pistol na zacatek

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Re: pistol na začátek

Příspěvek od golfkiller » 13 led 2011 21:07

kup si CZ75 shadow


Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
dracekvo
Příspěvky: 162
Registrován: 23 srp 2010 13:22

Re: pistol na začátek

Příspěvek od dracekvo » 14 led 2011 09:19

Našel jsem pěkného Siga 220 za docela dobrou cenu. Už ho mám zamluvenej :) Berettu 71 chci, ale bude muset počkat.
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: pistol na začátek

Příspěvek od dykmore » 14 led 2011 11:29

a budeš přebíjet .45acp?
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
dracekvo
Příspěvky: 162
Registrován: 23 srp 2010 13:22

Re: pistol na začátek

Příspěvek od dracekvo » 14 led 2011 12:03

Zatím ne, zas tolik toho asi nevystřílím, ale určitě lis časem koupím. Už jen pro to potěšení, že mám vlastní náboj.
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: pistol na začátek

Příspěvek od dykmore » 14 led 2011 14:10

I kdyz toho tolik nenastrilis,tak te strelba tovarnimi naboji vyjde pekne draho..
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
dracekvo
Příspěvky: 162
Registrován: 23 srp 2010 13:22

Re: pistol na začátek

Příspěvek od dracekvo » 14 led 2011 14:27

Musím se podívat kolik stojí .45 ve Vlašimi v podnikové prodejně. Jinak třeba v limitu za ně chtěji 6,80,-, což lze přežít. Proti lugeru rozdíl 2,30,-
Vzhledem k tomu, že jsem chtěl pistol za 4 tis a nakonec je z toho za 13 tis. Budou muset ostatní věci počkat :)
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: pistol na začátek

Příspěvek od Joezbrna » 14 led 2011 14:31

Pokud bereš cenu .45 od Limitu, tak bys měl brát i cenu Lugeru od Limitu.
Pokud půjdeš střílet dvakrát do měsíce stovku nábojů, spočítej si, kolik ten rozdíl dělá za rok.
Tolik asi k volbě ráže.
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 629
Registrován: 01 črc 2007 18:53
Bydliště: Praha 5

Re: pistol na začátek

Příspěvek od Bonanza » 14 led 2011 14:43

Vlašimská prodejna nebývá levnější než např.Brymová.
dracekvo
Příspěvky: 162
Registrován: 23 srp 2010 13:22

Re: pistol na začátek

Příspěvek od dracekvo » 14 led 2011 14:58

Vekou pistoli jsem si chtěl časem koupit hlavně na obranu, proto ta volba ráže. Jelikož se naskytla takhle koupě, tak proč otálet. Stejně jí za dva mesíce asi pořídím kamarádku v podobě Beretty 71.
Pokud mě to bude bavit, tak není problém střílet berettou, nebo pořídit lis. Nebo mě nebude bavit a půjdu jednou za čas v rámci tréninku vystřílet pár nábojů. V tom případě nemá cenu řešit kolik stojí rána.
Uvidí se časem. Bazarové zboží není problém prodat se strátou jen pár stokorun, tak se nabízí i případná změna ráže.
Uživatelský avatar
JaK
Příspěvky: 165
Registrován: 21 bře 2006 20:39
Bydliště: Vysočina

Re: pistole na začátek

Příspěvek od JaK » 14 led 2011 19:31

Já vybíral svoji první zbraň podle ráže. Na začátek jsem chtěl co nejlevnější provoz, takže jsem logicky zvolil .22lr. Podotýkám, že jsem tehdy ani neuvažoval o možnosti nošení k sebeobraně, takže mi výkon náboje byl víceméně ukradený, hlavně že je to oproti Drulovu DU10 už "opravdová" zbraň. Pořídil jsem jetou Norinco Olympii za pár tisíc. Už ho mám třetím rokem (vystříleno cca 4000 kousků) a nemusel jsem řešit jedinou závadu. Po výměně střenek za dřevěné jsem s ní naprosto spokojený.
Na začátku léta přibyla i brněnská ZPT Compact (defacto Alfa Defender), protože, co si budeme povídat, .22lr je dobrá na mířenku, ale chybí tomu pořádná rána. Ráže 9mm luger je pak rozšířená a za přijatelnou cenu. Pistoli jsem koupil taky z druhé ruky, ale nastudoval jsem si místa, na která se při kontrole stavu zaměřit. Zbraň vypadala velice málo použitá, ani známky opotřebení na vnitřních plochách. Měl jsem ze začátku problém s odpalováním (blokace se plně nedeaktivovala a brzdilo to úderník), ale to vyřešila výměna jedné ochablé pružinky a od té doby šlape bez chybičky. Sice se ji chystám nahradit pistolí, která mi sedí o moc lépe - nějakým pěkným klonem jednořadé 1911, ale jen protože tři zbraně zatím neuživím ale hlavně mi prodej pomůže došáhnout na něco lepšího než Norinco.
Uživatelský avatar
Danminator
Příspěvky: 32
Registrován: 27 led 2011 20:34

Re: pistol na začátek

Příspěvek od Danminator » 31 led 2011 18:27

Vmísím se zde do tématu pro začátečníky.

Mám celkem jasnou vizi, co koupit. Glock 19 nebo Makarov. Vím, že pistole jsou diametrálně odlišné, ale obě mě neskutečně lákají. Makarov je prostě má srdeční záležitost a Glock pistole, co si toho nechá hodně líbit plus dostupné díly atd.
Bohužel jako začátečník, který se rozhoduje mezi svou první pistolí nevím, zda je Makarov pro mne úplně vhodný. Zbraň hodlám občasně i nosit.

Rád bych se tedy dozvěděl od zkušených, jestli je Makarov vhodná, levná pistolka na začátek? Nebo jestli mám raději zabrousit do Rakous.

Nahlodal mě článek starších ZN, kde byla reprotáž o PPK a autor uváděl, že je vhodný na nošení hlavně u nadšenců, ale dnešní parametry již nesplňuje.
Chotis
Příspěvky: 119
Registrován: 11 led 2009 17:36

Re: pistol na začátek

Příspěvek od Chotis » 31 led 2011 18:47

Makarov je typickým příkladem pistole za málo peněz hooodně muziky. Jednoduchá, levná, spolehlivá... Koupil bych ho pro začátek, je o mnoho levnějsí než glock a zrovna teď snadno k mání, kdo ví, jestli to takhle vydrží. Glocka můžeš koupit kdykoliv později, ten bude v obchodech pořád. Nosit se dá taky... Viz téma pistole Makarov. PPK možná nesplňuje dnešní parametry v účinnosti náboje, jinak nevím, co té pistoli vytknout... Autor má asi jiné požadavky...
Uživatelský avatar
Danminator
Příspěvky: 32
Registrován: 27 led 2011 20:34

Re: pistol na začátek

Příspěvek od Danminator » 31 led 2011 19:08

Pro mě je rozhodně dostupnější, jsem přeci jen chudý student.
Jinak nabídka v ZS je více než krásná, bohužel před časem psali, že již nemají sčíslované, snad to bude jinak.
Děkuji za reakci, něco takového jsem chtěl slyšet 8)
Chotis
Příspěvky: 119
Registrován: 11 led 2009 17:36

Re: pistol na začátek

Příspěvek od Chotis » 31 led 2011 19:19

Makarovy mají doslova po celé republice za podobné ceny, takže bych se kouknul i jinde. A nakonec bych se nebál ani nesčíslovaného, ta pistole je tak jednoduchá... a není potřeba tam nic extra dopasovávat :D
kralik
Příspěvky: 70
Registrován: 31 led 2010 17:09

Re: pistol na začátek

Příspěvek od kralik » 31 led 2011 20:48

na zacatek neni k zahozeni Margolina... draha neni, krmeni je levne a strili pekne....
Odpovědět