Predovky

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Lukaspop007
Příspěvky: 15
Registrován: 12 úno 2018 18:56

Re: Předovky

Příspěvek od Lukaspop007 » 12 úno 2018 19:08

Chci se zeptat,zda ma nekdo zkusennosti s proslym cernym prachem,zda je k pouziti i po datu spotreby,pripadne jak dlouho. Je skladovany tak jak ma byt. Myslim si ze by problem byt nemel,ale nevim zda casem nemuze dojit k nejake znehodnocujici chem.reakci.


Uživatelský avatar
kb
Příspěvky: 395
Registrován: 21 zář 2008 10:02
Bydliště: Piešťany

Re: Předovky

Příspěvek od kb » 12 úno 2018 19:26

Zdravím skúsených predovkárov,
som úplny začiatočník a potreboval by som poradiť pri výbere perkusnej pištole. Váham medzi Ardesa Patriot a Pedersoli Continental Target. Obidve majú napínáčik (nemecký vs. francúzsky) a Ardesa má navyše aj cieľnik výškovo nastaviteľný . Chcem to používať na športovú streľbu na terč 25 m. Ardesa je o niečo lacnejšia, ale neviem, ako je to s kvalitou a najmä presnosťou.
Přílohy
Continental-Target--g.jpg
Patriot-Pistol-g.jpg
TAU 7, Steyr LP10, Slavia 631, Feinwerkbau Model 500, vz. 47, Ardesa Patriot .45
palong74
Příspěvky: 1315
Registrován: 08 zář 2009 22:08
Bydliště: Doma

Re: Předovky

Příspěvek od palong74 » 12 úno 2018 19:31

Lukasi zrovna resim neco podobnyho s prachem...koupil jsem revolver.44ku a dostal jsem k ni prach datum spotreby 2011.zda se me ale ze je to mensi rana celkove.kdyz ho sypu do prachovnice tak i vic prasi....je pravda ze jsem s nim dal jen 2 zasobniky ...a tak me napada aby to nebylo treba neco jako u derika ....no proste nez se zasere hlaven a zacne tesnit....snad o vikendu se dostanu na strelnici a dam tech zasobniku vic.....
Prosport .22-Delta Titanium 4-16x42...u ceho jsem zacinal u toho koncim
Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 347
Registrován: 14 úno 2006 12:07

Re: Předovky

Příspěvek od Igrlik » 12 úno 2018 19:52

Čierny prach nie je zlúčenina, ale zmes. Takže pri správnom skladovaní nie je dôvod, aby sa zmenili jeho vlastnosti ani po rokoch. Rozhodujúce sú ale jeho pôvodné vlastnosti - teda aký bol, keď bol novo vyrobený. Lebo nie je prach ako prach a nie je ročník ako ročník. Závisí od veľmi veľa okolností, od surovín až po kvalifikovaných a skúsených pracovníkov vo fabrike. A od fabriky, samozrejme!
:D
Znipper
Příspěvky: 209
Registrován: 19 úno 2014 18:50

Re: Předovky

Příspěvek od Znipper » 12 úno 2018 21:37

Lukaspop007 Vystrelil, a velmi uspokojivo, aj strelny prach, ktory dokonale utesneny v sudku vylovili zo spanielksej lode, ktoru potopil amdiral Nellson :-)
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: Předovky

Příspěvek od Jim » 13 úno 2018 10:59

Řešit přesnost u pistolí předovek u začátečníka nemá podle mně smysl. Kup si tu levnější, pokud tě to chytne, můžeš shánět dražší. Ona přesnost je ovlivněna tolika faktory, že výrobce na to má až ten nejmenší vliv.
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 562
Registrován: 01 led 2008 11:20

Re: Předovky

Příspěvek od blecha.z » 15 úno 2018 13:42

Pro KB:
Jim to píše dobře - pokud to člověka chytne, tak si stejně později pořídí nějaký dražší a propracovanější model, kde jsou pak ceny několika násobně vyšší.
Osobní názor - kdybych měl volit, byl by to oříšek. Ta horní pistole je elegantní, taková gazela, asi jak modelka na molu. Patriot je solidní, pracovní pistole. Je těžší, není tak ovlivněna pohyby rukou. Hlaveň je zavěšena na háku (snadné čištění), má nabiják pod hlavní. Mosazné kování, stavitelná mířidla. Pokud je nabiják z plastu, vyhodil bych ho a nahradil jasanovým, bukovým nabijákem. Hlaveň je těžká, silnostěná. Je to dobrá zbraň.
cernunos
Příspěvky: 453
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Předovky

Příspěvek od cernunos » 15 úno 2018 14:50

Osobně bych šel do Pedersoli,protože na co utrácet sice méně ale za méně kvalitnější a hnusnější,když si později zřejmě budu stejně chtít koupit tu lepší(a dražší).Ale to musí člověk vědět,jak moc ho to láká a zda u toho koníčku vydrží.Mě se ty Ardesy vyloženě nelíbí,ten Patriot ještě neni tak hrozný ale když dáte vedle sebe třeba pistoli Kentucky,kterou jak Pedersoli tak Ardesa vyrábějí,tak je to nebe a dudy,ta od Ardesy má hrubý neelegantní design jak polínko do kamen.
Kb: pokud chcete na terčovou střelbu tak myslím,že ten Continental Target bude přesnější,je tak asi i laděný už podle názvu.Jinak co se robustnosti týká,jak píše blecha.z,tak místo Patriota raději právě tu Kentucky od Italů,to je taky kus pistole(lovecká) a je rozhodně hezčí než ten Patriot.Chápu,že většina lidí značně ušetří koupí Ardesy,protože taliáni to mjaí dražší ale proč asi,že?Větší kvalita stojí víc logicky...
spitamen
Příspěvky: 284
Registrován: 16 lis 2010 15:13

Re: Předovky

Příspěvek od spitamen » 16 úno 2018 10:23

Osobne beriem nemožnosť uloženia nabijaku pod hlaveň po výstrele ako nepríjemný nedostatok.preto som volil pistol Kentucky od D.P.,okrem iného sa mi dizajnovo veľmi páčila,vždy som si predstavoval perkusnu pištoľ ako práve takto vizuálne vyzerajúcu.
Uživatelský avatar
kb
Příspěvky: 395
Registrován: 21 zář 2008 10:02
Bydliště: Piešťany

Re: Předovky

Příspěvek od kb » 16 úno 2018 11:55

Ďakujem za názory. Do výberu sa dostali ešte od Ardesy W.Parker of London a Ardesa Kentucky - kresadlovka. Výber je podmienený aj možnosťou nákupu, pretože výrobky od Ardesy sú skoro všetky vypredané. Túto kresadlovku ešte jednu na Slovensku majú (stojí 250 eur). Na terčovú streľbu ale asi bude menej vhodná, keďže nemá napínáčik a aj oneskorenie výstrelu bude dlhšie ako u perkusnej varianty. W. Parker of London sa už cenove blíži k cene Pedersoli Continental Target. Parker v Česku stojí 375 eur + poštovné, Continental Target stojí 420 eur a majú ho v predajni 35 km od môjho bydliska. Parker sa mi ale viac páči, len si nie som istý kvalitou v porovnaní s Pedersoli.
Přílohy
W.-Parker-of-London-Pistol-g.jpg
eng_pl_Kentucky-flintlock-pistol-g.jpg
TAU 7, Steyr LP10, Slavia 631, Feinwerkbau Model 500, vz. 47, Ardesa Patriot .45
Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 562
Registrován: 01 led 2008 11:20

Re: Předovky

Příspěvek od blecha.z » 16 úno 2018 14:22

KB - z těch dvou je lepší William Parker 1810. Hlaveň má 5 mm tlustou stěnu, tenká pole, stoupání 1:16, napínáček. Začínajícímu předovkáři bych tu křesadlovku dole neradil. Jestli je to Ardesa, jestli je to mosazná spoušť, tak to napovídá, že je tam klasický zámek. A ten bývá hodně tvrdý a v kombinaci s křesadlem to neudělá dobré výsledky v terči. A člověk je pak zklamaný, což ovlivní jeho postoj k předovce.
Uživatelský avatar
kb
Příspěvky: 395
Registrován: 21 zář 2008 10:02
Bydliště: Piešťany

Re: Předovky

Příspěvek od kb » 16 úno 2018 20:28

blecha.z - neviem, či som dobre porozumel, Parker je lepší ako Continental Target, alebo ako Kentucky? Už sa rozhodujem len medzi Parkerom a Continentalom.
TAU 7, Steyr LP10, Slavia 631, Feinwerkbau Model 500, vz. 47, Ardesa Patriot .45
Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 562
Registrován: 01 led 2008 11:20

Re: Předovky

Příspěvek od blecha.z » 16 úno 2018 21:13

KB: Nejdříve jsme hodnotili horní dvě pistole, potom spodní dvě. Pokud v soutěži zůstal už jen W.Parker a Continental, osobně bych sáhl po Contintelu. Zdá se být poskládán z kvalitnějších komponent, je skutečně elegantní. Chtělo by to vzít do ruky a zkusit spoušť, mrknout do hlavně atd.
Zbytek na SZ
Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 347
Registrován: 14 úno 2006 12:07

Re: Předovky

Příspěvek od Igrlik » 17 úno 2018 21:47

blecha.z píše:... Začínajícímu předovkáři bych tu křesadlovku dole neradil. Jestli je to Ardesa, jestli je to mosazná spoušť, tak to napovídá, že je tam klasický zámek. A ten bývá hodně tvrdý a v kombinaci s křesadlem to neudělá dobré výsledky v terči. A člověk je pak zklamaný, což ovlivní jeho postoj k předovce.
Mám ju, a na pružinách aj ďalších detailoch som musel hóóódne popracovať, aby
a) vôbec začala odpaľovať;
b) odpaľovala spoľahlivo.
Takže tak!
Robert69
Příspěvky: 176
Registrován: 22 bře 2008 18:56

Re: Předovky

Příspěvek od Robert69 » 17 úno 2018 21:59

Někde tu proběhla diskuze že nejsou zapálky 4 v pátek jsem šel kolem prodejny a měli ale Remington za 220kč a paní říkala že s/b už je nedělá.
Odpovědět