Predovky

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
blecha.z
Příspěvky: 562
Registrován: 01 led 2008 11:20

Re: Předovky

Příspěvek od blecha.z » 03 dub 2015 22:35

Slávku, když někdo chce vyhazovat peníze za pelety, ať to klidně dělá. Patří to sice k předovkám, stejně jako plastové pažby, in-line kvéry na Harriskách s puškohledem. Jestli jde o rychlost, tak je to slabý argument. Troufnu si nabít předovku nasypáním prachu a vtlačením minie stejně rychle, ne-li rychleji, než pomocí pelety. Protože i tu peletu je potřeba mít někde v krabičce, aby se nerozdrobila. Něco jiného by bylo, kdyby si někdo vyrobil peletu na míru k té nejlepší navážce prachu. Ale vzhledem k tomu, že se prach musí něčím slepit, byl bych asi dost skeptický.
Moje názory asi dost lidí popudí, já jsem zastáncem co největší autenticity, klasiky i v maličkostech. Je to taky určitý hold těm starým zbraním a schopnostem zasáhnout střed terče.


Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Předovky

Příspěvek od Kavy » 04 dub 2015 11:53

Hlavně žádný extrémy,jakože se předovkou nesmí střílet v silonových trenýrkách,protože je dříve taky neměli.Chápu že někoho plastová inlinka s optikou může rozčilovat jako rekonstrukce bitvy u Slavkova a zvonící mobil do toho :wink:

Peleta má jen usnadnit manipulaci při nabíjení,určitě nikomu nejde o rychlost v nabíjení zlepšenou o 6 sekund.
Chtěl jsem vrátit k teorii o nutnosti mít v peletách s díru.
Když vhodím do laufu peletu s dírou,stejně jí kulí rozdrtím a prostup se ucpe.Nebo jsou kapsle na střílení volných střel s flastrem?
Když prach nasypu a upěchuju ho střelou,tvrdá vrstva prachu v sobě taky nemá žádný prostup a střílí to výborně.
Kier
Příspěvky: 64
Registrován: 13 srp 2013 23:12

Re: Předovky

Příspěvek od Kier » 14 dub 2015 23:41

Ahojte
Len tak na obcerstvenie..
Cez vikend som bol trochu prevetrat tieto dve parady: Sice uz ch mam dlhsie doma, teraz som vsak s nimi strielal prvy krat. Islo skor sa s nimi zoznamit, ako nastrielat super cisla, na sutaznu strelbu to asi este nebude ze :oops:

Tingle je skor o tej tercovej strelbe, clovek len laduje a triafa sa, mal som terce vo vzdialenosti 15 m. Navazka od 20 do 30 gr. Howdah je co sa zabavy tyka "clenitejsi". Mam kombo, teda jedna glaven gulova .50tka, druha brokova 20tka. Pri Howdahu som testoval hlavne navazky, ako sa zbran sprava a tak, musim povedat, ze aj pri navazke 60 gr to bolo celkom znesitelne, krasne hlasne a dymne :)

Skusal som od doporucenych 25 gr, co je hlavne pri brokovej hlavni uplny nezmysel, v terci som nic moc nenasiel. Skoncil som pri 60tich, ale ani tak to nebolo bohvie co, v terci na 10 metrov som mal tak polovicu brokov. Daval som prach (Vsuvit klasika), potom vyseknuty namazany 16 mm kruzok zo stavbarskeho hladitka (filcu - plste cca 10 mm hrubej), potom ca 30g brokov a nakoniec tiez ten sami namazany kruzok (nemam papierove zatky) na zaver. Neviem, ci ten zaverecny kruzok trochu "nebrdzi" a nerozhasi tie samotne broky, ak tam da papierovy, mozno bude kruh v terci sustredenejsi.

To Black Powder: Mozno hlupa otazka, ale bolo by mozne na sutazi strielat aj z Howdahu? alebo nebodaj z derringeru GG? Ci Tingle? Aj to su perkusne pistole, aj ked je mi jasne, ze zvacsa ide skor o zbrane starsieho data. Propozicie to vsak konkretne nevylucuju, nerad by som vsak kazil atmosferu..
Modernu In-line by som tam samozrejme netahal.

Inak co sa tyka strelnicky, je to medzi Senkvicami a Vistukom, tak ak ste niekto blizko odtial, mozme sa niekedy dohodnut na spolocnom rande. Bolo by to celkom fasa.
Přílohy
Str 03 m.jpg
Str 02 m.jpg
Pekna strelnicka v zelenom hajiku
Str 01 m.jpg
Uživatelský avatar
Black Powder
Administrator
Příspěvky: 475
Registrován: 08 led 2008 14:50
Bydliště: Velká Morava

Re: Předovky

Příspěvek od Black Powder » 15 dub 2015 03:12

Nastuduj si pravidla a zistis.
http://www.strelectvi.cz/forum/pravidla ... 21759.html

... len v skratke, vsetko co mas je nepouzitelne na bezne sutaze.
Ataman, Caiman, Red Wolf, Huben, LCS SK19, Brokock ... Servis, opravy, úpravy všetkých PCP, programování Daystate, prerábky Anschütz na 16J.
Dobré veci robím dokonalými.
Člen Mensa.
Kier
Příspěvky: 64
Registrován: 13 srp 2013 23:12

Re: Předovky

Příspěvek od Kier » 15 dub 2015 21:57

To Black Powder: Ok, dakujem, nastudujem. Uvidime, casom mozno cosi sutazischopne pribudne :)
edelweissdrak
Příspěvky: 7
Registrován: 25 dub 2015 13:30

Re: Předovky

Příspěvek od edelweissdrak » 25 dub 2015 20:33

Ahoj.
Mám Adresu cal. 45 perkusní pušku a bohužel původní majitel odmítá komunikovat na jakoukoliv otázku. Rád bych informaci o množství prachu, abych náhodou něco s ní neprovedl. Jsem začátečník a tak se raději ptám než vystřelím.
Děkuji.
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Předovky

Příspěvek od Kavy » 27 dub 2015 20:50

Ardesa Vortek pistol + pistolová optika 2x20
Vesuvit LC 3g + REAL 250 gr
50m ufff
Přílohy
IMAG1141.jpg
Uživatelský avatar
Fandaks
Odborník na zbraně
Příspěvky: 380
Registrován: 18 bře 2006 21:07

Re: Předovky

Příspěvek od Fandaks » 28 dub 2015 15:11

Kavy: dobrý, dobrý výsledek!
Život je příliš krátký na to, abychom ho sdíleli s nějakou ošklivou zbraní.
John Taffin
jolko
Příspěvky: 129
Registrován: 15 úno 2015 11:04

Re: Předovky

Příspěvek od jolko » 28 dub 2015 20:21

Kavy : fakt hodne dobre.... S rovnakou optikou aj zbraňou so sabotom 230 grain, 2,8g Swiss sa mi toto nepodarilo ani na 25m krytej strejnice .... preto terče s vorteka .50 radšej nezverejňujem, ale dostal som chuť to zasa skusiť... dik za motivaciu :D
Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 347
Registrován: 14 úno 2006 12:07

Re: Předovky

Příspěvek od Igrlik » 28 dub 2015 21:36

edelweissdrak - najjednoduchšie je zájsť na stránku Ardesy, tam nájdeš úplne všetko potrebné! Ak si niečo také nedokážeš nájsť sám, zaves pušku na stenu a teš sa jej, ale neskúšaj strieľať! :evil:
Uživatelský avatar
Termit
Příspěvky: 714
Registrován: 07 bře 2010 21:38
Bydliště: Bystřany

Re: Předovky

Příspěvek od Termit » 28 dub 2015 23:35

Igrlik: Buď rád že se zeptal.....
Uživatelský avatar
molegabet
Příspěvky: 69
Registrován: 05 dub 2013 23:32

Re: Předovky

Příspěvek od molegabet » 29 dub 2015 12:34

edelweissdrak píše:Ahoj.
Mám Adresu cal. 45 perkusní pušku a bohužel původní majitel odmítá komunikovat na jakoukoliv otázku. Rád bych informaci o množství prachu, abych náhodou něco s ní neprovedl. Jsem začátečník a tak se raději ptám než vystřelím.
Děkuji.
Na to, jaká je optimální navážka, se nedá takto na dálku odpovědět.
Především nevíme, jestli jde o in-linku, nebo o skutečnou perkusku.
Dále neznáme délku hlavně a zamýšlené střelivo + způsob nabíjení.
Krom toho nevíme, o jaký prach se má jednat (Vesuvit???)

To vše je nutné přesně uvést a stejně bude naše odpověď rámcová, zkrátka něco do začátku a pak se musí laborovat.

Především je ale třeba číst, např. zde:
http://www.radio-foto.eu/predovky/index.php
Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 562
Registrován: 01 led 2008 11:20

Re: Předovky

Příspěvek od blecha.z » 30 dub 2015 09:29

Ty stránky jsou naprosto VYNIKAJÍCÍ, dokud to nenacpe do hlavy, nemá smysl cokoliv dělat, jen čistit pušku. Není to sranda.
jolko
Příspěvky: 129
Registrován: 15 úno 2015 11:04

Re: Předovky

Příspěvek od jolko » 30 dub 2015 23:01

edelweissdrak : ano muzu 100% potvrdit nazory skusenych. Chyba = vetsinou nevratny proces z rizikem tezkeho poskozeni zdravi. Nastuduj, precti, mozna skus zistit ve svem okoli ,,mazaky na cerny prach,, stretko na strelnici, ptej se, odpozoruj, az potom to nabijej.
xB.H
Příspěvky: 177
Registrován: 13 zář 2011 13:23

Re: Předovky

Příspěvek od xB.H » 02 kvě 2015 13:53

Kier píše:To Black Powder: Ok, dakujem, nastudujem. Uvidime, casom mozno cosi sutazischopne pribudne :)
Ja bych zacacl s nabojnici .357magnum naplněnou BP a pak zkousel navážku po kouskach snižovat az naleznes tu spravnou.
Odpovědět