Porovnanie vyrobcov

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Zralok
Příspěvky: 33
Registrován: 10 dub 2006 17:00

Příspěvek od Zralok » 15 čer 2006 07:37

Kubajzz píše:Sory za malé OT. Na těch stránkách http://www.profioptika.cz/store/ je uveden noční zaměřovač s infrazářičem jako jejich druhý nejprodávanější výrobek . :roll:
Každému je asi jasné, kdo si to kupuje...

PS. Proti tomu je prodej polotovarů hlavní sranda pro děti. To jsem zvědav kdy vypukne další aféra. :roll:
A taky je tam zde: http://www.profioptika.cz/store/goodsde ... tmentID=16 ) optika na vyhledávání letadel a proti pěchotě a na navádění střel na cíl. :roll: To si koupí asi kdo? Lojza co chce v noci střelit prasátko asi ne. To spíš nějaký Al kajďák. Z toho by aférka nebyla? :roll: :D :D


Zralok
Příspěvky: 33
Registrován: 10 dub 2006 17:00

Příspěvek od Zralok » 15 čer 2006 07:48

Andy píše:Cili co z toho plyne Olafe? Na optice NEusetris. :lol:
Ale Andy ušetříš. Ale v jiném slova smyslu. Když někdo třeba nabízí Meostar 3-12x56 RD za 20 000 a on se dá bez problémů sehnat za 18 600 a možná při troše snahy i levněji, tak prostě ušetříš. Jen to chce trochu snahy. :D :) :D :) :D A co vůbec máš za optiku Ty?
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 15 čer 2006 08:27

Tak jiste, takto usetris. Ale to nebyl ten spravny vyznam slova usetrit.
Co mam ja? Nic moc Artemis 2000 3-12x50 4B .
Olaf

Příspěvek od Olaf » 15 čer 2006 16:53

Slovo"ušetřit" naopak zejména v dnešní době získává na významu. Pokud se jedná o výrobek stejných užitných vlastností, v našem případě např. technických parametrů a kvality, vyplatí se nešetřit časem a udělat si vlastní průzkum trhu. Mezi jednotlivými prodejci existují u stejného zboží značné cenové rozdíly, některý prodejce má danné zboží zrovna v "akci" a při dnešních cenách např. puškohledů Meopta /kde se ta základní cena u lepších modelů s RD pohybuje v rozpětí cca.14-22tis/ není ten cenový rozdíl již zanedbatelný. Nechci tu zmiňovat znovu můj případ, kdy jsem pořídil v podstatě nový armádní puškohled Meopta ZD 3-12x50 RD jako údajně starší za 12000,-Kč, byť cena nového např. na www.bvs.cz je 24500,-Kč. Opravdu se dnes vyplatí strávit trochu času hledáním a zbytečně nevyhazovat peníze.
Vím, jak to Andy myslel. Nevyplatí se šetřit na úkor kvality kupovaného zboží, protože té úspory dříve,či později budu nakonec litovat. Ale toto fórum, kde si můžeme vzájemně předat již nabyté zkušenosti, by mělo právě napomoci začínajícím v jejich počáteční orientaci a pokud se nepletu, tak i spoustě lidí pomáhá.
Zralok
Příspěvky: 33
Registrován: 10 dub 2006 17:00

Příspěvek od Zralok » 16 čer 2006 07:33

Já taky vím přesně jak to Andy myslel a taky jsem to v mém příspěvku napsal. Ušetřit v jiném slova smyslu. To jak je to myšleno původně tak s tím naprosto souhlasím.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 21 čer 2006 10:02

2Olaf, Zralok:
Já se používání nočních zaměřovačů nebojím. :wink:
Stejně tak se nebojím prodeje polotovarů hlavní.
Jde o to, že používání nočních zaměřovačů je v zákoně výslovně zakázáno, přesto se běžně veřejně prodávají a dokonce patří mezi nejprodávanější produkty.
Na co se používají je mi jasné.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Olaf

Příspěvek od Olaf » 23 čer 2006 19:33

Kubajzz napsal:
Jde o to, že používání nočních zaměřovačů je v zákoně výslovně zakázáno, přesto se běžně veřejně prodávají a dokonce patří mezi nejprodávanější produkty.
Nechci tu polemizovat o kvalitě našich zákonů, z pohledu zda je správné zakázat noční vidění, či ne. Zákazy pro většinu lidí stejně nic eznamenají, ba naopak jejích porušování dokonce považují za určitý adrenalinový sport. Já jsem pro zákaz a to jen kvůli tomu, že by nebyla prasata honěna po revíru celý měsíc. Když nesvítí měsíc, tak řádně nevidím a nebudu chodit v noci ven. Jsou tu ale takoví, kteří jdou i při špatné viditelnosti a zůstávají za nimi v lepších případech jen zmrzačená prasata ze kterých časem nacházíme jen ohlodané kostry, v horších případech i postřeleného kolegu.
Nejvíce mě ale vadí, že prodej zákonem zakázaných prostředků inzerují každý měsíc v Myslivosti a podobných inzerátů přibývá. Jednou jsou u nás zakázané, tak proč nahlodávají mnohdy jinak ukázněné myslivce. O pytlácích se raději ani nebudu rozepisovat, to je kapitola sama, pro sebe.
Odpovědět