Fórum GunShop.cz - zbraně, střelivo, optika

Diskuzní fórum o zbraních, střelivu,optice

Právě je 19 led 2018 12:44

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: P. Kladkovou kuši Tenpoint Turbo XLT II
PříspěvekNapsal: 11 led 2018 19:48 

Ahojte :) ,

Prodám sportovně loveckou kuši Tenpoint Turbo XLT II - 185 liber nátahu (kladky v zadní úvrati pomohou nátah značně ulehčit), rychlost 418 grainového šípu je 330-340 FPS (záleží od použité tětivy a lanovodů), což je energie až 145 J. Dostatečná k usmrcení jakéhokoliv zvířete. Tenpoint uvádí rychlosti kuší s 370 grainovým šípem. S takto lehkým šípem by kuše střílela až rychlostí 355 FPS (fígly by se dala vyhnat až na 359 FPS). Lučiště XLT vyniká svými velmi kompaktními rozměry – posuďte sami z fotografií. Doba, kdy byly kladky složité na údržbu, je pryč stejně jako doba spolehlivých kuší Excalibur.
Příloha:
1.jpg
1.jpg [ 40.23 KiB | Zobrazeno 601 krát ]

Předem inzerátu napíšu, že nebudu lhát o počtu výstřelů a nebudu skrývat žádné vady.

Značku Tenpoint netřeba představovat. Pro ty co neví, tak se jedná o výrobce č. 1 mezi kladkovými kušemi. Je to jako Rolls Royce mezi automobily (dotažené do detailu a velmi spolehlivé). Kuše je používaná, má lehce přes dva roky a mezi 2000 a 2500 výstřely. Pro tyto ročníky kuší, které jsou vytvořeny pro dlouhou životnost a ne pro označení „nejrychlejší“, je tato číslovka výstřelů pouze malý zlomek celkové životnosti. Po tuto dobu jsem kuši pravidelně servisoval. Kuším se věnuji už řádku let a nesvěřil bych ji do rukou někomu, kdo by mi ji měl servisovat. V ČR jsou, až na pár výjimek, jen prodejci, ne servisáci (i když si na to hrají). Tětivy a lanovody byly používané jen originální nebo ručně dělané od 60xcustomstrings. Vše vždy řádné vytuněno a načasováno. Kuši jsem osadil tlumiči tětivy SDS a Bowjaxy, takže se životnost posunula několikanásobně dále.

Kuše je opatřena nabíjecím systémem AcuDraw50. Jedná se o lankový natahovák připevněný rovnou na kuši. Nikdy se nestane, že ho zapomenete doma, nebo ztratíte. Kadence výstřelů je rychlejší než s použitím klasického, natož tak kličkového mechanizmu. Dokonce je rychlejší než střelba s kladkového luku (závod se dvěma střelci).

Kuši jsem zezačátku využíval na tradiční střelbu do 50 metrů, postupem času jsem ji doplňky (dvojnožka, náklopná montáž, lepší optika, vodováha) upravil na dálkovou střelbu nad 100 metrů. Kuše měla od nova jen dva problémy. Prvním byl „drsný“ nátěr na hranách railu. Byly tam mikro krůpěje laku, které zkracovaly životnost omotávky. To jsem vyřešil přebroušením velmi jemným smirkovým papírem (místy stržený lak, ale podklad je tmavý, takže to nijak nesvítí). Druhým problémem, jenž byl kryt zákonnou zárukou, bylo „vyžvýknutí“ dvou závitů, které drží rail na optiku. Střílel jsem s těžší optikou než originální a otřesy z výstřelů nejspíš způsobily poškození závitu (byly velmi jemné). Nyní jsou otvory zvětšeny a osazeny pořádnými šroubky. Nebál bych se použít i tří kilovou optiku :wink: od opravy drží optika nástřel i po více než tisícovce výstřelů.

Prodávat jako celek asi nemá smysl, proto nabízím kuši v základu (Kuše, základní optika, držák šípů, 3 šípy, Bowjaxy, SDS tlumiče, 2 náhradní tětiy - na každé 500 výstřelů a nová omotávka, úplně nové lanovody) za cenu 25 000 Kč – cena tohoto kompletu je dnes 40 000 Kč

Pokud by někdo měl zájem o celek (výše popsané + náklopná montáž HHA se všemi páskami, optika Vortex Viper XBR 2,5-10x44 s doživotní zárukou na cokoliv, montáže optiky Vortex, bipod Caldwell 6-9 s kloubem a odskoky, vodováha na rail) byla by cena 45 000 Kč - komplet by dnes vyšel na 65 000 Kč.

Jsem ochotný prodat základ jen s nějakým doplňkem – cena dohodou (ne dohadem).

Dále též možno šípy:

11 kusů úplně nových (maximálně 10 výstřelů s každým) full custom, ospinovaných a tříděných podle spinu a váhy Black Eagle Executioner 20 palců – celk. váha 420 gr. Přímost trubky 0,001. Cena 300 Kč/ks

5 kusů full custom, ospinovaných šípů Tenpoint ProElite s lumenokem od Burt Coyote s výměnnou baterií 435 gr. za 500 Kč/ks

7 kusů full custom, ospinovaných šípů TP ProElite s omninockem 418gr za 150 Kč/ks

Dostupný počet (cca 30) úplně nových, nestřílených, full custom, ospinovaných a tříděných podle spinu a váhy DeerCrossing archery 424 gr. 200 Kč/ks nebo se svítícím končíkem Nockturnal za 300 Kč/ks

V případě velkého zájmu o celek, jsem ochotný za nevratnou zálohu kuši zájemci podržet do další výplaty. Reference na mě jako prodejce doložím. Jsme lidi, nějak se dohodneme. Nevratná záloha je samozřejmostí – nebudu někomu držet měsíc zboží, aby mi pak řekl, že už ho nechce.

PRODEJ SAMOTNÝCH KOMPONENTŮ AŽ PO PRODEJI KUŠE (přijímám rezervace na email).

Prodej kuše ideálně osobně s předvedením, zaškolením, možností vyzkoušení a pokecu. Při osobním odběru také daruji terčovnici. Váhu šípů si můžete ověřit u mě na váze a rychlost kuše můžeme ověřit u mě na hradlech.

Nebráním se i poslání poštou. Mohu natočit aktuální videa stavu kuše, střelbu, detaily atd…

Kuši je možno vidět na trase Rýmařov-Ostrava.

21.1.2018 v ranních hodinách a 22.1.2018 v odpoledních hodinách, je možno kuši vidět na trase Rýmařov – Zábřeh – Mohelnice – Svitavy – Havl. Brod – Pelhřimov – Tábor

27.1.2018 jde kuši „teoreticky“ vidět na trase Rýmařov – Šumperk – Mohelnice – Svitavy – Tišnov

Kuše má obrovský potenciál i na terčových závodech. Osobně nestřílím vůbec ze stoje (nebaví mě to), ale ke konci roku 2017 jsem byl na svém prvním terčovém závodě a vystřílel si třetí místo.

Proč tedy kuši prodávám? Protože jsem nedávno pořídil domů jinou kuši, zcela odlišné konstrukce, tak už tato není tak využívaná. Obě dvě nestíhám obhospodařovat a po dlouhém rozhodování padl černý Petr na Tenpointa.

Kontakt na email zedykoren[zavináč]seznam.cz nebo na telefon (napište si o něj prosím do mailu, nechci aby tu byl i po smazání inzerátu).
Fotogalerie bude o víkendu 13.-14.1. doplněna o detaily a další fotky kuše + šípů atd. (bude zde vložen odkaz na rajče k nahlédnutí).

Díky za zájem :wink:

(nevím jak zkomprimovat obrázky, aby sem šly dát ve větším formátu) - vložím sem pak odkaz na rajče

Předmět příspěvku: Re: P. Kladkovou kuši Tenpoint Turbo XLT II
PříspěvekNapsal: 14 led 2018 14:20 

Přikládám odkaz s fotkami a jedno video z dřívějška. Ještě bych chtěl udělat nějaké videjko v příštím týdnu.
http://k0r3n.rajce.idnes.cz/Tenpoint_Turbo_XLT_II/
https://www.youtube.com/watch?v=bM12VxtREMM

A abych ctil pravidla, tak nová cena 24 500 Kč za základ a 44 500 Kč za celek

Jen doplním, ať nemusím odpovídat do každého mailu - o výměnu nemám zájem. Možná bych vyzkoušel nějaké PCP, ale to vážně jen možná.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina