Fórum GunShop.cz - zbraně, střelivo, optika

Diskuzní fórum o zbraních, střelivu,optice

Právě je 23 říj 2017 16:28

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Pistole nebo revolver?
Pistole 63%  63%  [ 90 ]
Revolver 34%  34%  [ 49 ]
Zadnou zbran... 3%  3%  [ 4 ]
Celkem hlasů : 143
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: pistole vs. revolver
PříspěvekNapsal: 15 kvě 2010 20:33 

Na sebeobranu uvažujme spolehlivou vhodnou pistoli a střelivo (né conyho přebíjenky :lol: ). Selhač dejme tomu jeden z 6000 výstřelů. Požadujme dva zásahy v terči.
Čistě statisticky v 999 případech z tisíce vyhraje pistole. A to neuvažuji pravděpodobnost, že bys ve stresu po zranění s haxnou přeraženou bejzbolkou nedej Přírodo s revolverem minul.

PříspěvekNapsal: 16 kvě 2010 22:06 

V realite staci v terci jedna. A jestli mas slabou rukou vystrileno tech statistickych 6k, klobouk dolu. Ono to ve slabe ruce zdaleka nestrili kvuli uchopu tak dobre. Povime si to nekdy na zavodech. Nemusis mit nutne selhac, staci nedovreny zaver nebo skripla hilzna.

PříspěvekNapsal: 20 zář 2013 22:17 

zkusil jsem pistole i relvery a prozatím za mě 6" revolver Holek v ráži .22LR a rukojetí č. 09 - konkrétně na mou ruku a střelivem GECO PISTOL nebo ELEY SPORT. Co se sportovního střílení týče, prostě paráda, ,,jde na flek".... Levná kvalitně zpracovaná zbraň a levné přesné střílení s kvalitním střelivem 1,8-2kč. Výborně střílí i po 14 letech, když se mu dopřává péče viz ten můj a když se objeví vůle na plášti (po 14 letech asi tak půl čtvrtotáčky :-) ) nebo je zapotřebí poladit mezeru mezi válcem a hlavní - zatím to nikdo nedělal, lze v klidu doladit maticí co je na ústí + podotahovat šroubky :D, ale za ty peníze bezkonkurenční. Jinak na závody, když má člověk peníze, tak Alfa steel 6" .22lr spíše typ sport. Je to český a není problém se servisem, kdyby něco a navíc vždy se česká zbraň v dobrém stavu dobře prodá.

teď: CZ P-07 2.gen 9x19, CZ vz.52 7,62x25 ex.: CZ 75 BD POLICE 9x19, CZ vz.82 9mm Mak., CZ 83 7,65 Browning, Alfa-Proj Holek 841 chrom .38 Special, Alfa-Proj Holek 621 .22 LR, Alfa-Proj Steel 3531 .357 Magnum, Kora Brno 4" .22LR

PříspěvekNapsal: 22 zář 2013 13:53 

Bydliště: Liberecký kraj _____________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz
.22 je tak na plinking. Podle mě tě to přestane brzy bavit. Pak už ti to připadne jako vzduchovka. Z 9L mám i po delší době stále respekt i jako střelec. Navíc pokud koupíš jetou, tak tě nevyjde 9L dráž než .22LR. Já jsem svou CZ75 koupil za šestku a jsem naprosto spokojen.
Teď si přebíjím a vyjde mě celoplášť na 2 kačky, ale i když nechceš přebíjet, tak se dá střílet za 3,50Kč. Když člověk pořídí střílet za 2kč, tak nemá cenu přemýšlet nad .22LR. Toť můj názor, přestože občas rád vezmu malorážku do ruky.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina