Presnost revolveru Kora Detective .22LR

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

tomasb
Příspěvky: 35
Registrován: 19 led 2016 16:30

Re: Přesnost revolveru Kora Detective .22LR

Příspěvek od tomasb » 21 led 2016 12:30

Myslel jsem si, že to nemůže být konstrukční vada, ale problém mého kusu. Díky za info. Jinak, co se týká soustřelu, tak výhrady taky nemám. Ona i ta desítka se mi podařila trefit. Jenom jsem musel mířit na horní hranu terče. :)
Nemám prostředky k měření mezery mezi válcem a hlavní, ale na pohled nevypadá velká. Pro ilustraci - běžný kancelářský papír se do té mezery nevejde.

Co by se muselo stát revolveru, aby začal tolik podstřelovat? To by snad muselo být snadno viditelné poškození -prasklý/hnutý rám, nebo něco takového, ne? Zkusil jsem vypočítat, jakou odchylku by musela mít hlaveň, aby na 15m podstřelila o 25cm a vyšel mi úhel cca 0,95 stupňů (nenašel jsem na klávesnici znak pro stupeň :) ), takže podle mých propočtů (spíše odhadů) by musel být konec hlavně ohnutý o cca 1cm dolů oproti záměrné. To už by asi bylo opravdu vidět, takže hlavní to pravděpodobně nebude.
Že by to fakt bylo rukama? Ale pistole mi střílejí tam, kam mají. :)

Linux: Ten kousek vypadá opravdu hezky. Můžu se zeptat, jaké střelivo používáš? A ještě bych měl prosbu. Jak jsem psal, mám revolver z bazaru a navíc bez příslušenství. Bylo by možné oskenovat a poslat manuál (v případě, že by to nebylo moc stránek)? Posílal jsem mail s prosbou o manuál do Kory, ale nikdo ani neodpověděl...


tomasb
Příspěvky: 35
Registrován: 19 led 2016 16:30

Re: Přesnost revolveru Kora Detective .22LR

Příspěvek od tomasb » 21 led 2016 12:34

Díky za názory. Určitě to v neděli na střelnici nechám zkusit někoho, kdo umí s revolverem. Když se ukáže, že je to rukama, tak se budu učit střílet a když v tom moje ruce budou nevinně, tak piluju mouchu.
Linux
Příspěvky: 10
Registrován: 04 srp 2015 08:11

Re: Přesnost revolveru Kora Detective .22LR

Příspěvek od Linux » 21 led 2016 12:57

Já střílím klasiku SB Standard za nějakých 70,- krabička. Mám v plánu vyzkoušet i jiné, ale ještě jsem se k tomu nedostal. Jinak plánek bohužel nemám, koupil jsem jen samotný revolver a krabici.
Zdenek
Příspěvky: 105
Registrován: 06 říj 2005 14:15
Bydliště: Brno

Re: Přesnost revolveru Kora Detective .22LR

Příspěvek od Zdenek » 21 led 2016 21:07

Přikláním se k názoru zvolit jiné střelivo, sám jsem nedávno provětrával puštičku .22 a byl jsem překvpen rozdílem mezi SB standard a Blaser.
Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 347
Registrován: 14 úno 2006 12:07

Re: Přesnost revolveru Kora Detective .22LR

Příspěvek od Igrlik » 21 led 2016 21:37

Rozdiel medzi S&B Standard a Blazer je 50 m/s pri úsťovke!
tomasb
Příspěvky: 35
Registrován: 19 led 2016 16:30

Re: Přesnost revolveru Kora Detective .22LR

Příspěvek od tomasb » 22 led 2016 08:56

Včera jsem koupil American Eagle .22 HV, tak uvidíme, jestli bude nějaká změna.
Ale jak psal "Linux", Kora by měla fungovat i s obyčejnýma standardama od S&B, takže si nemyslím, že by to měla být příčina tak velké nepřesnosti.
tomasb
Příspěvky: 35
Registrován: 19 led 2016 16:30

Re: Přesnost revolveru Kora Detective .22LR

Příspěvek od tomasb » 25 led 2016 10:08

Jenom pro info. Byl jsem včera na střelnici a půjčil jsem na vyzkoušní revolver člověku, který s revolvery zkušenosti má a střílet z nich umí. Výsledky byly úplně stejné jako při mých pokusech, takže rukama to není. :)
Taky jsem vyzkoušel HV střelivo a výsledky jsou stejné jako se standardním střelivem.
Pořád nevím, kde je chyba. Není to mnou, ani střelivem, ani teplotou (včera bylo nad nulou). Domluvil jsem se na střelnici a když mě do příštího víkendu něco nenapadne, tak si s sebou beru pilník a budu pilovat mouchu. Upřímně se mi do toho nechce, ale jiné řešení zatím nemám.
Každý nápad, nebo názor je vítán. :)
tomasb
Příspěvky: 35
Registrován: 19 led 2016 16:30

Re: Přesnost revolveru Kora Detective .22LR

Příspěvek od tomasb » 02 úno 2016 09:45

Tak abych to uzavřel. Moucha je upilovaná, šlo to dobře, materiál je měkký. Z nastřelovací stolice na 15 metrů teď revolver dává desítky s rozptylem o velikosti dvacetikoruny. Z ruky to už taková sláva není, protože v současné době ta zbraň převyšuje moje střelecké dovednosti. :)
Díky všem za reakce.
Uživatelský avatar
peter ustinov
Příspěvky: 55
Registrován: 17 bře 2014 18:16
Bydliště: Olomouc ( a okoli)

Re: Přesnost revolveru Kora Detective .22LR

Příspěvek od peter ustinov » 19 srp 2016 06:27

zdravim
jeden kousek mam zamluveny, dokonce s nahradnim valcem
bohuzel je to z pozustalosti, tak mam strach, ze bez navodu
chci se zeptat, je tezke valec vymenit??
tomasb
Příspěvky: 35
Registrován: 19 led 2016 16:30

Re: Přesnost revolveru Kora Detective .22LR

Příspěvek od tomasb » 19 srp 2016 09:00

Dobrý den,
v tom vám bohužel neporadím, nikdy jsem to nedělal a žádný návod jsem taky neviděl. Bohužel to již ani nemůžu vyzkoušet, protože jsem revolver prodal a koupil místo něho malorážkovou pistoli, která lépe splňuje moje střelecké požadavky.
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Přesnost revolveru Kora Detective .22LR

Příspěvek od skagerak » 19 srp 2016 11:22

Z malorážkového revolveru KORA cal. 22WMR lze po výměně válce cal. 22 WMR za válec cal 22LR střílet malorážkovými náboji cal 22LR .
Výměna válce se provádí tak, že vyšroubujeme čep držáku 28 ze závitového pouzdra 29, které proti otáčení zajistíme drátkem o průměru 1,5-2 mm vloženým do otvoru v těle zbraně .
Válec i s držákem vyjmeme a na jeho místo vložíme druhý válec s držákem válce.
Držák válce 26 zajistíme čepem držáku 28, který zašroubujeme do závitového pouzdra 29

POZOR!
Při manipulaci s vyjmutým válcem neoddělujte držák válce od válce, mohlo by dojít ke ztrátě distanční podložky, která vymezuje axiální vůli válce.
Odpovědět