P226

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 11 pro 2006 09:40

HanuIv píše:1) ...Poslední hodinářský Sig byla 210ka....
2) ...Třeba v 1911kách by člověk našel mnohé firmy, které vyrábějí zbraně čistěji a kvalitněji (hlavně v malých sériích)...
Ad 1) Nechci vypadat jako rejpal, ale SIG 210 je výrobek fy. SIG (tedy Schweizerische Industrie Gesselschaft- Švýcarsko) a P226 a spol. jsou výrobky SIG Sauera- Německo. SIG Sauer to SIG v názvu má pokud vím proto, že ho Švýcaři koupili. Jinak to ale jsou dvě různé fabriky dvou různých firem, dokonce ze dvou různých zemí.
Ad 2) Jo jo, to je fakt. Aby nevyráběli, za ty peníze :wink: :twisted: .


Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 11 pro 2006 10:42

Slim Jim píše:
HanuIv píše:1) ...Poslední hodinářský Sig byla 210ka....
2) ...Třeba v 1911kách by člověk našel mnohé firmy, které vyrábějí zbraně čistěji a kvalitněji (hlavně v malých sériích)...
Ad 1) Nechci vypadat jako rejpal, ale SIG 210 je výrobek fy. SIG (tedy Schweizerische Industrie Gesselschaft- Švýcarsko) a P226 a spol. jsou výrobky SIG Sauera- Německo. SIG Sauer to SIG v názvu má pokud vím proto, že ho Švýcaři koupili. Jinak to ale jsou dvě různé fabriky dvou různých firem, dokonce ze dvou různých zemí.
Ad 2) Jo jo, to je fakt. Aby nevyráběli, za ty peníze :wink: :twisted: .
Možná se pletu, ale podle mne to bylo trošku jinak. Na počátku měla firma Sig problémy, protože její výroba byla drahá a ne moc výkonná. Byla schopna prodávat jen ve Švýcarsku (protože jak známo Švycaři jsou stát neutrální a nesmí vyvážet zbraně) a navíc její zbraně byly tak drahé, že si je nikdo (kromě švýcarské armády) nemohl dovolit. A tak se dohodla firma Sig s firmou J.P. Sauer und Sohne a začali produkovat v Německu zbraně, které vymýšlela firma Sig.

Mezitím firma (tedy obě) měnily majitele a pod. Chvíli opravdu firma SIG vlastnila firmu J.P. Sauer und Sohne a firmu Hamerli (výrobce závodních malorážkových zbraní - dnes v majetku koncernu Umarex - tedy spíš v majetku dceřiné společnosti Carl Walther Sportwaffen) Poslední změna nastala tuším v roce 1999, kdy se konglomerát rozpadl. Firma SIG se dostala do finančních problémů a byla koupena Japonci a přestala se zabývat výrobou zbraní. Firmu J.P. Sauer und Sohne koupili tusím Američani a vydělili z ní výrobu krátkých zbraní, která existuje jako samostatný celek. Z obchodních důvodů zůstala zachována značka SigSauer, která patří firmě SigArms (dříve US pobočka v Exeteru). Jinak dnes už - pokud se bavíte s výrobcem krátkých zbraní Sauer - se bavíte buď s firmou J.P. Sauer und Sohne, nebo s firmou SigArms (to je důvod proč říkám US a D sitribuce).

Na jednotlivých zbraních lze nalézt odlišnosti. Typicky například: U 226 z US nenajdete lisované závěry s vložkou a vnitřním vytahovačem - v USA se distribuuje zásadně Nitronové provedení s vnějším vytahovačem a frézovaným závěrem. V USA se vlastně nedistribuuje P228 a pod.

Doufám, že jsem to moc nedopizdil.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Black Sabbath
Příspěvky: 274
Registrován: 07 pro 2006 22:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black Sabbath » 11 pro 2006 10:50

A které je prosimtě teda kvalitnější? Měl jsem za to, že ten z Německa?
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 11 pro 2006 11:35

Black Sabbath píše:A které je prosimtě teda kvalitnější? Měl jsem za to, že ten z Německa?
Nejkvalitnější je samozřejmě Schweizerischearbeit :wink: . Ale pokud jde o Sauery, tak já bych se taky klonil k tomu, že Němci budou produkovat lepší zbraně než americká superlevná "ekonomická" velkovýroba. Netvrdím, že to musí být pravda. Nicméně čekal bych to.
Ovšem lisovaný závěr, to je docela síla. To snad neměl ani Kalašnikov :lol: . Teď jsi docela podlomil moji důvěru ve kvalitu německé zbrojní výroby :twisted: .
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Black Sabbath
Příspěvky: 274
Registrován: 07 pro 2006 22:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black Sabbath » 11 pro 2006 11:42

Lisovanej závěr jsem teda ještě neviděl. Navíc u Sig Sauera? To je divný...
To Slim Jim: Jasně, myslel jsem jen mezi USA a D...
venda

Příspěvek od venda » 11 pro 2006 12:03

mám sig sp2009 ze švícarska: dokonalá zbraň. není co řešit
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 11 pro 2006 12:18

venda píše:mám sig sp2009 ze švícarska: dokonalá zbraň. není co řešit
A to je ve Schwiezu vyrobeno nebo ze Schweizu dovezeno?
Black Sabbath: Jasně, já to myslel stejně. A lisovanej závěr, to jsem taky ještě neviděl (ani jsem o tom neslyšel). Jak říkám, to snad nemá ani ten Kalach. Ono je to totiž dost nereálné: pouzdro závěru (u pušky, samopalu) ještě jakž takž vylisovat nebo vyohýbat jde, ale vnitřní tvary pistolového závěru jsou pro tak jednoduchou technologii už dooost složité. Jestli tím spíš nebylo myšleno tlakové lití do formy nebo tak něco...?
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 11 pro 2006 12:28

HanuIv píše:...(protože jak známo Švycaři jsou stát neutrální a nesmí vyvážet zbraně)...
Že je stát neutrální nijak nevylučuje možnost vyvážet zbraně.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
venda

Příspěvek od venda » 11 pro 2006 12:35

vyroben a taky přivezen. každej kdo má siga, nebo se vnich vyzná např. hanulv ti určitě rád vysvětlí proč je dobré si siga objednat právě ze švícarska. ví určitě o tom víc než já, ale pokud chceš zbrojní ikonu, toho dokonalého siga co je tak vychvalovanej tak ho musíš mít ze Švícarska.
je to trochu smutné nic méně zkušenost je jednoznačná. a poslední dobrá zbraň 210? ale di. mam 226 a 2009 obě perfektní. dokonalé a tak dobrej brynýr jako mám na 2009, sem už dlouho neviděl. po 20000 ranách se mi eště nezvětšila vůle na závěru a to je to plast pánové!! z lepšího plastu sem nestřílel a to už sem střílel z kopy zbraní.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 11 pro 2006 13:15

venda píše:...je to trochu smutné nic méně zkušenost je jednoznačná...
Tak to je HODNĚ smutné, protože jestli už ani Němci (takto nevětší perfekcionisti na světě) nejsou, co bývali, tak to jde fakt do háje.
O tom, že ten dovoz tě vyjde jistě pěkně draho, o tom ani nmluvím.
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 11 pro 2006 13:36

Ale kdepak to žijete... Němci a nejlepší perfekcionisti???? Prdlajz!!!! Bejvávalo. Ale už není.... Dyk už i mnohé z jejich aut nepochází z Německa. Většina světel do jejich aut se vyrábí v ČR, další díly až v Číně, montuje se to v USA, v Mexiku...

Ano, první modely 226 (na 9x19) a 228 byly lisované s tlustostěnného plechu a poté svařené s čelem závěru a frézované (první obrázek). Navíc v nich byla vložka z oceli (přesně tak to okopírovalo Norinco).

Další 226 (jiné ráže - 40SW, 357Sig) mají závěr frézovaný. Všechny frézované závěry jsou z .... USA (ať koupíte Siga odkudkoliv). Je to na nich dokonce napsané.

Nevím, jaký je rozdíl mezi 226kou ze Švýcar, nebo z Německa. Já měl vždy zbraně z firmy Sig Sauer Made in Germany (jednou made in W. Gemany).

Jo, 2009ku jsem měl. Když jsem ji po 1900 ranách posílal do světa, nový majitel si myslel, že mu lžu, že ta zbraň nemá ani 400 ran. Nenechal se přesvědčit. Za těch 1900 ran nebyla ani jedna (!!!) porucha. Střílel jsem vším, co bylo (S&B, Limity přebíjený,MFSka).
Přílohy
sigsauer_p226-2.jpg
Toto je lisovaný rám
sigsauer_p226-3.jpg
Toto je frézovaný rám (zbraň ráže ,40SW)
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
venda

Příspěvek od venda » 11 pro 2006 13:40

ne špatně sem to podal . made in german zůstává špičkou také, ale problém je v us. němci a švícaři pořád dělaj zbraně raději méně ks za více peněz, než houfová maštale fabrik na zbraně jako v usa. faktem je,
p226 z německa perfekt, sp2009 ze švícar perfekt, známej p226 z usa
průměr a to není sám. němci a švícaři prostě chtějí dělat dobré zbraně, ale v us chtěji vydělávat peníze, obojí nejde. takže z mého pohledu vím od kud si mám zbraň koupit, a sig může dělat dál super zbraně, protože ne až tak valný zisky zalepjej blbci z us. tam totiž zbraně se hodnotí hlavně velikostí a jak velkou dělají ránu. to je reálný výzkum to ssi nedělám legraci a pánové !! 85% majitelů zbraní v americe nechodí na střelnici. u nás je to naopak. zapomeňte na ty fandy z videí. to je zlomek držitelů
venda

Příspěvek od venda » 11 pro 2006 14:32

ještě malej dodatek. hlídej si ten obsah kufříku :wink: :wink: :wink:
ostrostrelec
Příspěvky: 79
Registrován: 17 říj 2006 19:33
Bydliště: Zlín

Příspěvek od ostrostrelec » 11 pro 2006 15:21

Mam SIG Sauer p226 vyrobeny v Nemecku, vnejsi i vnitrni zpracovani je dokonale.
Jednou jsem mel v ruce P229 vyrobenou v USA, vnejsimu opracovani nemuzu taky nic vytknout, ale kdyz jsem se podival dovnitr... no, byly tam nezahlazene stopy po obrabeni, v ten moment me to docela i zamrzelo, protoze do te doby pro me byly vsechny SIGy etanolem kvality, ale i pres to jsem si myslel, ze jsem natrefil jen na nejaky nepovedeny kus, ale tuto domnenku mi vyvratila posledni SR, kde jsem se v clanku o kopii M1911ky od SIGa dovedel tozez, mimochodem, zbran byla opet vyrobena v USA. Takze tvrzeni, ze spolecnosti SIGArms jde jen o penize je asi pravdive.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 11 pro 2006 17:41

Pánové, pánové, škoda, že nemám v ruce jeden historický kus P226. Ten byl vyrobený v Německu. A byl tak prasácky zfušovaný, že bych snad řekl, že to není i Sig.

Na druhou stranu, měl jsem P229 z USA a ten byl vzorný.

O tom, co je a není etanolem kvality by se dalo polemizovat. Pro mne je důležité, zda a jak ta zbraň střílí a zda "závady", které na ní jsou viditelné jsou podstatné pro chod zbraně.

Nicméně - říkám otevřeně, prošlo mi rukama Sigů, Sig Sauerů, Sigarmů i Sauerů desítky. A s žádným z nich nebyly problémy. A pokud s ním problémy byly, bylo to rukama (nedoražené zásobníky jsou svinstvo).
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Odpovědět