Predovky

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
04Miro84
Příspěvky: 22
Registrován: 08 led 2017 22:28

Re: Předovky

Příspěvek od 04Miro84 » 14 led 2017 22:12

Zaujala ma ešte jedna puška a to Ardesa Vortek a mám 2 otázky
1 vec čo ma zaujíma a čo ma na nej najviac odrádza je použitá zapalka 209 lebo ťa je tuším v SR na zbrojak
Existuje nejaká redukcia na klasické perkusnu zaplky?

A druhá vec sa týka prachu. Dá sa tam puzit klasický čierny prach vesuvit? Lebo ťa diera na zapalku my pripadá veľmi široká a či sa prach cez ňu nevysipe pri nabíjaní
Dakujem


[X7]
Příspěvky: 32
Registrován: 07 říj 2013 19:12
Bydliště: Praha

Re: Předovky

Příspěvek od [X7] » 14 led 2017 23:14

04Miro84 píše:Existuje nejaká redukcia na klasické perkusnu zaplky?
Ne, protože má úderník na zápalky se středovým zápalem.
04Miro84 píše:Dá sa tam puzit klasický čierny prach vesuvit? Lebo ťa diera na zapalku my pripadá veľmi široká a či sa prach cez ňu nevysipe pri nabíjaníDakujem
Díra .209 není průchozí, pak se to zužuje jako normální piston. Takže tady problém není.

Z inlinek asi jenom Tracker Rifle má šroub na perkusní zápalky.
Great Gun Eleanor .45
Ardesa Buckhunter Pistol .50
Uživatelský avatar
Martaskatap
Příspěvky: 153
Registrován: 15 črc 2008 15:30
Bydliště: Otrokovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Předovky

Příspěvek od Martaskatap » 15 led 2017 08:01

Ahoj tak moje první střílení a video. Řekl bych že bylo velmi úspěšné protože jsem neměl žádné selhání a vše na 10 metrů skončilo v terči. Musím říct že je to velmi příjemné střílení! Video je trochu delší je tam trochu i z Glocka a osmapadesátky. Na konci jsou nějaké zpomalené záběry. Ty 3 hodiny na střelnici utekly velmi rychle je to moc pěkný koníček a i lidé na střelnici byli velmi přátelští.

https://www.youtube.com/watch?v=wimrooauqVA&t=324s
Uživatelský avatar
Erix
Příspěvky: 1142
Registrován: 02 zář 2007 13:13

Re: Předovky

Příspěvek od Erix » 15 led 2017 08:26

04Miro84 píše:Existuje nejaká redukcia na klasické perkusnu zapalky?
Zdar, osobní zkušenost nemám, ale našel jsem, že snad je k sehnání tohle:
Obrázek

Tady je taky trochu povídání: p-edovky-t4256-3915.html
Erix
Ať žije vzduchovka, vždyť také patří mezi zbraně!!!
Pistole Tex cal. .177, Slávia 620 cal. .177
Znipper
Příspěvky: 209
Registrován: 19 úno 2014 18:50

Re: Předovky

Příspěvek od Znipper » 15 led 2017 08:38

04Miro84 píše:Zaujala ma ešte jedna puška a to Ardesa Vortek a mám 2 otázky
1 vec čo ma zaujíma a čo ma na nej najviac odrádza je použitá zapalka 209 lebo ťa je tuším v SR na zbrojak
Existuje nejaká redukcia na klasické perkusnu zaplky?

A druhá vec sa týka prachu. Dá sa tam puzit klasický čierny prach vesuvit? Lebo ťa diera na zapalku my pripadá veľmi široká a či sa prach cez ňu nevysipe pri nabíjaní
Dakujem

W209 zaplku kupis aj bez ZP u predajcov, ktori NAOZAJ poznaju Zakon o zbraniach. VYrabaju sa aj W209zapalky priamo (podla napisu na krabici) pre BP predovky (Remington). DO AKEJKOLVEK predovky len a iba cierny strelny prach, inak prinajlepsom budes kupovat dalsiu zbran, prinajhorsom si uz nezamiesas kavu jednou rukou a stereoskopicky uz nikdy nic neuvidis. K redukcii z W209 na BP zapalku - Ardesa vyraba niekolko druhov dnovych srobov a pistonov na zapalky vsetkych standardnych rozmerov. Len je v EU problem ich zohnat, pretoze vacsinu BP produkcie spanieli dodavaju na USA trh. Ak ta zaujal Vortek, mas na vyber z viacerych typov. Osobne mam Vortek Northwest magnum s kladivkovym mechanizmom a dvojitou poistkou proti nahodnemu vyztrelu. Ta ma piston na zapalky 6mm tkzv. Musketove stvor aj sest kridelkove. :-) Ty asi ides po Strikefire :)
04Miro84
Příspěvky: 22
Registrován: 08 led 2017 22:28

Re: Předovky

Příspěvek od 04Miro84 » 15 led 2017 17:06

V prvom rade chcem v najbližších dňoch max. týždňov kúpiť Deerhunter lebo sa my páči a vyhovuje my jej dĺžka keď som strieľal s jednou čo ma známy. Vortek chcem kúpiť do jesene. Prosím nepýtajte sa ma prečo nie hneď Vortek proste prvý chcem Deerhunter kvôli ktorému som sa zaregistroval sem ale po informácií z netu a odtialto už nechcem kit ale kupim hotovú. Čo všetko budem k tomu potrebovať? Mám od kamaráta odmerku od Ardesy, upchavky a asi 200 striel kalibru .44 bude k nej pribalene aj čistenie a popruh?
K tomu Vortek určite ho berem koncom lete max na jeseň ale chcel by som s drevenými pazbami ale nikde to neviem najst
coviha
Příspěvky: 163
Registrován: 25 lis 2012 10:51

Re: Předovky

Příspěvek od coviha » 15 led 2017 18:07

zdravim co ty košičky vyrobit papirove nebo dřevěne
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Předovky

Příspěvek od skagerak » 15 led 2017 19:07

miro

co bude k pušce přibalené je otázka na toho kdo ti to prodává...

potřebuješ prach(něco čím ho odměříš) zápalky vhodné střely příp. flastry vhodné mazivo, něco na čištění, a bývá doporučováno udělat si z kulatiny mosazný nabiják, nemusí být od věci náhradní piston, a někdo používá antistatický trychtýř (ideálně když ti dosáhne na dno, nenalepí se ti prach na stěny - ale toto není moje zkušenost jak jsem koupil prodávám ) mohlo by se hodit něco na vytahování uvízlých střel a hader z vývrtu ... ...
pak takové věci jako brýle a klapky na uši....
coviha
Příspěvky: 163
Registrován: 25 lis 2012 10:51

Re: Předovky

Příspěvek od coviha » 15 led 2017 20:34

puska3.jpg
co řikate na tohle
Znipper
Příspěvky: 209
Registrován: 19 úno 2014 18:50

Re: Předovky

Příspěvek od Znipper » 16 led 2017 00:30

Miro - dostanes pusku s nabijakom a klucom na piston (deerhunter). K Vorteku to iste, len kluc je dvojity aj na piston aj na breechplug (dnovy srob) a k obom puskam certifikat o skuske. NIC ine. Vsetko ostatne si musis uz zohnat sam. K Vorteku je nabijak, ktory je z hlinika a je rozlozitelny na tri diely - rukovat T z plastu, telo nabijaku a koncovku, ktora ma dve funkcie, zatlaci strelu do hlavne a sluzi aj ako cistenie handrickou (ma tie tri zpatne drazky, ktore handricku podrzia) Ja ho pouzivam VYHRADNE na cistenie, je dost makky a rad sa ohne. Na nabijanie mam robeny nabijak z duralu 10mm priemer potiahnuty zmrstovackou a koncovku som si vyrobil navrtanim nabojnice 45acp, vlozenim 5mm mettrickeho srobu a dutinu som zalial tvrdym olovom. Mosadz je ale lepsia, teda nabijak z mosadze s navrtanym zavitom na konci aby si ho mohol pouzit s cistenim (mosadzny kartac, nylonovy kartac, bavlnena picuzina na konecne cistenia). A posledna koncovka je vlastne nabijacia s tymi drzakmi ktore podrzia handricku pri pretahovani pocas strelby (ak nemas vychytane maanie, odporucam prtiahnut handrickou po kazdom piatom vystrele). K Deerhunteru ti ja viac nenapisem, nemam ho a ani som z neho viac ako trikrat nevystrelil :-) . Inak, musis pocitat s tym, ze Deerhunter j ebezne k dostaniu v kalibri 0.45 avacsinou zo stupanim 1.66 (ak sa nemylim) jestvuju aj v Cal. 0.50 zo stupanim 1:28, ale v EU som ho este predavat nevidel, len v USA (niezeby som ho programovo hladal). Inliny Ardesa robi vyhradne v cal.0.50 a so stupanim 1:22. Pre stupanie 1:66 budes potrebovat strely sfericke (gule). PRe stupanie 1:48 (aj v tomto stupani uz boli Deerhuntery vyrobene) gulu aj ogival a pre stupanie 1:22 ogival. Budes si musiet kupovat, alebo odlievat strely pre DVA kalibre 0.45 a 0.50, vyhradne z cisteho makkeho olova. Pises, ze mas strely cal 0.44 toto by som osobne neskusal vystrelit, ale ked najdes vhodny flaster, ktory ti utesni strelu v hlavni vystrelit sa bude dat. Bez flastra, zatka ci nie by som to do hlavne nepchal a len tak navolno to sputit do hlavne na zatku a buchnut, riskujes VYDUTIE hlavne a puska je v prdeli. Este raz ta vystriham pred pouzitim INEHO nez cierneho prachu v oboch puskach. Sudruhov, ktori skusali sypat moderny strelny prach je mnoho a vsetci su ci boli kandidatmi na Darwinovu cenu :-) No ak Vorteku s drevenou pazbou. NA USA weboch sa sem tam jeden dva kusy najdu, ale cena je dvapol krat vyssia, nez s od vyroby plastovou. Zda sa, ze je to pazba vyrobena na zakazku, bezne Ardesa Inliny v dreve nevyraba. Ono je to krasne, ale puska je hned o kilo a pol tazsia a aj udrzba je pracnejsia :-) Skor si najdi nejakho slusneho truhlara, alebo drevorezbara, ktory ti ju za (urcite nemaly) peniaz vyrobi ak tak velmi chces drevenu pazbu :-) Mimochodom, ked uz chces repliku a nemas hlboko do vrecka, ohliadni sa radsej po HAWKENovi. Vyraba sa aj v cal 0.50 s rychlym stupanim, ma dlhsiu hlaven je presnejsi a nebudes musiet riesit dva calibre :-)
Uživatelský avatar
fr.sagitarius
Příspěvky: 115
Registrován: 24 bře 2011 12:52
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Předovky

Příspěvek od fr.sagitarius » 17 led 2017 21:40

Tak já bych to trošku upřesnil. Pokud budeš kupovat Deerhuntera novýho, dostaneš jen pušku a nabiják. Navíc ten nabiják můžeš rovnou vyhodit, protože ty hovada to teď dělají z plastu, a je tak měkkej, že s ním nabiješ tak maximálně polystyrenovou kuli- olověnou ani náhodou. Jinak teď se prodává akorát v ráži 45 se stoupáním 1:66". Dělá se i v ráži 50 se stoupáním 1:48", ale pod názvem Whitetail a do EU se nedodává- je určený pro US trh.

Miro, pokud chceš Deerhuintera, tak zrovna u vás na Slovensku někdo prodává nepoužitýho Rangera (lepší a hezčí Deerhunter s delším laufem) a levněji, než Deerhunter: http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/22 ... sa-ranger/
Rozdíl mezi klukem a chlapem je jen v ceně hraček:
AirmaksArms Katran L-HP .22,
KralArms Puncher Breaker .22,
Hatsan Factor Sniper .22
Uživatelský avatar
Martaskatap
Příspěvky: 153
Registrován: 15 črc 2008 15:30
Bydliště: Otrokovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Předovky

Příspěvek od Martaskatap » 17 led 2017 21:57

Toho Rangera ze Slovenska jsem právě dnes koupil :-)
04Miro84
Příspěvky: 22
Registrován: 08 led 2017 22:28

Re: Předovky

Příspěvek od 04Miro84 » 17 led 2017 22:15

Ďakujem ale chcem Deerhunter vyhovuje my jeho dĺžka. Ešte pár technických otázok okrem toho že slúchadlá, okuliare a podobne veci mam
1, má predlohu v skutočnej puske?
2, odmerku na prach mám od Ardesy ale je tam písané Pyrodex budú hodnoty na ryskach pasovať s vesuvit lc?
3, ak sú na prt tie 44gule roztopym ich a podlejeme nové kliešte mám čo hovoríte na diabolo štandard, lux a boxer?
Mám ich doma plno. Išli by s nich odliat gule? Poprípade ako vyčistiť olovo tak aby bolo čo najmenšie?
4, poradíte my kde zozeniem nejaký dobový popruh na neho? Poprípade nejakú kopiu
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Předovky

Příspěvek od skagerak » 17 led 2017 22:20

podle mne je škoda tavit diabolky, i ty střely co máš, radši prodat a koupit vyhovující resp. olovo ..........
(to co nejspíš potřebuješ je čisté olovo - tzn. ne to co se používá na přebíjení do normálních kvérů, do toho se dávají příměsi aby bylo tvrdší.)
04Miro84
Příspěvky: 22
Registrován: 08 led 2017 22:28

Re: Předovky

Příspěvek od 04Miro84 » 17 led 2017 22:38

No veď tu je problém mám pakovu opakovacku Marlin . 38 spcl do nej som si odlieval strely ale keď odlejem guľu z na chystaného olova tak je problém tu guľu vôbec narvat do kamarátovho[*] perk. Deerhuntera. Zbrojak my tento rok končí a kvôli deťom a hlavne zene nebudem predlžovať a chcem sa venovať len black powder zbraniam
Odpovědět