PLYNOVE pistole / revolvery - plynovky

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Hedges
Příspěvky: 2
Registrován: 16 kvě 2014 19:25

Re: PLYNOVÉ pistole / revolvery - plynovky

Příspěvek od Hedges » 17 kvě 2014 14:43

To máš pravdu, díky! :)


shogunshogun
Příspěvky: 3
Registrován: 22 zář 2014 16:36

Re: PLYNOVÉ pistole / revolvery - plynovky

Příspěvek od shogunshogun » 22 zář 2014 17:02

Kavy píše:Založil jsem toto téma,protože původní nejspíš zmizelo.
Bylo by vhodné,aby se tu psalo jen o technické stránce,případně fotky,závady,úpravy,opravy...

Nikoliv o použití,účincích,způsobu nošení ... ,jinak z toho bude zas bude množství nekončících dohadů.
Na to by se mohlo založit jiné téma: Použití plynovky apod...
ahoj sem novy měl bych dotaz na plynovku replika beretta 92,ale jde oto že v hlavni je závit na stříleni pyrotechniky,ale dal pokračuje a je tam našroubovany zhruba 2 cm dlouhy z užený valeček a zaním je už jen přepažka v hlavni ten 2cm dlouhy váleček jsem vyšrouboval lip se čisti hllaveň,ale kčemu jinak slouži??musi byt našroubovan spět?nebo můžu střilet bez rizika i bezněj??zatím to ani nezkouším ...děkuji za odpvěď..Shogun..
Samson
Příspěvky: 190
Registrován: 04 kvě 2008 13:19

Re: PLYNOVÉ pistole / revolvery - plynovky

Příspěvek od Samson » 15 bře 2015 10:39

Ahoj,
má někdo ověřeno jak vysoko vyletí světlice vystřelená plynovkou? Bude to výš než 7 patrový dům či stromy v lese? Jde mi o to, jestli by se dala takhle plynovka použít pro signalizaci v případě nějakého problému v lese, horách apod.
Uživatelský avatar
jirkahu71
Příspěvky: 634
Registrován: 21 črc 2010 12:19
Bydliště: Loděnice

Re: PLYNOVÉ pistole / revolvery - plynovky

Příspěvek od jirkahu71 » 15 bře 2015 21:25

to zúžení hlavně je tam proto, aby se natahoval závěr. tak nějak u plynovek chybí projektil :)
AntonAnton
Příspěvky: 137
Registrován: 16 dub 2011 21:07
Bydliště: Marianské Lázně

Re: PLYNOVÉ pistole / revolvery - plynovky

Příspěvek od AntonAnton » 16 bře 2015 23:24

Samson píše:Ahoj,
má někdo ověřeno jak vysoko vyletí světlice vystřelená plynovkou? Bude to výš než 7 patrový dům či stromy v lese? Jde mi o to, jestli by se dala takhle plynovka použít pro signalizaci v případě nějakého problému v lese, horách apod.
Mám revolver Koru 007 cal.9mm a spolehlivě slouží taky jako signální pistole. Takže odpověď ANO
Slávie 634 cal. 5,5 mm + Delta 4x32 AO + JSB Exact
Lov 21 cal. 4.5 (Novalov) + kolimátor RD 40+ JSB Match (zelené)
Lov 21 cal. 4.5 (Lov Bullpup) + kolimátor Walther Top Point II
Lov 21 cal. 4.5 (Lov Viper) + Bullet Project 4x32 AOE
pelanj
Příspěvky: 255
Registrován: 28 úno 2013 13:29

Re: PLYNOVÉ pistole / revolvery - plynovky

Příspěvek od pelanj » 10 dub 2015 17:13

Měl by někdo tip na co nejvěrnější repliku Glocka nebo nějaké jiné hodně běžné pistole? Jde mi hlavně o hmotnost, tvar a mířidla. Dík!
Uživatelský avatar
zsafranek
Příspěvky: 201
Registrován: 30 bře 2014 19:43
Bydliště: Praha Východ

Re: PLYNOVÉ pistole / revolvery - plynovky

Příspěvek od zsafranek » 10 dub 2015 20:05

Tady máš repliku Glock 17 http://www.zbrane-vzduchovky.cz/plynove ... na-cal.9mm
hodně jsou repiky beret a PP
na starý kolena jsem se vrátil do klukovskejch let a začal zase střílet.
pelanj
Příspěvky: 255
Registrován: 28 úno 2013 13:29

Re: PLYNOVÉ pistole / revolvery - plynovky

Příspěvek od pelanj » 10 dub 2015 23:19

Jo, tuhle jsem našel - spíš mi šlo o to, jestli měl někdo někdy originál a plynovku v ruce a mohl je porovnat - jak moc se liší pocitově. Uvažoval jsem i o airsoftce, ale ty bývají o hodně lehčí. Kdysi jsem měl AS maketu nějakého HK, ale mířidla byla úplně nanic - nebyly tam tečky, takže pro mě nepoužitelné.

Beretta 92 se mi úplně nelíbí hlavně kvůli konstrukci závěru. Radši bych ČZ75, SIGa, Steyra, prostě něco v tom stylu. Aby se to co nejvíc blížilo předloze. Ten GAP vypadá v pohodě.

Ještě se zeptám jinak - je někde v Praze nebo Plzni obchod, kde mají na krámu hodně plynovek a mohl bych si je osahat? Úplně se mi nechce objednávat zajíce v pytli.

Ještě bych dodal důvod - mám trochu problém správně číst mířidla, nejspíš mám jako pravák dominantní levé oko - tak chci něco, na čem bych mohl trénovat oči. Aby to mělo odpovídající hmotnost a taky aby mi nebylo líto cvakat naprázdno.
mkoch
Příspěvky: 20
Registrován: 07 led 2013 18:11

Re: PLYNOVÉ pistole / revolvery - plynovky

Příspěvek od mkoch » 11 dub 2015 17:52

pelanj píše:Jo, tuhle jsem našel - spíš mi šlo o to, jestli měl někdo někdy originál a plynovku v ruce a mohl je porovnat - jak moc se liší pocitově. Uvažoval jsem i o airsoftce, ale ty bývají o hodně lehčí. Kdysi jsem měl AS maketu nějakého HK, ale mířidla byla úplně nanic - nebyly tam tečky, takže pro mě nepoužitelné.

Beretta 92 se mi úplně nelíbí hlavně kvůli konstrukci závěru. Radši bych ČZ75, SIGa, Steyra, prostě něco v tom stylu. Aby se to co nejvíc blížilo předloze. Ten GAP vypadá v pohodě.

Ještě se zeptám jinak - je někde v Praze nebo Plzni obchod, kde mají na krámu hodně plynovek a mohl bych si je osahat? Úplně se mi nechce objednávat zajíce v pytli.

Ještě bych dodal důvod - mám trochu problém správně číst mířidla, nejspíš mám jako pravák dominantní levé oko - tak chci něco, na čem bych mohl trénovat oči. Aby to mělo odpovídající hmotnost a taky aby mi nebylo líto cvakat naprázdno.
Myslis, ze ti na to plynovka pomuze? Pokud mas opravdu ZP, kup si cvicne vybijeci. Pak se naprazdno necvaka:-)
Plynovka nema prakticky zadny zpetny raz. Zajdi na strelnici a zkus treba ty CZ75 s ruznou hlavni. Pochopis o cem pisu.
Uživatelský avatar
wolf00
Příspěvky: 275
Registrován: 15 kvě 2011 20:23
Bydliště: kladno Ceska Republika
Kontaktovat uživatele:

Re: PLYNOVÉ pistole / revolvery - plynovky

Příspěvek od wolf00 » 11 dub 2015 18:30

nez brat bruni gap to radsi tuhle zorku http://www.alfatactical.cz/atak-arms-pl ... knall.html
"hatsan 90 .177"
"crosman 3576w .177
crosman tt .177
cz 236 .177
pelanj
Příspěvky: 255
Registrován: 28 úno 2013 13:29

Re: PLYNOVÉ pistole / revolvery - plynovky

Příspěvek od pelanj » 11 dub 2015 20:04

mkoch píše: Myslis, ze ti na to plynovka pomuze? Pokud mas opravdu ZP, kup si cvicne vybijeci. Pak se naprazdno necvaka:-)
Plynovka nema prakticky zadny zpetny raz. Zajdi na strelnici a zkus treba ty CZ75 s ruznou hlavni. Pochopis o cem pisu.
Jo, nejde ani o cvakání, ale o to, abych ji nemusel mít v trezoru, ale jenom zamčenou ve skříni. V podstatě by stačila pistole z překližky, ale ať to nějak vypadá:)))
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PLYNOVÉ pistole / revolvery - plynovky

Příspěvek od kentan » 13 dub 2015 12:38

máš li jako pravák dominantní levé oko, u kraťasů žádný problém. Mám to stejně, mířím levým... jen trochu natočím hlavu :)
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
pelanj
Příspěvky: 255
Registrován: 28 úno 2013 13:29

Re: PLYNOVÉ pistole / revolvery - plynovky

Příspěvek od pelanj » 14 dub 2015 09:59

To jo, ale musím se to naučit "vidět" - s oběma očima otevřenýma. Když jedno zavřu, tak je to v pohodě s levým i pravým. Už jsem trochu OT. Díky za tipy, půjdu se na ty plynovky podívat v reálu.
mkoch
Příspěvky: 20
Registrován: 07 led 2013 18:11

Re: PLYNOVÉ pistole / revolvery - plynovky

Příspěvek od mkoch » 20 dub 2015 18:14

pelanj píše:
Jo, nejde ani o cvakání, ale o to, abych ji nemusel mít v trezoru, ale jenom zamčenou ve skříni. V podstatě by stačila pistole z překližky, ale ať to nějak vypadá:)))
V trezoru byt nemusi. Pouze ji musis zabezpecit proti zneuziti. Ale to se tyka stejne tak ostre, jako plynovky.
I zbran kategorie D musi byt zabezpecena. Ale to ze zkousek na ZP urcite znas:-)
pelanj
Příspěvky: 255
Registrován: 28 úno 2013 13:29

Re: PLYNOVÉ pistole / revolvery - plynovky

Příspěvek od pelanj » 23 dub 2015 12:15

Z jistých důvodů v trezoru být musí, ty důvody jsou právě v tom zákoně (nechci to rozvádět). Nakonec to nejspíš budu řešit airsoftovou maketou.
Odpovědět