Pistole smith & wesson.

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Mirek

Pistole smith & wesson.

Příspěvek od Mirek » 04 úno 2006 23:58

Mate nekdo praktickou zkusenost s pistolema smith & wesson nebo vite aspon o nejakym webu, kde by byl nejaky jejich test v cestine? Budu rad za jakykoliv info. Celkem se mi libi M&P .40 a SW9VE.


Decoy
Příspěvky: 203
Registrován: 24 srp 2005 17:30
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Decoy » 05 úno 2006 08:29

Testy v češtině těžko, asi jen ve střeleckých časopisech. Tam ale zbraně k testování zapůjčují většinou dovozci a je jejich zájmem aby test byl pozitivní. Přesto, pokud si dobře vzpomínám, kritických připomínek bývá hodně, zejména na zpracování, přesnost, chod spoušťového mechanizmu. SW dělá výborné revolvery, pistole se jim už tak nedaří. Za výborné lze označit starý služební model 39 a zejména 41 a 52, to jsou ale sportovní zbraně. Doladěné speciály z Performance Center jsou velmi dobré, ale také velmi drahé, což platí u zbraní z USA všeobecně. Srovnatelná i lepší zbraň z evropské produkce se dá koupit za nižší cenu. S novějšími modely jako je M&P .40 bude asi zatím málo zkušeností, ale prezenteci mají povedenou. Na mě to má trochu moc pojistek, zámků a jiných zbytečných héblat. SW9VE je pokračování Sigmy, ta díru do světa taky neudělala. Oba modely výkonově srovnatelné s Glocky a WP99, jen budou asi dražší. Moje mnohaletá zkušenost ale je, že si každý koupí nakonec to, co se mu líbí bez ohledu na rady druhých!
Mirek

Příspěvek od Mirek » 05 úno 2006 22:14

Diky za info. M&P .40 se mi prave na fotkach hodne libi, ale jeste jsem ho v ruce nemel a zkusenosti primo s touto zbrani asi moc lidi tady nema :( Nevite nekdo jestli tuhle pistoli nekde maj aspon v obchode, abych si ji mohl aspon osahat? Ja jsem na ni zatim nikde nenarazil.
Smetys
Příspěvky: 20
Registrován: 21 bře 2009 08:08
Bydliště: Středočeský kraj blízko Boule

Smith & Wesson M&P 9 mm

Příspěvek od Smetys » 19 dub 2009 23:03

Ahoj, máte někdo nějakou zkušenost s pistolí Smith & Wesson M&P 9 mm?
Chtěl bych si ji pořídit, ale nikde nemůžu najít nic o její spolehlivosti (životnosti) a přesnosti.
Má to být unikátní kousek (trvrdí prodejce). Sice jsem ji držel v ruce a na první dotek sedla, ale na druhou stranu mi vadila délka chodu spouště a "zvláštní" natahování závěru. (nějak to nechce na konci "cvaknout" :), člověk tak neví jestli natáhnul nebo ne)
Cena je obdobná jako u ČZ nebo Glocka.
Děkuji za odpovědi
Smith & Wesson M&P 9mm
Hatsan 125, Norconia 4x32, Ultrafire WF-501b;
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 20 dub 2009 00:06

Nevlastním jí, ale viděl jsem jí a je docela fajnová.
(Mě se teda nelíbila, ale sedla) Jen nevím jestli seženeš náhradní díly.

Tady máš recenzi(chtělo by si jí to přečíst - viz ty závady):
http://lifeinthegreatmidwest.blogspot.c ... ol-or.html

Kamarád mi zjistil cenu a v USA by jí koupil asi za 10 tisíc Kč.
Fajn jsou výměnné ,,gripy".
Muška/hledí co mají v recenzi se mi nelíbí.
MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od MARKONY » 20 dub 2009 04:44

SUHL 150 Anschutz m54 Ruger 161 Glock 43 K 100 X-Calibur Walther PPK .22LR
kpt.stone

Příspěvek od kpt.stone » 24 dub 2009 20:39

Já jí mám v ráži 45 ACP. Zatím jsem vystřelil asi 200 ran, naprosto bez problémů, bez jediné závady různým střelivem. Výměnné hřbety jsou super, mám malou ruku. Výborně se mi drží a i přes tvrdší spoušť (cca 3kg) s ní nastřílím lépe než Glockem (2 kg). Mám ji příliš krátce na nějaké závěry, ale zatím plná spokojenost. Nic mě na ní takříkajíc nese.re. Kombinace plastu a nerezu....to mi též vyhovuje. Toť zatím vše.
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 27 dub 2009 13:34

3 kg na spoušti? To je opravdu dost. Dost špatný. Ale počítám, že s tím jde něco udělat? Já jak nemám na spoušti pod dvě kila, nejsem schopnej nastřílet...
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
kpt.stone

Příspěvek od kpt.stone » 27 dub 2009 16:27

Má to snad 2,9 kg..... nestřílím mířenku, tak to moc neřeším. Jestli s tím něco jde nevím, ale protože se mi výborně drží, nastřílím lépe než s 2 kg Glockem.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 27 dub 2009 16:49

MP40 byla recenzovaná ve Střelecké Revue asi rok zpět. Moje dojmy ze zbraně v 9x19:

Dobře sedí v ruce (padla mi doslova jako ulitá). Na rozdíl od W99 je příjemná v ruce i při střelbě (pokud se to tak dá nazvat). Naposledy se mi něco podobného stalo s M1A od Steyera.

Střelba v rámci mezí docela dobrá. Je to služební zbraň, takže i spouš't je služební - i když 2,9 kg si myslím, že neměla (žeby byla laděná). Neočekávejte absolutní terčovou kvalitu (od toho jsou tu jiné zbraně), ale na sebeobranu a střelbu pro zábavu to stačí víc, než dost. Ze 150 ran přebíjenek od Limitu (se slabší navážkou ala Limit) ani jedna závada (Sig je nepapá). Z 50 trénovacích SB jedno nevyhození nábojnice. Takže spolehlivost docela dobrá.

Docela mne dostal způsob rozborky (páčka uvnitř zbraně, nebo cosi takového, už si to nepamatuju), ale další exemplář, který jsem viděl už ji neměl. Tak nevím. Nevím, jestli bych do něčeho takového šel. Ale zas cena byla docela pěkná, tak proč ne....
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Smetys
Příspěvky: 20
Registrován: 21 bře 2009 08:08
Bydliště: Středočeský kraj blízko Boule

SW

Příspěvek od Smetys » 30 kvě 2009 16:43

Tak jsem si ho minulý týden dovezl domů a zatím si ho nemůžu vynachválit. Perfektně sedí v ruce a stále voní novotou :)

Na fórech jsem našel obavy z rozborky, ale ta jde zcela snadno. Stačí natáhnou závěr, otočit pojistkou a smáčknou spoušť. V té chvíli se to rozloží samo :D.

Mám zatím vystříleno 100 ran, takže na nějaké soudy ohledně spolehlivosti je příliš brzy, ale doposud bez jediného problému.

Zpětný ráz je velice mírný a celkem snadno jde vypálit 2 mířené za sekundu se soustřelem okolo 20 cm (10 m). Nicméně si na něj teprve zvykám, takže by se to mohlo dál zlepšovat. (střílel jsem jak služební ČZ, tak G19, ale ani u jedné mi to tak nešlo)

Jen závěr je na manželku příliš tuhý, takže ho nenátahne. Na druhou stranu nevím jestli by natáhla ČZ nebo G... Mě ta pružina přijde odpovídající.

Někde jsem také četl, že má příliš tvrdou spoušť. Bude to jen patrně subjektivní pocit, ale mě to nepříjde nijak tvrdší než ČZ či G. Pro objektivní hodnocení bych musel držet všechny 3 v ruce naráz :)

Pro ty co si ho chtějí koupit, tak zatím nemůžu nedoporučit. Nicméně dokud nevystřílím aspoň 10.000 Lugerů, tak za něj ruku do ohně nestrčím...
Smith & Wesson M&P 9mm
Hatsan 125, Norconia 4x32, Ultrafire WF-501b;
Xaw
Příspěvky: 1
Registrován: 10 úno 2017 17:00

Re: Pistole smith & wesson.

Příspěvek od Xaw » 10 úno 2017 17:02

Ahoj, už tu má někdo z M&P9 nastříleno 10.000?
Odpovědět