P: Tlakove lahve (vzato z bazaru)

V minulosti fórum o online-chatu, nyní již takový obecný pokec ;) a nezařazené témy

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Glyk
Příspěvky: 937
Registrován: 10 bře 2013 18:54
Bydliště: Sever Čech - Teplice

P: Tlakové láhve (vzato z bazaru)

Příspěvek od Glyk » 04 úno 2018 19:06

Autor: Kubiss [ 25 zář 2017 18:29 ]
Předmět příspěvku: P: Tlakové láhve

Nabízím k prodeji kompozitní tlakové láhve:
Kompozitní, o objemu 6,8L / 300Bar / váha 4kg / včetně bezpečnostního 300B ventilu, vyroba 2003, PLATNÁ REVIZE do 2020! Cena 4300,-

Kompozitní 6,0L / 300B / váha 3,5Kg / včetně bezpěčnostního 300B ventilu, výroba 2004 PLATNÁ REVIZE DO 2021 vse značky DRAGER made in USA
Netahejte se se železem :) Cena 4.500,-

Lze i ocelové:
Láhev 7L ventil G5/8 plnění 250B cena 2.000,-

Láhev 12L, ventil G5/8 drager, váha 15.6KG, včetně botky, 3.200,-

Nová tlaková zkouška +300,-Kč - pouze platba předem
Lze i poštou +250,-Kč

Bohužel se mi nedaří vložit foto takže zašlu zájmecům na mail.
Veškeré další info na tel.: 724 28 29 28


Paitnball / větrovka / vzduchovka / airsoft / bomba/
------------------------------------------------------------------------------

Autor: Kubiss [ 27 říj 2017 16:56 ]
Předmět příspěvku: Re: P: Tlakové láhve

Láhev 12L prodána
------------------------------------------------------------------

Autor: Kubiss [ 09 lis 2017 07:50 ]
Předmět příspěvku: Re: P: Tlakové láhve

Láhve 7L prodány...
Aktuálně skladem kompozitní láhve 6L výroba 2004 tovární platnost do konce 2019, nová tlaková zkouška s prodlouženou plastností lahve do 2021 !
------------------------------------------------------------------------

Autor: Kubiss [ 05 pro 2017 22:40 ]
Předmět příspěvku: Re: P: Tlakové láhve

V prosinci vánočně pošta FREE u kompozitních lahví 6,0L 300Bar tj 4.500,- konečná dobírková cena :)
----------------------------------------------------------------------------

Autor: ekšpert [ 06 pro 2017 14:12 ]
Předmět příspěvku: Re: P: Tlakové láhve

to sou ty německý hasičský lahve s konečnou životností co se prodávaj v deutschlandu z a 40eur?

a nebo s nekonečnou životností, pak teda ok
-----------------------------------------------------------------------------

Autor: Kubiss [ 29 led 2018 12:27 ]
Předmět příspěvku: Re: P: Tlakové láhve

Kompozit za 40€ ? :lol: To bych bral :mrgreen:
Naše lahve jsou po revizi a tlakové zkoušce která lze nekonečně opakovat, pokud není láhev mechanicky poškozená zvenčí, u kompozitu nedochází k degradaci materiálu jako u ocelových lahví, které vnitřně korodují :roll:
--------------------------------------------------------------------------

Autor: Alexxxus [ 03 úno 2018 22:02 ]
Předmět příspěvku: Re: P: Tlakové láhve

Obávám se že je to lživá informace - láhev když má vyznačenou životnost 15 let tak je po 15ti letech mrtvá.
Když mně kdokoliv donese jakoukoliv láhev po datu spotřeby tak mu do ní nefouknu ani kdyby na ní měl napsáno ble ble a bla bla.
Naopak bych měl láhev znehodnotit a odnest do šrotu a pindy o tom že láhev je nesmrtelná mně nezajímají.
Láhve obzvláště kompozitové možná nereznou ale jsou stavěné na určitý počet naplnění - takzvané cykly - a od teoretických počtu cyklů je odvozena životnost.
Sice kompozit nebouchne jako ocelovka ale i tak je to slušný zážitek.
Odkud jsem čerpal ? Od Drager a od výrobce kompozitvých láhví z Pražského Zličína
-----------------------------------------------------------------------

Autor: Kubiss [ 04 úno 2018 11:23 ]
Předmět příspěvku: Re: P: Tlakové láhve


Alexxxus píše:

Obávám se že je to lživá informace - láhev když má vyznačenou životnost 15 let tak je po 15ti letech mrtvá.
Když mně kdokoliv donese jakoukoliv láhev po datu spotřeby tak mu do ní nefouknu ani kdyby na ní měl napsáno ble ble a bla bla.
Naopak bych měl láhev znehodnotit a odnest do šrotu a pindy o tom že láhev je nesmrtelná mně nezajímají.
Láhve obzvláště kompozitové možná nereznou ale jsou stavěné na určitý počet naplnění - takzvané cykly - a od teoretických počtu cyklů je odvozena životnost.
Sice kompozit nebouchne jako ocelovka ale i tak je to slušný zážitek.
Odkud jsem čerpal ? Od Drager a od výrobce kompozitvých láhví z Pražského Zličína


Bohužel, jak vidno, kompozitů nejsi příliš znalý, jinak bys věděl že všechny tyto láhve vyrobené řádově do roku 2010 (liší se dle výrobce DRAGER, SCOTT, MSA) již mají neomezenou životnost a přitom jsou konstrukčně identické se staršímy typy vyrobenými před tímto datem, tj. aluminium pouzdro + kompozitní oplet. Důvody proč se tehdy pro tyto prvotiny zavedl předpis 15let, rozhodně nebyl počet cyklu plnění :lol: :roll: :roll: už vidím jak to klucí čárkují :D Řekni mi, bere se už jako cyklus když natlačím už ze 100baru ? :mrgreen:

Dobře zvaž jestli budeš někomu úmyslně poškozovat jeho soukromý majetek svým neuváženým rozhodnutím, bez oprávnění, což je na náhradu škody :twisted:

Když příjdeš s favoritem na STK taky ti ho nikdo nerozbije palicí protože neprošel kontrolou :lol:

Stejně tak tlaková nádoba buď TZ udělá nebo ne, hotovo. Navíc má každý samozřejmě právo volby a klidně si může koupit láhev novou když na to má :roll: Nemluvě o dnešní rozšířenosti 300bar kompresorů takže fouká kde kdo bez ohledu na TZ. O bezpečnosti kompozitů netřeba mluvit, jen pozor na CHINU mají tenčí i hliníkové pouzdro.

Takže vzduchu zdar :D

Tak jeden BAN zatím na týden - porušení pravidel fóra - bazar na fóru slouží k soukromé inzerci - a citovat v odpovedi je též zakázáno
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Tak se asi musím zastat Aleše.
Kubiss - kolik je na světě vzduchovkářů a kolik potápěčů, hasičů???????????????????
Pro koho se asi budou tyto láhve dělat??????????
A proto je tam těch 15 a někdy 20 let a potom vrták!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pokud se potápíš někde v moři kolem rovníku - kolik je okolní teplota?
Pokud jde hasič do akce - kolik je okolní teplota?
Na moři do těch láhví pere slunce - nemá náhodou sluneční svit i UV složku?
Nemá náhodou UV záření zásadní vliv na degradaci materiálu?
A výrobce bere v úvahu jen tyto extrémní případy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kolikrát Ty jako větrovkář naplníš láhev - nikoho nezajímá!!!!!!
Oni počítají s naplněním každou hodinu na MAX a 365 dní v roce a po dobu 20 roků!!!!!!!

Proto na kompozitkách je výrobní štítek nalepen už při výrobě do svrchní vrstvy pryskyřice, aby nešel nijak opravovat a je na něm jasně dán datum, do kdy se může používat!!!!!!

Pokud si koupíš novou láhev a budeš jí používat na plnění PCP, budeš jí mít někde v garáži a budeš si jí foukat sám, nenecháš v ní nikdy klesnout tlak pod 70 - 100 Bar, tak jí budeš moc s klidem předat ještě pravnoučatům!!!!
Ale pokud neznám životopis - 20 let a pak vrták!!!!!!


Výše dosaženého vzdělání,neznamená automaticky přirozenou inteligenci

Není lepší školy života, než moci zblízka a dlouhodobě sledovat blba ve vedoucí funkci
Pak totiž jasně vidíte, jak se věci nemají dělat.

EFH - VÍC jak Pražská Diabolka
dycky Most
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: P: Tlakové láhve (vzato z bazaru)

Příspěvek od Alexxxus » 04 úno 2018 21:30

Ano Glyku počítá se počet cyklů přesně jak píšeš. Teoreticky proto stojí stejná láhev ovšem s jinou délkou životnosti o x tisíc více.
Nicméně jsem jakej jsem tak jsem napsal dotaz na Drager (shodou okolnosti mně opravili alkoholtestr) jak to s jejich láhvema které jsou nesmrtelné je.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Smazaný uživatel 26679

Re: P: Tlakové láhve (vzato z bazaru)

Příspěvek od Smazaný uživatel 26679 » 05 úno 2018 08:56

ranovak
Příspěvky: 902
Registrován: 15 lis 2013 19:23

Re: P: Tlakové láhve (vzato z bazaru)

Příspěvek od ranovak » 05 úno 2018 10:53

Takže dle toho článku:

"Prodloužení životnosti kompozitních tlakových lahví výrobce ani příslušná ČSN EN nedoporučuje. Přesto, dostane-li uživatel souhlas od Institutu technické inspekce (ITI), je prolongace životnosti legitimní. Tlakové zkoušky, na základě nichž lze životnost kompozitní tlakové lahve prodloužit, musí provádět autorizovaná osoba (certifikát potvrzený ITI). Před vlastními zkouškami je vyhodnocen vnější stav tlakové lahve a pak následuje zkouška neinvazivní defektoskopickou metodou na principu akustické emise. Na základě výsledků těchto zkoušek a závěrečné tlakové zkoušky autorizovaná osoba rozhodne, zda prodlouží životnost kompozitní tlakové lahve a když ano, zda o 1, 2 nebo dokonce tři roky."

Takže pokud nějaká zkušebna s příslušným certifikátem rozhodla, že prodloužila životnost těch lahví o 2 nebo 3 roky, tak to do toho roku 2020 vyjde...

Otázkou je, co po těch 3 letech. Prodlouží opět někdo životnost? Obávám se že spíše ne...
dakar
Příspěvky: 392
Registrován: 20 dub 2015 13:01

Re: P: Tlakové láhve (vzato z bazaru)

Příspěvek od dakar » 05 úno 2018 23:00

V aplikaci #letgo je tato nabídka. Co ty na to? Záchranný přístroj ZP-10 www.letgo.cz/item/7310333
Vteřina a všechno je jinak...
AGNES™ & EFH™
...a přišla žízeň!
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: P: Tlakové láhve (vzato z bazaru)

Příspěvek od Alexxxus » 05 úno 2018 23:32

Tak jsem nabídnul 749 :-)
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
dakar
Příspěvky: 392
Registrován: 20 dub 2015 13:01

Re: P: Tlakové láhve (vzato z bazaru)

Příspěvek od dakar » 06 úno 2018 13:51

Tak až si pro ty flasky poletzgoutíš tak se stav víš kde.
Vteřina a všechno je jinak...
AGNES™ & EFH™
...a přišla žízeň!
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: P: Tlakové láhve (vzato z bazaru)

Příspěvek od Alexxxus » 07 úno 2018 14:45

Tak Dreger ma od TUV povoleno prodlouzit jednorazove lahev podle vnitrniho stavu o 1 až 3 roky - retest se nesmi !!! opakovat.
Kompozitove láhve s neomezenou životnosti se vyrábí od půlky roku 2016 vyrábí je US firma Luxfer a jsou to výhradně láheve o vodním objemu 6,8 litru.
Když si kdokoliv zadá u certifikovaného výrobce výrobu láhví dle normy DIN může si vybrat - hliníkovou duši - nerezovou duši a momentálně od polského výrobce duše podobná PET láhvi - tuto kompozitku ovšem vyloženě nedoporučují pro záchranáře. - takže by mně zajímalo pro koho je :-)
Co bylo zajímavé bylo info že od roku 2008 i ocelové láhve mohou mít neomezenou životnost
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1436
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: P: Tlakové láhve (vzato z bazaru)

Příspěvek od Mini Me » 07 úno 2018 15:26

Ty ocelove lahve maji neomezenou zivotnost pokud vzdy po 5ti letech projdou tlakovou hydrostatickou zkouskou.Vyrobci vetsinou doporucuji,ze by to nemelo byt vice jak 40 roku.
Kompozitni lahve pro dychaci pristroje do data zivotnosti,pak se muze prodlouzit jak pise Alexxxus 1- 3 roky.Kdyz je zivotnost napr. 15 roku,vetsinou se vyradi a neprodluzuje.Vyrobci to nedoporucuji - mysleno opet v kombinaci s dychcim aparatem.
Pro ucel uskladneni vzduchu,tedy pro nas se prodlouzit muze pokud splni zkousku na bazi akusticke emise,ktera stoji asi 600 Kc a to na kazdych 5 roku + tlakovou .U lahve s 15ti letou zivotnosti to nesmi byt vice jak 30 roku pak se musi znehodnotit.Takze se to vlastne ani neoplati za ty poplatky.
Firma Interspiro vyrabi lahve s zivotnosti 15,20,30 roku a i NLL tzn. s neomezenou zivotnosti a v ruznych velikostech.U jejich lahve Spirolite garantuji 200 000 cyklu coz vychazi na zivotnost kolem 800 roku.Cenove se ale priblizuje zanovnimu kompresoru :D

http://www.interspiro.com/Firefighting/Cylinders.aspx
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: P: Tlakové láhve (vzato z bazaru)

Příspěvek od Alexxxus » 07 úno 2018 20:03

Dnes jsem tomu věnoval velkou část dopoledne.
podle všeho láhve co se tu prodávají jsou původem z Dregeru z Ostravy :-)
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
Glyk
Příspěvky: 937
Registrován: 10 bře 2013 18:54
Bydliště: Sever Čech - Teplice

Re: P: Tlakové láhve (vzato z bazaru)

Příspěvek od Glyk » 23 bře 2018 09:58

Áááá, Kubiss už zas nabízí bublinky do vodováhy :roll: :wink:
Výše dosaženého vzdělání,neznamená automaticky přirozenou inteligenci

Není lepší školy života, než moci zblízka a dlouhodobě sledovat blba ve vedoucí funkci
Pak totiž jasně vidíte, jak se věci nemají dělat.

EFH - VÍC jak Pražská Diabolka
dycky Most
MiVa
Příspěvky: 5
Registrován: 19 dub 2018 21:37

Re: P: Tlakové láhve (vzato z bazaru)

Příspěvek od MiVa » 19 dub 2018 22:46

Dobrý večer,
mám k tématu co říct. Zakoupil jsem na nejmenovaném e-bazaru se sportovním zbožím zmíněnou kompozitní láhev Drager6L s prodlouženou životností o 3 roky do roku 2021 za 4500Kč. VARUJI VŠECHNY, NEDĚLEJTE STEJNOU CHYBU.
Lahev dorazila druhý den, na první laický pohled vše OK, lahev není ani moc seškrábaná (avizovaný TOP stav to rozhodně nebyl) a je na ni nálepka Drager Safety prodloužená životnost do 2021.
Říkal jsem si super, jdu za příbuzným hasičem (chemik/technik) ať mi tam foukne 300Bar. Ten na to kouknul a říká že ať se nezlobim, že se mu ta nálepka nezdá a že dokud mu nedonesu protokol o prodloužení, tak nic nebude. Chtěl hlavně vidět potvrzení o tlakové zkoušce...měl své důvody, které jsem se dozvěděl později. Požádal jsem tedy pana JB o vrácení peněz nebo o zaslání protokolů. JB napsal, že protokoly pošle....a nic.
Mezitím jsem navštívil místní potapěče, nic jsem nevysvětloval, čekal jsem jestli to nafouknou....nenafoukli. Policejní potapěč a soudní znalec si mě vzal stranou a řekl mi ať si to zbalim a táhnu a jestli tu bombu ještě někdy uvidí, tak že se o to začne zajímat služebně. Nechtěl mi nic vysvětlovat, řekl ať si vyžádám protokol přímo od Drager safety, pak že to pochopim sám...
Tak jsem napsal mail na Drager se seriovým číslem lahve a také jsem ji nafotil. Odpověď mi vyrazila dech. Nejlepší bude, když ji zde nakopíruji:
Dobrý den

Děkuji za zaslání fotodokumentace.
Jednoznačně láhev, na kterou se dotazujete, nebyla na kontrole v naší zkušebně, z toho důvodu nemůžeme poskytnout žádnou požadovanou dokumentaci o zkoušce.
Ze značky o životnosti láhve je zřejmé, že si někdo nechal vyrobit obdobné značky. Naše číslo zkušebny není 380, ale 370.
Vaše láhev je pravděpodobně schopná provozu. Pokud budete mít zájem můžeme vám provést tlakovou zkoušku a dodat potřebnou dokumentaci.

Rádi by jsme věděli, kdo tyto láhve testuje a prezentuje se , jako Draeger safety. Určitě to není práce naše.

S pozdravem


Václav Kubný
Vedoucí divize PPS Vítkovice

Dräger Safety s.r.o.
divize PPS Vítkovice
IC: 26700778 DIC: CZ26700778


Pěkný Co?
Od pana JB jsem dostal po urgenci sms s fotkou protokolu. Scanner nejde tak jenom takle nebo poštou. Z fotky nevyčtete nic.

Abych to dlouhé varování shrnul. Pan JB prodává tlakové láhve, které ne že nemají platně prodlouženou životnost, oni mají navíc falešnou nalepku a pan JB k nim má asi i falešnou dokumentaci. Těžko říct jestli jsou lahve vůbec testované, jsou potenciálním ohrožením.
Pan JB mi navíc v sms přiznal, že lahve jsou za tuto cenu samozřejmě testované neoficiální cestou mimo Drager ...takže přiznává podvod, ví jak k němu dochází.
Můj osobní názor je, že to dělá zaměstnanec Drager safety.
Otevírám prostor k diskuzi, jsem rozumný člověk, umím se i omluvit pokud bych se snad v něčem mýlil. A pane JB stále jsem ochotný lahev vrátit a dále se v tom nepitvat.
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: P: Tlakové láhve (vzato z bazaru)

Příspěvek od Alexxxus » 20 dub 2018 00:02

Ano něco obdobného jsem řešil s pánem tento týden - prostě je to zmetek že mu není rovno, tlaková zkouška formou nálepky ... by mně jeblo
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
MiVa
Příspěvky: 5
Registrován: 19 dub 2018 21:37

Re: P: Tlakové láhve (vzato z bazaru)

Příspěvek od MiVa » 21 dub 2018 15:38

Mě pán odmítl vrátit peníze. Pokud jste tu někdo byl také podveden, ozvěte se, můžem mu pěkně zavařit. Zatím
ho bude řešit drager safety Vítkovice. Jsou nasrany že jim někdo kazí pověst+ falešná známka to je průser za desetitisíce. Ještě sem jim poslal foto s takovou zkouškou ... Zfalšované jsou i formuláře drageru.
FrantaB
Příspěvky: 41
Registrován: 20 úno 2016 23:15

Re: P: Tlakové láhve (vzato z bazaru)

Příspěvek od FrantaB » 21 dub 2018 20:41

Tohle je hodně napřesdržku a možná i na TO pro obecné ohrožení. Draegery bezkonkurenčně nejvíc využívají hasiči a od nich je nejvíc lahví po konci technické způsobilosti. A "škrábanec" občas taky znamená, že ta flaška někomu zachránila záda nebo život, když se vezl po něčem co už nedrželo, nebo se něco vezlo po něm. Na velikost a hloubku škrábanců jsou tabulky a pokud se to blíží hraničnímu poškození opletu pro vyřazení, tak se z nich minimálně v některých krajích/okresech stávají de facto skladové rezervy, které nikdo foukat a nosit nechce, ale vyhodit je nemůžou (papírování) a drží je do konce životnosti pro případ kdy do dejcháku musí všechno co má ruce a nohy.

Kdyby to byl "top stav", tak jsou to třeba flašky z předváděček, nebo dejme tomu výcvikového polygonu, kde zvenku mechanicky takovou sodu nedostaly-ale tohle nevypadá jako ten případ.
Njn, někdo to tu rozporoval a upozorňoval a moderoval hned zkraje a nevěřilo se mu...?
Dejte se dohromady a naprosto bez diskuse do toho po dohodě s Draegerem zapojte PČR (i když hádám, že ji do toho zapojil Draeger už teď).
Odpovědět