Poplašná pistole na veřejnosti-film

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
gside
Příspěvky: 3
Registrován: 23 srp 2012 18:23

Poplašná pistole na veřejnosti-film

Příspěvek od gside » 23 srp 2012 18:31

Dobrý den,
měl bych na Vás jeden možná jednoduchý zato pro mě velice důležitý dotaz. Podílím se na natáčení studentského filmu a jako vášnivý střelec jsem dostal za úkol obstarat vše kolem zbraní a vizuálních efektů s nimi spojených. Jde mi o to, že mám k dispozici dvě expanzní pistole, resp. jednu pistoli a revolver. Láduju do ní pouze slepé poplašňáky nebo flash-defense. Jak je to s jejím použitím na veřejných prostorách (rozuměj blízkost lesa, pole, brod u potoka). Nemyslím tím město či zástavbu. Můžu se odvolávat na to, že jde o startovací pistoli a tudíž není "nebezpečná"? V tomto směru mám totiž co se týče legislativy velké mezery. Obzvláště u plynovek.
Předem vám děkuji za vaše komentáře a rady.

Edit by Artifex: Přesunuto do příslušného oddílu


Original since 1987.
RAS
Příspěvky: 109
Registrován: 11 pro 2011 19:29

Re: Poplašná pistole na veřejnosti-film

Příspěvek od RAS » 23 srp 2012 19:00

Můžeš střílet bez obav, někomu můžou jít na nervy maximálně ty rány, ale pokud nejsi odhodlanej někde vykulit 100 ran je to úplně fuk.U baráků bych to nevytahoval mohl by si potkat třeba mně a mít v košili 9mm díru.Teda kdyby to vypadalo, že na mně míříš :mrgreen:
Ale na místo střílení ji přepravuj skrytě to je jediná povinnost kterou máš (skryté nošení).
GunPower - Storm Regulátor Altaros - verze 2 (125 Bar)
Optisan Viper 6-24x56IR
Uživatelský avatar
Queeg 512
Příspěvky: 695
Registrován: 04 dub 2012 20:59
Bydliště: Cajzlov

Re: Poplašná pistole na veřejnosti-film

Příspěvek od Queeg 512 » 23 srp 2012 19:15

Podle zákona je s expanzní braní možné střílet za stejných podmínek jako ze vzduchovky, t.j. střelba je pouze "zakázána na místě, kde by mohl být ohrožen život nebo zdraví osoby nebo způsobena škoda na majetku". Důležité ale bude i zda si člověk náhodou nepočíná tak, že by mohl být policií považován za nebezpečného, to pak totiž může zažít nějakou ze situací probíraných v http://forum.gunshop.cz/noseni-zbran-t15702-15.html (teoreticky ale můžeš na plánovaou střelbu předem upozornit orgány, tím by toto nebezpečí mělo pominout), a u pořádného rachotu také riskuješ, že si někdo objedná měření hluku a nachytá Tě na přestupek v této oblasti :lol:

Nedávno jsem ale viděl reportáž o chlapíkovi co doma zkoušel expanzní 58čku, sousedka na něj zavolala benga a tam bylo přímo řečeno, že policisté dotyčnému domluvili, aby z toho střílel pouze na střelnici. Takže jako u všech zbraní není od věci mít po ruce právníka, který nejen vše dosvědčí, ale také příslušné policisty usměrní a jejich nezákonné aktivity následně oznámí :mrgreen:
Gobey
Příspěvky: 27
Registrován: 06 zář 2011 22:14

Re: Polašná pistole na veřejnosti-film

Příspěvek od Gobey » 23 srp 2012 21:55

Občas účastním akcí s historickou vojenskou technikou a přestože legislativně je to tak, jak říkal Queeg512 není od věci upozornit na střelbu PČR a obec - starostu, v jehož katastru se pozemek nachází. Předejde se tím nečekaným kontrolám ze strany PČR, protože lze předpokládat, že nějaký obezřetný občan střelbu oznámí. Na dispečinku pak budou vědět (nebo aspoň na příslušném oddělení), že se tam natáčí a že se bude "střílet" a tudíž tam nevyšlou zásahovku. Maximálně provedou pohodovou kontrolu.

Jenom ještě jedno drobné upozornění, ani u nošení "D" zbraně, tj. plynovky nesmíš býti pod vlivem, takže ať střílející osoba si nedává pivko, travku či kokoliv jiného .... :)

H.
gside
Příspěvky: 3
Registrován: 23 srp 2012 18:23

Re: Polašná pistole na veřejnosti-film

Příspěvek od gside » 24 srp 2012 00:23

Co se týče nošení a vlivu alkoholu, zákony znám, jsem legalním vlastníkem Steyr M9A1 9mm Para. Jen u těch expanzních jsem si nebyl jistý. Mnohokrát děkuji za odpovědi.
Original since 1987.
peggy
Příspěvky: 198
Registrován: 25 dub 2006 20:58
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Polašná pistole na veřejnosti-film

Příspěvek od peggy » 24 srp 2012 07:50

... není od věci upozornit na střelbu PČR a obec - starostu, v jehož katastru se pozemek nachází. ...
Svatá slova!

Jinak by prostor natáčení měl být uzavřen/zajištěn pořadatelskou službou (alespoň minimální), aby nedošlo
a) k narušení natáčení
b) ke konfliktu díky nedorozumění

BTW - Kdysi jsem slyšel historku, jak se jeden střelec dostal v nočním Karlíně k natáčení krvavé scény pro nějaký amatérský film, a k průseru zbýval hooodně malý kousek!
"Aux armes, citoyens !"
gside
Příspěvky: 3
Registrován: 23 srp 2012 18:23

Re: Polašná pistole na veřejnosti-film

Příspěvek od gside » 26 srp 2012 22:07

Bude se natáček kousek od vesničky kde jsem vyrostl, je to tam opuštěné, strašidelný hájek, hajný je dědův starý známý, ten o nás bude vědět....Nejbližsí usedlost 2km ale na policii přeci jen hodím echo. Jedná se o amatérský film, minimální rozpočet, všechno hradíme z vlastních výplat.
Original since 1987.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Polašná pistole na veřejnosti-film

Příspěvek od Kubajzz » 04 zář 2012 08:33

Kam jsme to dospěli, že jsou lidi nuceni se ptát i na takové věci...
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Odpovědět