Pistole Kevin

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Re.:

Příspěvek od vito » 27 srp 2008 18:48

g.man: A proboha proč? Obě ráže v Kevinovi se výkonově téměř neliší a obě jsou pro tuto zbraň na hranici únosnosti. Pokud chceš něco výkonějšího, tak nos 357 Mg. Budeš ale muset oželet to, co dělá Kevin tak populární: Malou hmotnost a skladnost. Pokud chceš obě ráže Kevina přeci jenom nějak vylepšit, tak hledej vhodnější tvar a konstrukci střely.


Uživatelský avatar
Svaťa
Příspěvky: 311
Registrován: 23 srp 2005 18:35
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od Svaťa » 27 srp 2008 19:12

Převrtat na ,45 a kanálky na brzdu závěru zvětšit na 2 mm. :P
Vzd. pistole: FWB 65, LP 2, LP 53, CP 2, Webley, Anschütz..., zkrátka klasika a historie.
Dospělé krátké: PP / PPK, HSc, 2 x perkus
Přivítám kontakty na sběratele vzd. pistolí.
g.man
Příspěvky: 99
Registrován: 20 zář 2005 20:23

Příspěvek od g.man » 28 srp 2008 08:14

hledej vhodnější tvar a konstrukci střely.
Asi tak jsem to myslel. Jen jsem se možná trochu blbě vyjádřil. Šlo mi o nějaké doporučení ve smyslu - prodávají náboje XX s plochou špičkou a o 30 J vyšším výkonem. Takže tak :lol:
Lépe zbraň mít a nepotřebovat ji, než ji potřebovat a nemít.
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Re.:

Příspěvek od vito » 28 srp 2008 12:37

g.man: Oni se seženou, ale jednodušší je způsob, o kterém píšu současně ve Střelectví. Nalaborovat do nábojnice 9mm BrC lehkou střelu s plochou špičkou ráže 9mm Luger. Takové střely existují, skoro stejná hmotnost jako originál a dobrý přebíječ to bez problémů zvládne. To je podle mě velice schůdná cesta, jak Kevina vylepšit.
xvo
Příspěvky: 24
Registrován: 05 pro 2006 07:22
Bydliště: Liberec

Re: Pistole Kevin

Příspěvek od xvo » 02 led 2012 08:05

Tak jsem zkusil Fiocchi - Black mamba, jediný náboj s dutinkou, který je u nás povolen a vřele doporučuji do Kevina k nošení. Je sice dražší, ale výsledky za to stojí. Upozorňuji, že nejsem z těch co se nechají ukecat reklamou, tento náboj jsem vyzkoušel v ráži .38Spec do dvoupalcového rev. s mizerným výsledkem (rozptyl 50cm/25m oproti S+Bellot 8cm/25m) a v ráži 9mmLuger ve Waltheru P1 se mi při použití tohoto střeliva také rozptyl výrazně zhoršil. Tudíž jsem očekával podobně hrozné výsledky. Překvapením pro mě bylo, že jsem se dostal s tímto opravdu nadupaným střelivem do 10cm/25m, narozdíl od S+B, kde výsledkem bylo asi 20cm/25m. Prostě, ač jsem se kdesi dočetl, že Kevin toto střelivo nepapá, naopak velmi mu chutná a s uspokojivými výsledky. Vřele doporučuji vyzkoušet!!!
xvo
Josef321
Příspěvky: 1
Registrován: 11 led 2012 10:38

Re: Pistole Kevin

Příspěvek od Josef321 » 11 led 2012 11:57

Dobrý den, mám takový trochu asi neodborný dotaz : který typ zbraně je dle Vašeho názoru lepší pro běžné nošení a obranu ? Kevin 9 mm nebo nějaký revolver ráže .38 s 2" hlavní ? Jaké jsou výhody/nevýhody těchto zbraní ?
Uživatelský avatar
Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pistole Kevin

Příspěvek od Radgost » 15 led 2012 09:49

Osobně dávám přednost 2" revolveru .38 s naládovanou Black Mambou.
Nicméně jsme OT.
xvo
Příspěvky: 24
Registrován: 05 pro 2006 07:22
Bydliště: Liberec

Re: Pistole Kevin

Příspěvek od xvo » 15 led 2012 20:17

Je to velmi individuální, vyzkoušel jsem na takzvané běžné nošení spoustu pistolí i revolverů. Jenže ono běžné nošení znamená pro každého něco jiného. Takže z mého hlediska vzhledem k účinnosti a ,,únosnosti,, Kevin vyhrává na plné čáře. ¨Hned vedle 2" revolveru, který ovšem je pro ono běžné nošení příliš rozměrný a navíc ta Black Mamba je pro něj v .38Sp příliš výkonná, což se projevuje negativně na soustřelu a času nutnému k opakování výstřelu. Vlastnil jsem např. rev.Taurus UL85, což je hmotnostně s Kevinem srovnatelné, ale je to prostě příliš ,,tlusté,, . U Kevina bych jako nevýhodu viděl jeho relativně malý výkon, jinak v kombinaci s onou Black M. je pozoruhodně vyvážený a přesný. O malých rozměrech atd. netřeba hovořit.
xvo
Lanius
Příspěvky: 357
Registrován: 26 kvě 2010 16:58

Re: Pistole Kevin

Příspěvek od Lanius » 15 led 2012 20:41

IMO, Kevin v 9x18 s Black Mambou by nemusel býti špatný. Menší než .38 speciál, rychlejší ládování.
xvo
Příspěvky: 24
Registrován: 05 pro 2006 07:22
Bydliště: Liberec

Re: Pistole Kevin

Příspěvek od xvo » 16 led 2012 07:13

Pokud vím v Makarovu se B.Mamba nevyrábí a nevím, ale já bych Kevina v makarovu nechtěl, je to zbytečné. Je nepřesnější, zvýšení výkonu zanedbatelné a opakování výstřelu trvá déle. Snaha o co největší výkon zbraně není vždy ku prospěchu funkce zbraně, rychlosti řešení obr.situace atd. Spíš mi trochu připadá, že kdo má silnější kvér je větší chlap... není to komplex? :D
xvo
Lanius
Příspěvky: 357
Registrován: 26 kvě 2010 16:58

Re: Pistole Kevin

Příspěvek od Lanius » 16 led 2012 07:54

Je nepřesnější, zvýšení výkonu zanedbatelné a opakování výstřelu trvá déle.
Je skutečně méně přesný? Kdo a jak to zjistil?
xvo
Příspěvky: 24
Registrován: 05 pro 2006 07:22
Bydliště: Liberec

Re: Pistole Kevin

Příspěvek od xvo » 16 led 2012 09:11

Dva střelci, dvě zbraně (9Mak.), v obou případech větší rozptyl, mám to vyzkoušené. Kevina(9Br.) jsem vlastnil, prodal a po 8mi letech různých jiných zbraní jsem si ověřil, že opravdu tohle je ono. V té době jsem se rozmýšlel v jaké ráži, takže kdo nevěří ať si vyzkouší. Nic snažšího :wink: Dnes mám opět 9Brow. a jsem spokojen, koneckonců přestože nejsem dobrý střelec, výsledky dobré jsou.
xvo
DFender
Příspěvky: 221
Registrován: 13 črc 2010 16:50

Re: Pistole Kevin

Příspěvek od DFender » 16 led 2012 13:39

Na hovory o nadupanosti Black mamba v případě 9mmC v takto krátké hlavni bych byl opatrný, v tomto případě je klasika SB výkonnější díky těžší střele, rychlosti jsou více či méně totožné.
xvo
Příspěvky: 24
Registrován: 05 pro 2006 07:22
Bydliště: Liberec

Re: Pistole Kevin

Příspěvek od xvo » 16 led 2012 13:49

DFender píše:Na hovory o nadupanosti Black mamba v případě 9mmC v takto krátké hlavni bych byl opatrný, v tomto případě je klasika SB výkonnější díky těžší střele, rychlosti jsou více či méně totožné.
Předpokládám, že nárůst energie nebude velký, pro mě je důležitější soustřel, který je menší než u SB. Byl jsem odpůrcem tohoto náboje (9Lug. , .38Sp.), než jsem jej zkusil v Kevinovi. Nedohaduji se o výkonnosti náboje, jen poukazuji na rozumnou (nikoli finančně) kombinaci Kevina a B.Mamby.Pokud si přečtete předchozí, nikde netvrdím nic o ohromujících výkonech :idea:
xvo
DFender
Příspěvky: 221
Registrován: 13 črc 2010 16:50

Re: Pistole Kevin

Příspěvek od DFender » 17 led 2012 16:38

xvo píše: s tímto opravdu nadupaným střelivem
Aha, vidíš já si třeba pod pojmem "opravdu nadupané střelivo" představím, že pisatel chce tvrdit něco o výkonu .. Asi jsem to nenapsal dost jasně i pro tebe, ale nárůst výkonu tam není, je tam jeho ÚBYTEK .. Soustřel na 25m v případě Kevina není zase třeba absolutně důležitý pro mě, ba naopak, proto na to reaguji, výkonnější a tudíž vhodnější je SB-to je vše, změřeno hradly Oehler asi před měsícem na 20 nábojích BM a 20 SB, nechť si každý vybere sám ..
Odpovědět