Prerusene rizeni o vydani zbrojniho prukazu

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Tomáš V.
Příspěvky: 3
Registrován: 21 zář 2014 05:38

Přerušené řízení o vydání zbrojního průkazu

Příspěvek od Tomáš V. » 21 zář 2014 06:05

Dobrý den.

Mohu Vás, prosím, požádat o zodpovězení otázky, na kterou jsem nikde nenašel odpověď?

Pokud bylo řízení o vydání zbrojního průkazu přerušeno z důvodu zahájení trestního stíhání žadatele a tento důvod pominul (trestní stíhání bylo ukončeno bez ztráty bezúhonosti žadatele), jakým způsobem se toto řízení obnovuje?

Předem mnohokrát děkuji za odpověď.

S pozdravem a přáním pěkného dne

Tomáš


all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Re: Přerušené řízení o vydání zbrojního průkazu

Příspěvek od all » 25 zář 2014 11:43

Odpadnou-li překážky, pro které bylo řízení přerušeno, orgán pokračuje v řízení. O tom, že v řízení pokračuje účastníka řízení vyrozumí. Nejprve bych tedy čekal vyrozumění, kde Ti napíšou, od kdy je v řízení pokračováno s uvedením důvodů, pro které bylo přerušení ukončeno. Teprve pak přijde samotné rozhodnutí ve věci.
Tomáš V.
Příspěvky: 3
Registrován: 21 zář 2014 05:38

Re: Přerušené řízení o vydání zbrojního průkazu

Příspěvek od Tomáš V. » 11 říj 2014 12:48

Mnohokrát děkuji Allovi za odpověď. Především mě ale zajímalo, jestli se policejní orgán dozví o tom, že bylo trestní stíhání žadatele o vydání zbrojního průkazu ukončeno, z vlastní činnosti nebo ho o tom musí žadatel nějak vyrozumět sám. Nakonec jsem svůj dotaz vznesl na "okresní" oddělení zbraní a dostalo se mi odpovědi: Pokud byl žadatel zproštěn obžaloby, dostaví se s potvrzeným pravomocným ruzsudkem, který předloží k nahlédnutí. Poté bude řízení obnoveno.
all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Re: Přerušené řízení o vydání zbrojního průkazu

Příspěvek od all » 13 říj 2014 11:39

Orgán , který přerušil řízení, by měl po celou dobu přerušení řízení sledovat, jestli pořád existují překážky, pro které řízení přerušil. Jakmile odpadnou, měl by v řízení pokračovat. Když jim ale pravomocný rozsudek sám pošleš a zdvořile je požádáš o pokračování v řízení, jistě chybu neuděláš, naopak to možná trochu pošťouchneš. :wink:
Jen mě trochu mate odpověď, kterou jsi dostal na PČR. Máš donést rozsudek a řízení bude obnoveno? Určitě použili na PČR slovo obnoveno? Obnova řízení je totiž něco úplně jiného. :shock:
Tomáš V.
Příspěvky: 3
Registrován: 21 zář 2014 05:38

Re: Přerušené řízení o vydání zbrojního průkazu

Příspěvek od Tomáš V. » 16 říj 2014 19:07

Ahoj, Alle.
Hluboce se omlouvám za dezinformaci. Máš naprostou pravdu. Řízení nebude obnoveno, ale, jak správně podotýkáš, bude se v něm pokračovat.
Takže děkuji za opravu.
Odpovědět