P226

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Black Sabbath
Příspěvky: 274
Registrován: 07 pro 2006 22:41
Kontaktovat uživatele:

P226

Příspěvek od Black Sabbath » 07 pro 2006 22:46

Zdravím všechny. Poohlížím se po pistoli a volba nejspíš padne na P226. Potřeboval bych poradit, co všechno by mělo obsahovat prodejní balení (kufřík, přísluš.,...) a na co si dát při koupi pozor. Předem dík za odpovědi.


venda

Příspěvek od venda » 08 pro 2006 09:01

balení obsahuje. kufřík, 2xzásobník, zbraň, měl by tam bejt i čistící set, ale asi tam nebude hovada ho kradou. jinak by tam měl bejt manuál+extra českej. měl by tam být tovární nástřel na 25m nebo na 50m. záruční list ti dá prodejce. Jinak pozor si dej jen na to, aby zbraň byla nová, už sem se setkal s tím, že prodávali jetou a vydávali ji za novou. jinak si nech udělat rozborku a sám si ji samozřejmě také udělej.
nový sig? nic není hezčího. strach jako u ČZ nehrozí
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 08 pro 2006 09:10

venda píše:...hovada ho kradou...
No jo, kdo by ho nekrad? Čištění navíc se dycinky hodí :wink: .
Jnak souhlasím s tím, že na SIGa asi bude spolehnutí, takže pokud se nestaneš obětí staré dobré české vychcanosti (čemuž se ovšem lze vyhnout), tak se snad není čeho bát. Jen si to povšechně zkontroluj (jestli je nová, povrchová úprava, vývrt atp.).
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 08 pro 2006 11:08

Dovolil bych si podotknout několik věcí:

1. Při nákupu se podívejte na štítek na plastové krabici (originální SIG je dodáván ve dvou krabicích: v papírovém kartonu je vložena plastová krabice). Na tomto štítku bývá napsáno někdy preowned (což je špatně - jedná se o repasovanou zbraň).

2. Když budete zbraň rozebírat, koukněte se na otěr rybin těla. Musí být černé, bez otěru (pokud nekupujete nebarvenou nerezovou verzi - zde to není jasně vudět) - tělo celočerné verze, nebo bicolor verze je lakováno. Dál se podívejte, jak je otřeno černění na hlavni. Je přípustné otření černení, není přípustne vydření černění až na kov.

3. Obsah krabice: pokud kupujete US verzi, tak obsah je vždy: zbraň, zámek s dvěma klíči, dva zásobníky (jeden ve zbrani, druhý extra) - někdy jsou zásobníky jen desetiranné (thank you, Mr. Clinton!), pytlík s mazivem, čistící set (vypadá to spíš jako šroubovák) - pokud nejde o repas, příručka, nástřelka a někdy další papíry. U Evropských verzí není zámek. U zbraní vožených z Německa nebývá čištění, to nebývá vloženo už v Německu (prý aby snížili cenu - spíš si myslí, že jsme blbí hotentoti). U SP2022 je vložena ještě zkušební hlaveň (oranžová, bez komory a z plastu).

Jak bylo řečeno, záručák dostanete od distributora spolu s českým návodem (který nestojí za nic).

Jinak, logicky nezbývá Vám než závidět. Nová 226ka je předstupněm k blaženosti... :D :D
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 08 pro 2006 11:35

HanuIv píše:...U zbraní vožených z Německa nebývá čištění, to nebývá vloženo už v Německu (prý aby snížili cenu - spíš si myslí, že jsme blbí hotentoti)...
Ááá, ano. Samozřejmě, snížit cenu zbraně, která nová stojí okolo 30 000 Kč tím, že tam nedám čištění, které nové stojí 100 Kč kdoví jestli. To opravdu dává smysl.
P.S. Odkou odjinud můžou být vožené německé SIGy, když ne z Německa?
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
venda

Příspěvek od venda » 08 pro 2006 12:42

malej detajl p. hanulv zkušenosti se sigama má větší než já. já mám dva a on hromadu. nic méně bych doplnil, že sigsauer oficiálně dodává set do všech zbraní. dokonce se mi podařilo doložit, že sem vlastník nové p226 a
sp2009, a volal sem do siga. na pobočku v Mnichově. potřeboval speciální střenky na sp2009, protože oficiálně nejsou k dostání, jen takový různobarevný, ale bylo my řečeno, že to není výrobek sigsauer, ale nějaké pošťouchlé firmy, kterou údajně žalují. no a tak se mě mezi řečí zeptal jak sem spokojenej, řikám , že dobrý, ale nedostal sem akorát originál set. tak my ho poslali. kradou to tu hajzlové. žádný, že se to tam
občas nedá kvůli ceně. to sou český keci prodejců. kradese se tu jako sviň. no ten original kart, jak sem koukal tak levnej teda neni.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 08 pro 2006 13:56

Slim Jim píše:
HanuIv píše:...U zbraní vožených z Německa nebývá čištění, to nebývá vloženo už v Německu (prý aby snížili cenu - spíš si myslí, že jsme blbí hotentoti)...
Ááá, ano. Samozřejmě, snížit cenu zbraně, která nová stojí okolo 30 000 Kč tím, že tam nedám čištění, které nové stojí 100 Kč kdoví jestli. To opravdu dává smysl.
P.S. Odkou odjinud můžou být vožené německé SIGy, když ne z Německa?
Sigy se vozí z Německa, nebo z USA. Třeba klasické modely 226 (bez drážky) se vozily z Německa, zatím co modely s drážkou z USA. 228ka se dělá v Německu, zatím co 229ka v USA a odtud se i dováží.

S tím čištěním: Tuto informaci nemám od českých obchodníků. S těmi komunikuju, jen když jsem objednával - a řekl jsem jim vždy přesné partnumber, aby mi to nezvorali - což se kolikrát stalo. Jakékoliv další věci jsem řešil rovnou se Sigem. Tam mi nějaký panáček (jméno klidně dohledám) z East European sales sdělil právě tuto informaci. To, jestli čištění v krabici bude, nebo ne určuje ale distributor, protože ten zbraň objednává většinou na sklad. No a pak čištění ukradne.

Jo, čištění není tak levná věc. Oficiální cena je tuším 20 dolarů.

Pažbičky pro SP2008/2034/2022 - pažbičky vyráběl subdistributor, co byl vyměněn.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
jbiker
Příspěvky: 221
Registrován: 21 úno 2006 16:25

Příspěvek od jbiker » 08 pro 2006 14:52

Dovolil bych si lehký OT

HanuIv - nemáš potuchy, proč SP2009 je tady dražší než SP2022 ? Typnul bych si, že 2009 jsou starší dovozy za větší peníz a naši prodejci se to snaží prodat s co nejmenší ztrátou ( :shock: ). Nemyslím si, že starší model je třeba lépe zpracovaný. U některých výrobců by to mohl být i důvod, ale u Siga tomu nevěřím !
ostrostrelec
Příspěvky: 79
Registrován: 17 říj 2006 19:33
Bydliště: Zlín

Příspěvek od ostrostrelec » 08 pro 2006 16:20

...tak to sem se teda dozvedel veci! Ani cisteni, ani cesky manual... Asi me pekne natahli :twisted:
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 08 pro 2006 20:59

jbiker píše:Dovolil bych si lehký OT

HanuIv - nemáš potuchy, proč SP2009 je tady dražší než SP2022 ? Typnul bych si, že 2009 jsou starší dovozy za větší peníz a naši prodejci se to snaží prodat s co nejmenší ztrátou ( :shock: ). Nemyslím si, že starší model je třeba lépe zpracovaný. U některých výrobců by to mohl být i důvod, ale u Siga tomu nevěřím !
Jo, nakoupili draho, prodávají beze ztrát. Říkají tomu "tržní chování".

Pokud si pamatujete svého času Banzai dovezl ze států US model SP 2009. US mohel se liší od D modelu krabicí (US je velká modrá s nápisem Sigarms, D je menší černá s nápisem Sig, nebo SigSauer) a manuálem (US je tlustší o šílené ciráty o tom, jak zbraň zamykat, neodkládat a spol). Ty levné za 18500 jsou dávno pryč. Ty drahé-za 22000 (pár jich má ještě např. Brýmová) jsou pořád skladem. Bodéť, nikdo je nechce...
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Black Sabbath
Příspěvky: 274
Registrován: 07 pro 2006 22:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black Sabbath » 08 pro 2006 22:56

Dík za odpovědi. A ještě jsem se chtěl zeptat, jestli nevíte, jak je to se zárukou. Zda je klasicky 2 roky nebo jak jsem někde četl, že má Sig údajně poskytovat delší záruku.
jbiker
Příspěvky: 221
Registrován: 21 úno 2006 16:25

Příspěvek od jbiker » 10 pro 2006 01:40

HanuIv píše:Jo, nakoupili draho, prodávají beze ztrát. Říkají tomu "tržní chování".
Přesně tohle jsem si myslel ...
Jaroslav
Příspěvky: 145
Registrován: 26 úno 2006 19:22
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jaroslav » 10 pro 2006 19:05

No jak to vidím, až půjdu kupovat Siga, Tak pěkě požádám o pomoc HanuIva. Přece jen Sig není můj obor aradši zaplatím za help než s tím pak někoho mlátit po hlavě-to přijde dráž.
Nechci dělat dusno, ale někde jsem slyšel, že i Siga se vyskytly nějaké závady. Ví někdo něco o tom konkrétního? Já jsem vždy považova Siga za "Švícarskou hodinářskou práci"
Pak by mne zajímalo jak je řešena podávací rampa?

Předem se omlouvám za neznalost.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 10 pro 2006 19:51

Jaroslav píše:No jak to vidím, až půjdu kupovat Siga, Tak pěkě požádám o pomoc HanuIva. Přece jen Sig není můj obor aradši zaplatím za help než s tím pak někoho mlátit po hlavě-to přijde dráž.
Nechci dělat dusno, ale někde jsem slyšel, že i Siga se vyskytly nějaké závady. Ví někdo něco o tom konkrétního? Já jsem vždy považova Siga za "Švícarskou hodinářskou práci"
Pak by mne zajímalo jak je řešena podávací rampa?

Předem se omlouvám za neznalost.
Ach, díky za důvěru... :oops:

Já bych osobně netvrdil, že Sigy jsou hodinářská práce. Poslední hodinářský Sig byla 210ka. Ano, jsou to kvalitní zbraně. Ale nic víc. Třeba v 1911kách by člověk našel mnohé firmy, které vyrábějí zbraně čistěji a kvalitněji (hlavně v malých sériích).

Když ale porovnám Sigy s normální zbraňovou "komercí", tedy s ČZ, Glockem (což je spíš zbraň braná jako polní lopatka, než jako strojírenský výrobek), Berettou a pod, mám pocit, že to je opravdu kvalitní zbraň. I když: originál stará 226ka je taky někdy docela odfláknutá.

Závady? Ale jistě - jsou. Je to strojírenský výrobek, jako každý. Občas se i mistr tesař utne. Nějčastěji zlomené vodítko vratné pružiny (tenkostěnný výlisek), semtam problémy s pružinami. Nicméně jsou to vesměs prkotiny. SLyšel jsem zvěsti o špatných hlavních (hlavně u Mosqitta), ale neviděl jsem nic opravdového (ale netvrdím, že to je nesmysl).

Podávací rampa je součástí hlavně. Je jako na všech zbraních s tímto typem zamykání bez řetízku součástí nálitku ovládacího háku (vačky u SP).
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Jaroslav
Příspěvky: 145
Registrován: 26 úno 2006 19:22
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jaroslav » 10 pro 2006 20:26

Díky za info a vysvětlení
Odpovědět