Fórum GunShop.cz - zbraně, střelivo, optika

Diskuzní fórum o zbraních, střelivu,optice

Právě je 13 pro 2017 12:06

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02 dub 2008 17:07 

Máš svoji pravdu, ale jsou to bludy......

Předmět příspěvku: Re: Plynové zbrane-obrana
PříspěvekNapsal: 09 čer 2010 14:17 

... po 2 letech přidám vyprávěnku:
kamarád že viděl na tržnici: 2 čeští vypasení Rómové (2x >30let, 180+190cm, 90+120kg) po tržnici hledali až našli nadějnou oběť: Poláka (>40let, 170cm, 75kg) co tam sám ve stánku s číslem prodával sklenice instantního NesCafé. Přistoupili zleva-zprava a že: to náše mýsto Hé-more, ho máme trvále pronajáty, tu teď némužém prodávát, že Polák jim zapláti nahrády - a téď - no děélééj!! Polák je nechal šermovat rukama a vybuzovat se a stupňovat hrané rozhořčení, pouštění hrůzy, beze slova - neodporoval - ale jak první z nich sáhnul na sklenici (zjevně aby je začali rozbíjet - stupňovat nátlak), nahmátnul za pas => volnou rukou si sezhora rozčísnul tlapy toho většího+bližšího - a jediným pohybem tasil Berettu92 a horním obloukem mu silově vrazil hlaveň skrze rty => a hned zmáčknul (jedenkrát). Rána jako z děla, z tlamy krev >> Polák hned mžikově zkusil dohmátnout i tomu druhému cigi-výpalníkovi k tlamě (a když nedohmátnul, nevystřelil) - tomu ale už jak zblejsknul pistoli po xichtu proběhla živočišná hrůza - a s výstřelem se jak v tranzu rval o vycouvání a zdrhnutí. Po zlomečku váhání a hrábnutí naprázdno do vzduchu se odstřelený sumo-cigán složil na místě, kolem štiplavý smrad slzáku. Ostatní lidi převážně zsinalí strachy se vyděšení odtahovali taky. Odstřelený (větší) cigi ležel K.O. bez hnutí, kolem nějaká krev - a Polák pak (bez zaváhání, lamentování) ušpiněnou Beretu za pas, rozkmital ruce: zbalil NesCafé z pultíku do tašek a taky zmizel - beze slova, bez ohlížení. O cigána na zemi se nikdo nestaral - ale po pár minutách že začal znova chroptět a na zemi sebou mlít a pak vyplivávat krev, plazit se a zkoušet se zdvihat. Moc mu to nešlo.
Obrázek

Takže: nebyl jsem u toho, ale mě to přijde reálné: že i plynofkou že je možné (při troše štěstí) i zlý útok odvrátit: pokud ji člověk použije cca. kontaktně (jako jateční pistoli) - a že může být vhodnější-lepší volba nežli teleskop, tonfa, boxer, kudla.

Vystřelit samozřejmě jen proti vážné hrozbě - ale pak už mu raději nejprve zarazit hlaveň co nejhlouběji do krku (nebo přinejhorším aspoň co nejtěsněji před tlamu) - aby výstřel zatlačil ještě tekutý slzák z hlavně hajzlovi co nejhlouběji do nosních dutin a do plic - a vyrovnat se s tím, že mu můžu výstřelem trvale vybít oko, potrhat sliznice/tkáně - až tak, že vykrvácí nebo se udusí ve vlastní krvi, plicní laloky se mu zevnitř až potrhají výbuchem a popálí slzákem tak, že se vyvolaným edémem možná zalkne/zadusí - o možných rozstřískaných/vymlácených zubiscích či zlomenině čelisti ani nemluvě. Prostě stejné brutality => stejné hrůzná zraněníznetvoření i právní následky jako při střelbě ostrými.
Obrázek

PříspěvekNapsal: 11 led 2011 18:43 

Lidičky,jsem tu podle všeho nejnovější,ale mám k Vám Všem prozbu a to: sháním pro dceru kvalitní obranu a slyšel jsem o tasseru. A tak se chci zeptat,kde se dá sehnat a za kolik? Předem Vám děkuji,za pomoc.

PříspěvekNapsal: 11 led 2011 18:45 

ROMULKA píše:
Lidičky,jsem tu podle všeho nejnovější,ale mám k Vám Všem prozbu a to: sháním pro dceru kvalitní obranu a slyšel jsem o tasseru. A tak se chci zeptat,kde se dá sehnat a za kolik? Předem Vám děkuji,za pomoc.

PříspěvekNapsal: 11 led 2011 20:43 

Taser je tuším v ČR povolen jen pro policejní a podobné složky.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht

PříspěvekNapsal: 03 úno 2011 12:35 

Taser nekoupíš.
Volil bych el. paralizer kombinovany se slz. sprejem.

Přílohy:
opt_scorpy_max_3aa-800x600.jpg
opt_scorpy_max_3aa-800x600.jpg [ 39.8 KiB | Zobrazeno 603 krát ]

http://www.youtube.com/user/reaktor1300?feature=mhee

PříspěvekNapsal: 04 úno 2011 23:42 

Ještě sem našel toto:
http://www.dumzbrani.cz/plynova-pistole ... 5-cal-9-mm

Myslím že když do útočníků pustíš dávku a budeš se mít k odchodu, tak by to mohla být účinná obrana.

Uzi = Good defense :-)

http://www.youtube.com/user/reaktor1300?feature=mhee

PříspěvekNapsal: 04 črc 2011 18:06 

Hele, vsude slysim plno kecu radobychytraku ze kdyz na nekoho vytahnu plynovku tak me zastreli a at si radeji koupim nuncaky, teleskopicke obusky, pepraky a podobne cicoviny.
Neminim tu polemizovat o ucinnosti techto "zbrani" ani o tom proc to policajti nedoporucuji apod. je toho plny internet.

Ptam se, kolik takovejch pripadu se u nas stalo? Stal se vubec nejaky?

PříspěvekNapsal: 04 črc 2011 19:03 

No jasně,takových případů je plno,nedávno jsem si střelil už svého 6.plynovkáře a jednoho umlátila manželka deštníkem. :lol:

PříspěvekNapsal: 04 črc 2011 19:56 

ROMULKA píše:

Pošli sem fotku dcerky, lokalitu, telefon na ni, ona už se o ni nějaká dobrá duše postará.
Ozbrojených ženských není nikdy dost :wink:
Obrázek

PříspěvekNapsal: 04 črc 2011 21:24 

BUBBA píše:
No jasně,takových případů je plno,nedávno jsem si střelil už svého 6.plynovkáře a jednoho umlátila manželka deštníkem. :lol:

Vsude je akorat plno takovejch chytraku a zvanilu jako ty. Ukaz mi nejaky konkretni pripad misto tech vylevu cos predvedl.

PříspěvekNapsal: 05 črc 2011 00:00 

No ono není nad chytráka, kterej příjde a předvede hned z kraje kvalitní výlev :D
On tě totiž nikdo nemusí ani následně zastřelit, bohatě stačí, že se neubráníš už probíhajícímu útoku :lol: Takže jo, plynovka je super (do vitríny). Je stejně těžká a objemná co "ostrá" zbraň. Omezení jsou obdobná (je to zbraň, byť kat. D).......jen je na tom neporovnatelně s účinností. Opravdu tedy je dobrý nápad se tahat s něčím, co mne v mnohém omezuje, když obdobné účinnosti dosáhnu v drtivém procentu případů s prostředky méně omezujícími?

PříspěvekNapsal: 05 črc 2011 18:32 

tt256 : To byla samozřejmě ode mě nadsázka,ten tvůj první afektovaný příspěvek si o to říkal.Jinak,nevím kolik takových případů bylo,ani nemám potřebu to zjišťovat.(Stejně jako mě nezajímá,kolik lidí ročně zabije elektrika,prsty do zásuvky strkat nebudu,bo to kope.Přeber si to jak chceš).

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina