Predovky

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
kocúr
Příspěvky: 141
Registrován: 07 bře 2014 13:23

Re: Předovky

Příspěvek od kocúr » 03 kvě 2016 20:45

airgunsfan píše:Uvazujem o kupe nejakej prachovej zbrani, nasiel som tento model http://www.merkuria.net/home/1635-perku ... brass.html neviem preco sa uvadza ze je dvojranovy, na youtube som videl ze sa da nabijat na 6 ran.
Potrebujem nazor skusenejsich strelcov v tejto kategorii zbrani.
Bol som minulý týždeň v Merkurii a opýtal som aj na ten "dvojraňák". Valec má naozaj len dve komory a oska valca je zavarená, aby sa nedal vymeniť valec za "lepší" :twisted: s väčším počtom komôr.
A včera som bol u "fízlov" a opýtal som sa ich aj na uvedené riešenie revolvera, podľa predpokladu, boli skeptickí zaradiť uvedenú zbraň do kat. D.


Damillo
Příspěvky: 24
Registrován: 10 črc 2015 19:40
Bydliště: Navan, IRL

Re: Předovky

Příspěvek od Damillo » 03 kvě 2016 23:53

Fajn, takže když to večer máznu tou vazelínou z jedný strany a naskládám je na sebe (tím by se měly promazat obě), dám to do nějakýho mikrotenu a trochu pomačkám, bude to ok. Na střelnici prostě dám dávku prachu a na to rovnou flastr s kulí. Jen to z toho nesmí kapat. Kluci díky :-) Pak poreferuju, jak se mi dařilo. Já jsem si Kentačku nadělil k narozeninám, jenže v ČR nežiju a původně jsem měl domů přijet až na podzim. Jo, jeden míní, druhej mění :-D

Hele, je normální, že se na tu flintu těším víc jak na přítulku???
Kentucky Rifle (DP) model S.213, cal.45, nějaké ty nože, bojový tomahawk, atd...
chramst
Příspěvky: 427
Registrován: 11 úno 2007 16:05
Bydliště: KYJOV

Re: Předovky

Příspěvek od chramst » 04 kvě 2016 11:22

S tou přítulkou bych zvážil hodnoty. :)
Damillo
Příspěvky: 24
Registrován: 10 črc 2015 19:40
Bydliště: Navan, IRL

Re: Předovky

Příspěvek od Damillo » 04 kvě 2016 14:05

No přítulka tu za mnou nedávno byla, flintu jsem tři měsíce nedržel v ruce. Tak to bude asi tím :-) na tu střelnici se ale sakra těším!!!
Kentucky Rifle (DP) model S.213, cal.45, nějaké ty nože, bojový tomahawk, atd...
chramst
Příspěvky: 427
Registrován: 11 úno 2007 16:05
Bydliště: KYJOV

Re: Předovky

Příspěvek od chramst » 04 kvě 2016 16:30

Tak si to dobře uží a přítulku vem třeba sebou
Damillo
Příspěvky: 24
Registrován: 10 črc 2015 19:40
Bydliště: Navan, IRL

Re: Předovky

Příspěvek od Damillo » 06 kvě 2016 12:30

Jo, přítulku beru sebou, ať si taky užije :-)

Včera mi to nedalo a vyrazil jsem na čumendo do city. Nejen že jsem sehnal včelí vosk, ale sehnal jsem i ricínový olej. Nějak se mi ovšem nepovedlo dohledat, v jakým množství to namíchat, tak jsem na to šel metodou "ŽVS" a dvě kostky BW - asi 90ml jsem namíchal s 250ml ricínovýho oleje. Mazání je tuhý, ale není tvrdý, mastí jak šlak a hadr/flastr jde promastit i potřením po kostce mazání. Tak uvidím, jak to bude fungovat s flintou.
Objednal jsem střely REAL pro svůj kalibr. nabízí je někdo s nickem Sniper3 na Hunting bazaru, neznáte ho někdo? Doufám, že to nebude olovo z baterie :-D

Ty REALy jsem bral proto, že si chci zastřílet a nejsem si jistej, jestli flastry co mám doma jsou v pohodě. Z pušky jsem dal zatím asi deset ran a moc dobře mi nabíjení nešlo. Skoro to vypadalo na bodákovej útok. Taky jsem při tom zlomil nabiják :-( No vyzkouším co jsem navařil a jako pojistku mám Hrnec LMX...
Kentucky Rifle (DP) model S.213, cal.45, nějaké ty nože, bojový tomahawk, atd...
zbojnikjurko
Příspěvky: 10
Registrován: 23 bře 2016 22:00
Bydliště: Valachy tour

Re: Předovky

Příspěvek od zbojnikjurko » 06 kvě 2016 22:25

Zdravím, od človeka s nickom sniper3 som objednal nádobky na prach a všetko prebehlo ako boh prikázal. :) Som spokojný, čo sa týka olova nedokážem poradiť. Číao.
Uživatelský avatar
Fandaks
Odborník na zbraně
Příspěvky: 380
Registrován: 18 bře 2006 21:07

Re: Předovky

Příspěvek od Fandaks » 06 kvě 2016 23:53

Damillo: Jasně, šlo to nabíjet ztuha protože jsi měl málo mazadla, nebo nevhodné mazadlo. Ono by to i fungovalo, ale musel bys tu ztvrdlou krustu dole u dnového šroubu po každé nebo po třech ranách vytřít vlhkým flastrem a tím obnovit stav čisté hlavně. To je normální. Ovšem zlomit nabiják to už normální není. Jestli to byl originální dřevěný nabiják, tak ten se hodí jen tak na parádu nebo právě na ty Realy nebo Minie, tedy na nabíjení střel které jdou do hlavně skoro samy. Jinak si každý pořizuje nabiják z mosazi, nerezu nebo z duralu. Máš kliku, že se ti podařilo ten zbytek nabijáku vytáhnout a taky že jsi si ho nevrazil do dlaně. Koukal jsem na ty Realy které chceš koupit, ale zdají se mi špatně odlité...ovšem na plechovky a jiné terče pro zábavu to asi bude stačit.
F.
Život je příliš krátký na to, abychom ho sdíleli s nějakou ošklivou zbraní.
John Taffin
Damillo
Příspěvky: 24
Registrován: 10 črc 2015 19:40
Bydliště: Navan, IRL

Re: Předovky

Příspěvek od Damillo » 07 kvě 2016 09:52

Fandaks: Díky, máš pravdu. Mazání nevhodný. Je to moje první předovka v životě, nadělil jsem si jí ke čtyřicátinám. Několikrát už jsem si předtím z perkusu vystřelil, ale to mazání jsem prostě sprostě podcenil. Jo, nabiják byl dřevák dodávanej s flintou, koncovky jsem si nechal a zbytek vyhodil. Do dlaně jsem si ho sice nevrazil, ale šlinc jsem měl na ruce ještě dva týdny.
Pod pušku přijde nabiják mosaznej, 8mm kulatina. Jinak na střelnici budu mít pevnej nabiják 10mm i s koncovkama, kamarád znalý věci mi ho nechává vyrobit. Původně jsem uvažoval vzít nějakou sadu, ale když jsem viděl ceny, rychle jsem od toho upustil. A po přečtení pár názorů na foru ohledně těhle sad jsem raději poprosil kamaráda o pomoc.
Zatím se do laborování s prachem atd nepouštím, když jsem v ČR, tak jen na pár dní. Proto ty střely REAL, jdou lehce nabíjet. Objednaný už jsou, až je budu držet v ruce, můžu nafotit a když mi k nim někdo řekne víc (jestli jsou dobře odlitý, nebo ne), budu jenom rád. Zastřílet si chci hlavně na terče, ale ne na výkonost, spíš pro zábavu. Pokecat s kamarády, pochytit nějaký fígle a hlavně se odreagovat :-)
Kentucky Rifle (DP) model S.213, cal.45, nějaké ty nože, bojový tomahawk, atd...
Damillo
Příspěvky: 24
Registrován: 10 črc 2015 19:40
Bydliště: Navan, IRL

Re: Předovky

Příspěvek od Damillo » 07 kvě 2016 09:53

zbojnikjurko: Díky, jsem rád za pozitivní zprávu :-)
Kentucky Rifle (DP) model S.213, cal.45, nějaké ty nože, bojový tomahawk, atd...
Uživatelský avatar
Fandaks
Odborník na zbraně
Příspěvky: 380
Registrován: 18 bře 2006 21:07

Re: Předovky

Příspěvek od Fandaks » 07 kvě 2016 12:09

Damillo určitě by bylo dobré ty koupené Realy nafotit a fotku dát sem na fórum. Kdyby ti to nešlo, pošli mi SZ a domluvíme se.
F.
Život je příliš krátký na to, abychom ho sdíleli s nějakou ošklivou zbraní.
John Taffin
Damillo
Příspěvky: 24
Registrován: 10 črc 2015 19:40
Bydliště: Navan, IRL

Re: Předovky

Příspěvek od Damillo » 07 kvě 2016 12:15

to Fandaks: Určitě. Já přiletím 25.5 a večer bych je měl mít v ruce. Tak je hned nafotím a pošlu. Fotky se tu přidávají přílohu a tlačítko přidat soubor, ne? Jsou nějaký specifikace na rozměr?
Kentucky Rifle (DP) model S.213, cal.45, nějaké ty nože, bojový tomahawk, atd...
Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 562
Registrován: 01 led 2008 11:20

Re: Předovky

Příspěvek od blecha.z » 07 kvě 2016 13:06

fotka: 150 Kb velikost
800x600 pixelů rozměr.
Uživatelský avatar
Marťyn
Příspěvky: 1126
Registrován: 09 říj 2008 23:37
Bydliště: Hustopeče (u Brna)

Re: Předovky

Příspěvek od Marťyn » 07 kvě 2016 13:18

Nebo na nejake uloziste, treba rajce.net a sem hodit odkaz
Nemusis je komprimovat a neutrpi kvalita fotek.
Taky jsem na ne zvedavy.
Na zvířata nestřílím, masa jsou plne obchody.
Jsou jine způsoby jak dokázat, že jsem člověk.
Uživatelský avatar
Marťyn
Příspěvky: 1126
Registrován: 09 říj 2008 23:37
Bydliště: Hustopeče (u Brna)

Re: Předovky

Příspěvek od Marťyn » 07 kvě 2016 13:24

Taky mam jeden dotaz:
Ma vliv na volbu strely zpusob drazkovani hlavne?
Myslim tim pomer sirky drazek a poli. Napr. Ardesa ma uzka pole a siroke drazky, u DP mam zase pole dvakrat tak siroke jako drazku. Obe jsou osmidrazkove, hloubka drazek shodna.
Na zvířata nestřílím, masa jsou plne obchody.
Jsou jine způsoby jak dokázat, že jsem člověk.
Odpovědět