Fórum GunShop.cz - zbraně, střelivo, optika

Diskuzní fórum o zbraních, střelivu,optice

Právě je 25 kvě 2018 04:33

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5369 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 354, 355, 356, 357, 358  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Předovky
PříspěvekNapsal: 12 úno 2018 19:52 

Čierny prach nie je zlúčenina, ale zmes. Takže pri správnom skladovaní nie je dôvod, aby sa zmenili jeho vlastnosti ani po rokoch. Rozhodujúce sú ale jeho pôvodné vlastnosti - teda aký bol, keď bol novo vyrobený. Lebo nie je prach ako prach a nie je ročník ako ročník. Závisí od veľmi veľa okolností, od surovín až po kvalifikovaných a skúsených pracovníkov vo fabrike. A od fabriky, samozrejme!
:D

PříspěvekNapsal: 12 úno 2018 21:37 

Lukaspop007 Vystrelil, a velmi uspokojivo, aj strelny prach, ktory dokonale utesneny v sudku vylovili zo spanielksej lode, ktoru potopil amdiral Nellson :-)

PříspěvekNapsal: 13 úno 2018 10:59 

Řešit přesnost u pistolí předovek u začátečníka nemá podle mně smysl. Kup si tu levnější, pokud tě to chytne, můžeš shánět dražší. Ona přesnost je ovlivněna tolika faktory, že výrobce na to má až ten nejmenší vliv.

PříspěvekNapsal: 15 úno 2018 13:42 

Pro KB:
Jim to píše dobře - pokud to člověka chytne, tak si stejně později pořídí nějaký dražší a propracovanější model, kde jsou pak ceny několika násobně vyšší.
Osobní názor - kdybych měl volit, byl by to oříšek. Ta horní pistole je elegantní, taková gazela, asi jak modelka na molu. Patriot je solidní, pracovní pistole. Je těžší, není tak ovlivněna pohyby rukou. Hlaveň je zavěšena na háku (snadné čištění), má nabiják pod hlavní. Mosazné kování, stavitelná mířidla. Pokud je nabiják z plastu, vyhodil bych ho a nahradil jasanovým, bukovým nabijákem. Hlaveň je těžká, silnostěná. Je to dobrá zbraň.

PříspěvekNapsal: 15 úno 2018 14:50 

Osobně bych šel do Pedersoli,protože na co utrácet sice méně ale za méně kvalitnější a hnusnější,když si později zřejmě budu stejně chtít koupit tu lepší(a dražší).Ale to musí člověk vědět,jak moc ho to láká a zda u toho koníčku vydrží.Mě se ty Ardesy vyloženě nelíbí,ten Patriot ještě neni tak hrozný ale když dáte vedle sebe třeba pistoli Kentucky,kterou jak Pedersoli tak Ardesa vyrábějí,tak je to nebe a dudy,ta od Ardesy má hrubý neelegantní design jak polínko do kamen.
Kb: pokud chcete na terčovou střelbu tak myslím,že ten Continental Target bude přesnější,je tak asi i laděný už podle názvu.Jinak co se robustnosti týká,jak píše blecha.z,tak místo Patriota raději právě tu Kentucky od Italů,to je taky kus pistole(lovecká) a je rozhodně hezčí než ten Patriot.Chápu,že většina lidí značně ušetří koupí Ardesy,protože taliáni to mjaí dražší ale proč asi,že?Větší kvalita stojí víc logicky...

PříspěvekNapsal: 16 úno 2018 10:23 

Osobne beriem nemožnosť uloženia nabijaku pod hlaveň po výstrele ako nepríjemný nedostatok.preto som volil pistol Kentucky od D.P.,okrem iného sa mi dizajnovo veľmi páčila,vždy som si predstavoval perkusnu pištoľ ako práve takto vizuálne vyzerajúcu.

PříspěvekNapsal: 16 úno 2018 11:55 

Ďakujem za názory. Do výberu sa dostali ešte od Ardesy W.Parker of London a Ardesa Kentucky - kresadlovka. Výber je podmienený aj možnosťou nákupu, pretože výrobky od Ardesy sú skoro všetky vypredané. Túto kresadlovku ešte jednu na Slovensku majú (stojí 250 eur). Na terčovú streľbu ale asi bude menej vhodná, keďže nemá napínáčik a aj oneskorenie výstrelu bude dlhšie ako u perkusnej varianty. W. Parker of London sa už cenove blíži k cene Pedersoli Continental Target. Parker v Česku stojí 375 eur + poštovné, Continental Target stojí 420 eur a majú ho v predajni 35 km od môjho bydliska. Parker sa mi ale viac páči, len si nie som istý kvalitou v porovnaní s Pedersoli.

Přílohy:
W.-Parker-of-London-Pistol-g.jpg
W.-Parker-of-London-Pistol-g.jpg [ 41.27 KiB | Zobrazeno 1434 krát ]
eng_pl_Kentucky-flintlock-pistol-g.jpg
eng_pl_Kentucky-flintlock-pistol-g.jpg [ 35.67 KiB | Zobrazeno 1434 krát ]

PříspěvekNapsal: 16 úno 2018 14:22 

KB - z těch dvou je lepší William Parker 1810. Hlaveň má 5 mm tlustou stěnu, tenká pole, stoupání 1:16, napínáček. Začínajícímu předovkáři bych tu křesadlovku dole neradil. Jestli je to Ardesa, jestli je to mosazná spoušť, tak to napovídá, že je tam klasický zámek. A ten bývá hodně tvrdý a v kombinaci s křesadlem to neudělá dobré výsledky v terči. A člověk je pak zklamaný, což ovlivní jeho postoj k předovce.

PříspěvekNapsal: 16 úno 2018 20:28 

blecha.z - neviem, či som dobre porozumel, Parker je lepší ako Continental Target, alebo ako Kentucky? Už sa rozhodujem len medzi Parkerom a Continentalom.

PříspěvekNapsal: 16 úno 2018 21:13 

KB: Nejdříve jsme hodnotili horní dvě pistole, potom spodní dvě. Pokud v soutěži zůstal už jen W.Parker a Continental, osobně bych sáhl po Contintelu. Zdá se být poskládán z kvalitnějších komponent, je skutečně elegantní. Chtělo by to vzít do ruky a zkusit spoušť, mrknout do hlavně atd.
Zbytek na SZ

PříspěvekNapsal: 17 úno 2018 21:47 

blecha.z píše:
... Začínajícímu předovkáři bych tu křesadlovku dole neradil. Jestli je to Ardesa, jestli je to mosazná spoušť, tak to napovídá, že je tam klasický zámek. A ten bývá hodně tvrdý a v kombinaci s křesadlem to neudělá dobré výsledky v terči. A člověk je pak zklamaný, což ovlivní jeho postoj k předovce.

Mám ju, a na pružinách aj ďalších detailoch som musel hóóódne popracovať, aby
a) vôbec začala odpaľovať;
b) odpaľovala spoľahlivo.
Takže tak!

PříspěvekNapsal: 17 úno 2018 21:59 

Někde tu proběhla diskuze že nejsou zapálky 4 v pátek jsem šel kolem prodejny a měli ale Remington za 220kč a paní říkala že s/b už je nedělá.

PříspěvekNapsal: 26 úno 2018 12:24 

nevite kde se daji koupit kule do perkusniho revolveru .44.prumer 11,5mm...klidne do sz.par inzeratu jsem obeslal ale zadna odezva.dik Pavel

PříspěvekNapsal: 26 úno 2018 20:34 

Mongel také leje - takže si nechaj u svojho obľúbeného predajcu, čo má v ponuke dajaké Ares EPRX, objednať aj niečo z tohto: http://www.ares-gunshop.sk/PERKUSNE-GULE-ARES/c-16/s :)

PříspěvekNapsal: 26 dub 2018 12:13 

KB: Mám kentucky v křesadle a parkera v perkusu. Na kentačce bylo hodně práce ... byla v kitu. Při první střelbě makala podle představ. jen jsem potom musel zjemnit spoušť. Křesadla bych se vůbec nebál ... je to moje první křesadlo a i první střelba z ní a jen jednou nebouchla (nekřísla .. stačilo pohnout kamenem a jela dál). Na parkerovi ač byl koupený hotový jsem musel taky popracovat ... spošť s napínáčkem zapuštěná dost hluboko do dřeva a nepříjemně šťouraly do prstu. Po několika dnech vymýšlení se vše podařilo a těším se na střelbu. Nejvíc práce mi dalo vymýšlení a výroba stojanu na pistole. Je současně použitelný i na nabíjení (není nutné pistoli držet v ruce).

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5369 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 354, 355, 356, 357, 358  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina