Prevoz streliva - mnozstvi a doklady

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
FrnaK
Příspěvky: 14
Registrován: 23 dub 2011 22:49

Převoz střeliva - množství a doklady

Příspěvek od FrnaK » 03 pro 2012 20:02

Mám takový dotaz. Jak je to s převozem střeliva? Když půjdu do krámu a koupím si 4 krabičky, mám paragon, tak je to jasné. ALE co třeba případ, kdy známý má přebíjecí mašinku, já si tam upeču 1000 kousků a šťastný, že jsem ušetřil, jedu domu. Zastaví mne hlídka, rutinní kontrola, otevřete kufr pane řidiči, co je v té krabici? Nic, jen 1000 ks střeliva.
Regulérně mne zajímá, jaký je postup, tuší někdo? Když si domu vezu střelivo, které jsem si někde jinde přebil?
Zákon řeší převoz v rámci živnosti a podobně, ale jako fyzická osoba, nepodnikatel v oboru .. kolik mohu vozit, jaké potřebuji doklady a jak řešíte převoz po přebíjení, když to nemáte v baráku, ale třeba v klubové střelnici?


HonzaLBC
Příspěvky: 31
Registrován: 17 pro 2011 16:43

Re: Převoz střeliva - množství a doklady

Příspěvek od HonzaLBC » 04 pro 2012 00:16

Paragon opravňuje k nošení střeliva? Nebo paragon je potřeba k prokázání, že jsem ty 4 krabičky někde neukradl? Když střelivo nosím u sebe, tak žádné omezení není. Když budu mít pocit, že k pistoli za pasem potřebuju mít i dostatek střeliva k ochraně, tak si klidně sebou můžu táhnout 10 tisíc nábojů a nemůže na to nikdo nic říct. Jiná situace je potom uložení doma, na to už jsou předepsaný podmínky uložení. Ale když si u známého přebiješ 10k nábojů a cestou to vezmeš třeba přes střelnici všechno vystřílet, tak ani ten trezor doma nepotřebuješ. A doklady stačí jenom zbroják, případně průkaz zbraně, ale nepotřebuješ žádný doklad o tom, kde jsi k tomu střelivu přišel.
Odpovědět