Pistol vzduchova ZAP 960

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

MESSER

Pištoľ vzduchová ZAP 960

Příspěvek od MESSER » 02 led 2006 08:26

Manželka mi k vianociam kúpila pištoľ na CO2 od f. BRNO ARMS, aby som nechodil toľko po strelniciach a strielaľ si na dvore. A aby som k streleckému športu viedol aj nášho syna, lebo si myslý, že strelba je bezpečnejší šport ako skejt, alebo cyklotrial.
-Má niekto skúsenosti s touto zbraňou ?
-Vraj sa dá prerobiť na tankovanie CO2 z veľkej flaše (nemusím kupovať bombičky CROSSMAN).
-Je aspoň trochu presná, alebo sú tie staviteľné mieridlá len na okrasu ?
-Tá formulka v návode: Zaručená funkcia zbrane pri tepl. nad 10°C.


MESSER

Příspěvek od MESSER » 10 led 2006 11:33

Takže si odpoviem sám a pod svojím menom. ( niektoré diskusie vedie istá osoba pod rôznymi menami ).
Zbraň je pravdepodobne zmontovaná zo zvišných dielov s pištolí TAU a AERON. Konštrukcia jednoduchá a tým nenáročná na údržbu. Smola , že úsťová rýchlosť je závislá od tlaku v bombičke. 20 cm hlaveň je dostatočne presná a 31 cm zámerná využíva skoro celú dĺžku zbrane. Mieridlá sú staviteľné výškovo aj stranovo, ale necvakajú a výška sa môže časom rozladiť.
Rýchlosť pri ústí je písaná 90m/s, ale mne to pripadalo razanciou a vstrelom do smrekovej dosky skoro ako SLAVIA 630 (neručím za pružinu ).
Problém je v upadajúcej kvalite "českého strojírenství" a výrobok je systému DODO dodelej doma.
Je to národniarka a nechce fachať zo slovenskými diabolo MAGNUM f. SPORT LEVICE. Brala STANDART od KOVOHUTE PŘÍBRAM ale obyčajne nechcela opakovať a musel som nabíjať po jednej. Funkcia je zaručená od 10°C a bolo cca +3°C. Strielal som po nastrelení na 8 metrov obojruč z rozptilom 6 cm, čo je viac ako postačujúce.
Ale čo chcete za 1500,-sk od novej zbrane.
xlibor
Příspěvky: 181
Registrován: 14 bře 2005 00:03
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xlibor » 10 led 2006 12:39

Mel sis radsi koupit LOVku, ta strili i za -5st.C, pouzijes klasicke CO2 bombicky za 1,4kc/ks (vymena) a strili vsechno. Ja strilim s JSB match nebo exact s rozestrelem do 10-15mm na 10m. na 5m trefuju skoro same 10-tky. Jedine co je, tak strili jednotlive, coz mi nevadi, bo na obranu to neni :) .
MESSER

Příspěvek od MESSER » 10 led 2006 13:06

Kolko rán ti vydrží sifónová bombička?
Brno Arms ZAP960 má deklarované 45 rán bombičkou GAMO ( realita: cca 40) a sifónová 25 ( neskúšal som).
Ten rozptil je moja vina. Chce to zvik. Som naučený na 357 mag a 45 ACP. Naviše výrez hledí je široké pre strelbu obojruč, ked strielaš jednou rukou máš to dalej od oka a muška tolko nelieta v hledí.
Zbraň je to pekná, žiaden plast len drevené strenky a železo (ked nepočítam nenápadné posuvné predpažbie z čierneho silonu).
xlibor
Příspěvky: 181
Registrován: 14 bře 2005 00:03
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xlibor » 10 led 2006 13:36

Vydrzi to kolem 45 az 50 ran, je to sice cele z plastu ale je to az prekvapive presne. To vis, taky by se mi libila, kdyby byla ve dreve, nedavno jsem dokonce o tom premyslel, jestli bych alespon pazbu "vystrouhal" ze dreva. :?
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 10 led 2006 13:39

V papírech se uvádí 50 ran a LOVka dá ze sifonové bombičky reálně 40-50 ran. Docela to odpovídá.
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 15 led 2006 20:23

xlibor píše:Mel sis radsi koupit LOVku, ta strili i za -5st.C, pouzijes klasicke CO2 bombicky za 1,4kc/ks (vymena) a strili vsechno.
Tak tohle by mě zajímalo! Kde se nechají koupit/vyměnit CO2 bombičky ? (nemyslím přímo konkrétní kšeft, ale aspoň přibližně).
Za komančů byly na výměnu v každé samošce u pokladny. Mám TAU 6 - výdrž byla 60 ran/bombičku bez problémů - ale už jsem je dlouho nikde neviděl - a rád bych si z toho zase po letech střelil - bývaly doby, kdy mi to z ní docela šlo :D
Jinak se nejedná o zbraň na střílení venku - dělaly se z toho jen halové závody a tam bylo vždycky min. 18 st.C.
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
xlibor
Příspěvky: 181
Registrován: 14 bře 2005 00:03
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xlibor » 15 led 2006 20:28

Ja to menim primo v ETS v Ostrave, jinak by to meli mit skoro ve vsech domacich potrebach.
MESSER

Příspěvek od MESSER » 16 led 2006 08:06

Včera som skúsil moju ZAP 960. Na jednu sifónovú bombičku vystrelí cca 20 krát pri -4°C (v nezateplenej garáži). Musel som ale sústružiť medzikus s tenšou ihlou. Sifónka je aj o 15mm kratšia ako CROSSMANka. Už s ňou nastrielam do 25 mm na 9 m a tá úsťová rýchlosť je určite viac ako 90m/s. Ešte vyhodím to škaredé plastové predpažbie, dám naťahovaciu páku priamo na úderník ( zväčší sa jeho hmotnosť, teda aj energia ? vydrží menej výstrelov na bombičku ? vadí mi to ?), dám novú štelovatelnú spúšť ( mrtvý chod a prepad) a bude to.
Sifónky predávajú na Slov. v železiarstve za 39,-sk nová krabička a výmena za 17,-sk. Bombičky GAMO v Senici za 35,- a videl som niekde na maďaroch za 26,-sk.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 19 srp 2006 17:45

Zap 960 neboli Zap 1 takě vlastním mam jej ja i bratr ... Je to výborná vzduchová pistole na 5 ran ve srovnaní s jinýmy pistolemi na co2 v te cene je Zap king . Muj Zap je přesný a je pravda že psaná rychlost je spíše srovnatelná ze Slaviji 630 kterou také vlastním . Vyrábý se v provedení z hnědě namořenou a žlutou příodní pažbou.
Rada: Sekaní munice ve zbrani lze předejít zasobník je na 5 ran ale ï prodejce mi vysvětloval že do zasobníku mam davat je 4 diabolky a je pravda že se nic neseká. Mířídla jsou přesná trefím plechovku na 40 metru . Jediný mínus co má Zap je nedostupnost dílů! Poněváč je vyráběl v menších počtech a zbraně se jen doprodávají není to žádná novinka :wink: .. Co je známější než zap je paintballová verze ZGP při pohledu na ZGP je jasně že tyto pistolr mají hodně společné.(Hlavně konstrukci a díly) Zap sem si s jednoduchou upravou oparřil kolimátorem a je to paradá! Doporučuji začatečbíkum i zkušenějším ...
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 19 srp 2006 18:00

Zapomněl jsem se zmínit že používám diabolky vyrobené kovohutěmi příbram a to standard 4.5 nebo Lux 4.5 i Boxer 4.5 . Použíl jsem jednou i bročky no11 které se příliž nedoporučují .Mužu ale z radostí říci že i bročky stříli skvěle. :)
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 19 srp 2006 18:09

No to mně vydrží sifonová bombička asi 35 výstřelu a Crosman tak jak kerá někdy i 45-50 .. Sifonově bombičky jsou levnější ale hrozí že praskne tesnící kroužek v uzavěru a nový není sranda zehnat. Z délkou bonbičky na sifon sem to vyřešil že sem uřeral konec z Crosmanu . A chtěl bych se zeptat jestli vám prasklo těsnění co jste použíl... Achtěl bych jestli by ste mi neposlal foto na :uha@seznam.cz jak vlastně vypadá Zap z vasí úpravou. Díký. :wink:
pepo

Příspěvek od pepo » 10 dub 2007 16:57

skus u predajcu
Voris
Příspěvky: 302
Registrován: 05 črc 2006 10:10
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Voris » 10 dub 2007 17:01

Maximálna teplota pištole nesmie prekročiť 70 C, kde hrozí nebezpečie explózie vloženej bombičky s obsahom CO.
Nevím jak vy, ale já bych se pistole na CO docela bál. ;)
Nikdy neházej flintu do žita.
Odpovědět