Po domacku vyrobena vzduchovka

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Dominno
Příspěvky: 13
Registrován: 27 srp 2007 00:52
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Po domacku vyrobena vzduchovka

Příspěvek od Dominno » 28 srp 2007 23:19

Videí o po domácku vyrobených vzduchovek je dost ale chtel jsem se s vámi poděli o vaše rady a postřehy popřípadě o vaše domácí "kousky"... 8)


I against the World...
Neptunus

Příspěvek od Neptunus » 29 srp 2007 00:21

Foukačka. Potřeby: tužka crayon s kovovým tělem, kulička o vhodném průměru (materiál: smočený papír,plastelína,guma). Strčíme projektil do hlavně a tlakem vzduchu, vypuzeného z úst přiložených k náústkové straně hlavně, vystřelíme projektil požadovaným směrem. Úsťová rychlost neměřená, síla taktéž. :P
Uživatelský avatar
Dominno
Příspěvky: 13
Registrován: 27 srp 2007 00:52
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Hmm...

Příspěvek od Dominno » 29 srp 2007 01:54

A co třeba PET láhev,instalatérská PVC trubka,potrubní uzavízací ventil,ventilek na kolo a pumpa...Nikdo o tom etě neslyšel že pomocí izolepy přiděláme na jeden kones dvojsměrného instalaterského ventilu PVC trubuci (uchytíme izolepou) a na druhý konec PET láhev na jejchž konec vyvrtáme díru do které dáme ventilek na duše kola přes který budeme vo PET láhve pumpovat pumpo uzduch,který když se dostatečně stlačí pustímě z PET láhve přes ventil do PVC trubky (hlavně) kde nám popožene "projektil"... ???
I against the World...
Uživatelský avatar
ricci35
Příspěvky: 482
Registrován: 16 led 2007 23:43

Re: Hmm...

Příspěvek od ricci35 » 29 srp 2007 10:03

[quote="Dominno"]A co třeba PET láhev,instalatérská PVC trubka,potrubní uzavízací ventil,ventilek na kolo a pumpa...

No tohle jsem viděl na Youtube na videu....celkem mě překvapila ta síla výstřelu :shock: Prorazila dřevěnou desku jako nic a stál od ní ten konúpek tak cca 10m.PET láhev je všestranná :lol:
Benjamin Marauder .22 - Falcon T50
fidlerp

Příspěvek od fidlerp » 29 srp 2007 11:34

Ja si robim vlastnu PCPA. Som si kupil knihu The modern airgun, The step by step guide how to make your own. Uz mam tlakovu cast hotovu, teraz robim nadstavbu a udernik. Hlaven som si kupil nahradnu na CZ200 v razi .22. Pazbu budem zhanat az ked bide hotova a funkcna.

Do konca roka bude hotova. Inak je to kopia Huntsman Mk11 od Daystate.

Peter
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Příspěvek od milius » 29 srp 2007 16:34

........
Naposledy upravil(a) milius dne 11 čer 2009 19:41, celkem upraveno 1 x.
vlčák

Příspěvek od vlčák » 29 srp 2007 21:06

-taky jsem si "dělal" vzduchovku, byla to slávie 631 , někdo ucpal hlaveň a zbytek vyraboval na náhradní díly, tak jsem měl hlaveň, válec a pažbu, dělal jsem do toho celou mechaniku (samozřejně, že ne původní) a na mířidla jsem se taky vykašlal ...
-musím říct, že sice dobře funguje, ale síla nic moc odhadem asi 120 - 150m/s max. ( originál by měl být asi 170m/s ), je s tím práce a když se dělá pár součástí tak to jde, ale když se musí vyrábět všechno, tak je lepší řídit se heslem " nemá cenu vyrábět něco , co se dá koupit " když chcete něco co dobře funguje, tak je lepší koupit si profesionální výrobek.
je to dobré dělat akorát tak pro zábavu, dělat to pro peníze se to určitě nevyplatí - třeba ta petka s trubkou , určitě je s tím sranda, ale je to na jednu ránu a pak se to složitě nabíjí a na terčovou střelbu to taky nebude...
Přílohy
mechanismus.JPG
ocel.lučík2.JPG
upravená 631.JPG
Naposledy upravil(a) vlčák dne 29 srp 2007 21:29, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Dominno
Příspěvky: 13
Registrován: 27 srp 2007 00:52
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dominno » 29 srp 2007 21:14

Jen někteří lidi maj radost když si něco vyrobí sami...
I against the World...
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Příspěvek od milius » 29 srp 2007 23:24

.........
Naposledy upravil(a) milius dne 11 čer 2009 19:41, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Re: Hmm...

Příspěvek od tomcat » 29 srp 2007 23:32

Dominno píše:A co třeba PET láhev,instalatérská PVC trubka,potrubní uzavízací ventil,ventilek na kolo a pumpa...
asi myslis konkretne toto http://www.youtube.com/watch?v=dKO6LK5L ... ed&search= a toto http://www.youtube.com/watch?v=faEHsJDUzKM
pedro gonzales
Příspěvky: 235
Registrován: 31 srp 2007 14:00
Bydliště: vsetínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pedro gonzales » 31 srp 2007 19:58

Když už jste načali ty americké vzduchovky s pet lahví, tak se musím taky pochlubit. Kdysi když jsem se zajímal o výbušniny a všelijaké třaskaviny, tak jsem na internetu narazil na návod na "Kartofelkanon"
Zrovna tam bylo video kde ukazovali jak prostřelili 4mm překližku nezralým jablkem. Výroba se mi zdála jednoduchá tak jsem hned na druhý den vyrazil na vodo - topo a k večeru už byl kanón na světě.
Parametry:
Délka hlavně 1m
Celková délka 1,3m
Průměr hlavně 50mm
Průměr spalovací komory 120mm
Délka spalovací komory 300mm
Pohonné médium antiperspirant

Při prvním testování se mi stala ošklivá nehoda, ještě před montáží hlavně jsem testoval správnou funkci piezo zapalovače, stříknul jsem trochu plynu do komory a zkoušel jsem funkci.poád se nic nedělo, tak jsem zbrań rozebral fouknul do komory abych odstranil zbytky plynu, smontoval, obrátil zbraň proti sobě a jedním okem sledoval jesli to chytá jiskru, no jiskru to chytilo, ale v komoře byly zbytky plynu a tak jsem to dostal přímo na půlku obličeje. ono totiž jak jsem do toho fouknul a dodal čerstvý vzduch tak v komoře nastala ta správná směs pro výbuch. No od té doby jsem vystřelil jen párkrát, ale jen ve starém vycpávaném kabátu a se svářečskou kuklou na hlavě.

Přikládám foto:

Obrázek

tohle je víko komory a jistící mechanismus
Obrázek
Obrázek

zapalování jiskrou
Obrázek
Obrázek-a zvenčí spoušť

Výstup hlavně zevnitř komory
Obrázek

Přechod komory na hlaveň
Obrázek

Jako střelivo používám převážně nezralou zeleninu a ovoce, ale rajčata se moc použít nedají. Jednou jsem to zkusil a pak jsem půl dne čistil hlaveň. to uchycení hlavně je řešenu dlouhými vruty proto, aby střelivo nepropadávalo do komory. Nejlepší jsou nezralá jablka.
Zkoušel jsem to jen jednou, ale učinek byl vynikající . Teď dělo leží v koutě , protože mám strach že předimenzuji množství plynu a bouchne mi to do obličeje
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Příspěvek od Jim » 01 zář 2007 10:47

Buď rád, že jsi nedopadl hůře, měl jsi vlastně štěstí a doufám, že ses poučil. Osobně bych všem "laborantům" vřele doporučoval,nezkoušejte to, kromě toho, že je to nebezpečné, odporuje to i zákonu.
pedro gonzales
Příspěvky: 235
Registrován: 31 srp 2007 14:00
Bydliště: vsetínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pedro gonzales » 01 zář 2007 14:36

no že to odporuje zákonům to vím , týden po mém incidentu se v tisku objevila zpráva, že ve Finsku zatkli důchodce , který s tím střílel proti autům na silnici. Dostal půl roku natrvrdo
ppeettrr
Příspěvky: 411
Registrován: 08 zář 2007 08:45

Příspěvek od ppeettrr » 28 pro 2007 22:38

co tim porušuju?
pedro gonzales
Příspěvky: 235
Registrován: 31 srp 2007 14:00
Bydliště: vsetínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pedro gonzales » 28 pro 2007 22:41

vždycky se důvod najde, od porušování klidu, až po ohrožování osobní svobody(?), možná i nedovolené ozbrojování, jak říkám kdo chce psa bít , hůl si vždy najde
Odpovědět