Predovky

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
blecha.z
Příspěvky: 562
Registrován: 01 led 2008 11:20

Re: Předovky

Příspěvek od blecha.z » 23 bře 2017 18:32

Čekal jsem, že se někdo ozve. Když nikdo, tak aspoň pár slov.
Neměl jsem .36 kalibr, ale .32. (pistole) Začínal jsem s touhle ráží, takže výsledky nebyly oslnivé. Žádný vykousaný střed terče, ale soustřel byl slušný. Na fotce je kule s flastrem, který se mně osobně osvědčil nejlépe. Byla to takzvaná stanovka, hustá látka, a dost silná na to, aby byl vidět otisk. Na trhu je sýpkovina, ta má 0,18 mm a pak 0,25 mm. Je z bavlny. Osobně bych to zkusil. Už jsem to psal několikrát, jak to zkoušet. Utrhnu kus látky o rozměrech cca 20x20 cm. Střed namastím. Mastným položím na ústí zbraně, kouli nahoru, zaklepnu kuli těsně pod ústí. (gumovou paličkou) Uchopím cípy do hrsti a kuli vyndám. Prohlídnu otisk a látku. Pokud jde snadno nabít, je na kuli otisk, látka není potrhaná, tak by se na flastr hodila.
Přílohy
koule 332 crocket.jpg


Uživatelský avatar
Martaskatap
Příspěvky: 153
Registrován: 15 črc 2008 15:30
Bydliště: Otrokovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Předovky

Příspěvek od Martaskatap » 28 bře 2017 23:54

Ahoj, chtěl jsem se zeptat jestli tu náhodou někdo nenakupuje po internetu látku na flastry pro ráži .45 v okolí obchod s látkami nemám tak že bych si nechal poslat.
googie
Příspěvky: 32
Registrován: 14 úno 2017 19:20

Re: Předovky

Příspěvek od googie » 29 bře 2017 09:34

Ahoj,

ako správne krádkodobo zakonzervovať vnútro hlavne? Po dvoch týždňoch som sporadicky kontroloval hlaveň a našiel som pár červených bodiek v ústí, takže predchádzajúce konzervovanie t.j. vytretie hlavne olejom bolo vykonané zle.

Ako dostať hrdzu von? Predpokladám, že poriadne vykefovať a vytreť. Následný pokus o vytretie pomocou handričky s olejom na nabijáku skončil tak, že som ho mal problém vytiahnúť. Takže nemám istotu, či sa dostal olej všade. Používate niečo s molitanu?

Vopred ďakujem
TomSmith
Příspěvky: 65
Registrován: 08 lis 2012 19:29

Re: Předovky

Příspěvek od TomSmith » 29 bře 2017 10:58

Kup si normálně bavlněnou lacetku pro tvoji ráži a vhodný konzervační olej (to je jiny něž čistící typu WD;)
Na nějaké malé tecičky lišky a rzi kašlat, daleko větší nebezpečí je EUssr. Takže místo dlouhodobé konzervace si užívat střelby než to soudruzi zakážou.
Robert69
Příspěvky: 176
Registrován: 22 bře 2008 18:56

Re: Předovky

Příspěvek od Robert69 » 06 dub 2017 20:01

To už je tohle téma jenom pro vyvolené?Přišel mi mejl protože tohle téma mě zajímá a když na něj kliknu tak se objeví hláška že nemám právo číst tohle forum tak nevím co se děje.
Žádné zbraně nevlastním akorát šavli po dědovi.
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Předovky

Příspěvek od Albert 22 » 06 dub 2017 20:52

Tak tohle je ve fórech na sociálních sítích zcela běžné, obzvláště na facebooku kde okamžité zablokování profilů či přístupu probíhá bez jakékoliv výstrahy. Stačí se podívat komu ty sítě patří a kdo je v pozadí financuje. :twisted:

Internet je plný fízlů, špiclů, donašečů, udavačů a nastrčených agentů všech tajných služeb celého světa. No a my bezcharakterní podlézaví Češi v tom přece máme slavné tradice nejen z éry komunistů a Hitlera, ale už z dob Habsburků a říše Rakousko-Uherské! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 562
Registrován: 01 led 2008 11:20

Re: Předovky

Příspěvek od blecha.z » 28 dub 2017 19:43

Mám dotaz, na který neznám správnou odpověď. Kolega se mě ptal, zda bude muset mít zbrojní průkaz na předovku v případě, že si tuto zakoupil PŘED nabytím platnosti směrnice EU.
Osobně se domnívám, že až dojde k implementaci směrnice do našich zákonů, zřejmě k tomu ZP dojde a nebude záležet na datu koupě. Nehledě na to, že celá desetiletí byly předovky volně k dispozici, tedy se kupovaly a prodávaly "z ruky do ruky", nikdo už nebude mít doklad o koupi a ani nebude vědět, kam předovka šla. Děkuji za názory.
stanislavek
Příspěvky: 16
Registrován: 05 zář 2016 22:34

Re: Předovky

Příspěvek od stanislavek » 28 dub 2017 20:10

blecha.z píše:Mám dotaz, na který neznám správnou odpověď. Kolega se mě ptal, zda bude muset mít zbrojní průkaz na předovku v případě, že si tuto zakoupil PŘED nabytím platnosti směrnice EU.
Osobně se domnívám, že až dojde k implementaci směrnice do našich zákonů, zřejmě k tomu ZP dojde a nebude záležet na datu koupě. Nehledě na to, že celá desetiletí byly předovky volně k dispozici, tedy se kupovaly a prodávaly "z ruky do ruky", nikdo už nebude mít doklad o koupi a ani nebude vědět, kam předovka šla. Děkuji za názory.


Zatím to spíš vypadá, že předovky bude nutné registrovat, ovšem nebude nutný ZP. Kdo bude chtít na střelnici, bude muset předložit doklad o registraci zbraně. Dát je pod ZP by znamenalo, že stát vyrobí obrovské množství nelegálních zbraní, o kterých by neměl přehled (jenom debil by zbraň vracel, že). Takže to bude salámová metoda, nejdřív registrace, časem nutnost ZP, později totální zákaz a vlhký sen všech euroobčanů - totálně bezbranná společnost.
spitamen
Příspěvky: 284
Registrován: 16 lis 2010 15:13

Re: Předovky

Příspěvek od spitamen » 12 kvě 2017 08:47

Ja to vidim zatial 50/50..alebo to dopadne ako PERE,alebo ako u nas zbran kat.D-expanzna zbran upravena zo zbrani kat.A,B,C..tato zbran musi mat expanznu znacku,pokial nema predlozi sa protokol o kusovom overeni zbrane..ak sa nevie preukazat nadobudnutie zbrane,spise sa cestne vyhlasenie od koho a kedy nadobudol zbran.nepravdivost udajov uvedenych vo vyhlaseni je u nas v SR trestana sumou,myslim 663 eur..teda predovky mozu byt na evidenciu-obdrzime preukaz zbrane,alebo podliehat ohlasovacej povinnosti..uvidime ako sa to vo finale preklopi..ak by to slo na zp,tak napr.udaj uvadzany v ziadosti-dovod o ziadanie by bol vlastne bezpredmetny a uvedenie dovodu ako vlastnenia predovkovej zbrane by musel byt maximalne akceptovany,pretoze vam policia musi dovolit obhajenie majetku..jo..inak chcem vidiet pri skuskach prakticke vybitie predovky..koho si zaplatime aby nam ukazal manipulaciu a strelbu z predovky?moj spravca strelnice vidi predovku vtedy ked s nou pridem strielat..vsetko na smiech..
xB.H
Příspěvky: 177
Registrován: 13 zář 2011 13:23

Re: Předovky

Příspěvek od xB.H » 13 kvě 2017 21:35

Ja to vidim na naprosto stejny scenar jako v pripade perkusnich revolveru.
juraj197405
Příspěvky: 82
Registrován: 14 říj 2010 13:22
Bydliště: Levice

Re: Předovky

Příspěvek od juraj197405 » 22 kvě 2017 20:55

AHOJ. trochu ozivim temu o Bounty od Pedersoliho v cal. 50. Vyrobca doporucuje gulu v kalibri .490 co je podla mna dost slusne napisane hluupost vzhladom na to o aku hlaven ide pri tejto pištoli. Pri dlzke 450 mm 12 drazkach a stupani 1:18 sa mi gula javi ako absolutny nezmysel... resp vyvedte ma z omylu.. Ako ina-lepsia moznost mi pride real strela. resp kratka verzia real strely v kalibri 50. Mam ,,home made,, klieste resp. kokilu kde odlievam strelu podobnu kalibru .490 (rozmer 12,46-12,57) Ano je to napisane spravne... takato odchylka sa mi deje... preto som sa rozhodol pre kupu origo kliesti. Ale... Ale ktore zvolit? Strielat real v malej vahe alebo nejaku konicku strelu? Gulu som vylucil. Teda ak ma niekto da do obrazu ze gula ano cakam na argumenty.. V kazdom pripade ide mi hlavne o to ci ma niekto strely ktore by si myslel ze by vyhovovali na moj ucel tak sem prosim navrhy. Chcem tym povedat ze chcem kupit strely z konkretnej kokily na vyskusanie. Ak mate niekto nieco co si myslite ze by bolo vhodne tak ma prosim kontaktujte. Samozrejme je to ze vsetky naklady idu na mna. Vdaka
Uživatelský avatar
Fandaks
Odborník na zbraně
Příspěvky: 380
Registrován: 18 bře 2006 21:07

Re: Předovky

Příspěvek od Fandaks » 23 kvě 2017 01:06

juraj197405, můžu ti napsat svůj názor protože jsem střílel ráži .50 ze dvou hlavní. Jedna měla mělké drážky a druhá hluboké, což je docela důležité. Střílel jsem střely kulaté, minie i realy.

Takže ti dám na začátek pár otázek.
Vlastníš pistoli Bounty? Jak ji budeš používat, jen pro zábavu nebo na soutěže? Jakou prachovou dávku bys chtěl použít?
Jak hluboké jsou drážky v hlavni?
Fandaks
Fotka s hlubokými drážkami se nezobrazila, ale klikni na odkaz pod fotkou. Podle fotek můžeš posoudit co jsou hluboké a nebo mělké drážky.
Přílohy
mělké drážky.jpg
mělké drážky.jpg (66.31 KiB) Zobrazeno 1400 x
hluboké drážky.jpg
hluboké drážky.jpg (90.03 KiB) Zobrazeno 1013 x
Život je příliš krátký na to, abychom ho sdíleli s nějakou ošklivou zbraní.
John Taffin
juraj197405
Příspěvky: 82
Registrován: 14 říj 2010 13:22
Bydliště: Levice

Re: Předovky

Příspěvek od juraj197405 » 23 kvě 2017 07:38

Ahoj. Ďakujem ti za tvoju odpoveď. Áno. Som vlastníkom pištole Bounty. Nemám v pláne chodiť po súťažiach. Aj keď nikdy nehovorím nikdy.. :wink: Čo sa navážky týka. Používam Vesuvit LC a používam plastové odmerky v objeme 1,5-2ml. Použil som aj 2.5ml navážku ale to už bola iná rana čo sa prejavilo pekným kopancom. Taak že to len tak v skratke. Flastre mám z posteľných navleciek namazanych vcelim voskom a olejom. Strela ide dosť z tuha. Podľa obrázkov čo si poslal ide v mojom prípade o hlaveň z plytkymi (mělkymi) drazkami. Pošlem aj foto keď sa vrátim z práce lebo tu mám všetko čo sa zbraní týka zablokované a preto aj toto píšem z mobilu... Teda pokusim sa to poslať aj cez fon. Chcem zdôrazniť že som vo fáze skúšania a laborovania. Chcel kúpiť origo kliešte a preto tie moje otázky. Budem vďačný za každý názor a radu
Přílohy
hlaven.jpg
spitamen
Příspěvky: 284
Registrován: 16 lis 2010 15:13

Re: Předovky

Příspěvek od spitamen » 23 kvě 2017 07:58

Čaute.. Mám tiež otazku..doteraz som strieľal len gulami a chcel by som vyskúšať strelu real..mam pištoľ kentucky v cal.45 od d.pedersoli.obchod odkiaľ chcem kupovať ma v tomto kalibri dve kokily..45-200 a 45-250
S kolegom sme sa zhodli,že rozmer 45-200 bude vhodnejší lebo je kratší.čo myslíte?bude vhodný, alebo zháňať niečo ľahšie -kratšie? Vďaka
juraj197405
Příspěvky: 82
Registrován: 14 říj 2010 13:22
Bydliště: Levice

Re: Předovky

Příspěvek od juraj197405 » 23 kvě 2017 08:09

Chceš strieľať s flastrom či bez? Kentucky má relatívne krátku hlaveň. Neviem ake stúpanie má ale mám pocit že taká hranica pre guľu je 1:48. Pod toto je vhodný už ogival. Ale je to len teória..
Odpovědět