pistole makarov

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Din
Příspěvky: 51
Registrován: 14 črc 2015 23:18
Bydliště: kousek od Kolína

Re: pistole makarov

Příspěvek od Din » 17 říj 2015 21:45

Pro xenoy: Mohl bys prosím vyfotit Bulhara a Rusáka vedle sebe...? Jsem v tom lama a zajímá mě, podle čeho se dají na první pohled rozlišit. Něco jsi už napsal, ale fotka by byla přínosnější... Díky...


Prý odpouští Bůh a navíc je někdy i milosrdný..., ale já jsem jen člověk a k tomu v širším slova smyslu pragmatický realista...!
Uživatelský avatar
Din
Příspěvky: 51
Registrován: 14 črc 2015 23:18
Bydliště: kousek od Kolína

Re: pistole makarov

Příspěvek od Din » 19 říj 2015 22:48

Tak jsem neodolal a před dvěma týdny koupil v BVS za 6100 Kč krásného Makarova. Bude to asi z té samé dodávky, jako nafotil Ecabla. Zbraň má kulatou značku a v ní číslo 10, tak zřejmě půjde o Bulhara. Rusáci mají podle mého povědomí trojúhelník s čárkou, nebo se mýlím? Ještě mám prosbu - při pročítání tohoto vlákna jsem narazil na obrázek se značkami Makarovů podle výrobce a s provedením střenek, možná to byl odkaz v nějakém příspěvku. Ale nemůžu to znova najít. Může mi prosím někdo napovědět a napsat na tu stránku odkaz...? A ještě - rád bych Bulharovi pořídil ruského bratříčka, nejlépe taky nestřílenou uloženku. Nemáte někdo tip, kde je v současné době k mání? Prodejci na Netu většinou neuvádějí, zda se jedná o novou zbraň a tak nechci někam zbytečně vláčet moje staré kosti... Předem díky... :)
Prý odpouští Bůh a navíc je někdy i milosrdný..., ale já jsem jen člověk a k tomu v širším slova smyslu pragmatický realista...!
Uživatelský avatar
guttata
Příspěvky: 24
Registrován: 04 bře 2011 14:59
Bydliště: Praha 10

Re: pistole makarov

Příspěvek od guttata » 03 lis 2015 20:46

Zdravím vespolek. Jsem tu úplně nový, dnes jsem složil zkoušky. V podstatě už dávno jsem se zamiloval do PM, přečetl jsem o něm co jsem našel, ale na vlastní oči jsem ho ještě neviděl, natož abych si z něj vystřelil. Chtěl bych tedy požádat, zda by se tu našel někdo ideálně z Prahy, kdo by mě za úplatu s touhle zbraní seznámil na živo, půjčil do ruky, případně nechal vystřelit. Přeci jen koupit zbraň, kterou jsem nikdy neviděl se mi nezdá moudré.
Díky moc.
Martin
Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat. Benjamin Franklin
Ecabla
Příspěvky: 11
Registrován: 06 dub 2015 16:38
Bydliště: Ostrava

Re: pistole makarov

Příspěvek od Ecabla » 04 lis 2015 12:52

Uživatelský avatar
Din
Příspěvky: 51
Registrován: 14 črc 2015 23:18
Bydliště: kousek od Kolína

Re: pistole makarov

Příspěvek od Din » 05 lis 2015 21:56

Díky Ecabla. Už jsem zjistil, že stačí zadat do vyhledavače přítele Googla slova makarov marking a vyjede dost odkazů na zajímavé podrobné údaje...
Prý odpouští Bůh a navíc je někdy i milosrdný..., ale já jsem jen člověk a k tomu v širším slova smyslu pragmatický realista...!
meda.pu
Příspěvky: 13
Registrován: 14 lis 2015 08:54

Re: pistole makarovuším že

Příspěvek od meda.pu » 15 lis 2015 18:58

Zdravím v spolek. Při brouzdání internetem jsem nedávno narazil na nějakém českém fóru na fotky karabinové konverze na Makarova a tuším že i na Stěčkina. Nemáte někdo o tom bližší informace? Celkem by mě to zajímalo a v kombinaci s bubnem by to mohl být zajímavý kabátek.
Kublajchán
Příspěvky: 149
Registrován: 26 pro 2010 20:27

Re: pistole makarov

Příspěvek od Kublajchán » 17 lis 2015 10:53

meda.pu - je to kravina. Má to krátkou hlaveň a zásobník na 8 ran. Bubnový zásobník je něco jako bůh - nikdo ho v životě neviděl (ta jediná fotka na netu není důkaz, že existuje nebo existuje a zároveň funguje).
Každý za sebe zodpovídejme bez ohledu na víru a nejbližší pomoc hledejte vždy nejdříve na konci své paže.
meda.pu
Příspěvky: 13
Registrován: 14 lis 2015 08:54

Re: pistole makarov

Příspěvek od meda.pu » 17 lis 2015 19:56

Řekl bych že hlaveň není pro šikovného puškaře žádný problém. Buben u nás nikdo neviděl ale pár mojich přátel v rusku ho nejen držela v ruce ale i používalo. Dnes se mi podařilo z Ruska zjistit že ta konverze má být předběžně k prodeji v prvni polovině příštího roku takže do příštích vánoc to snad stihnou. Oficialně zatím nejsou žádné informace o cenách nicméně neofiko by se měla pohybovat okolo 15 tis rublů. Něco odstřelit jako že je to kravina je tak jednoduché.......
Kublajchán
Příspěvky: 149
Registrován: 26 pro 2010 20:27

Re: pistole makarov

Příspěvek od Kublajchán » 17 lis 2015 21:20

meda.pu: ukaž mi někoho, kdo bude u pistole za 6000 vyběhávat papíry a nechávat si vyrobit a vložit do zbraně hlaveň (sám si ji tam nedáš, je pevně spojena s rámem). Co se týče zásobníku, vyrobili si ho sami nebo to dělá nějaký puškař, popř. firma? A kolik to má ran a jak je na tom se spolehlivostí?
Každý za sebe zodpovídejme bez ohledu na víru a nejbližší pomoc hledejte vždy nejdříve na konci své paže.
meda.pu
Příspěvky: 13
Registrován: 14 lis 2015 08:54

Re: pistole makarov

Příspěvek od meda.pu » 18 lis 2015 07:20

Poptam se a dam vedet. Vzhledem k casovemu posunu 4 hodiny by to nemelo dlouho trvat, nicmene pokud ma sluzbu tak to bude na dyl. Rikal ze je maji v praci tak uvidime.
meda.pu
Příspěvky: 13
Registrován: 14 lis 2015 08:54

Re: pistole makarov

Příspěvek od meda.pu » 19 lis 2015 14:14

Kolik z nás má takový kabátek?
Přílohy
IMG_20151119_135723-1-1-1.jpg
Kublajchán
Příspěvky: 149
Registrován: 26 pro 2010 20:27

Re: pistole makarov

Příspěvek od Kublajchán » 19 lis 2015 15:42

meda.pu: nebojíš se, že vypadne, když to pouzdro drží pistoli jen ze 3 stran?
Každý za sebe zodpovídejme bez ohledu na víru a nejbližší pomoc hledejte vždy nejdříve na konci své paže.
meda.pu
Příspěvky: 13
Registrován: 14 lis 2015 08:54

Re: pistole makarov

Příspěvek od meda.pu » 19 lis 2015 15:48

Nebojím, soudruzi z Ruska to mají vymyšlené hodně dobře. Jak se pořad diskutuje o nejvhodnějším nošení, tak tohle je nejbezpečnější. Vkládáš nenatahlo a zajištěno a vytahujes natahlo a odjisteno.
Znipper
Příspěvky: 209
Registrován: 19 úno 2014 18:50

Re: pistole makarov

Příspěvek od Znipper » 19 lis 2015 16:02

Hodne zaujimave. V nejakom videu som to dokonca videl pouzit. Je mozne, ze podobne puzdro sa vyraba aj pre ine pistolky, nielen pre makarova ?
meda.pu
Příspěvky: 13
Registrován: 14 lis 2015 08:54

Re: pistole makarov

Příspěvek od meda.pu » 19 lis 2015 16:11

Pokud vím tak tohle dělají jen na Makarov. Doufám že odkaz bude fungovat. https://youtu.be/-5H2GYOhKtM
Odpovědět