Predovky

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
t0mhy

Příspěvek od t0mhy » 18 pro 2008 09:24

... jo a neznáš u nás nějakejshop kde by se Ardesy dají sehnát? já vím o BVA a Brymová (tam taky není)


duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Příspěvek od duffioso » 18 pro 2008 13:25

Ten otevrenej konec se po zasunuti zapalky zavre,nemuzou preci nechat zapalku otevrenou,tak blizko oka.V tom uzaveru,je i zapalnik do ktereho boucha kohout,jako u revolveru.O jinych obchodech nevim.Obcas nekdo neco prodava a nema to ani na strankach.Chtelo by to Brymove poslat dotaz,kdy zase neco doveze.
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Příspěvek od duffioso » 18 pro 2008 13:43

RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
cernunos
Příspěvky: 453
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Příspěvek od cernunos » 18 pro 2008 16:55

duffioso-mířidla u toho rolling blocka mají taky takové vlastnosti,co se týká přesnosti nad 50metrů?Nebo máš na mysli jen ty u in-linek od ardesy?Ten rolling má tritiová miřidla myslím,a dost by mě mrzelo,jestli jsou víceméně na nic,protože optiku jen tak kupovat nehodlám,to možná až časem. Jde mi o to,abych i bez té optiky rval olovo přesně do terče,a to samozřejmě i třeba na těch sto metrů.
cernunos
Příspěvky: 453
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Příspěvek od cernunos » 18 pro 2008 17:05

A ještě jedna technická poznámka: v tom provedení kamufláž se pažby pro in-linky od pedersolliho vyrábějí také ve dřevě.Sdělila mi to pí. Oplatová ze zbraně Dawe.Takže nejsou z plastu jak zde někdo tvrdil.Telefonicky jsem se snažil zjistit,jestli by mi mohli objednat tuto flintu v klasickém provedení a pí.Opltová mi sdělila,že to nelze objednat,že jsou závislí na rozmarech výrobce,a že tudíš si nemohou vyžádat sortiment dle svého přání.Tak jsem to alespon pochopil.Takovou informaci jsem nečekal a dost mě i zarmoutila.Nakonec budu nucen koupit tuhle krásnou zbran v té barevné verzi,která se mi "moc" nezamlouvá(.Pak už jedině ještě zkusit Brymovou,kde jí sice mají v klasickém provedení,ale bůh ví,v jakém stavu.
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Příspěvek od duffioso » 18 pro 2008 19:51

cernunos:ja bych se toho u blocka nebal,bude se to asi tejkat asi jenom Ardesy.Ono se v podstate da strilet i s plastakama,ale nemysli si,ze se da sypat kule za kuly do jednoho fleku.100m je uz docela dalka a stejne nez se do toho dostanes,tak to bude litat panu bohu do oken :-) Az si najdes idealni navazku prachu a mazadlo,tak pak budes spokojenej.Toho blocka od Brymove bych se nebal.Proste si ho zkontrolojujes a bude.Muzes kontaktovat nekoho zkusenejsiho z Prahy,at jde s tebou.
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Příspěvek od duffioso » 18 pro 2008 20:04

Pro vsechny zajemce o in-line predovky tu mam odpoved od Brymove na muj dotaz.

> Dobrý den,měl bych dotaz ohledně in-line předovek.Máte v úmyslu,ještě v
> dohledné době dovézt a zařadit do sortimentu moderní pře ovky od
> Ardesy,případně i jiných výrobců (T/C,CVA,Knight,Remington)?Děkuji za
> odpověď.


Ale ano, máme. Už měsíc je máme zaplacené a teprve včera je odeslali z
fabriky.
S pozdravem
Zbraně, Střelivo Brymová sro

Takze snad se blizka zase na lepsi casy :-)
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
t0mhy

Příspěvek od t0mhy » 20 pro 2008 23:42

Duffiso: no, o Evolution jsem taky přemejšlel, ale vadí mi trochu ten závěr co si hraje na normální kulovnici, nicméně už Pursuita mám, dorazil do BVS jeden kus tak jsem nelenil a je můj:) a musím říct že je to krasavec:) jenom mě nepotěšilo že má dnovej šroub z jednoho kusu i s otvorem na zápalku (žádnej piston) a ještě stříbrnej když celá puška je černá, ale ten se dá asi pořídit i jinej, ne? máš zkušenosti jak vydrží a jakej jinej tip pořídit na nejobviklejší zápalky? Jinak v BVS neměli žádný příslušenství:( tak si to nechám poslat ot Brymové akorát pro prach budu muset zajet, páč v Liberci ho asi neseženu, poradíš mi nějaký základní příslušenství? Napadají mě kleště na odlévání kují (jaké?), zápalky, prach, odměrka na prach a nějakej kartáček na čištění hlavně, trohu jsem nepochopil ten nabíječ pod hlavní na jednom konci se dá kousek odmontovat a na druhém je vnitřní závit, asi na ten kartáček ne? už se těším až pušku vyzkouším:)
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Příspěvek od duffioso » 21 pro 2008 09:30

Tak gratuluju ke koupi.Tak ten tvuj dnovej sroub ti trosku zavidim.Nemusis nikdy nic menit,protoze na tomhle nic neznicis.Jinej tam nedas,pak by to nestrilelo.Zapalky nejsou problem.Kup zapalky 209 nebo taky brokove zapalky.Cernej prach sezenes v kazdym kseftu se zbranema.U nas v Plzni ho maji vsude,i zapalky.Kleste na odlejvani si kup u Andela http://www.andelreloading.cz/kontakt.php
Brnkni mu a rekni,ze chces kokilu na strely R.E.A.L .50 300gr maji bud na jednu,nebo na dve strely.Nabijak pouzivej jako nabijak a kup si normalni vyterak s kartackama v loveckych potrebach.Odmerku na prach si jeste nekupuj,musis si nejdriv najit sam svoji nejlepsi davku prachu.Navaz si cca 4g a nasyp si to do prazdnych nabojnic,at to mas na strelnici vsechno pripraveny.Uvidis,jak ti to bude litat a az pak kup potrebnou odmerku.S klasickou prachovnici z rohu bys asi vypadal jako zevl,v porovnani s moderni puskou.U Brymove maji moderni prachovnice v provedeni camo.Ja si ji taky musim koupit,ale fouknu ji na cerno.
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
romi
Příspěvky: 205
Registrován: 15 črc 2008 17:29
Kontaktovat uživatele:

zápalky

Příspěvek od romi » 21 pro 2008 10:04

Pokud máte to "štěstí" a váš dnový šroub je na brokové zápalky a vy nechcete obcházet zákon, lze používat normální šestky do startovací pistole. Musíte je jen mírně upravit, protože neupravené vypadávají z niplu. Úprava je velmi jednoduchá. Potřebujete "lepící cenovky" a trochu rozehřátého parafínu.
Úprava:
1. na kraj lepící cenovky přilepíte šestku
2. takto vytvořený celek namočíte do rozehřátého parafínu

Při vkládání zápalky do niplu vám poslouží "lepící cenovka", kterou po vložení zápalky odtrhnete.....Takto jsem vystřelil několik set výstřelů bez nějakých problémů.

Z niplu doporučuji vytáhnout pérko, pokud ho tam máte.
romi
Příspěvky: 205
Registrován: 15 črc 2008 17:29
Kontaktovat uživatele:

variabilní prachovnice

Příspěvek od romi » 21 pro 2008 10:18

Jakoukoliv prachovnici si můžete upravit na "variabilní", u mne funguje asi dva roky. Přesnost pro černý prach je vyhovující a práce jde pěkně od ruky :) .
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Příspěvek od duffioso » 21 pro 2008 11:40

No tak s tim obchazenim zakona,pri koupi zapalek,bych to neprehanel.Od chvile,kdy se sem tyhle zbrane zacali dovazet a na baleni zapalek Remington je napis Best quality for in-line muzzleloading nebo tak nejak,jsou prodejci v pohode a jsou i radi,pac brokove naboje dnes uz nikdo neprebiji,nebo minimalne.Takze kseft maji jen z nas.
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
romi
Příspěvky: 205
Registrován: 15 črc 2008 17:29
Kontaktovat uživatele:

brokové zápalky

Příspěvek od romi » 21 pro 2008 11:45

duffioso píše:No tak s tim obchazenim zakona,pri koupi zapalek,bych to neprehanel.
Možná jsi mne nepochopil, radím těm kteří mají problém brokové zápalky koupit......ale tak to na forech chodí :cry:
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Příspěvek od duffioso » 21 pro 2008 13:26

Tak to jo.Jen me udivuje,ze kdyz to valna vetsina lidi koupi u Brymove,ze si tam nekoupi i zapalky.Bez problemu.
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
romi
Příspěvky: 205
Registrován: 15 črc 2008 17:29
Kontaktovat uživatele:

zápalky

Příspěvek od romi » 21 pro 2008 15:01

Oni je zasílají poštou ?????
Odpovědět