Predovky

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
inliner
Příspěvky: 123
Registrován: 26 lis 2012 19:14

Re: Předovky

Příspěvek od inliner » 29 pro 2012 08:45

Nevite jak na ardese evolution rozebrat bici mechanizmus? Tusim, ze po povoleni cerviku je treba vysroubovat udernik, ale chybi mi ten spravny nastroj a chci mit jistotu.
Edit: je to tak, klicek byl nastesti pribalen, druha strana klicku na zapalky sedi jak prdel na hrnec... ac jsem to nikdy nerozebiral, zrezle to nebylo. Rozebrani je genialne jednoduche, nikde nic nevystreli. Jen je treba vypustit udernik a pred vlozenim do pusky ho zase natahnout. Na to jsem pouzil mosazny sroub na ktery jsem zatlacil palcem a imbusem v cerviku jsem to pootocil...


little horse
Příspěvky: 11
Registrován: 27 bře 2012 20:27
Bydliště: Kladenský okres

Re: Předovky

Příspěvek od little horse » 07 úno 2013 21:26

...ahoj pánové a dámy...sice je můj dotaz zřejmě OT,ale docela rád bych uvítal jakoukoliv odpověď...našel jsem tohle torzo http://kono68.rajce.idnes.cz/Nalezovy_stav a docela by mě zajímalo,jesti někdo neví něco o tom pánovi,který je vytaušírovaný na hlavni...moc vám děkuju předem,za cokoliv...
Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 562
Registrován: 01 led 2008 11:20

Re: Předovky

Příspěvek od blecha.z » 08 úno 2013 21:02

Tak bohužel, v knize Vladimíra Dolínka "Čeští puškaři" je u tohoto jména pouze poznámka: "Přip.1788".
Měl pravděpodobně bratra Josefa 1788-1835.
Smazaný uživatel 3736

Re: Předovky

Příspěvek od Smazaný uživatel 3736 » 15 úno 2013 18:44

Kto mi vie nafotiť mechanizmus inline pušky Yukon? Mám na mysli uchytenie mechanizmu k hlavni a detailné zábery na mechanizmus záveru. A samozrejme uvítam nejaké osobné skúsenosti s týmto mechanizmom.
lonewolf64
Příspěvky: 98
Registrován: 12 led 2013 13:11

Re: Předovky

Příspěvek od lonewolf64 » 18 úno 2013 17:15

Brokova pistol Pedersoli:


Ardesa Evolution:

mimo
Příspěvky: 33
Registrován: 08 pro 2012 22:43

Re: Předovky

Příspěvek od mimo » 18 úno 2013 21:04

Uvazujem nad kúpou trackera alebo evolutionu,pôvodne som myslel ze kúpim niečo staršie ale dnes som bol jednu pozriet a hlaven bola v hroznom stave,stopy korozie aj na černení,a tak nemám odvahu kúpit niečo z dalej a dat si to poslat.Rozhodol som sa ze kúpim novú,na Slovensku som ju našiel u Terema,ale je dost drahá,nevie niekto či sa na Slovensku dá nová kúpit aj lacnejšie?Potom som rozmýslal ze ju kúpim na zbrane-dave tam je evolution za 4990 a posielajú aj na Slovensko.Mohol by mi prosím niekto ešte dat nejaké typy na obchody,príp. na čo si dat pozor?
Smazaný uživatel 3736

Re: Předovky

Příspěvek od Smazaný uživatel 3736 » 19 úno 2013 13:49

Nedávno som jeden krásny Evolution predal. Ostáva ti už len Zbrane-Dave ako nejlepšie možné riešenie. Ja som objednával odtiaľ Davy Crockett a prišiel mi perfektný výberový kúsok. Neboj sa objednať. Prípadne si počkaj na Merkuriu v Topoľčanoch. Akurát tam chystajú predaj čiernoprachých zbraní.
mimo
Příspěvky: 33
Registrován: 08 pro 2012 22:43

Re: Předovky

Příspěvek od mimo » 19 úno 2013 19:00

Asi objednám od DAVE,hádam pošlú bezvadný kúsok :D
mimo
Příspěvky: 33
Registrován: 08 pro 2012 22:43

Re: Předovky

Příspěvek od mimo » 21 úno 2013 17:30

Ešte by som sa chcel s vami poradit aké kúpit kliešte,zvazujem real 250 alebo real 320.Skúseností s dlhou predovkou vela nemám strielal som s perkusných revolverov kým boli free ale pušku som zatial nemal.
Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 562
Registrován: 01 led 2008 11:20

Re: Předovky

Příspěvek od blecha.z » 21 úno 2013 20:59

REAL chodil kamarádovi, který má Trackera, velmi dobře. Ale má tu těžší střelu. Lépe těsní. Dej si fakt záležet, abys měl dokonalé odlitky, všechny hrany ostré jako břitvu, oblé házej zpět do pece.
Mně osobně REAL nikdy nešly z klasické předovky dobře střílet. Několikrát jsem začínal a nakonec jsem to vzdal a kleště prodal.
mimo
Příspěvky: 33
Registrován: 08 pro 2012 22:43

Re: Předovky

Příspěvek od mimo » 21 úno 2013 21:52

Známy mi doporučoval minie,ale neviem ten real sa mi zdá vhodnejší.
Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 562
Registrován: 01 led 2008 11:20

Re: Předovky

Příspěvek od blecha.z » 22 úno 2013 15:28

Kleště na minie si klidně pořiď, ale je potřeba si ujasnit, jaké střelbě dáš přednost. Jestli přesné terčové, nebo jen tak do černého, či plechovky. Minie dokáže být hodně náladová. Dnes ti létá do skupiny cca 5 cm, zítra ji máš po celém černém kruhu. Potřebuje dávku prachu takovou, aby se roztáhla a těsnila.
A je dobré, aby odlitá střela ti do hlavně nespadla, ale aby šla zasunout s lehkým odporem. Takže si změř průměr vývrtu v polích a podle toho si objednej kleště, aby se výsledný produkt blížil co nejvíce průměru vývrtu.
Pokud takové kleště nebudou k mání, volil bych raději ten REAL.
inliner
Příspěvky: 123
Registrován: 26 lis 2012 19:14

Re: Předovky

Příspěvek od inliner » 23 úno 2013 21:14

Ja mam kleste na real 320gr a koule .490 i ty litaj hodne slusne kdyz se to odladi...
Evolution me u dave stal 5500, ale na webu maj furt necelejch 5k, takze pochybuju ze ti to za ty penize skutecne poslou.
Jinak doporucuju prohlednout poradne a rozebrat -me tam udelali peknou prasarnu a pri reklamaci se mi vysmali...
mimo
Příspěvky: 33
Registrován: 08 pro 2012 22:43

Re: Předovky

Příspěvek od mimo » 24 úno 2013 20:29

Napísal som im ohladne ceny dotaz,tak uvidím čo odpíšu,skôr sa ale bojím ze dostanem vadný kus,vybavovat reklamáciu poštou je nič moc.Včera som mal jeden evolution v rukách,verziu camo s maskáčovou pazbou niklovaný,čo sa týka hlavne a kovových častí perfektne spracovaný,bol ale kúpený osobne u Brymovej,to si ale zial nemôzem dovolit íst po nu osobne.
inliner
Příspěvky: 123
Registrován: 26 lis 2012 19:14

Re: Předovky

Příspěvek od inliner » 25 úno 2013 09:01

Tak ono je to udelany celkem slusne a ten muj problem jsem zjistil az po sundani pazby. Na funkci to az takovy vliv nema, ale sere me to, kdyz o tom vim. Jde o to, ze na pouzdru zaveru je vzadu navar, do ktereho je vyvrtany zavit na sroub co drzi pazbu. Ten navar se jim ovsem nepoved a udelali ho nasikmo a to dost - odklon od osy cca 15st. No a aby to zachranili, tak do toho prevrtali zavit zase nasikmo (tentokrat obracene) a vysledek je takovy, ze to v pazbe nesedi uplne dokonale, coz jsem puvodne prisuzoval nedokonale plastove pazbe a prace jim to muselo dat asi 10x tolik, nez kdyby to odfrezovali a navarili spravne. Hanba by me fackovala neco takoveho pustit. No a pri reklamaci se me vysmali, to je Ardesa - budte rad, ze to vubec strili, to nema na funkci vliv... Tak jsem si rekl dost, udelal zbrojak a ted si muzu vybirat... Jinak jsem ovsem s puskou spokojen a pripada mi udelana celkem kvalitne. Byt tebou, tak si to koupim nekde u vas a poradne prohlednu...
Odpovědět