Predovky

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
molegabet
Příspěvky: 69
Registrován: 05 dub 2013 23:32

Re: Předovky

Příspěvek od molegabet » 02 črc 2014 13:23

karloscz píše:. Na 100 m v sedě bez opory, 300 gr SST Hornady sabot a 6,5g Vesuvit A1, Vortek .50, optika Delta titanium 4-16/42, prakticky bezvětří.
Původní předmět debaty ... tam optika byla.


karloscz
Příspěvky: 63
Registrován: 05 črc 2013 22:24

Re: Předovky

Příspěvek od karloscz » 02 črc 2014 13:32

Dobrej den vespolek, v sedě bez opory myšleno, že jsem neměl fixované předpažbí na dvojnožce nebo v koze. Jasně, že s lokty na stole. Jinak bych mohl stát:-) A jak to naprosto přesně trefil Molegabet . Fifinka je můj miláček, opečovávaná hračka, která mě prostě děsně baví. Víc než normální kulovnice. Můj cíl je dostat se na těch 1.5 MOA, co ta puška umí. Takže si ještě nějakou srandu užiju, než se k tomu společně s Fi dopracujeme:-)
2 Kentan - v kleče naprosto luxusní nástřel, a ten čas, závidím zcela nepokrytě :shock:
Naposledy upravil(a) karloscz dne 02 črc 2014 13:43, celkem upraveno 1 x.
Myslivcům to nejvíc sluší, když se na ně díváš přes nitkový kříž.
karloscz
Příspěvky: 63
Registrován: 05 črc 2013 22:24

Re: Předovky

Příspěvek od karloscz » 02 črc 2014 13:41

K té terminologii - my jsme na vojně stříleli terč č.4 vleže s oporou - tj předpažbí o něco opřené, v leže bez opory, tj kosa v rukách, v kleče a ve stoje. Z toho jsem vycházel, takže mě kdyžtak opravte, ať jsem v.
BTW: tohle je kraska, ze by jeden uvazoval o nevere:-)

Kód: Vybrat vše

http://ultimatemuzzleloader.com/
Myslivcům to nejvíc sluší, když se na ně díváš přes nitkový kříž.
Uživatelský avatar
molegabet
Příspěvky: 69
Registrován: 05 dub 2013 23:32

Re: Předovky

Příspěvek od molegabet » 03 črc 2014 16:15

Každému jeho Poděbrady ...

... někdo není na blondýnky, jiný po nich šílí. Obrázek
Hlavně, že Tě to baví!
pepoto
Příspěvky: 50
Registrován: 14 úno 2014 13:48

Re: Předovky

Příspěvek od pepoto » 11 črc 2014 19:15

Nema nekdo zkusennost s pistoli kentucky od armi sport? Kvalita zpracovani apod?
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Předovky

Příspěvek od Kavy » 27 črc 2014 16:07

Dnes jsem na střelnici viděl Pedersoli Howdah s pažbou.
Podařilo se mi vyžebrat jednu střelu REAL ,která zabírá na poličce čestné místo :-)
Už vím na co šetřit pod stromeček :-)
Obrázek
Uživatelský avatar
Marťyn
Příspěvky: 1126
Registrován: 09 říj 2008 23:37
Bydliště: Hustopeče (u Brna)

Re: Předovky

Příspěvek od Marťyn » 27 črc 2014 16:40

Je nádherná. Moje srdce po ní taky už dlouho touží, ale peněženka je jiného názoru. :(
Na zvířata nestřílím, masa jsou plne obchody.
Jsou jine způsoby jak dokázat, že jsem člověk.
r1j1
Příspěvky: 89
Registrován: 06 kvě 2013 12:13

Re: Předovky

Příspěvek od r1j1 » 02 srp 2014 12:13

zdarec. nedávno jsem koupil v obchodě zbraně zlín perkusní střely maxi olovo cal.50/395 eprx. takzvaná poplastovaná střela kterou není nutné mazat. ovšem zůstává mi záhadou pro který calibr je vlastně určena. vlastním thompsana cal. 50 a střelu do hlavně nenarvu ani s pomocí kladiva. takže doporučuji nekupovat. toť vše.
Slavek0269
Příspěvky: 176
Registrován: 10 říj 2009 21:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Předovky

Příspěvek od Slavek0269 » 02 srp 2014 14:20

Taky jsem si koupil, na doporučení obchodníka ze zbraně Zlín, maxi olovo cal.50/395 eprx. takzvaná poplastovaná střela a také vlastním Thompsona 50 cal. I přes přírodní mazání a lithiovku jsem měl potíže je do Thompsona narvat a to ani nemluvím ji dostat pak ven, jelikož 5 střelu jsem už vůbec nemohl do zbraně dorvat až na prach. Už mi do pušky nesmí. Dnes používám jen maxi ball z kleští Lyman a naprostá spokojenost. I po 50 střelách nabíjím v pohodě bez čištění.
karloscz
Příspěvky: 63
Registrován: 05 črc 2013 22:24

Re: Předovky

Příspěvek od karloscz » 02 srp 2014 16:04

Já ty modré Aresy mám taky. První jde do hlavně dobře, ale druhá děs a třetí od půlky přes tyč a paličkou a to jsem se děsil že to tam zatemuju a bude velký divítko. Přetavím to jakmile mi z Říše přijde kokila s kleštěma. Nechal jsem si udělat kopii střely Hornady 300 gr SST, který normálně střílím. Košík 4 Kč, střela 1 Kč, to je úplně jiná matika. Navíc protože je to podkaliberka, vůbec nezáleží na jakosti olova.
Myslivcům to nejvíc sluší, když se na ně díváš přes nitkový kříž.
r1j1
Příspěvky: 89
Registrován: 06 kvě 2013 12:13

Re: Předovky

Příspěvek od r1j1 » 02 srp 2014 16:27

tak to já jsem tam nenarval ani tu první. jestli budeš mít časem nějaké ty kopie střel hornady na prodej tak dej vědět, pár bych koupil.
karloscz
Příspěvky: 63
Registrován: 05 črc 2013 22:24

Re: Předovky

Příspěvek od karloscz » 03 srp 2014 12:34

jj dodám těžítka ve tvaruObrázek. :mrgreen: Bojím se jen jedné věci - deformace střely při nabíjení. Ten plast co tam mají je tvrdý jako hrom. Počítám, že budu muset shánět tvrdší olovo.
Řešil jste někdo deformace během nabíjení? Na 50 m to asi nemá moc cenu, no na sto a dál už určitě ano.
Myslivcům to nejvíc sluší, když se na ně díváš přes nitkový kříž.
welner
Příspěvky: 1
Registrován: 22 srp 2010 23:24

Re: Předovky

Příspěvek od welner » 04 srp 2014 19:53

r1j1 píše:zdarec. nedávno jsem koupil v obchodě zbraně zlín perkusní střely maxi olovo cal.50/395 eprx. takzvaná poplastovaná střela kterou není nutné mazat. ovšem zůstává mi záhadou pro který calibr je vlastně určena. vlastním thompsana cal. 50 a střelu do hlavně nenarvu ani s pomocí kladiva. takže doporučuji nekupovat. toť vše.
...Střílím Maxi ball od Ares z pušky Pursuit a je pravda že po páté ráně už je ládování zápas,ale jinak spokojenost
Uživatelský avatar
Fandaks
Odborník na zbraně
Příspěvky: 380
Registrován: 18 bře 2006 21:07

Re: Předovky

Příspěvek od Fandaks » 06 srp 2014 11:19

Jen pár poznámek k posledním příspěvkům na této stránce. Když se vám nepodaří nabíjet po pěti ránách další střelu, nebo to jde hodně těžko, tak to znamená, že se ve spodní části hlavně napéká mnoho spálených zbytků z prachu. Tahle vrstvička se každým výstřelem zvětšuje. Dá se tahle potíž odstranit tím, že budete po výstřelu hlaveň vytírat vlhkým flastrem abyste obnovili snadné nabíjení. Stačí dvakrát dolů a nahoru. Někdo bude vytírat už po druhé ráně a někomu bude stačit vytírat po desáté, záleží na hlavni .

Druhá možnost je opatřit si lepší mazivo na střely. Kdo má takové mazání může v pohodě nabíjet deset i dvacet ran bez problémů. Hodně také záleží na druhu střely. U střel minie by se mělo vytírat nejpozději po 25 ráně aby se obnovila přesnost zásahů.

Další problém jsou střely v plastovém košíčku, neboli saboty. Vím z vlastní zkušenosti se saboty od firmy Thompson/Center(fotka), že pokud jsou nové jdou nabíjet výborně. Ovšem po roce nebo po několika letech(v prodejním skladu) hmota košíčku nabyde na objemu a tudíž i na průměru a nakonec takový sabot do hlavně nelze dostat. Mám zato, že je to vlastnost umělé hmoty která je na saboty používaná a asi u všech firem.
Ten kdo si kupuje dnes střely potažené umělohmotným povlakem si musí uvědomit, že průměr takové střely může být o několik setin větší než je průměr v polích jeho hlavně a už bude mít potíže při nabíjení. Nejsou všechny hlavně stejné i když jsou všechny např. ráže .45
Další problém nastane po delším používání sabotů díky otěru který se nanáší na stěny hlavně. Na stránkách střelců z US je mnoho dotazů jak odstranit tento nános umělých hmot z hlavně.
Přílohy
DSC01047.jpg
Život je příliš krátký na to, abychom ho sdíleli s nějakou ošklivou zbraní.
John Taffin
checkroot
Příspěvky: 80
Registrován: 15 led 2012 16:25

Re: Předovky

Příspěvek od checkroot » 06 srp 2014 21:26

Zdravím, měl bych dotaz: Vlastním Ardesu Evolution, pušku jsem osadil optikou, po odstranění mušky a hledí zůstanou v hlavni díry po šroubcích. Šuplerou jsem zjistil, že rozměr závitu je 3mm, ale nikde nemůžu sehnat červíky tohoto rozměru. Je podle Vás bezpečné střílet i bez vyplnění těch děr nebo je vhodné je ucpat z důvodu čištění? Příp. poraďte kde sehnat vhodné červíky. Ještě mně napadla varianta zalít ty závity cínem.

Dále bych se chtěl zeptat na způsob uchycení bipodu do očka pro řemen, drží to? Poradíte nějaký vhodný v ceně do 2500 Kč?
Odpovědět