pomozte blbemu - jak vysoko vyletela diabolka?

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

H@nz
Příspěvky: 255
Registrován: 26 říj 2008 09:53

Re: pomozte blbemu - jak vysoko vyletela diabolka?

Příspěvek od H@nz » 31 kvě 2011 19:04

Kluci, ze zakona o zachovani energie dopadne projektil stejnou rychlosti/energii, jako sel kolmo nahoru. Kdyz vezmeme kouli o hmotnosti treba 5g a vystrelenou kolmo nahrou treba 400m/s, odpor vzduchu a proudeni vetru, tak se tam pri pohybu dolu neco ztrati, ale porad to bude podle me v nekterych pripadech dost na to, aby vas to zabilo :wink: Proto se nedoporucuje strilet ostryma do vzduchu :)


wexelo
Příspěvky: 246
Registrován: 16 pro 2007 21:06
Kontaktovat uživatele:

Re: pomozte blbemu - jak vysoko vyletela diabolka?

Příspěvek od wexelo » 31 kvě 2011 19:08

No nevím, zkus si načutnout balon a někoho tím trefit do obličeje a pak ho čutnout vzhuru a nechat spadnout na hlavu. Řekl bych že rozdíl tam bude a velkej. Ostrýma se pravděpodobně nemá střílet do vzduchu pod menším ůhlem. Při výstřelu kolmu vzhůru se projektil zastaví a logicky padá volným pádem dolů. Zbraň v ten moment je ze hry ven.

A ještě k tomu pádu za stejný čas za který letěl projektilnahoru. To by platilo v případě pokud by se vzhuru začal pohybovat stejnou, nebo nižší rychlotí, než je rychlost volného pádu. Při výstřelu se projektilu dodá vetší energie než má pak projektil v horním bodě potenciální energie. Čili cesta nahoru je rychlejší v připadě střelby z nějaký zbraně.

Omlouvám se za nepřesné výrazivo, snad to šlo pochopit co jsme tím myslel :)
Naposledy upravil(a) wexelo dne 31 kvě 2011 19:13, celkem upraveno 1 x.
Weihrauch HW100S .177 + Burris Timberline
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: pomozte blbemu - jak vysoko vyletela diabolka?

Příspěvek od milius » 31 kvě 2011 19:08

To jako když vystřelim sirku ze vzduchovky 200m/s,tak se do mě při pádu zapíchne? :lol:
Předběhl si mě :wink:
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: pomozte blbemu - jak vysoko vyletela diabolka?

Příspěvek od milius » 31 kvě 2011 19:13

Kdo bydlíte v paneláku,tak zkuste prohodit diabolku volným pádem přes chrony.Čím výš,tím líp. :wink:
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
OneTouchy
Příspěvky: 757
Registrován: 03 srp 2010 21:42

Re: pomozte blbemu - jak vysoko vyletela diabolka?

Příspěvek od OneTouchy » 31 kvě 2011 19:50

ja som kdesi pocul,ze keby ste na mesiaci zacali strielat nejakym akackom,tak by sa mohlo stat,ze sa trafite do chrbta :D
login89
Příspěvky: 303
Registrován: 14 dub 2010 11:09

Re: pomozte blbemu - jak vysoko vyletela diabolka?

Příspěvek od login89 » 31 kvě 2011 21:03

Na to platí známá poučka - nestřílej do vzduchu, když stojíš pod ním. :-)

A proto mají myslivci zejména, když jdou na kachny, klobouky. :-)
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: pomozte blbemu - jak vysoko vyletela diabolka?

Příspěvek od milius » 31 kvě 2011 21:31

Nevim naco.Když v hlavě nic nemaj :lol:
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
Uživatelský avatar
Tomayo
Příspěvky: 1405
Registrován: 07 kvě 2011 00:03
Bydliště: Mars

Re: pomozte blbemu - jak vysoko vyletela diabolka?

Příspěvek od Tomayo » 31 kvě 2011 21:57

bimHObim píše:
kb píše:
@tomayo- ja chytam na udice, ne do site :D
No to ja taky, ale na konec navazce davam hacek :lol: :lol:


jinak si myslim, ze doba padu by melo byt problem spocitat......gravitacni zrychleni je stejne u vseho nebo ne :?: :idea: mozna kecam ale bez te vysky je to stejne na prd :?
Daystate Grand Prix - Nikko Stirling Diamond 10-50x60 MD + Bushnell 3200 10x40
KalibrGun Cricket .22 - Delta Titanium 6-24x42

http://www.youtube.com/watch?v=8-ejyHzz3XE
Uživatelský avatar
Annifry
Příspěvky: 288
Registrován: 09 říj 2010 19:18
Bydliště: Przeň

Re: pomozte blbemu - jak vysoko vyletela diabolka?

Příspěvek od Annifry » 31 kvě 2011 22:08

A byla to diabolka JSB ?? Protože jestli jo, tak ta ještě nespadla.
Mr.Nobody
Příspěvky: 272
Registrován: 24 črc 2007 22:54

Re: pomozte blbemu - jak vysoko vyletela diabolka?

Příspěvek od Mr.Nobody » 31 kvě 2011 22:33

každopádně fyzika základní školy na to nestačí. V podstatě sestavíš dvě diferenciální rovnice - jednu pro stoupání a druhou pro pád diabolky. Výsledkem po zintegrování budou vzorce, kde počítáš s přirozenýma logaritmama, ale výsledek bude dost přesnej. Samozřejmě musíš znát příslušný aerodymamický koeficienty a hmotnost diabolky. :mrgreen:
Uživatelský avatar
koko
Příspěvky: 47
Registrován: 25 úno 2010 11:37
Bydliště: Praha 4

Re: pomozte blbemu - jak vysoko vyletela diabolka?

Příspěvek od koko » 31 kvě 2011 23:20

Nekde jsem cetl ze strela vystrelena kolmo do vzduchu leti celou drahu po balisticke krivce. Takze nemuze dojit k zastaveni a volnemu padu. Jak daleko od Tebe po vystrelu diabolky dopadaly?
Taurus 38sp
Astra .22
Zoraki R1
Uživatelský avatar
bimHObim
Příspěvky: 711
Registrován: 07 úno 2011 20:27
Bydliště: Schliersee (D) , Krnov :-))))

Re: pomozte blbemu - jak vysoko vyletela diabolka?

Příspěvek od bimHObim » 31 kvě 2011 23:41

no takovych 25-40metru. prekvapilo me to , bo jsem si myslel ze to spadne blize. ale voda byla klidna, jak jsem psal - ryby ani psouk :D , tak se to dalo dobre sledovat. z deseti strel jsem ale chytl takovych sedum, tri mi nekam utekly. a ono se to dalo potom uz i dobre ocekavat, kdyz jsem vedel, kdy to asi spadne zpatky.

zkousel jsem i strilet na jezero do dalky, ale to uz bylo moc. i kdyz hladina jak zrcadlo.
HW35, HW40, HW45, HW70
HW97 K - Nikko Stirling Gold Crown Airking 4-12x42
HW100T Carbine - Hawke Sidewinder Tactical 8.5-25x42
H@nz
Příspěvky: 255
Registrován: 26 říj 2008 09:53

Re: pomozte blbemu - jak vysoko vyletela diabolka?

Příspěvek od H@nz » 01 čer 2011 08:52

Hoši ono je to samozřejmě složitější, pač jak říkám bere se do úvahy reálné prostředí, kde se musí počítat s aerodynamikou (tvarem střely), odporem prostředí (vzduchu), prouděním větru a v neposlední řadě taky nevystřelíte nikdy přesně kolmo vzhůru. Když tyto všechny věci odmyslíte, tzn. střelba ve vakuu (samozřejmě gravitace tam byt musi), tak to takhle platit bude. Jinak v některých případech v reálném prostředí se může povést, že ta střela dopadne dost velkou rychlostí i cestou zpět (v případě koule, bezvětří a co nejpřesnějším výstřelu kolmo vzhůru). Vystřelená diabolka co nejkolměji, vám dopadne rychlostí dost malou, jelikož se zpět bude pravděpodobně nějak točit nebo poletí třeba bokem a bude mít větší odpor vzduchu. Řekněme vystřelená 4,5mm, rychlostí 240m/s, dopadne třeba rychlostí třetinovou. A sirka, jak tu někdo psal, rozhodně v reálném prostředí nikdy nedopadne 200m/s, i když tak byla vystřelena, protože ta má hrozný odpor vzduchu a bude ji nehorázně ovlivňovat vítr. Takže asi tak :)
login89
Příspěvky: 303
Registrován: 14 dub 2010 11:09

Re: pomozte blbemu - jak vysoko vyletela diabolka?

Příspěvek od login89 » 01 čer 2011 09:02

Napíšu znovu, co jsem už napsal:

DIABOLKA DOPADNE NA ZEM VŽDY STEJNOU RYCHLOSTÍ, JE JEDNO, Z JAKÉ LETÍ VÝŠKY!!!

(platí pochopitelně od určité výšky - z jednoho centimetru to samozřejmě neplatí)

Kdo nevěří, ať tam běží nebo ať si nastuduje fyziku pro druhý stupeň základní školy. :wink:
wexelo
Příspěvky: 246
Registrován: 16 pro 2007 21:06
Kontaktovat uživatele:

Re: pomozte blbemu - jak vysoko vyletela diabolka?

Příspěvek od wexelo » 01 čer 2011 09:10

No však tohle tady nikdo nezpochybňuje, nebo jestli jo tak jsem to přehlídl, ale to co píšeš je snad jasný :)
Weihrauch HW100S .177 + Burris Timberline
Odpovědět