Prevoz vetrovky pres Nemecko

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Převoz větrovky přes Německo

Příspěvek od Warthog » 21 bře 2010 00:12

Jsem tu nový a měl bych dotaz. Snažil jsem se odpověď najít, ale buď tu není, nebo jem hledal blbě ;-) Takže budu vděčný nejen za odpověď, ale i za případný link, pokud už se to tu řešilo.

Bydlím v Holandsku, často jezdíme do ČR (autem přes Německo) a chtěl bych si čas od času mezi domovem a letním sídlem převážet CZ 200S. Ta se se svými 16J vejde do českých i holandských předpisů, ale do německých ne. Moc se mi nechce ani létat, ani kupovat druhou větrovku ani riskovat zabavení při nějaké náhodn buzerační kontrole. Existuje nějaký způsob, jak to legálně převézt? V praxi mi za deset let kufr u auta nekontrolovali, ale nemám chuť to pokoušet.



Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Převoz větrovky přes Německo

Příspěvek od Warthog » 25 bře 2010 03:58

No tak dnes se mi povedl nechtěný průzkum bojem :-( Zapomněl jsem v autě Crosman Nightstalker, co mají resp. teď už měly děti. Přišel jsem na to včas, ale nechtělo se mi vracet, je to zbraň do 7.5J, v Říši se normálně prodává, tak jsem to neřešil a nechal jsem ji tam.

U Erfurtu mi prohrabali auto celníci. Pušku zabavili i s futrálem a namontovaným kolimátorem. Že prý je to běžný typ, ale na tom kuse není jejich schvalovací značka a tak smůla. Navíc mi vysmahli pokutu 300 Euro a chovali se tak, že jsem se ujišťoval, zda nemáme rok 1940 - mj. na mě řvali, že prostě musím vyplnit jakýsi formulář, kde byl i počet dětí, měsíční příjem, nacionále rodičů atd. Byl jsem pěkně vytočený a byl z toho dost nehezký výstup. Jeden slušnější celník se mi pokoušel vysvětlit, že si mám udělat zbroják a následně evropský zbrojní pas v ČR, kde nebydlím nebo v NL, kde vzduchovou zbraň na evropský zbrojní pas nenapíšou (celkem logicky on je to FIREarms certificate, že...) a pak že to bude gut.

Fakt skvělé - vypadá to, že můj problém momentálně nemá řešení a já opravdu budu muset větrovky posílat kurýrem, lítat nebo si pořídit jednu domů a jednu na letní sídlo.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
carlooser
Příspěvky: 17
Registrován: 28 úno 2010 22:34

Re: Převoz větrovky přes Německo

Příspěvek od carlooser » 25 bře 2010 08:36

Hmm to je tedy zajímavé. Jako nemečtí policajti jsou na nás trošku vysazení o tom není pochyb, ale dělat drama ze vzduchovky, která se navíc u nich běžně prodává...ach jo. :roll:
Toky
Příspěvky: 532
Registrován: 26 říj 2009 11:34
Bydliště: Košice

Re: Převoz větrovky přes Německo

Příspěvek od Toky » 25 bře 2010 09:32

No teda... Taký cirkus! Ešte jedna taká pokuta a akoby si si kúpil ešte jednu CZ 200 aj s príslušenstvom.
Umarex CPSport .177
Crosman 2250XT AirSource .22, Nikko Stirling 3-9x40 AO Mountmaster
Picasso 1,6 HDi - ex, momentálne corolla 1,6 Valvematic
:-)
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Převoz větrovky přes Německo

Příspěvek od Warthog » 25 bře 2010 10:06

Toky píše:No teda... Taký cirkus! Ešte jedna taká pokuta a akoby si si kúpil ešte jednu CZ 200 aj s príslušenstvom.
No když vezmu 3800 za toho Nightstalkera, k tomu 1500 kolimátor, 700 taška, ca 300 diaboly a 7500 pokuta, tak už na ceně CZ 200 + jednoduchý puškohled jsem už teď :-( Fakt mě nakrkli nejen tím jednáním, ale i zabavením věcí, které bych normálně mohl převážet (taška, kolimátor...).

Ráno jsem si to ověřoval u KNSA (NL střelecká asociace) a vypadá to, že pro zbraně do 7.5J je řešením nákup v Německu (aby tam byla ta značka) a nad 7.5J legální řešení neexistuje (německý či český zbrojní pas nedostanu, v NL mi to nezapíšou). V podstatě v současné době nedoporučují ani účast na soutěžích v Německu, pokud člověk nemá zbraň odtamtud.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Re: Převoz větrovky přes Německo

Příspěvek od madbugie » 25 bře 2010 11:08

tak to trošku soudruzi z NDR udelali nekde chybu... ??? wtf... kde by zbraň vyrobená, zakúpená trebárs v USA aj ked 7,5 J kde by predsa vzala nemeckú značku ???

to im tam akože to ich "F" chýbalo ???

a teraz trošku nechápem... zabavená v zmysle "prepadnutá" alebo zabavená kým si "nevybavíš" papiere... ???
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Převoz větrovky přes Německo

Příspěvek od Warthog » 25 bře 2010 11:17

madbugie píše:tak to trošku soudruzi z NDR udelali nekde chybu... ??? wtf... kde by zbraň vyrobená, zakúpená trebárs v USA aj ked 7,5 J kde by predsa vzala nemeckú značku ???
No představa je asi taková, že člověk si na to opatří bumážku, zanese to do zkušebny. Ordnung muß sein! Ale slušný občan Říše bude samozřejmě nakupovat pouze u slušných říšských obchodů a nebude nic dovážet ze židozednářské ciziny!
to im tam akože to ich "F" chýbalo ???
Ano, chybělo jen to debilní "F". Typ zbraně byl na seznamu, o tom, že se volně prodává v Reichu pochybností nebylo.
a teraz trošku nechápem... zabavená v zmysle "prepadnutá" alebo zabavená kým si "nevybavíš" papiere... ???
Zabavená jako zabavená a určená ke zničení. Včetně příslušenství. Jó, taková taška, to je nebezpečná věc.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Převoz větrovky přes Německo

Příspěvek od Kubajzz » 25 bře 2010 11:24

Jo, teď je toho v rajchu plno. Grossovské akce typu Kryštof, co mají za úkol odvést pozornost veřejnosti od skutečných problémů...
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Převoz větrovky přes Německo

Příspěvek od Warthog » 25 bře 2010 12:09

Jo a aby té frašky nebylo dost, tak měli poznámky stran Rescue Tool od Victorinoxu, který s sebou vozím v autě vedle lékárničky a hasicího přístroje. Prý je to zbraň, protože to jde otevřít jednou rukou a tak. Naštěstí ten co fysicky prolézal auto byl mírně rozumnější a taky to bylo předtím, než začaly padat jedovaté zmínky o Třetí Říši, takže to jsem ještě ukecal.

Jeden by nevěřil, jak ty blby dokáže vytočit věta "Ano, o tom jsem už leccos četl, třeba od pana Wiesenthala a paní Serenyové" v odpovědi na jejich "my máme takové zákony a jen děláme svoji práci".

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Re: Převoz větrovky přes Německo

Příspěvek od ALKAJ » 25 bře 2010 16:44

chovali se tak, že jsem se ujišťoval, zda nemáme rok 1940 - mj. na mě řvali, že prostě musím vyplnit jakýsi formulář, kde byl i počet dětí, měsíční příjem, nacionále rodičů atd.
Česi sa sťažujú: Nemci nás kontrolami na hraniciach šikanujú
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Re: Převoz větrovky přes Německo

Příspěvek od madbugie » 26 bře 2010 06:37

že na zničenie ??? to sú ale kokoti (sorry za výraz ale je to tak...)

tuším treba zohnať gravírovačku a to ich pritrtkané F-ko si dať na flintu "vytisknúť"...
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Převoz větrovky přes Německo

Příspěvek od Shiva » 26 bře 2010 08:06

Myslim, ze zde nic nevyresis. Zavolej si na nemeckou ambasadu co potrebujes k prevozu zbrane.
v roce 2007 a 2008 jsme jeli do italie na ME a MS v prvnim pripade byly jeste kontroly na hranicich. stacilo pozvani na soutez a EP. Na hranicich jsem pouze nahlasil ze vezu zbran. Nemec jen mavnul rukou a jeli jsme. 2008 zadne hranice, stejne doklady. Bez problemu. v obou pripadech tranzit pres nemecko a rakousko.
Na prelomu cervence a srpna poradame ME. posilam pozvani a ucastnici musi mit jeste EP (EU zeme) mimo EU potrebuji povoleni k trvalemu dovozu, prevozu a vyvozu, potrvzene od ambasady nebo od cizinecke policie.
Nikdo nechce zadne CiP znacky ci jine oznaceni zkusebny.
Verim ze s nemeckem bude podobna procedura.
Misto psani hovadin tady, tak jsi za tu dobu mel validni info od opravneneho uradu.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Převoz větrovky přes Německo

Příspěvek od Warthog » 26 bře 2010 09:11

Validní info od ambasády mám a je stejné jako od KNSA - potřebuju ten evropský zbrojní pas a větrovku napsat do něj. Problém je, jak už jsem napsal nahoře:
- ČR mi evropský zbrojní pas nevystaví vůbec, protože tam nebydlím
- NL by mi sice v principu pas vystavilo, ale od loňského roku mi do něj větrovku nezapíše, protože větrovka není palná zbraň (on se totiž ten pas jmenuje European FIREarms pass)

Existuje ještě možnost jakéhosi individuálního schválení, ale tam mám smůlu proto, že v Německu nebydlím. Kromě toho to se řeší na úrovni spolkové země a pokud to počítám dobře, ty na své cestě projíždím čtyři.

Každopádně řešením je létat, naštěstí KLM považuje vzduchové zbraně za normální zavazadla, takže odpadá obvyklé papírování při převozu zbraní palných.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Převoz větrovky přes Německo

Příspěvek od Shiva » 26 bře 2010 09:28

Mohu zjistit jak to resi ti co na ME neleti a jedou pres Nemecko. Holandsko se zrovna neucastni, ale autem jedou myslim nekteri Finove a Anglani.
Mozna bys mel lepsi koupit jeste jednu vzduchovku u nas a nechat si ji tady. :-)
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Převoz větrovky přes Německo

Příspěvek od Warthog » 26 bře 2010 09:35

Shiva píše:Mohu zjistit jak to resi ti co na ME neleti a jedou pres Nemecko. Holandsko se zrovna neucastni, ale autem jedou myslim nekteri Finove a Anglani.
Ano, to by mě zajímalo - předpokládám, že jejich státy jim větrovky bez problémů napíšou do EZP a tím je to vyřízeno. Bohužel holandští úředníci to trochu přehánějí s používáním mozku a byť mají technicky pravdu s tím, že ten papír je na palné zbraně, dost nám to komplikuje život.
Mozna bys mel lepsi koupit jeste jednu vzduchovku u nas a nechat si ji tady. :-)
Jo jo, směřuje to k tomu :-/

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Odpovědět