Pistole CO2 - airsoft 6mm x airgun 4,5 mm?

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
rakepka
Příspěvky: 1
Registrován: 10 lis 2016 11:15

Pistole CO2 - airsoft 6mm x airgun 4,5 mm?

Příspěvek od rakepka » 10 lis 2016 11:58

Dobrý den...jsem tu nový a žádám o radu zkušenější. Už mi není 20 ani 30 let. Baví mě zbraně, 1-2x ročně si zajdu
na střelnici zastřílet, zbroják jsem si kvůli malému využití dosud neudělal. Moje oblíbená zbraň (tu bych si mít zbroják koupil) je CZ 75 P-07.

Před rokem jsem si koupil dle recenzí airsoft manuální Colt 1911 od TM na 6mm kuličky...kde s ním občas vyčistím hlavu na zahradě, ale i v kanceláři...když mě někdo naštve rozstřílím pár krabic a je líp:-) Se zbraní spokojenost. Airsoft války a střelbu na nějakou osobu neplánuji. Rád bych ale reálnější pocit se zbraně a střelby a tak plánuji nějakou "plynovku" s Blow Back funkcí. Nejlépe asi na CO2. Mám ale dilema a pár otázek:
1) zda airsoft (6mm plast. kuličky) nebo raději vzduchovku na 4,5 mm ocel, popř. diabolo?
2) pokud airsoft tak se rozhoduji mezi CZ 75 P-07 Duty, GBB, CO2 od ASG (velmi se mi líbí, skvělý reálný vzhled, dobrá cena, bohužel tento výrobce nemá asi nejlepší pověst) nebo něco (asi zase COLT 1911, prý je z jejich řady nejlepší) od TM (nejlepší kvalita, vyšší cena), ale nemá na CO2, jen doplňovací plyn?
3) pokud airgun (vzduchovku) na CO2, 4,5 mm... tak váhám mezi 2 typy od ASG ...CZ 75 P-07 Duty s BB na ocelové broky (nevím, zda se dají použít i plastové?) a dražší CZ 75 P-09 Duty s BB na ocelové broky, ale díky spec. závitu v hlavni i na diabolky?
Budu rád za vaše názory a postřehy. Díky.


majkl811
Příspěvky: 1
Registrován: 19 črc 2022 14:52

Re: Pistole CO2 - airsoft 6mm x airgun 4,5 mm?

Příspěvek od majkl811 » 19 črc 2022 15:02

Zdravím Vás,
narazil jsem na Váš dotaz na diskusi a mám teď asi stejné dilema jako Vy. Mohl bych se Vás zeptat, jak jste se nakonec rozhodl a jak jste s výběrem s odstupem času spokojen? Zatím jsem nejvíce pro ASG CZ 75 P-07 Duty CO2 a 4,5mm ocel, ale nevím zda nebude lepší ve verzi na 6mm plastové kuličky. Děkuji a přeji pěkný den. Michal
Myslivec7000
Příspěvky: 36
Registrován: 14 srp 2021 11:07

Re: Pistole CO2 - airsoft 6mm x airgun 4,5 mm?

Příspěvek od Myslivec7000 » 19 črc 2022 18:54

Mám CZ 75 P-07 Duty od ASG a mohu ji vřele doporučit. Bylo z ní vystříleno několik tisíc ran a stále funguje k mé plné spokojenosti. Měl jsem i verzi s blowback, ale tam mě neoslovila spoušť. Jinak díky konstrukci je i přesnost s ocelovými broky velice slušná.
Odpovědět