Predovky

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Znipper
Příspěvky: 209
Registrován: 19 úno 2014 18:50

Re: Předovky

Příspěvek od Znipper » 15 srp 2015 16:04

Pokojne kup. O nieco menej dymu, sila asi o 10% vyssia ako vesuvit :-) Zda sa ze o trosicku menej zasiera hlaven. Podla ineho zdroja sa tentro prach pouzival ako roznecovac do delostreleckych a raketovych "granatov". AK je pravda, ze cierny prach pre roznecovace neobsahuje siru je to velke plus. Nie su spaliny tak agresivne ako pri klasickom ciernom rpachu. :-)


Pedersoli
Příspěvky: 142
Registrován: 12 zář 2013 14:59
Bydliště: Praha

Re: Předovky

Příspěvek od Pedersoli » 17 srp 2015 22:16

Tak chlapi,jak se tu casto probirala kvalita zpracovani a pod, mel sem zbrane od armisportu,pedersoli i investarmu a ze by nejaka extra spokojennost...kohoutky se mirne vyklali na vsem,s cimz se asi moc nenadela,spasovani docela ok,ale treba u pusky od investarmu mi po par desitkach praskla packa spouste,v zamku. Ted chci zkusit klasiku Ardesu deerhunter,na prvni pohled ok,pri natahovani kohoutek nezklamal a mirny vule jsou,ale spasovani dobry, myslim si ze by to nenuselo byt marny jaky mate s deerhunterem zkusennosti?
Revolver Rex 3" . Derringer Rex 3". Derringer Great Gun 2.5" Derringer Liegi . Pistole Hawken.
Uživatelský avatar
fr.sagitarius
Příspěvky: 115
Registrován: 24 bře 2011 12:52
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Předovky

Příspěvek od fr.sagitarius » 18 srp 2015 19:47

No já si nemůžu stěžovat. Jednoduchá puška, přesná, spolehlivá. Mám starší kousek, ještě s původním celomosazným nabijákem.
I když jsem ji trošku potunil- všechny zinkové díly jsem vyrobil nové, z mosazi.
Rozdíl mezi klukem a chlapem je jen v ceně hraček:
AirmaksArms Katran L-HP .22,
KralArms Puncher Breaker .22,
Hatsan Factor Sniper .22
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 365
Registrován: 22 úno 2009 10:37
Bydliště: daleko, předaleko..

Re: Předovky

Příspěvek od Lukáš » 21 srp 2015 07:26

Nikde sem nesehnal litinový hrnec za rozumnou cenu, tak budu tavit cca 150 kg ve velkém zabijačkovém hrnci, je z plechu 2 -smaltovaný, což je vlastně keramika tak doufám, že to vydrží.Udělám Dakotu fire a popoženu malým větráčkem.
Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 562
Registrován: 01 led 2008 11:20

Re: Předovky

Příspěvek od blecha.z » 21 srp 2015 18:11

Buď rád, že jsi ho nesehnal, protože dnešní mladí lidé už nemají znalosti se zacházením s těmito hrnci. A vlastně ani já ne a bylo mně šedesát let.
Tyhle hrnce se prodávaly před válkami, používaly se doma na škvaření sádla. Každá hospodyně jich měla na půdě v průměru tak tři, čtyři a dědily se z generace na generaci. Před zabíječkou je hospodář snesl z půdy a panímáma je vřelou vodou vydrhla. Když se pak v nich škvařilo sádlo, hospodyňka míchala speciální vařečkou zvanou "kopist" a NESMÍRNĚ opatrně, aby křehká litina nepraskla. Vařící sádlo, rozpálená kamna - to šlo o život. Ale sádlo bylo potřeba a rodiny takto přežívaly.
Mladí pak tyhle hrnce rozbili, nebo v lepším případě prodali do sběru. Současná generace už používá kotlinu, ale to už nemá ten správný přechod teplo-tuk. Na tavení olova je kotlina ideální, nepraskne a oheň jde kolem nádoby nahoru.
xB.H
Příspěvky: 177
Registrován: 13 zář 2011 13:23

Re: Předovky

Příspěvek od xB.H » 22 srp 2015 14:27

Zdravim predovkare, mam problemy se svoji puskou Ardesa Trcker. Jde o to, ze po rozebrani zbrane a vysroubovani dnoveho sroubu pusku vycistim,namazu, zasroubuju dnovy sroub zpatky a utahnu normalni silou. Vystrelim cca 10 ran a kdyz pak chci dnovy sroub znovu vysroubovat tak ho musim rvat obrovskou silou, do klice mlatim drevenym spalkem a uz se mi podarilo ohnout i tycku, za kterou se zabira. Dnovy sroub nakonec dostanu ven. Zavit je naprosto netknuty a zasroubovat jde zpatky uplne normalne i rukou a povolit taktez. je tohle normalni? Nevite cim to muze byt? Logicky me napada jenom nejaka vule v zavitu a po vystrelu ze se zavit zatahne do sebe ale opticky se nezda byt poskozeny.
xB.H
Příspěvky: 177
Registrován: 13 zář 2011 13:23

Re: Předovky

Příspěvek od xB.H » 22 srp 2015 14:55

Tak jsem na to nejspis prisel. Problem bude opravdu v drobne vuli v zavitu. Stava se totiz to, ze po vystrelu se dostavaji mezi dnovy sroub a stenu hlavne zbytky spaleneho prachu, ten se dalsim vystrelem utemuje a zabrani volnemu otaceni sroubem. Problem jsem vyresil tak, ze jsem napustil do hlavne vodu, usazeniny nechal chvili odmocit a pak uz sel dnovy sroub povolit mnohem lepe. Sice porad silou ale uz to bylo alespon zvladnutelne rukou. Otazka je co s tim? Pomohla by vymena dnoveho sroubu?
COOK
Příspěvky: 386
Registrován: 27 čer 2010 20:16
Bydliště: j.Mor.

Re: Předovky

Příspěvek od COOK » 22 srp 2015 15:33

ČP bez síry je o 10% slabší. Sám to změřený nemám, ale měřili to už jiní.
A o tom ruským prachu jsem už někde čet, že je o něco horší než Vesuvit.
Uživatelský avatar
Fandaks
Odborník na zbraně
Příspěvky: 380
Registrován: 18 bře 2006 21:07

Re: Předovky

Příspěvek od Fandaks » 22 srp 2015 15:42

xB.H Zkus na závit namotat jednu vrstvu teflonové topenářské pásky. Sám poznáš jestli jedna vrstva pásky bude stačit. mělo by to fungovat na 100%

http://www.agtopeni.cz/tesneni/978-pska ... 1-15m.html
Život je příliš krátký na to, abychom ho sdíleli s nějakou ošklivou zbraní.
John Taffin
xB.H
Příspěvky: 177
Registrován: 13 zář 2011 13:23

Re: Předovky

Příspěvek od xB.H » 22 srp 2015 16:26

jo vidis, to me nenapadlo, mam ji doma a zkusim, diky
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 365
Registrován: 22 úno 2009 10:37
Bydliště: daleko, předaleko..

Re: Předovky

Příspěvek od Lukáš » 28 srp 2015 18:54

Dnešní rychlopalba Armi-LePage .45 na 27m s novým střelivem - kuličkou .440,flastr sýpek,1g. Přepůlenou akátovou kulatinkou prošlo jen pár kulí.Je to rozsypané po celé postavě, mířil jsem na spodek a pak na hruď.Zkoušel jsem i kuli 447 natvdo s halzlákem a lehce máznutim laufem a to jsou ty úlety.Navíc je s tim sr..í.Takže zustanu u .440 a flastru.
Přílohy
DSC02638.JPG
DSC02642.JPG
DSC02639.JPG
Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 562
Registrován: 01 led 2008 11:20

Re: Předovky

Příspěvek od blecha.z » 28 srp 2015 22:26

Lukáši, jaké máš rozměry hlavně. Ráže .45 je většinou 11,50 pole/11,80 drážka. Koule .440 je 11,18 mm. Sýpek má většinou 0,17 mm, ten silnější 0,25 mm, což je málo. Na kuli .440 potřebuješ bavlněnou látku třeba z laboratorního pláště o síle 0,38 mm. Takže ti to asi podfukovalo.
Uživatelský avatar
fr.sagitarius
Příspěvky: 115
Registrován: 24 bře 2011 12:52
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Předovky

Příspěvek od fr.sagitarius » 28 srp 2015 22:36

Tak, tak. Ta sýpkovina je na 440 moc tenká, a 1g prachu je celkem málo. Zkus laborovat mezi 1.2-1.6g s pořádným flastrem.
Rozdíl mezi klukem a chlapem je jen v ceně hraček:
AirmaksArms Katran L-HP .22,
KralArms Puncher Breaker .22,
Hatsan Factor Sniper .22
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 365
Registrován: 22 úno 2009 10:37
Bydliště: daleko, předaleko..

Re: Předovky

Příspěvek od Lukáš » 29 srp 2015 09:16

šuplera mi proměřuje tak raději nic na setiny neměřím..Předtím jsem zkoušel kule 11,45 a stejný modrý sýpek a nabíjení šlo příliš ztuha, navíc se některé flastry protrhly už při nabíjení v hlavni.Ale asi máte pravdu bude to chtít sehnat třebas ten plášť nebo zkusím bavlněné povlíkání.Mrzí mě, že jsem tentokrát nekontroloval vystřelené flastry.Jinak flastry mám namazané v krabičce třebas i měsíc, takže nasáklé se zdají dost.No ten vesuvit uřčitě přídám.
Většinou vše co šlo nabíjet ztuha atˇkule 11,6 nebo ogivál od Brýmové 11,4 tak střílelo v kruhu 10cm/20m , ale to co musím do hlavně natloukat palicí rovnou zavrhuji a matlat hlaven po ucpávce také nemám rád.
Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 562
Registrován: 01 led 2008 11:20

Re: Předovky

Příspěvek od blecha.z » 29 srp 2015 17:54

Lukáši, natloukat něco je fakt nedobré. Co kdybys to zkusil takto. Vezmi kouli (doma) 11,18 mm a flastr z té sýpkoviny. Nabij, napíchni červem a vytáhni. Pokud na kouli není otisk flastru v polích (hodně) v drážkách (nepatrně), tak je flastr nevhodný. Touto metodou to dělej tak dlouho s různými bavlněnými látkami, dokud na kouli není žádoucí otisk. To je pak dobrá kombinace. Po nastřelení si kup této látky víc!!!
Flastr se namáčí tři dny před střelbou. Vlastní zkušenost vyzkoušená na zbytku hlavně. Po třech dnech se mazání tak vsáklo, že při nabití kule se už před koulí neudělá prstýnek vytlačeného maziva. Pokud mám namazané flastry víc jak týden, vyhodím je. Možná je to plýtvání, ale u předovky rozhoduje dělat všechno stejně. Likvidací flastrů si zachovám standard, protože bych taky mohl mít směs flastrů namazané měsíc, týden, dva dny....Nechci machrovat, je to jen několik poznámek.
Odpovědět