Fórum GunShop.cz - zbraně, střelivo, optika

Diskuzní fórum o zbraních, střelivu,optice

Právě je 21 lis 2017 13:07

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5335 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 352, 353, 354, 355, 356  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Předovky
PříspěvekNapsal: 23 srp 2017 11:33 

kde kupujete olovo na odlevani strel.byla me doporuceno kovohute pribram ale cena :shock: sel jsem do kolen.vsude co jsem cetl fora ohledne odlevani tak se pise cena +-50kc bez dph
Název: SL. PBSB6SN2
Množství: 1 blok (cca 5 kg)
Cena: 199 Kč/kg bez DPH
Dopravné balíkem na dobírku: 150 Kč bez DPH
Balné: 1 karton za 25 kč bez DPH
takze jeste jsem to stihl napsat...ono se jedna za tuto cenu o ciste olovo.jinak za 99,7 olovo je cena 63 kc bez DPH.toz tak

PříspěvekNapsal: 23 srp 2017 11:49 

Já kupovával ve sběrných surovinách v Praze 9 a to hlavně staré vodovodní trubky z bouraček.
Cena většinou dohodou kolem cca 50 až 60,- Kč
Dnes nevím ale zkusil bych ty sběrny oběhnout.
Na zahradě v kamnech Petra roztavil, hodil kousek svíčky a dělal "své" ingoty :D :D

Přílohy:
olovo_42kg.JPG
olovo_42kg.JPG [ 133.5 KiB | Zobrazeno 1223 krát ]

PříspěvekNapsal: 23 srp 2017 11:54 

hmmm ono asi nejsem sam kdo shani olovo...nic mene cena 63kc neni nijak moc ale lepsi nez puvodne co jsem myslel 199 bez DPH.kazdopadne dik

PříspěvekNapsal: 23 srp 2017 12:06 

Před cca 10 lety jsem sehnal i za 20kč/kg a známý mi dal spojky na kabely zdarma :D
Jó to byly časy :lol:

PříspěvekNapsal: 23 srp 2017 18:45 

Už se to tu psalo. Pořád se dají koupit závaží v opravnách pneu. Ale kvalita olova je různá. Ve sběrných surovinách to už pravděpodobně nekoupíte.
V Kovohutích si cihlu o váze 40 kg objednáte mailem, přijde vám to domů poštou. Samozřejmě zaplatíte, nic není zadarmo. Ale kov je 99,97% čistý, měkký. Pokud střílíte kuličkou, tak ta cihla vydrží dost dlouho (4366 výstřelů).
Poslední možnost je překatrovat dopadiště na střelnici. Posloužíte přírodě, je to otázka dohody se správcem střelnice.

PříspěvekNapsal: 23 srp 2017 20:25 

cena 40kg je i s dopravou a DPH 3473kc.rozdil je jen az to zvazi kolik to bude mit presne.jo jo kamarad me rikal ze kupoval za asi 50 kc..........chleba taky staval 20kc :D :D tato cena je proste prijatelnejsi a my s tim nic nenadelame....ano je spousta moznosti jak prijit k olovu ale ne kazdy ma tu moznost.odlevani zdar :)

PříspěvekNapsal: 23 srp 2017 22:20 

A co zkusit zajít k pracovníkům vodárenských služeb. Možná je ještě někde přípojka z olova, kterou měnili.
Na konkurenčním webu jsou závažíčka za 35, ale ty se pro předovky nehodí. Ale dají se vyměnit s někým za čistý olovo, kdo přebíjí. Přebíječi vám utrhnou ruce.
http://www.strelectvi.cz/forum/p-pb-zav ... 41427.html

Voják se stará, voják má.

PříspěvekNapsal: 01 zář 2017 16:36 

Rozmýšlal som, či dám na Buckhunter "puškohľad", alebo kolimátor. Pištohľad :lol: sa ťažšie zháňa, nejako ich je málo v rozumnej cenovej kategórii. Tak som mal kolimátor a dal som zatiaľ ten. Je to nejaký Hawke 1x25 s bodkou 4 MOA. Idem nastreliť nasucho, aspoň približne. Najbližšie doladím na strelnici.

Přílohy:
Buckhunter_kolimátor.jpg
Buckhunter_kolimátor.jpg [ 128.43 KiB | Zobrazeno 859 krát ]

PříspěvekNapsal: 01 zář 2017 22:05 

Asi bych tam nedával nic, samotný je to daleko hezčí. :lol:

PříspěvekNapsal: 02 zář 2017 07:42 

Když už ho tam máš, bylo by pro přesnost zdravější udělat si ergonomický stojánek pro nabíjení. Střelec má volné ruce pro pečlivé nabíjení.

PříspěvekNapsal: 02 zář 2017 08:21 

Pôvodne som plánoval dať na Buckhunter nejaké kvalitné mieridlá. Aj to je dosť veľký problém zohnať a dopasovať. Tak najreálnejšia možnosť bola dať kolimátor, keďže to všetko som mal doma. A čo sa týka toho nabíjacieho stojanu. Dávnejšie som to tu vychvaloval ako dobrý nápad a bolo mi to rýchlo zmetené ako zbytočnosť. Tak som sa nad tým zamyslel a vytvoril som si jednoduchú nabíjaciu súpravu, ktorú nosím na "pľac". Je pravda, že treba mať iba to, čo je naozaj pri streľbe potrebné. Nechodím taký naložený ako volakedy.

PříspěvekNapsal: 02 zář 2017 15:28 

Stojánek (nabíjecí) k pistoli, nebo revolveru není zbytečnost. Záleží na poměrech na střelnici a jestli střelec sestřeluje flašky od piva, nebo mu jde o desítku v desítce. Nebo když chce střelec z předovky zachovat maximálně kolorit doby roku cca 1820. Pak stačí patron taška a roh s prachem. Jinak se celé vybavení vleze do kufříku včetně toho stojánku na pistoli. Zbraň spočívá bezpečně ve vertikální poloze, nešoupe se o stůl, ruce jsou volné k pečlivému nabití hlavně. Určitě bych to doporučil začínajícím střelcům, než dostanou správný grif k nabíjení. Předovka není ČZ75, kdy střelec musí jen zasunout plný zásobník do šachty. Stačí trochu nervozity, nebo někdo promluví, člověk zapomene nasypat prach a je starost na světě.

PříspěvekNapsal: 04 zář 2017 17:30 

Ahoj chlapi, standardně přebíjím a odlévám střey do klasických zbraní, ale byl jsem již několika lidmi požádán abych lil i pro předovkáře a perkusáře střely kalibru .45 a víc. Ohledně tvrdosti střel pro klasické náboje mám jasno a praxi, tu bohužel nemám v oblasti perkus+předovky. Vím že by mělo být co nejčistší, tedy nejměkčí kvůli pohodovému nabíjení i bezflastrového (tedy "plnoprůměrového") střeliva, zejména ogiválů, ikdyž začínat budu asi se sférickýma koulema. Na druhou stranu si říkám jestli se to měkké olovo nemaže na vývrt a vůbec...
Rád bych tedy požádal o radu, zda tedy vyhovuje čisté olovo, nebo je potřeba ho aspoň trochu přitvrdit, zda máte na střelbu radši kule nebo ogivály, popřípadě zda střely mazat, nebo to si už každý ostrostřelec udělá dle vl. vkusu...
Pokud už zainvestuji do kokil, kalibru atd. tak bych byl rád, aby to k něčemu bylo, tudíž děkuji předem za případné rady či doporučení.
PS: Občas mohu dodat i surové měkké olovo za rozumné peníze.

PříspěvekNapsal: 04 zář 2017 21:14 

Milanx:
Pro předovku jednoznačně čisté olovo - cihla z Kovohutí Příbram. (http://www.kovopb.cz/divize-produkty/ol ... vene-cihly) Odkaz jsem dal proto, že si neumím představit jinou a lepší alternativu jejich výrobku. Z tohoto kovu (99,97% Pb.) se odlévají jak dlouhé střely, tak i sférické střely (koule).

A nyní osobní názor. Rozhodně bych nemazal ogivální střely dopředu. Já to udělal a výsledky střelby nedopadly dobře. Mazivo bylo ztuhlé, nechovalo se tak, jak má - promazat hlaveň a změkčit povýstřelové zplodiny hoření černého prachu. I v dobové literatuře se hovoří o tom, mazat střelu před střelbou. Odlitá střela by se měla nějak ošetřit, asi grafitem, s tím nemám zkušenost.

PříspěvekNapsal: 07 zář 2017 10:10 

co říkáte na novou perkusní pistolku Czechgun Gladiator .45 SCP ?

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5335 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 352, 353, 354, 355, 356  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina