Plakaty ?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Lanius
Příspěvky: 357
Registrován: 26 kvě 2010 16:58

Re: Plakáty ?

Příspěvek od Lanius » 07 říj 2010 18:26

@login89
Ničemu nezabrání? Když psychotest je vymyslen aby detekoval lidi trpící poruchou osobnosti anebo duševní chorobou, a zahrňuje také možná hodinový rozhovor s psychologem a několik hodin testů, tak mi neříkej, že by všichni ti cvoci prošli. Minimálně polovina masových vrahů byla zjevně v nepořádku, tedy, že i laici z nich měli strach anebo obavy. Ti by psychotesty skoro jistě neudělali.
Možná máš sám pocit, že by neprošel, a proto tak prudíš, ovšem, imho není dobré být soběcký, a z osobních důvodů být proti opatření, které by sice bylo nepříjemné, ale nejspíš by mohlo zabránit nejakému maniakovi v snadném získání zbraně.

Osobně se domnívám, že současný stav v ČR je dobrý. Ovšem ty bys nejraději psychotesty zrušil kompletně..
Ale možná by bylo lepší to vylepšit, že každý majitel ZP by musel najít dva ručitele, kteří ho dobře znají, a kteří by v případě, že se zbraní něco vyvede(loupež, úkladná vražda, etc), šli se na měsíc-dva zchladit, bez záznamu v trestním rejstříku. Pro normálního člověka by to nebyl problém. Skoro každý má několik přátel, a mimo to by ho myšlenka, že by mu udělal potíže mohla odradit od zneužití zbraně. (podobně v Japonsku pokutují rodiny sebevrahů, kteří u nich zpožďují vlaky. Se to ukázalo jako vysoce účinné opatření, sebevrazi se začali zabíjet jinými způsoby)

A jaký vztah mají občané ke zbraním mně celkem zajimá. Chtěl by jsem vidět pořádně udělaný průzkum. Možná to není tak drahé
http://zpravy.idnes.cz/zprisnete-vydava ... domaci_pje
Jediný průzkum, který jsem našel zjistil, že pouze 20% lidí chce zbraně zakázat úplně. Nevím, jaká byla metodika, ale prý nic moc. Ovšem, aby to bylo 85%, to by to museli posrat jak na Bíle Hoře v tom GfK.


Řidičák mám, ze SR, a byl to pěkný opruz. Obzvláště instruktoři.. měl jsem takové vyžrané ex-policejní hovado, který rád dělal věci typu, že zakazoval studentům otevírat okno na jejich straně, když bylo venku 40, zatím co on si popíjel nealko pivo z lednice co měl v autě. Na ti, co něco posrali vytahoval revolver. Sice plynový, ovšem většině to nedošlo.

Velkej bonus u nich je, že nikto si nedělá ŘP dvakrát. Někdy když jsem zpět doma mám pokušení vyhledat si jeho auto a nacpat mu do otvorů klimatizace leklé ryby a pak je polít mlíkem.

ZP jsem si tady dělal na kurzu, který měl taky něco kolem 16h teorie, něco střelby a tak. To, že si to děláš několik měsíců není na překážku. A můj subjektivní dojem je, že český test na ZP byl mnohem těží než to co mají na Slovensku policajti pro řidiče.
takže: mezery jsou obrovské. Ale hrát si na samozvaného buditele a amatérsky organizovat nějakou osvětovou plagátovou kampaň, to mi přijde jako hodně nezdravý nápad - do toho nejdu, takové plagáty mne nezajímají.
Dělat skoro cokoliv je nezdravý nápad. Imho, neměl bys ráno vylézt z postele. A do sprchy se ani neodvažuj, k nejvíce ůrazům dochází právě tam.

BTW, o kampani nikdo nemluví. Mimoto, kdo by to zaplatil? Pouze o tom, že by nebyl zlý nápad sestavit sérii plakátů které by i pro blbé vysvětlili souvislost mezi právem na život které je v ústavě s právem na sebaobranu, a taky s tím, že zbraně jsou nejspíš sebaobrana nejefektivnější. Celkem hodně plakátů ve střelecké komunitě je trochu mimo. Tady je to ještě celkem dobré, ale např. Amíci jsou v tom ohledu často paka. Plakát hlásající, co je nejlepší munice pro lidi, jejichž názory se mi nelíbí ničemu nepomáhá.


josse
Příspěvky: 310
Registrován: 28 úno 2009 17:02
Bydliště: Ostrava

Re: Plakáty ?

Příspěvek od josse » 07 říj 2010 18:37

chlapci budu mluvit česky je mi to bližší ...
"z které prdel+ jste tahali ty svoje hovn+"
kolik sportovních střelců znáš? Myslím osobně ne z obrázku , lidi co se věnuji střelbě podle pravidel. Já jich znám , nebojím použít výraz , stovky ... osobně! neznám jediného který by se ke své zbrani nechoval jako ke zbrani a neměl k nim kladný vztah ... házel s nimi o zem (jako oni tenisti) měl na každý závod novou protože ji zničil (jako hokejisti)
A výplod vaší mysli že myslivci a sportovní střelci by byli poslední komu by se něco bralo, nebo že si to myslí? Tak křečí od smíchu jsem se po přečtení vašeho "příspěvku" zbavoval dlouho ... Važně si myslíte že by nechali někomu špičkové zbraně pro přesnou střelbu na velké vzdálenosti, v sakra výkoných rážích?

Řidičák jsem si dodělával není tomu ani tři měsíce a více správných odpovědí není nikde a to jsem cvičných testu dělal nevím kolik... profíci mají tak přísné vyšetřeni pravě proto že jak by je kleplo tak by se něco stalo ono neřízeny kamion jedoucí stovkou na dálnici s 30 tunama cukru je sakra problém , střelec kterého trefil infarkt z úleku když ho přepadli asi nezdemoluje pul dálnice nebo města ... takže nevidím žádný problém dat papíry někomu kdo se stěží trefí do terče nebo neumí tasit ... dát papíry na auto někomu kdo se stěží udrží na silnici a nebo neví kdy má komu dát přednost to je sakra problém

Ano ženy mají k zbraním negativní vztah a to proto že se s nimy nikdy nesetkaly nebyly na vojně , sportovně nestřílely jejich rodinní příslušníci nejsou myslivci ... ty které střílely loví a nebo to mají v rodině k nim mají vztah kladny vídají to doma od mala a ví že nejsou špatné zbraně ale lidi (tím by jsme se ale dostali do debaty výchovy a tam nechci pro debatu o plakátech je to zbytečne)

Kolik masových vrahů jste potkal? :lol: kolik jich v naší historii bylo? KOLIK JICH VRAŽDILO LEGÁLNĚ DRŽENOU ZBRANÍ?
(a jestli budete vzpomínat Kalivodu tak si taky uvědomte kdo to byl kolika psychotesty prošel) ale všichni známe ono klasické "Kdyby to mělo zachránit jediný život"

PS: tato debata pozbyla smysl nevěnuje se plakátům jestli se jim bude chtít někdo věnovat tak se mile rád přidám
login89
Příspěvky: 303
Registrován: 14 dub 2010 11:09

Re: Plakáty ?

Příspěvek od login89 » 07 říj 2010 22:08

To Lanius:

Psychotesty, kterými by neprošel nikdo by eliminovaly 100 procent případů použítí legální zbraně cvokem nebo agresivním jedincem. :-)
Odhaduji, že dobře nastavené psychotesty, kterými by neprošlo 50 lidí ze sta by eliminovaly tak 80 procent případů. V zásadě je jedno, jestli je to 20 lidí ze sta neprojde - o 50 procent méně vražd s legálními zbraněmi nebo o 70 procent. Jistě chápeš, kam mířím. Nebylo by to to stoprocentní a stejně by se občas nějaký "cvok" našel a jednak by ubyla část vlastníků ZP, což pro nás obecně není dobré. Myslím, že např. mnoho lidí, kteří sem přispívají by byli mezi nimi. :-)
Osobně z psychotestů strach nemám a obětoval bych tomu čas i peníze, aby mi ZP zůstal a to zbraň nenosím a střílet chodím poslední dobou minimálně, navíc jsem i podobné testy, které by se asi použili v případě ZP už absolvoval, včetně opruzu s vyptáváním se po sousedech, jaký ten pan soused je a jestli nedělá v domě bordel. :-) Nemyslím si ale, že je dobré psychologům / psychiatrům dávat do ruky moc rozhodnout o tom, kdo má a kdo nemá mít zbraň, kdo má nebo nemá řídit auto, kdo má a nemá chodit po svobodě, atd.

Jaký je vztah lidí v ČR ke zbraním by mě také zajímalo, ale asi by to dopadlo jako předvolební průzkumy. :-)

To Josse:

Vzhledem k tomu, že se v oblasti psychotestů a liberálního držení zbraní občany v podstatě shodneme, tak považuji za zbytečné reagovat.
Lanius
Příspěvky: 357
Registrován: 26 kvě 2010 16:58

Re: Plakáty ?

Příspěvek od Lanius » 08 říj 2010 23:05

Kolik masových vrahů jste potkal? kolik jich v naší historii bylo? KOLIK JICH VRAŽDILO LEGÁLNĚ DRŽENOU ZBRANÍ?
(a jestli budete vzpomínat Kalivodu tak si taky uvědomte kdo to byl kolika psychotesty prošel) ale všichni známe ono klasické "Kdyby to mělo zachránit jediný život"
Kalivoda prošel testem na akademii, který je méně důkladný než test k ZP. Masové vrahy člověk nemusí 'potkat'. Obvykle jsou jejich výčiny dobře zdokumentované, a po troše pátrání se dají nalézt i celkem střídmé popisy případů (tedy, ne ty novinářské žvásty). Co se týče legality, tak drtivá většina masových vrahů měla legálně drženou zbraň, obvykle v zemi, kde se psychotesty neprovozovali, v případě USA ani zbrojní průkazy.
Psychotesty, kterými by neprošel nikdo by eliminovaly 100 procent případů použítí legální zbraně cvokem nebo agresivním jedincem.
Odhaduji, že dobře nastavené psychotesty, kterými by neprošlo 50 lidí ze sta by eliminovaly tak 80 procent případů. V zásadě je jedno, jestli je to 20 lidí ze sta neprojde - o 50 procent méně vražd s legálními zbraněmi nebo o 70 procent.
V podstatě je to nějak tak, i když imho máš příliš pesimistická čísla. Na lepší by jsme se museli zeptat někoho z toho fachu. Je taky otázka... zda pokud by byli psychotesty, jimiž by neprošlo 10% lidí, tedy ZP by bylou pouze 90%, ale interval mezi masovým střílením by byl 2 krát tak dlouhý..

Možná by se to mělo počítat na ZP / roky, co by poskytlo více ZP let občanům.

Proto ovšem by bylo dobré, aby existovaly i jiné mechanizmy...

@josse

Neboj se psát k tématu. Já bych se chtěl k němu dostat zpátky, eventuelně.
login89
Příspěvky: 303
Registrován: 14 dub 2010 11:09

Re: Plakáty ?

Příspěvek od login89 » 12 říj 2010 18:39

K problematice psychotestů doporučuji např. tento článek - http://www.gunlex.cz/?p=1270 nebo prohledat stránky http://www.gunlex.cz/

Dalším významným argumentem proti nim je také to, že ne každý má chuť strávit čas nějakým psychotestem, který by trval minimálně půl dne, ne-li celý den, aby za něco stál a jeho cena by byla určitě vysoká. Počet držitelů ZP by významě klesl. Uvidíme, o kolik to bude na Slovensku, jestli se tam psychotesty zavedou.

Je potřeba si uvědomit, že je nutné, aby držitelů ZP bylo u nás co nejvíc. Když jich bude jenom pár, tak pro celou ČR bude stačit jeden obchod se zbraněmi, který bude mít ve vitríně jednu pistoli a dvě krabičky nábojů, veřejná střelnice nebude žádná - k čemu, když nikdo nebude mít ZP... Atd.
Odpovědět