Predovky

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Znipper
Příspěvky: 209
Registrován: 19 úno 2014 18:50

Re: Předovky

Příspěvek od Znipper » 17 led 2017 23:00

Miro potrebujes ciste makke olovo. Do nabojovych nie BP zbrani sa pouziva na strely olovo legovane bud cinom, alebo antimonom, pripadne oboma kovmi. ANi literina, ani olovka na vyvazovanie kolies nie su z makkeho olova. diabolky do vzduchovky su z cisteho makkeho, ale to sa ti pri odlievani predrazi. AK ich vsak mas aspon 20Kg, odlievaj. Pri mojom kalibri 0,50 a vahe minnie 395gr ma strela v gramoch vahu okolo 20gramov, tak si prepocitaj, kolko olova budes potrebovat na prvych 100 striel :-) Legovane olovo doma nevycistis, je to v domacich podmienkach zlozite a ak dobre viem, pouziva sa na to elektroforeza v roztavenom kove, nieco ako pri vyrobe hliniku. Najdes na nete predaj cisteho olova v 40kg ingotoch za cenu priblizne 2e za kilo. Teraz si nespomeniem priamo na firmu, ale je z POvazskej Bystrice, pripadne nedavno som videl predaj olova na Merkurii a asi na dalsich dvoch weboch zo slovenska.
Deerhunter nie je replika ziadnej dobovej pusky. Je to jeden z prvych modelov od Ardesy urcenych na lov vysokej v USA, kde je tento sposob lovu povoleny. Dobovy remen teda tiez k nej nenajdes. Kup si nejaky kozeny co sa ti bude pacit k dnesnym loveckym puskam, ono klasicke polovnicke remene podsite zelenym flausom sa pouzivaju v nasich koncinach minimalne 100 rokov takze ako tak dobovy budes :-) Pyrodex je moderna nahrazka cierneho strelneho prachu. Je na svoju mernu ci objemovu hmotnost silnejsi ako klasicky cierny prach (Vezuvit). Cize ak budes pouzivat tu pyrodexovu odmerku, havaria hrozi iba v pripade ze nalozis do pusky viac ako ti kaze tormentacny protokol.


P.S. Len z mojho pohladu, nevzdal by som sa zbrojaku. Aj keby som uz nechodil strielat, tak nejaka slusna zaloha doma legalne drzana sa vzdy oplati :-) Ale je to na tebe ty vies co potrebujes :-)


KajaKliment
Příspěvky: 71
Registrován: 27 úno 2010 13:08

Re: Předovky

Příspěvek od KajaKliment » 18 led 2017 06:22

04Miro84 píše:Zbrojak my tento rok končí a kvôli deťom a hlavne zene nebudem predlžovať a chcem sa venovať len black powder zbraniam
Ve světle diskuzí o nápadech EU bych se zbrojáku nezbavoval.Je dost možné, že i BP zbraně (předovky,...) budou muset být na ZP.
Uživatelský avatar
Marťyn
Příspěvky: 1126
Registrován: 09 říj 2008 23:37
Bydliště: Hustopeče (u Brna)

Re: Předovky

Příspěvek od Marťyn » 18 led 2017 09:53

Kup si malou Digi váhu, stojí do 200 Kč.
Odměrku si udělej z mosaz nábojnice. Použít se dá i inj. stříkačka - 1ml je myslím 0,9g.
V lékárně se prodávají plast. zkumavky s víčkem 2ml. Jako odměrku na jednotlivé výstřely to bohatě stačí.
Kup někde mosaz kulatinku prum.10 a držadlo na pilník a máš mat. pro nabijak. Pokud si do čela ( té kulatinky) vrtnes závit M5, tak do toho můžeš šroubovat prislusenstvi pro cisteni. To se dá vyrobit taky doma na kolene.
Zbrojaku bych se nezbavoval. Je lepší ho mít a nepotřeboval než potřebovat a nemít.
Na zvířata nestřílím, masa jsou plne obchody.
Jsou jine způsoby jak dokázat, že jsem člověk.
04Miro84
Příspěvky: 22
Registrován: 08 led 2017 22:28

Re: Předovky

Příspěvek od 04Miro84 » 18 led 2017 19:53

Možno si ho nechám končí v novembri tento rok to má donútila moja " jezibaba " nakoľko prišli 2 deti a ledva som ju prehovoril na bp lebo to oveľa ťažšie nabije ako normálnu
A preto pomaly rozpredávať zbierku za facku napríklad som predal:(

Cz75b 100€
Mossberg 500 200€
S&W 629 150€
:( :(
Ale BP má stále chytá viac a viac
Znipper
Příspěvky: 209
Registrován: 19 úno 2014 18:50

Re: Předovky

Příspěvek od Znipper » 18 led 2017 19:56

Mno, prepac, nechcem ti vstupovat do svedomia, ale do poriadne zamknutej kovovej skrine na zbrane sa predsa nedostane ani teenager, nie ze este deti :-) Len si ZP predlz a nechaj si doma aspon nieco, co dokazes v pripade potreby dosledne a dobre pouzit. :-) Mimochodom, aj BPcka by si mal skladovat tak, aby sa k nim nikto nepovolany nedostal. :-)
04Miro84
Příspěvky: 22
Registrován: 08 led 2017 22:28

Re: Předovky

Příspěvek od 04Miro84 » 18 led 2017 20:15

Ale ja viem len to skúste vysvetliť mojej žene trezor samozrejme mám ale to ženské myslenie keď vidí náboj a "len"prach a guľu tak som ustúpil zp si možno nechám ale asi iba na perk. Revolver. Ale k veci :
Kde v bratislavskom kraji sa dá strieľať s BP?
Ďalej k tomu Deerhunterovi existuje verzia so zámkom na opačnej tj ľavej strane?
Uživatelský avatar
fr.sagitarius
Příspěvky: 115
Registrován: 24 bře 2011 12:52
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Předovky

Příspěvek od fr.sagitarius » 18 led 2017 20:47

Takže k tomu Deerhunterovi- sice to není replika konkrétní pušky, ale to není žádná prodávaná předovka. Tehdy totiž nebyly zbrojařský firmy a standardizovaný modely pušek, ale malý puškařský dílny, a každej puškaž to dělal podle sebe a podle v daném místě obvyklých zvyklostí. Takže žádné pušky podle současných názvů v podstatě neexistovaly. Jen jediná, a to puška Kentucky, ketou takto začali pojmenovávat po neskutečném úspěchu Kentuckých střelců v anglo-americký válce, kteří ji používali. Ovšem vytvořili ji bratři Hawkenové, stejně jako později legendární Plains rifle (dnes Hawken rifle). Nicméně Deerhunter je volná obdoba tehdejších běžných levných farmářských pušek.
Tady máš něco málo o tom, jak to tehdy s puškama bylo: http://www.radio-foto.eu/predovky/usrifle.php. V budoucnu budu psát pokračování, týkající se pozdějších polopažbených riflí.
Rozdíl mezi klukem a chlapem je jen v ceně hraček:
AirmaksArms Katran L-HP .22,
KralArms Puncher Breaker .22,
Hatsan Factor Sniper .22
Znipper
Příspěvky: 209
Registrován: 19 úno 2014 18:50

Re: Předovky

Příspěvek od Znipper » 18 led 2017 22:06

Miro - na tejto stranke je v podstate vsetko co ardesa vyraba (Traditions je znacka ardesy pre USA trh) https://www.traditionsfirearms.com

Lavorukych predoviek vela nie je. Skor ich najdes u inych vyrobcov (Pedersoli atd ..) a za podstatne vyssiu cenu. Ked uz na lavu stranu, tak ak si dost zrucny, kup si KIT u DAVE praha. Svojho casu tam nieco na skladanie na lavu stranu mali. Skus pozriet aj BVS, Zbrane Zlin. Viac toho a za lepsie ceny najdes skor v cechach ako u nas. :-) Skus pohldat aj v nemeckych eshopoch :-) "Repliky su tam tiez navolno.":-)
04Miro84
Příspěvky: 22
Registrován: 08 led 2017 22:28

Re: Předovky

Příspěvek od 04Miro84 » 18 led 2017 22:25

Znipper píše:Miro - na tejto stranke je v podstate vsetko co ardesa vyraba (Traditions je znacka ardesy pre USA trh) https://www.traditionsfirearms.com

Lavorukych predoviek vela nie je. Skor ich najdes u inych vyrobcov (Pedersoli atd ..) a za podstatne vyssiu cenu. Ked uz na lavu stranu, tak ak si dost zrucny, kup si KIT u DAVE praha. Svojho casu tam nieco na skladanie na lavu stranu mali. Skus pozriet aj BVS, Zbrane Zlin. Viac toho a za lepsie ceny najdes skor v cechach ako u nas. :-) Skus pohldat aj v nemeckych eshopoch :-) "Repliky su tam tiez navolno.":-)
Nejde o to ja som pravák ALE mám oko po uraze takže mierim lavim okom lenže keď mierim lavim tak my pistob a zámok slahal na zvyšok tváre, nebolo to nič neznesiteľné a cez okuliare som to cítil len na lícach ale aj tek pre istotu
spitamen
Příspěvky: 284
Registrován: 16 lis 2010 15:13

Re: Předovky

Příspěvek od spitamen » 19 led 2017 07:38

Mne sa na deerhunterovi paci prave ta dizajnova jednoduchost..na strelnici davam 25 striel bez cistenia..viac nestrielam,kedze sa tam aj vykecavam..Tie shopy na predaj plumbumu na slovensku by zaujimali aj mna,skuste si spomenut na ich nazvy priatelia..diiik..
04Miro84
Příspěvky: 22
Registrován: 08 led 2017 22:28

Re: Předovky

Příspěvek od 04Miro84 » 19 led 2017 21:17

Veď aj mne a preto ho chcem a vyhovuje my aj to aký je krátky
Znipper
Příspěvky: 209
Registrován: 19 úno 2014 18:50

Re: Předovky

Příspěvek od Znipper » 20 led 2017 09:21

Zapatral som v starych zalozkach a nasiel :-) Vola sa to MEDEKO. Nekupoval som od nich, lebo som nasiel dost olova v zberniach a za mensi peniaz (a hlavne bolo hned :-) ) Pisal som si s nimi aj mobilom som sa pytal na podmienky. Za nejakych 10e su ochotni odosielat od 10kg, cena za kilo bude asi uz ina nez pred tromi rokmi. Najdite, zavolajte, vtedy nemali problem dobre komunikovat :-)
Uživatelský avatar
Marťyn
Příspěvky: 1126
Registrován: 09 říj 2008 23:37
Bydliště: Hustopeče (u Brna)

Re: Předovky

Příspěvek od Marťyn » 20 led 2017 14:42

Olovo řeším tak, že Zajdu do nějaké sběrny, výběru si co se mě líbí, zaplatim a odvezu. Doma přetavit na ingotky a hotovka.
Na zvířata nestřílím, masa jsou plne obchody.
Jsou jine způsoby jak dokázat, že jsem člověk.
Znipper
Příspěvky: 209
Registrován: 19 úno 2014 18:50

Re: Předovky

Příspěvek od Znipper » 20 led 2017 19:53

No vies. Na slovensku sa historicky stavali vodovody ovela neskor ( v podstate len vo velkych a starsich mestach) tak makke vodovodne trubky u nas su dost vzacna vec. To iste plati o telekomunikacnych kabloch. Modernejsie materialy. Makke olovo v zberniach je u nas dost uzky profil :-) Skor najdes vyvazovacie olova a elektrody z akumulatorov, to nie je vhoden olovo pre BP.
Olovo co som nasiel v zberni su vodovodne trubky na ktorych je datum 1906. Aj to len vdaka rekonstrukcii elektrickovych trati :-) Dodnes su v starom meste vodovodne instalacie z tych rokov (urcite uz nefunkcne, ale stale zabudovane) a rozkopvata chodnik ci dvor .... :-D
Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 562
Registrován: 01 led 2008 11:20

Re: Předovky

Příspěvek od blecha.z » 20 led 2017 21:39

Marťyn: Doporučuju si koupit olovo do zásoby, pokud to finance dovolí. Ten kov se stal předmětem obchodních spekulací. Tam, kde to ve sběrně mnohokrát prodali bez potíží, najednou konec. Drží zásobu olova a čekají na výhodnou cenu. Nic je nenutí prodat, a taky neprodají. Stalo se mně to dvakrát. A tedy jsem si objednal cihlu z Příbrami a je po starostech. Přijede ti až před dům.
Odpovědět