Pistole na CO2

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
MarK
Příspěvky: 176
Registrován: 29 bře 2006 20:21
Bydliště: Wien8 / Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MarK » 01 kvě 2006 14:39

Na nic... Pro okrasu :lol: Mozna by to mohlo pomoct trochu usmernit plyny, aby neovlivnovaly strelu, ale to spis u neceho vykonejsiho, ne u "plivatek" :D


[size=84][url=http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz][b]Zbrojní průkaz: informace, příprava ke zkoušce, zákony[/b][/url] | [url=http://zbranekvalitne.cz/strelecka-mapa][b]Mapa střelnic a obchodů v ČR[/b][/url][/size]
Uživatelský avatar
jirkausti
Příspěvky: 246
Registrován: 04 bře 2006 14:41
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirkausti » 01 kvě 2006 14:48

sice nic nekompenzuje, ale prodlouží se tím hlaveň, a tím trochu i úsťová rychlost.
Uživatelský avatar
jirkausti
Příspěvky: 246
Registrován: 04 bře 2006 14:41
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirkausti » 01 kvě 2006 14:50

ale prakticky to vyzkoušený nemám, ten "kompenzátor" s delší hlavní je docela drahá sranda :)
Naposledy upravil(a) jirkausti dne 03 kvě 2006 19:13, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
jirkausti
Příspěvky: 246
Registrován: 04 bře 2006 14:41
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirkausti » 01 kvě 2006 14:53

všimni si že CP99 s nejkratší hlavní (3,3") má jen 110m/s, CP88 a Beretta (4") 120m/s a když to prodloužíš tím "kompenzátorem", už má psaných 130m/s.
Jirka
JAG

Příspěvek od JAG » 03 kvě 2006 18:24

Honza píše:Moje zkušennost se značkou UMAREX je taková, že jsem také chtěl na zahradní střelbu 10-15m nějakou pistoli, pořídil jsem tedy CP88. Kvalita zpracování je dobrá, ale střelba - výkon a alespoň nějaká přesnost dost mizerná. Je to opravdu takové pěkně zpracované plivátko. Za týden šla z domu a zůstal jsem pěkně u větrovky. To je jiné kafe... :D
Když si lempl a neumíš se strefit dobře ti tak!
Já mám walthera CP88 a naprostá spokojenost (na 10m není černé pole žádný problém a na 15 se s tím dají strefovat objekty veliké přibližně jak myš) - každý si musí VELICE dobře promyslet co od zbraně očekává
Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 114
Registrován: 11 čer 2007 09:44
Bydliště: Morava

Příspěvek od CzechJoker » 11 čer 2007 13:11

JAG píše: Já mám walthera CP88 a naprostá spokojenost (na 10m není černé pole žádný problém a na 15 se s tím dají strefovat objekty veliké přibližně jak myš) - každý si musí VELICE dobře promyslet co od zbraně očekává
Zajímalo by mě, jestli platí nějaká rozměrová omezení pro diabolky, nebo se tam dají nabíjet libovolné (povolené)...?
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 11 čer 2007 13:18

Jasně, že jsou omezení. Musíš sledovat návod. Nesmíš tam cpát ty, co tam nepatří. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
jirkausti
Příspěvky: 246
Registrován: 04 bře 2006 14:41
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirkausti » 11 čer 2007 18:45

v podstatě jde o to, aby ta diabolka nebyla delší než je tloušťka toho bubínku. Zatím se mi tam vešly všechny, které jsem měl v ruce. Včetně Exact Heavy. :wink:
Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 114
Registrován: 11 čer 2007 09:44
Bydliště: Morava

Příspěvek od CzechJoker » 11 čer 2007 19:06

jirkausti píše:Zatím se mi tam vešly všechny, které jsem měl v ruce. Včetně Exact Heavy.
Díky :)
Všiml jsem si, že se u některých udávají rozměry a proto se ptám... Má u CO2 pistole nějaký podstatnější vliv typ diabolky (když pominu ty nejlevnější) na přesnost, ev. dostřel? U vzduchovky to chápu, ale pistole je přece jen řádově jinde.
Kubajzz píše:Jasně, že jsou omezení. Musíš sledovat návod. Nesmíš tam cpát ty, co tam nepatří. :wink:
Návod jsem stáhnul z internetu a tam je namalované, jak se má diabolka do bubínku vložit.
Naposledy upravil(a) CzechJoker dne 12 čer 2007 15:03, celkem upraveno 1 x.
Nejsou žádné zoufalé situace, jsou jen zoufalí lidé.
Uživatelský avatar
jirkausti
Příspěvky: 246
Registrován: 04 bře 2006 14:41
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirkausti » 12 čer 2007 07:21

myslím že to zas tak kritický nebude. Snad jen bych volil lehčí druhy, mají plošší dráhu letu, tak tolik nepadají. Takže pokud budeš střílet na rozdílné vzdálenosti, je větší pravděpodobnost že se trefíš. :wink:
kiwinr
Příspěvky: 12
Registrován: 19 říj 2006 21:51
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kiwinr » 12 čer 2007 14:03

jirkausti píše:jinak k původní otázce: Gamo nebrat! Všichni na to nadávají. Já sice osobní zkušenost nemám (mám Walther CP88) ale ještě jsem na Gamo neslyšel pozitivní reakce (alespoň tedy co se týče CO2 pistolí)
Jinak myslím že za 3000,- se dá pořídit Walther (Umarex) CP99. TO už je o něčem jiném.
Jirka

Dovolim si oponovat :)) Mam Walther P99 (CPSport) od UMAREX-u a je to pekne akurat tak na stenu :))
Uživatelský avatar
JaK
Příspěvky: 165
Registrován: 21 bře 2006 20:39
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od JaK » 13 čer 2007 13:44

Podle mého názoru jsou všechny tyto Umarexy, Gama atd. dobré opravdu jen tak pro zábavu a "že to pěkně vypadá". Taky sem řešil otázku typu: jakou CO2 pistoli, aby byla víceranná a přiměřeně přesná. Atraktivitu maket jsem nakonec oželel (druhý adept byl Walther CP88) a pořídil si pětiranného Drulova Condor, který mi od té doby dělá radost. Myslím, že přesnost je dostačující i pro terčovou střelbu (i když nedosahuje výsledků Tau 7) a vyblbnout se s ní dá taky skvěle.
Plexxak

Příspěvek od Plexxak » 13 čer 2007 16:15

Ja mam Walther CP99 compact a nie od Umarexu a som spokojny ;)
Uživatelský avatar
reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od reaktor » 14 čer 2007 17:58

Pred 2 dny sem si byl v Litomysli do Drulova pro malorajdu, ale! Kdyz sem videl pistoli DU-10 tak bylo jasny. Odjizdel sem se 2 pistolama misto puvodni jedne :-) . Je sice pravda ze je za cenu 5500, jenze s tou vybavou kterou dostanete v peknym pevnym kufriku je to dost dobry! Je to pistolka rychlopalna samonabijeci se stavitelnou dlanovou operkou a supr stavitelnym hledim. A v kufriku je vse potrebne k okamzitemu pouziti a nastavovani. Muze se pouzit bombicka 12g, 7g a sprilozenym prepoustakem lze okamzite pouzit i plna bomba 150g CO2 ktera je take soucasti kufriku. Proste su nadsen, lovku mam sice taky, koupil sem ju pred asi pul rokem a spatna pistolka to neni, ale DU-10, no proste byste to museli videt, anebo vite co? Vyfotim, ukazu.
Přílohy
DU-10.JPG
michall

Příspěvek od michall » 14 čer 2007 18:50

to reaktor: Hm, DU-10 je pekna pistole a v tom kufriku to vypada fakt pekne, taky sem o ni premyslel, ale nakonec sem sel do lovky:).. Btw: cos kupoval za malorazku?


Jinak chtel bych koupit nakou literatutu (s pistolema zacinam), co rikate treba na knizku : Sportovní střelba z pistole - Ragnar Skanaker, Laslo Antal. Vlastnite ji nekdo?
Odpovědět