Predovky

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: Předovky

Příspěvek od greywolf » 28 zář 2016 11:28

Jim:Díky..to je přesně ono,co potřebuju vědět..Něco z praxe,časem bych tu sférickou asi taky zkusil,ale zbytečně bych šel opačným směrem k tenčímu flastru v domnění,že přes tlustou látku se mi ty drážky do kule neobtisknou a ta se potažmo nebude vrtět..


Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
kersanti
Příspěvky: 407
Registrován: 03 črc 2010 13:53

Re: Předovky

Příspěvek od kersanti » 28 zář 2016 13:50

Z mojí špuntovky .50 s drážkami 0.15mm střílím šišoidy ~12,5mm s flastrem ze starých montérek 0,5mm "mazaným" vodou a jsem v celku spokojen.
pparatkoo
Příspěvky: 83
Registrován: 16 zář 2015 19:03

Re: Předovky

Příspěvek od pparatkoo » 01 říj 2016 12:47

10m,kus plechu (potravinářskej nerez Aisi 316,3mm) zavěšen na tkaničce od boty.Derringer Cory :)
Přílohy
CIMG1407 – kopie.JPG
Uživatelský avatar
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: Předovky

Příspěvek od greywolf » 01 říj 2016 15:39

pparatkoo:..Jak ho máš?..Ještě s hladkým vrtáním,nebo už drážkovanej?..Četl jsem,že se maká na drážkách a majitelům smooth hlavní by na požádání byly drážky dodělány...
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
pparatkoo
Příspěvky: 83
Registrován: 16 zář 2015 19:03

Re: Předovky

Příspěvek od pparatkoo » 01 říj 2016 18:51

Mam ho starej s hladkým vývrtem hlavně. Před dvěma měsící jsem chtěl koupit druhý blok hlavně. Bylo mi napsáno že hladký už se nedělají a ať počkám dva týdny na drážkovaný. No a do teď nic :D
Ono když člověk vychytá nabíjení,navážku,flastr ... ( mě to trvalo osmset kulí :) ) Tak i ty hladký hlavně uměj vytvořit silnou ránu která letí rovně.
A na pokusy se sekanym olovem a voskovejma slugama kde je zalito všelicos jsou taky dobrý.
Uživatelský avatar
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: Předovky

Příspěvek od greywolf » 01 říj 2016 18:57

No je vidět,že dopadová energie zas takovej čajíček nebude i když se tu ta hladká hlaveň probírala nesčetněkrát..

PS..pro příspěvek o řádek výše...Už sháním jen kule s diametrem .562..Děkuju..G.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
pparatkoo
Příspěvky: 83
Registrován: 16 zář 2015 19:03

Re: Předovky

Příspěvek od pparatkoo » 01 říj 2016 19:15

No taky jsem četl že je to jak flobertka,že se střely odráží a kdesi cosi.
Já si myslim že tyhle příspěvky jsou od lidí co to buď nikdy nedržely v ruce a jsou to jen "internetový teoretici" nebo to sice drželi ale neuměli to nabít. Když má člověk věci před sebou na stole tak se dá zvládnout šest ran do minuty za použití jen nabijáku (nemusim sebou tahat kladivo jako jsem viděl :D ) a s klidnou duší můžu prohlásit že bych před hlavní stát opravdu nechtěl.
Ta drážkovaná hlaveň sice zvýší výkon ale na druhou stranu zhorší nabíjení :\
coviha
Příspěvky: 163
Registrován: 25 lis 2012 10:51

Re: Předovky

Příspěvek od coviha » 01 říj 2016 20:13

tak at si to někdo skusi na 100m prostřelim tram 15cm tak nevim co se odraži at si ten chytrak co to piše stoupne na 100m za fošku když se to odraži
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: Předovky

Příspěvek od Jim » 01 říj 2016 22:49

To jako na 100m prostřelíš s deringerem trám 15 cm silný? Tak to jsi borec, ale za blbce nás tady nepovažuj. Ledaže by ten trám byl z pěnovýho polystyrenu. Navíc bys ho musel taky trefit.
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
coviha
Příspěvky: 163
Registrován: 25 lis 2012 10:51

Re: Předovky

Příspěvek od coviha » 02 říj 2016 05:50

neřikam deringera ale flintu předovku
rutak
Příspěvky: 3
Registrován: 06 říj 2016 21:07

Re: Předovky

Příspěvek od rutak » 06 říj 2016 21:16

"berny"
Je to zajímavá puška. Psal jsem prodejci, že bych rád věděl jaké je stoupání vyvrtu, jestli má mušku a hledí, atd a už je to dva týdny a žádná odpověď. Tak jsem napsal i výrobci a také bez reakce.... Pro mě to je neprofesionální přístup, jak by řešili třeba reklamaci? Také by nereagovali? Takže za mě ani náhodou....
berny
Příspěvky: 20
Registrován: 08 zář 2016 13:28

Re: Předovky

Příspěvek od berny » 10 říj 2016 20:23

"rutak"

mne predajca odpisal hned a udaje pridal do popisu vo svojom eshope. na tvoje otazky asi ani odpoved nepozna.takze u mna tiez nie ale len zatial. podla mna ich mohli vyrobit ako brokovnice a tym by sa zbavili problemov s mieridlami a aj s presnostou u suososti hlavni. takto mam strach ako mierit nad 20 mettrov a ako sa budu vzdalovat draha strely druhej hlavni. nikde som nenasiel ani fotku na zalomeny stav, detail pistonov a tak...
keby mala rybinu, zladene hlavne a aspon strednu kvalitu spracovania tak v tej cene by bola ako zadarmo.
rutak
Příspěvky: 3
Registrován: 06 říj 2016 21:07

Re: Předovky

Příspěvek od rutak » 11 říj 2016 10:22

Ahoj,
právě to byla jedna z mých otázek. Jaký má zbraň soustřel třeba na třicet metrů. Také jsem žádal o fotku zlomené zbraně, chtěl jsem vědět jestli se jedná o inline systém a tak. Prostě jak jsou reseny pistony a jestli je možné zakoupit náhradní. Otázku jaké je stoupání vyvrtu jsem položil abych věděl jaký typ střely používat..Puška se mi líbí i řešení systém zlamovani a dvě spoustě.... Obávám se, že přesnost nebude nic moc ohledně délky hlavně a také si myslím, že jsou dost krátké na to, jakou udávají navazku prachu. Možná se pletu, ale v tak krátké hlavni nemůže stihnout vyhoret. Bylo by to krásně vidět na sněhu, jak z hlavní lítá neshorely strelny prach.
mujtaj
Příspěvky: 141
Registrován: 16 zář 2014 06:09

Re: Předovky

Příspěvek od mujtaj » 11 říj 2016 23:00

S afg mam zatial len dobre skusenosti. Aky ma zbran sustrel? Neviem ktory predajca uvadza take info u perkusov. Fotky by mohli dat kludne vacsie kvalitnejsie, aj foto zlomenia hlavne veru. Pistony by mali mat na predaj, ved potom by to bola puska na par pouziti. Asi predajca nevie ake su tam. Inline asi tazko. Zapalky typujem no 1075. vsimol som si ze flobertka http://www.afg.sk/flobertky-pusky/flobe ... -kal.6-me/ ma drazky na optiku, mozno by na poziadanie dali aj na perkusnu. Ako dlzka hlavni je primerana, nie je to predsa mušketa a max navazka neznamen ze mas tolko ladovat ale ze max tolko mozes dat. diskutovat o presnosti je zatial nezmysel ked ju nik nema a nie je to vzduchovka ci ostra kde po par vystreloch clovek vie, ale perkus kde to treba vychytat a az casom moze clovek povedat ako mu to striela. Zaujimalo by ma kto je vlastne vyrobca tej zbrane. Ja sa radsej informujem telefonicky, vtedy sa dozviem info ktore by mi nenapisal a aj zistim pri akej otazke nevie ci sa vykruca.. ono zas vediet o kazdom produkte podrobnosti..

"pparatkoo"
Pekne si vychytal nabijanie. Necakal by som taky vysledok, pekny vykon. Mam gg no 6 striel do minuty by som asi nedal a len s nabijakom.
rutak
Příspěvky: 3
Registrován: 06 říj 2016 21:07

Re: Předovky

Příspěvek od rutak » 12 říj 2016 00:12

Podle toho co AFG uvádí u zbraně, tak by se mělo jednat o firmu KolArms....
Odpovědět