Predovky

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
palong74
Příspěvky: 1315
Registrován: 08 zář 2009 22:08
Bydliště: Doma

Re: Předovky

Příspěvek od palong74 » 26 úno 2018 12:24

nevite kde se daji koupit kule do perkusniho revolveru .44.prumer 11,5mm...klidne do sz.par inzeratu jsem obeslal ale zadna odezva.dik Pavel


Prosport .22-Delta Titanium 4-16x42...u ceho jsem zacinal u toho koncim
Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 347
Registrován: 14 úno 2006 12:07

Re: Předovky

Příspěvek od Igrlik » 26 úno 2018 20:34

Mongel také leje - takže si nechaj u svojho obľúbeného predajcu, čo má v ponuke dajaké Ares EPRX, objednať aj niečo z tohto: http://www.ares-gunshop.sk/PERKUSNE-GULE-ARES/c-16/s :)
elous
Příspěvky: 1
Registrován: 26 dub 2018 12:54

Re: Předovky

Příspěvek od elous » 26 dub 2018 13:13

KB: Mám kentucky v křesadle a parkera v perkusu. Na kentačce bylo hodně práce ... byla v kitu. Při první střelbě makala podle představ. jen jsem potom musel zjemnit spoušť. Křesadla bych se vůbec nebál ... je to moje první křesadlo a i první střelba z ní a jen jednou nebouchla (nekřísla .. stačilo pohnout kamenem a jela dál). Na parkerovi ač byl koupený hotový jsem musel taky popracovat ... spošť s napínáčkem zapuštěná dost hluboko do dřeva a nepříjemně šťouraly do prstu. Po několika dnech vymýšlení se vše podařilo a těším se na střelbu. Nejvíc práce mi dalo vymýšlení a výroba stojanu na pistole. Je současně použitelný i na nabíjení (není nutné pistoli držet v ruce).
Uživatelský avatar
kb
Příspěvky: 395
Registrován: 21 zář 2008 10:02
Bydliště: Piešťany

Re: Předovky

Příspěvek od kb » 03 kvě 2018 09:06

Chcel by som poprosiť niekoho, kto má Pedersoli LePage, či by sem nemohol dať fotku zámku. Mám taký problém, že keď je kohút v 1. (bezpečnostnej) polohe, je málo otvorený - nedá sa vložiť zápalka. Ďakujem.
Přílohy
DSC_2990-u2.jpg
DSC_2990-u.jpg
DSC_2996-u1.jpg
TAU 7, Steyr LP10, Slavia 631, Feinwerkbau Model 500, vz. 47, Ardesa Patriot .45
Pavelsakal1955
Příspěvky: 258
Registrován: 25 pro 2016 17:19

Re: Předovky

Příspěvek od Pavelsakal1955 » 03 kvě 2018 09:52

To je v pořádku!
Kohout, pokud je na bezpečnostním ozubu, tak při správném zhotovení zámku:
- kohout se nedotýká zápalky
- mezi kohoutem a zápalkou na pistonu je taková vzdálenost, která zamezí spadnutí zápalky z pistonu
- nelze odpálit spouští
- nelze odpálit úderem na kohout
Uživatelský avatar
kb
Příspěvky: 395
Registrován: 21 zář 2008 10:02
Bydliště: Piešťany

Re: Předovky

Příspěvek od kb » 03 kvě 2018 11:34

V praxi mi to nevadí, pretože zápalku nasadzujem v 2. polohe kohúta. Nie je to však normálny stav. V zámku sa niečo pohnojilo a neviem prísť na to, čo. Je to staršia zbraň, kúpil som ju nedávno. Keď som ju dostal, bola tam nejaká medzera. Po rozobraní, vyčistení a premazaní zámku už tam nie je. Foto - pôvodný stav.
Přílohy
DSC_2855.jpg
TAU 7, Steyr LP10, Slavia 631, Feinwerkbau Model 500, vz. 47, Ardesa Patriot .45
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: Předovky

Příspěvek od Jim » 03 kvě 2018 13:03

Zjevně máš kratší ozub spouštěcí páky, asi odlomený. Porovnej si ho s nabídkou u Brymové, pro tuto pistoli je k mání jako náhradní díl. Jestli ti to vadí, tak si ho objednej. Ostatně ti to radil už kamarád Zdeněk. Sotva se už dozvíš něco převratného.
V příloze je fotka od Brymové. Zjevně je spodní část delší, než na tvé fotografii.
Přílohy
81007.JPG
81007.JPG (15.33 KiB) Zobrazeno 2158 x
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
Uživatelský avatar
kb
Příspěvky: 395
Registrován: 21 zář 2008 10:02
Bydliště: Piešťany

Re: Předovky

Příspěvek od kb » 03 kvě 2018 18:51

Aj ja si myslím, že problém bude v spúšťovej páke, len som chcel mať istotu. Ulomená ale nevyzerá byť.
TAU 7, Steyr LP10, Slavia 631, Feinwerkbau Model 500, vz. 47, Ardesa Patriot .45
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: Předovky

Příspěvek od Jim » 03 kvě 2018 22:36

No, ale poměř si poměr části páky od její osy na levou a pravou stranu u své páky a pak u fotky co jsem poslal a jednoznačně zjistíš, že je to tak. Nevím jak jsi k pistoli přišel, jestli je nová, pak reklamace a jestli je z druhé ruky a stalo se ti to během provozu, tak jsi na to musel přijít. Je možný, že součástka je překalená a konec se odlomil.
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
Uživatelský avatar
kb
Příspěvky: 395
Registrován: 21 zář 2008 10:02
Bydliště: Piešťany

Re: Předovky

Příspěvek od kb » 04 kvě 2018 08:38

Chcel by som za zastaviť pri 2. bode, ako písal Pavelsakal1955 :
- mezi kohoutem a zápalkou na pistonu je taková vzdálenost, která zamezí spadnutí zápalky z pistonu
Načo vlastne slúži bezpečnostný ozub? V minulosti pravdepodobne slúžil na nosenie nabitej zbrane s nasadenou zápalkou, aby bola v prípade potreby okamžite k dispozícii pripravená na streľbu. Lenže ak by bol medzi kohútom a pistónom voľný priestor cca 1 cm, ako je to u dnešných replík, zápalka by mohla ľahko vypadnúť.
Predpokladám, že dnes slúži bezpečnostný ozub na nasadzovanie zápalky : https://youtu.be/ZJgPT9Gzhuc?t=231
Takže v minulosti prekrýval kohút v bezpečnostnej polohe čiastočne pistón, tak ako je to u mojej pištole, aby zápalka nemohla vypadnúť? Nasadzovanie zápalky je v tomto prípade trochu riskantná operácia, pretože sa musí nasadiť v "medzipolohe" medzi 1. a 2. ozubom a potom sa kohút vráti na 1. ozub.
Jim : pištoľ mám z druhej ruky a je vyrobená okolo roku 1986. Spúšťová páka nevyzerá byť ulomená a orech nie je poškodený, ani nasadenie kohúta na orechu. Ako som písal, keď pištol prišla, bola tam medzera medzi kohútom a pistónom. Po premazaní zámku tam nie je. Fotka od Brýmovej môže byť len ilustračná, ako to často na webe býva. Preto by som poteboval porovnať s konkrétnym zámkom LePage.
TAU 7, Steyr LP10, Slavia 631, Feinwerkbau Model 500, vz. 47, Ardesa Patriot .45
Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 562
Registrován: 01 led 2008 11:20

Re: Předovky

Příspěvek od blecha.z » 04 kvě 2018 10:36

KB - zápalka z pistonu jen tak nespadne, pokud odpovídají rozměry. Osobně bych měl strach, kdyby piston překrýval zápalku hodně těsně. Bezpečnostní ozub (rast) je nesmírně důležitý pro manipulaci se zbraní. Víme, jaká může panovat nervozita u soutěží. Nebo i při běžné střelbě na střelnici, kdy se tam sejdou střelci, přicmrndávači chodí, debatují. Pokud má zbraň napínáček, tak je spoušť citlivá a nasadit zápalku v "ostré" pozici je už určité riziko.
Uživatelský avatar
kb
Příspěvky: 395
Registrován: 21 zář 2008 10:02
Bydliště: Piešťany

Re: Předovky

Příspěvek od kb » 04 kvě 2018 11:08

Zdeňku, zápalku samozrejme nasadzujem ešte pred napnutím napináčiku. Na stlačenie spúšte bez napináčiku je treba vynaložiť pomerne veľkú silu - viac ako 1 kg (väčšie závažie nemám), odhadujem asi tak 2 kg.
TAU 7, Steyr LP10, Slavia 631, Feinwerkbau Model 500, vz. 47, Ardesa Patriot .45
Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 347
Registrován: 14 úno 2006 12:07

Re: Předovky

Příspěvek od Igrlik » 04 kvě 2018 12:41

kb píše:... V zámku sa niečo pohnojilo a neviem prísť na to, čo. Je to staršia zbraň, kúpil som ju nedávno. Keď som ju dostal, bola tam nejaká medzera. Po rozobraní, vyčistení a premazaní zámku už tam nie je. ...
Jedným z možných vysvetlení by mohlo byť napríklad, že bezpečnostný ozub na orechu bol taký zahnojený, až nebol celkom bezpečnostný (nos spúšťovej páky doň nezapadol úplne, lebo narazil na prekážku-hnoj?). Vyčistenie obnovilo jeho hĺbku a súčiastky si sadli na svoje miesta :D
Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 562
Registrován: 01 led 2008 11:20

Re: Předovky

Příspěvek od blecha.z » 04 kvě 2018 16:49

Já osobně bych vzal kus čtverky plechu, pilku na železo, pilníky, vrtačku, rýsovací jehlu a tu páku si na objasnění funkce vyrobil. Pokud je příčina v té páce, tak se objedná pak nová, zakalená. Ale i to je zbytečná práce, na to stačí vzít zámek do ruky, potáhnout kohoutem dozadu, fixkou označit polohu cca 1 cm od pistonu, a sledovat, co udělá spoušťová páka. Jestli je problém v té páce, bude jí kousek chybět, aby řádně zapadla do rastu.
ropak
Příspěvky: 58
Registrován: 31 led 2016 19:48
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Předovky

Příspěvek od ropak » 04 kvě 2018 20:08

no me teda pripada téměř nemozne ze by se poloha kohoutu zmenila vycistenim spise bych hledal pricinu ve spatnem slozeni není nahodou nejaky sroub excentricky nebo s jinym prumerem hlavy ten rozdil muze byt jen nepatrny aby se snim dalo doladovat pokud by se pak dal na jiné místo nez ma byt tak by to mohl byt ten problém
Odpovědět