listy pre CZ 455.Bolo mi povedane ze prave vyska rybiny u CZ 455 ma rovnaku vysku ako Vostok SM-2.Chcem sa opytat ci by mi lista na CZ 455 pasovala aj na moj Vostok SM-2?Samozrejme rybinu na malorazke dam predlzit aj na tu prednu cast puzdra.Nie som si isty velkostou toho vyhadzovacieho okna-na stranke nemaju nijaky popis.Vopred Dakujem za kazde info resp.nasmerovanie kde kupit listu u nas.
qwer
Příspěvky: 373
Registrován: 07 říj 2006 15:38

Re: POSP 8x42 na malorážku SM-2 Vostok

Příspěvek od qwer » 02 pro 2016 09:56

Proč tam chceš dávat tu lištu? Necháš vyříznout rybinu na přední části pouzdra, tj. těch 11mm a můžeš rovnou namontovat základny montáže resp. kroužky. Lišta by měla význam při střídání optiky s kolimátorem atd. Je zbytečné jakýmkoliv mezikusem zvyšovat celkovou výšku sestavy (těžiště, stranová nestabilita).
hunter72
Příspěvky: 15
Registrován: 13 bře 2010 10:33

Re: POSP 8x42 na malorážku SM-2 Vostok

Příspěvek od hunter72 » 02 pro 2016 13:40

Hm,mas pravdu.Asi pozriem po nejakej lepsiej montazi a bude vystarano.Dakujem Ti za radu a prajem pekny den.
Odpovědět