Predovky

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
spitamen
Příspěvky: 284
Registrován: 16 lis 2010 15:13

Re: Předovky

Příspěvek od spitamen » 10 lis 2015 21:09

chapem,ze pokial clovek nieco dopletie,môze vyvolat burku smiechu..ja som si to doplietol tym,ze som porovnaval gule 440-445-454..tieto diametre mam doma..kombinacia josef,ktoru pises hore je myslim jasna aj z hollywoodskeho filmu..mne nieje jasna jedna vec,pri pozornejsom citani z predchadzajuceho prispevku vyplyva,ze gule z balikov 440 a 445 vykazuju podla digi sublery rozne hodnoty..a to v rozmedzi od 10.5 do 11.3..v kazdom pootoceni ma gula iny rozmer..preto sa domnievam,ze flaster ju bude v kazdom mieste nasadenia tesnit inak..alebo?


SansLogique
Příspěvky: 70
Registrován: 04 srp 2013 19:56

Re: Předovky

Příspěvek od SansLogique » 10 lis 2015 22:15

spitamen, už vidím ty vojáky v roce pytel, jak to vědecky přeměřujou šuplérou a zkoumaj diametr. Dej si pod to flastr, natřískej to tam nabijákem a nedělej z toho vědu. Hlavně nezabudni na prach :)
Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 347
Registrován: 14 úno 2006 12:07

Re: Předovky

Příspěvek od Igrlik » 11 lis 2015 08:13

...a nezabudni na vyťahovák gulí a nezabudni si ešte pred prvou streľbou poznačiť na nabijáku, kam až padne do prázdnej hlavne a kam do nabitej!
A pevnú ruku a dobrú mušku :D
spitamen
Příspěvky: 284
Registrován: 16 lis 2010 15:13

Re: Předovky

Příspěvek od spitamen » 11 lis 2015 10:56

vdaka..problem spocival v tom,ze som mal na strelnici sustrel na 50m,v pist.medzin.terci 50/20 ako z brokovnice..pouzil som gule 440-tky,flaster taky,ze sa neotlacil na povrch gule..vcera som vyhrabal zo skrine postelnu plachtu silnejsej hrubky ako tu,ktoru som pouzil na strelnici..natlacil som kusok toho platna aj s gulou 445-kou,cca 1 cm od ustia,flaster sa po vytiahnuti aj s gulou otlacil na povrch gule..teraz to uz len prakticky vytestovat na strelnici...
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: Předovky

Příspěvek od Jim » 11 lis 2015 11:24

Najít správnou kombinaci síly flastru, jeho kvality aby se netrhal, mazání a navážky dá trochu práce a ne vždy musí být výsledek uspokojující.
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
Fesoj
Příspěvky: 213
Registrován: 25 srp 2010 23:10
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Předovky

Příspěvek od Fesoj » 11 lis 2015 18:22

A kdyby četli tak toho tady bylo a je psáno.... Nečteš tak nevíš....
***
Jináč se vrátím k Pedersoli.... Mimo Huntera jsem pořídil o cca 15let staršího kodiaka a světe div se Rytiny bohatější,značení ražba hlubší, zámky lépe spasované, spřáhla bicích pružin kvalitnější !!!! Vše co tvrdí zdejší prodejci,že čim novější výrobek tak kvalitnější tak to je OMYL a jde jim jen o to aby ty italský pohrobky prodali...
Shrnutí je takové ,že mají pěkné repliky za neadekvátní cenu s bonusem dodělávek ! U staršího modelu budete max.spokojeni!!! 8)
Přílohy
1.jpg
Arminius HW-4mm"2,5" ,ALFA 420, ALFA 461, Reck Mod.40 Peacemaker 4mm, TOZ 17-01,Slavia 631, Derringer GG .45, GG Eleanor .45, (Dikar)Ardesa Kentucky 45

a stále s ženou....
bodie
Příspěvky: 18
Registrován: 15 říj 2011 21:25

Re: Předovky

Příspěvek od bodie » 13 lis 2015 21:02

Zdravím všetkých priaznivcov čierneho prachu. Chcel by som sa opýtať, aký je rozdiel medzi Ardesou Vortek a Ardesou Pursuit G4. Čo som sa dozvedel, tá Pursuitka by mala mať iný bicí mechanizmus. Sú tam ešte nejaké rozdiely? Ide mi totižto o to, či sa oplatí dať za Pursuitku o 20 Eur viac.
A ešte jedna otázka - čo hovoríte na používanie sabotov + striel cal. 45 FMJ
http://www.zbranezlin.cz/index.php?main ... cts_id=440
hoci je to podkaliberná strela, ale celoplášť, či predsa nedochádza k poškodzovaniu vývrtu hlavne, keďže kvalita materiálu ardesáckych hlavní nie je zrovna prémiová.
Ospravedlňujem sa, ak to už bolo v tomto vlákne preberané, no nestihol som si to ešte všetko prečítať.
Dík za odpovede.
Benjamin Marauder, Delta titanium 4-16x42
ZorakiHP-01 Ultra,JGBGM7 4x30 with laser dot
Znipper
Příspěvky: 209
Registrován: 19 úno 2014 18:50

Re: Předovky

Příspěvek od Znipper » 14 lis 2015 00:16

Narychlo ti odpoviem. U Ardes inline predoviek su pouzivane dva typy pistonov jeden typ je na zapalku W209 a druhy u pusie oznacenych northwest magnum je to zapalka 6mm (stvor, alebo sest kridelkova musketova). Ked si dohladas trebars na tradition (to je znacka ardesy pre USA) obrazky zistis ze dnovy srob aj piston vyzera dost rozdielne, teda musi byt usposobeny aj bici mechanizmus. Kuse neoverene info co mam hovoria, ze by sa u northwst magnum typu mal dat pouzit aj dnovy srob na zapalku w209, ale je nutne komplet bici mechanizmus vymenit, repsektive udernik. AKo netusim to sa mi dohladat nepodarilo.

Sabot - kosik co nesie strelu je plastovy a kompletne obaluje strelu, ta sa teda vyvrtu nedotyka. Cize mozes pouzit aj strelu vyrobenu z diamantu a vyvrt neposkodi :-) Sabot je vsak urceny na lov. Do terca na strelnici kuuuuuuuua draha sranda :-) Takze na dierovanie papiera ci prestrelovanie klatov dreva pouzivame vacsina klasicke odlievane okolo v kalibri .50. :-) CO preto musis vediet a ovladat dohladas bud tu, alebo na inych forach :-)
bodie
Příspěvky: 18
Registrován: 15 říj 2011 21:25

Re: Předovky

Příspěvek od bodie » 15 lis 2015 13:14

Dík Znipper za odpoveď. To s tými zápalkymi viem, že sú na 6-ky a potom na 209 brokové a s tým samozrejme prispôsobený bicí mechanizmus. Ide mi hlavne o to, v čom je tá pursuit G4 lepšia ako vortek, keď je drahšia. I keď ten cenový rozdiel nie je nijak výrazný. Ale myslím, že to bude +- rovnaké -materiály, spracovanie.
Benjamin Marauder, Delta titanium 4-16x42
ZorakiHP-01 Ultra,JGBGM7 4x30 with laser dot
Znipper
Příspěvky: 209
Registrován: 19 úno 2014 18:50

Re: Předovky

Příspěvek od Znipper » 15 lis 2015 15:50

pred dvoma rokmi boli pursuitky lacnejsie ako vorteky :-) G4 je vsak novsi model. Ono ti spanieli sa vseobecne cudne spravaju na europskom trhu. Ja mam vorteka za 7500 ceskych ale je to evidentne nejaka seria III. kvality. :-(
Ardesa na cesky a slovensky trh dodava velmi nepravidelne a nie je ziadnou vzacnosotu, ze napriek objednavke poslu nieco ine, alebo nic. Ardesa dodava hlavne na USA trh a na eu serie.
Inak v kvalite rozdiel nie je. Hlavne a dnove sroby bicie sustavy su tie iste. Lisia sa medzi sebou iba tvarom pazby a predpazbia.
SansLogique
Příspěvky: 70
Registrován: 04 srp 2013 19:56

Re: Předovky

Příspěvek od SansLogique » 15 lis 2015 18:02

asi takhle - šel jsem si do BVS pro Pursuit G4 a odnesl si Vorteka, levnějšího o 1400,- Kč, hlavně kvůli tomu, že má 6ku perkusní zápalku, kdežto ten Pursuit měl W209 a nehodlám řešit nějaký problémy s těma zápalkama. Funguje to úplně stejně, akorát vyšroubovat dnovej šroub se musí vercajkem, u systému s W209 to jde prstama. Rozdíly byly v bicím mechanismu. Ale oni i nějaký typy Vorteků maj Strikerfire, pokud vím.
Další rozdíl byl v délce hlavně, Pursuit měl 26" a Vortek má 28" s nějakým jako kompenzátorem na konci (prostě díry do hlavně z boku).
To hlavní - rozdíl v materiálu jsem na pohled (a omak) nepozoroval vůbec žádnej.
Uživatelský avatar
Ješťer
Příspěvky: 23
Registrován: 09 pro 2015 20:53
Bydliště: Třešť

Re: Předovky

Příspěvek od Ješťer » 11 pro 2015 21:55

Jaké je maximální množství navážky černýho prachu Vesuvit LC v gramech u pušky Ardesa Vortek cal.50 ? Děkuji za info.
Prak, vidle a šavle po dědovy.
Uživatelský avatar
Erix
Příspěvky: 1142
Registrován: 02 zář 2007 13:13

Re: Předovky

Příspěvek od Erix » 13 pro 2015 16:21

Zdravím, čistě teoreticky by mě zajímalo, zda při výměně originálního dnového šroubu u Ardesy Vortek na "problematické" zápalky W209 za dnový šroub s pistonem na klasické perkusní zápalky, není na těle zbraně po uzavření hlavně mezera. Alternativní šroub má totiž úplně jiný vzhled a mezeru bych tam logicky očekával. Je tam? Díky. :)

Dále mě jen čistě teoreticky napadlo, když vidím tu krásu ve vláknu věnovaném derringerům od GG, zda by nestálo za to, udělat také zadovkovou variantu. Důvody by byly následující:

1.) Jednodušší příprava střeliva - používaly by se tzv. polonáboje (střela a prach v mosazném pouzdře).
2.) Ať člověk chce či ne, při nabíjení "předem" poškozujete hranu vývrtu (natloukání střel), což přesnosti hlavně asi nepřidá.
3.) Jednodušší čistění a údržba.
4.) Bezpečnostní hledisko - případný selhač může být rychleji odstraněn. Další důvod by mohl být, že ne každému se chce nabíjet zbraň předem - osobně ruce v blízkosti ústí hlavně a případný pohled na ústí není nic moc v případě, že člověk bude rychlejší, než se zdrávo a případné žhavé zbytky zažehnou další dávku prachu.

Neberte to prosím příznivci BP špatně, jen jsem se zamyslel nad komfortem a bezpečností střelby z černoprachových zbraní. :wink:
Erix
Ať žije vzduchovka, vždyť také patří mezi zbraně!!!
Pistole Tex cal. .177, Slávia 620 cal. .177
Znipper
Příspěvky: 209
Registrován: 19 úno 2014 18:50

Re: Předovky

Příspěvek od Znipper » 13 pro 2015 16:37

VOrtek z W209 na klasicky piston prerobit, teda dat iny dnovy srob s klasickym pistonom kedysi vraj slo, teraz uz info o tom akosi neviem najst. Z klasickeho pistonu na w209 prerobit ide, ale sa musi vymenit spustove ustrojenstvo (podla traditionfirearm.com). Podla mna sa musi vymenit iba zapalnik.

Pripadne iskry po vystrele sa v predovkach "odstranuju" fuknutim do hlavne :-) Takze co vidis vo westernoch nie je len frajerina, ma to realny podklad :-)
Uživatelský avatar
Erix
Příspěvky: 1142
Registrován: 02 zář 2007 13:13

Re: Předovky

Příspěvek od Erix » 13 pro 2015 18:01

Zdar, dík. Vortek má iniciaci perkusní zápalky, jak říkáš, skrze zápalník, takže se to musí kvůli těm zápalkám W209 a výměně dnového šroubu celé rozhasit a to je škoda. No nic se nedá dělat. :wink:

K tomu foukání do hlavně, to se mi moc nelíbí, raději nabíjím klasicky zezadu, kde mám kontrolu. Klasika předovka mě právě odrazuje právě z tohoto hlediska, mám rád "bezpečné věci" a to nabíjení ala zadovka už splňuje. :wink: Našel jsem i stránku, kde někteří (asi puškaři) tvoří svoje perkusní koncepce na polonáboje.
Erix
Ať žije vzduchovka, vždyť také patří mezi zbraně!!!
Pistole Tex cal. .177, Slávia 620 cal. .177
Odpovědět