Porad je pro zacatec. nejlepsi Slavia nebo uz i konkurence?

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Uživatelský avatar
martinn7676
Příspěvky: 22
Registrován: 27 črc 2012 09:44

Re: Pořád je pro začáteč. nejlepší Slavia nebo už i konkurence?

Příspěvek od martinn7676 » 30 črc 2012 14:46

Kurde vždy se najde něco...syn hraje na kytaru tak o prsty by neměl přijít... 8) :? ...to a pak se říká, že pečení holubi lítají přímo do huby...ba né člověk si je musí nejdříve zastřelit...:-))))
Když ji miluješ, není důvod proč ji zastřelit.
Uživatelský avatar
martinn7676
Příspěvky: 22
Registrován: 27 črc 2012 09:44

Re: Pořád je pro začáteč. nejlepší Slavia nebo už i konkurence?

Příspěvek od martinn7676 » 30 črc 2012 14:52

Jejda díky za upozornění...už to čtu...jsem debil...:-)))) no jasně 24 Kč to je tím, že u maturity u mě hlasovali zda mi ji dát nebo nee...asi neměli! :roll: ...takže beru zpět...kdybych počítal 60 ran na dvě bombičky za 24 Kč = jeden výstřel 0,40 Kč?????????? Zrovna dělám kotec prou svou Brazilskou Filu...pokud takhle počítám má se na co těšit...bude mít boudu pro jezevčíka nebo brontosaura.-)))

Ještě jeden dotaz....mám hned koupit tu optiku (puška s ní vypadá dost efektně...na vojně jsem střílel z ruské odstřelovačky a to byl celkem zážitek) nebo ať zkouší z klasickými mířidly...a pak až dokoupit
Když ji miluješ, není důvod proč ji zastřelit.
Uživatelský avatar
Queeg 512
Příspěvky: 695
Registrován: 04 dub 2012 20:59
Bydliště: Cajzlov

Re: Pořád je pro začáteč. nejlepší Slavia nebo už i konkurence?

Příspěvek od Queeg 512 » 30 črc 2012 15:17

Mě příjde střelba s diabolkama od JSB dostatečně zábavná i bez optiky, z mého pohledu bez ní prvních 5000-10000 výstřelů jde vydržet. Důležité ale je, jak má kdo dlouhou střelnici - čím delší, tím dřív bude sklo potřeba. Před přemýšlením nad optikou bych si každopádně napřed ujasnil, jakou flintu - na různé vzduchovky se optiky přidělávají s různou obtížností a např. u té staré Slávky nemusí být dostatečně pevné uchycení jednoduchou záležitostí (můžeš se dostat do situace, že to bude spíš na ocel než na hliník, ale padnoucí ocelovou montáž neseženeš, tak ji budeš brousit nebo i řezat/svářet a brousit), takže je dobré náročnost pořízení optiky posuzovat vč. montáže. Menší nároky na optiku i montáž každopádně bude mít CO2 (pružina kope).
Uživatelský avatar
martinn7676
Příspěvky: 22
Registrován: 27 črc 2012 09:44

Re: Pořád je pro začáteč. nejlepší Slavia nebo už i konkurence?

Příspěvek od martinn7676 » 30 črc 2012 15:26

Ještě tam tuším Kubajzz píše co vše upravoval u té QB ...to bych taky musel? Koupit si něco nového a hned upravovat...o to ani tak nejde, ale 100% totok nezvládnu.
Když ji miluješ, není důvod proč ji zastřelit.
Uživatelský avatar
Queeg 512
Příspěvky: 695
Registrován: 04 dub 2012 20:59
Bydliště: Cajzlov

Re: Pořád je pro začáteč. nejlepší Slavia nebo už i konkurence?

Příspěvek od Queeg 512 » 30 črc 2012 15:48

Úpravy jsou volitelné a na místě až když nestačí výkon nebo přesnost, a Kubajzz v tomhle dle svých příspěvků bude poměrně náročný :D Jak funguje netuněná QB 78 ale netuněný Crosman 2240 mě příjemě překvapil, střílí to výborně hned po vybalení a i bez tuningu je s tím hodně zábavy (např. určitě víc, než jsem čekal. A QB78 prý taky vymyslel Crosman, takže bych se toho nebál ani bez úprav (obzvlášť deluxe, tam je snad vyřešený něco co praskalo a pak už je to prý ok)
Uživatelský avatar
martinn7676
Příspěvky: 22
Registrován: 27 črc 2012 09:44

Re: Pořád je pro začáteč. nejlepší Slavia nebo už i konkurence?

Příspěvek od martinn7676 » 30 črc 2012 16:06

Kurňa myslell jsem si, že dopadnu jako klasický týpek co si vyžádá milión rad a pak stejně skončí u Slávinky...bo jistota je jistota, ale teď jsem dost nahlodaný na tu QB...jen ohledně toho plnění...nevíš zda tady ve vláknech není taková praktická rada jako: zajdi do tohodle obchodu...řekni, že máš QB a oni ti už dodají ventil, láhev atd....a pokud si z Ostravy kraje razoviteho můžeš to chodit plnit na třeba Landek? :-) Pročítám vlákna o CO2, ale jsem z toho pifpaf...koukal jsem na obrázky co se několika QB ale vůbec nevím...a texty typu...nepřeplnit nebo to bouchne...:-((((((
Když ji miluješ, není důvod proč ji zastřelit.
Uživatelský avatar
Queeg 512
Příspěvky: 695
Registrován: 04 dub 2012 20:59
Bydliště: Cajzlov

Re: Pořád je pro začáteč. nejlepší Slavia nebo už i konkurence?

Příspěvek od Queeg 512 » 30 črc 2012 16:22

Vzhledem k tomu jsem se místo QB rozhodl pro 2240 to s jistotou nevím, ale řekl bych, že to tu najdeš, já věřím, že až na to příjde, tak to tu najdu pro 2240, pro kterou tu zatím ani není vlákno. Zatím nad změnou bombiček za něco ekonomičtějšího ani nepřemýšlím (to ale souvisí s tím že je to pistole a já chci aby tato možnost zůstala i po tuningu... a k pistoli se holt hasičák na hadici nehodí).
jaju.79
Příspěvky: 39
Registrován: 08 úno 2011 09:49
Bydliště: nitriansky kraj

Re: Pořád je pro začáteč. nejlepší Slavia nebo už i konkurence?

Příspěvek od jaju.79 » 30 črc 2012 18:12

ak by som ty mohol poradiť prečítaj si niečo tejto krásavici http://forum.gunshop.cz/weihrauch-hw-57-t8062.html má pevné mieridla je trochu nad tvoj limit ale už máš vzduchovku ako sa patrí , časom dokúpiš optiku a je to.
HW 97K Optisan Viper 10x44IRS. AA TX 200 HC Hawke eclipse 6-24x50.
Uživatelský avatar
Queeg 512
Příspěvky: 695
Registrován: 04 dub 2012 20:59
Bydliště: Cajzlov

Re: Pořád je pro začáteč. nejlepší Slavia nebo už i konkurence?

Příspěvek od Queeg 512 » 30 črc 2012 19:21

O HW 57 jsem taky dost přemýšlel a nakonec jsem si rozhodl připlatit ten kousek na HW77K, až to příjde na řadu (důvody: u systému nabíjení HW 77 nehrozí nepřesnost z důvodu znečištění/opotřebení nabíjecího mezikusu, je prověřenější a flinta je o kilo těžší, takže bude milejší k optice). Ceny mě teda vyšly zhruba cca 6500 Kč za HW 57 vs. 8500 Kč za HW77K, takže rozdíl 2000. Obojí je ale nad dvojnásobkem limitu.
Uživatelský avatar
martinn7676
Příspěvky: 22
Registrován: 27 črc 2012 09:44

Re: Pořád je pro začáteč. nejlepší Slavia nebo už i konkurence?

Příspěvek od martinn7676 » 31 črc 2012 10:14

Zdar...koukal jsem je krásná i hodnocení dobré, ale opravdu v této fázi hodně nad můj stanovený rozpočet :(
Když ji miluješ, není důvod proč ji zastřelit.
tydýt
Příspěvky: 240
Registrován: 23 črc 2012 10:58
Bydliště: pod mostem

Re: Pořád je pro začáteč. nejlepší Slavia nebo už i konkurence?

Příspěvek od tydýt » 31 črc 2012 10:28

zůstaň u toho QBčka a neuděláš chybu.....tunit můžeš, ale nemusíš....taky jsem ji kdysi měl a za ten peníz dobrý!!!! Pak je už cesta jednoduchá :mrgreen: :mrgreen: vezmeš to přez HW 97k
a nakonec PRO SPORT!!!! Tady to vede vždy k tomu stejnýmu, ale na jejich obhajobu....mají pravdu!!!! Prošel jsem stejnou cestou :shock: :roll: , ale je to zábava, nééé :lol: :mrgreen:
Ještě k těm slávinkám....je to pěknej šunt velebnosti....je to tak týden co jsem viděl funglovku 634 a to byla s prominutím hrůza...už je na reklamaci, ale to jí asi nepomůže :cry: :evil:
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Pořád je pro začáteč. nejlepší Slavia nebo už i konkurence?

Příspěvek od Kubajzz » 31 črc 2012 12:00

Já furt tvrdím, že pokud je nejdůležitějším kritériem nízká cena, tak stojí za úvahu jenom Slávie nebo QB78. Samozřejmě nečekejte zázraky.
Zrovna teď v sobotu jsme stříleli v Břežanech asi v deseti lidech a jeden střelec tam měl S634, tak jsem samozřejmě neodolal a musel si vystřelit, protože na Slávie jsem zatížený, protože jsem s nimi vyrůstal od dětství. No a žádného problému jsem si nevšiml. Já nemám problém zkritizovat vzduchovky za 30+tisíc, ale když se na Slávii a QB78 podívám s ohledem na cenu, tak asi nemám moc co dodat. Obě jsou vyrobené z kovu a dřeva, jsou to nezáludné konstrukce bez nesmyslů, vydrží to věky. Na Slávii jsou snadno dostupné náhradní díly, které se vždycky časem opotřebují jako je těsnění nebo pružina.
QB78 člověka, který zná jenom lámačky nadchne průběhem střelby bez kopanců. Já bych QB maximálně jenom lehce potunil vyvrtáním dírky do posuvné tyčky, ale to ani není nutné, jinak bych to nechal jak to je na bombičky. Ono to nespotřebuje COčka zas tak moc, ve finále to cenově vychází jako střílet diabolky po dvou.
Obě se dají provozovat i bez optiky. Na QB se dají dát i ty nejlevnější, protože nekope.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
martinn7676
Příspěvky: 22
Registrován: 27 črc 2012 09:44

Re: Pořád je pro začáteč. nejlepší Slavia nebo už i konkurence?

Příspěvek od martinn7676 » 31 črc 2012 12:36

Já určitě Slávie nezatracuji a pořád to beru tak a taky jsem se k tomu přiznal, že pokud se nerozhodnu pro nějakou jinou doporučenou koupím Slávku což je blbé vůči lidem co mi tady doporučovali jiné, ale zase je to prostě ověřená kvalita v určité cenové hladině. Nevadí mi, že kope, protože to ke zbrani patří...střílel jsem z SA 58 úplná klasika, z kulometu ...z pancéřovky...takže člověk by měl počítat, že nedrží párátko... Trošku mi vadí ta pojistka ...kazí to design celé zbraně, ale to je asi prkotina.

Spíš jsem začal řešit problém, že kupuju pro syna a čím dál myslím na sebe... 8) :D :( začít se o to více zajímat...vzít to vážněji a zajít si třeba na nějaký sraz...
Když ji miluješ, není důvod proč ji zastřelit.
Uživatelský avatar
Queeg 512
Příspěvky: 695
Registrován: 04 dub 2012 20:59
Bydliště: Cajzlov

Re: Pořád je pro začáteč. nejlepší Slavia nebo už i konkurence?

Příspěvek od Queeg 512 » 31 črc 2012 14:02

Bacha na to, kupovat novou Slávku tu nikdo nedoporučoval, padly pouze návrhy na sehnání či renovaci staršího kusu (nové Slávie mají dle mnoha zdrojů horší zpracování a tím i přesnost, a u posíleného modelu 634 vyráběného v novodobé kvalitě i výrazně kratší životnost). Narazit v této souvislosti můžeš ale i při renovaci (např. pokud budeš měnit pouzdro pístu - tak hned dodáš staré Slávce vůli jako kdyby byla nově vyrobená :().
Odpovědět