Predovky

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: Předovky

Příspěvek od duffioso » 11 dub 2012 06:41

Ano,podle tohoto to tak vypada.Ale na vedlejsim foru tam nekdo volal a bylo mu receno,ze kvuli brokovym zapalkam.Kazdopadne jsem tam napsal mail,tak uvidime co mi odpovi.


RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 347
Registrován: 14 úno 2006 12:07

Re: Předovky

Příspěvek od Igrlik » 11 dub 2012 10:44

magmell píše:...
Chtěl bych se zeptat, zda někdo z vás neví, jestli je možné na perkusní pušku Deerhunter od Ardesy nainstalovat křesadlový zámek. Teoreticky se to zdá být možný, oba zámky od Ardesy (perkusní a křesadlový) jsou kompatibilní s Deerhunterem, jediné co je potřeba, je vyměnit cylindrický zátravkový váleček v kterém je zašroubován piston (omlouvám se, nevím jak se to jmenuje, na obrázku dole je v něm šroub R) na „Flash Hole Liner“ (takhle to je popsaný v manuálu Ardesy, na obrázku dole označeno písmenem U), teda šroubovací zátravku křesadlovky. Ale nevím, jestli to je možné v praxi, nevím jestli se dá ten váleček u perkuse vyšroubovat atd. Nemáte s tím někdo zkušenost? Zajmá mě to čistě z hlediska zaměnitelnosti dílů.
Pokud je to hloupost, tak mi to rovnou řekněte :) Díky.
Nazdar, pozri si debatu a fotky na tejto linke http://www.strelectvi.cz/forum/puska-z- ... t7864.html Valček (drum) sa samozrejme normálne má dať vyskrutkovať.
Ale pozor - ak je niečo teoreticky možné, vôbec to neznamená, že v praxi aj ľahko pôjde alebo že sa to nerozíde o milimetrík - dva a nebude sedieť dokopy.
magmell
Příspěvky: 4
Registrován: 12 bře 2012 21:22

Re: Předovky

Příspěvek od magmell » 11 dub 2012 11:10

Díky moc za cenné info, to je přesně to, co jsem hledal.
Uživatelský avatar
chacal
Příspěvky: 103
Registrován: 08 zář 2011 02:08

Re: Předovky

Příspěvek od chacal » 11 dub 2012 14:57

duffioso píše:Takze uz to zacina zkusebna zaradila inlajnky na zapalku W209 do C.Na strankach maji uvedenou zatim Ardesu long distance,ale na vedlejsim foru se nekdo ptal ve zkusebne a prej by to melo platit pro vsechny flinty a pistole,pouzivajici brokove zapalky.Jeste ze to mam predelane na klasicke perkusni.Ikdyz u te evolution LD je psano zapalka W209/perkusni zapalka.Co to ma znamenat?
:arrow: Inu což brzo budeme do Polska jezdit nejen pro dušičkové věnce a vajíčka a počínaje měsíčními nákupy potravin, oblečení, benzínu. Ale také si SVOBODŇĚ zastřílet! Tam je vše normální FREE. I perkusní revolvery a plnotučné flobertky. Bude třeba tady už někoho pořádně nakopat do prdel*. Tohle už je útok na to málo svobod co tady je. Už stačí jen nasadit okovy..
mackvortek
Příspěvky: 2
Registrován: 01 led 2012 14:09

Re: Předovky

Příspěvek od mackvortek » 11 dub 2012 15:11

Takže sotva jsem si trošku přičuchnul ke černému prachu,tak už by to mělo zkončit :(
A ještě by mne zajímalo,abych to dobře pochopil,se to zařazení do C týká jen toho jednoho konkrétního evolutiona,nebo se to vztahuje na všechny???
Ardesa Vortek .50+Delta Titanium 4-16x42
Jimi
Příspěvky: 29
Registrován: 09 srp 2006 14:49
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Předovky

Příspěvek od Jimi » 12 dub 2012 12:56

Pokud to dobře chápu, mělo by se to týkat konkrétního typu, pokud je to takto napsané. Dokud tam nějaký aktivista nepošle na posouzení třeba Trackera. Bude to jak s EFMJ.
Ono totiž záleží kdo si to prozkoumání zadal. Mohl to být myslivec, co potkal v lese Frantu z vesnice s EVO a jak se mu to nelíbilo, tak podal podnět třeba k PČR, ta zajistila EVO a poslala na ČUZZS. Stejně tak to mohl být nějaký pravověrný předovkář, co se nevyrovnal s existencí moderny na našem trhu, nějaký pře-opatrný vlastník EVA co chtěl někomu doložit, že je to fakt "D"... nebo přímo PČR, to se asi nedozvíme. Ale pokud to byla PČR, tak to asi neskončí u EVO.
Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 2639
Registrován: 08 zář 2006 09:57
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Re: Předovky

Příspěvek od mikiki » 12 dub 2012 13:41

Kdysi jsem si nechal od někoho z BP oválet koule do Derringera.
Nemá někdo na nějakého výrobce/kamaráda kontakt?
Potřebuji cca 500 až 1000 nových kulí.
Ještě přesně změřím, ale mělo by to být kolem 7,90mm?
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: Předovky

Příspěvek od duffioso » 12 dub 2012 14:07

Tady se zapomina na to,ze zkusebna o techhle zbranich uz davno vi.To by se tu neprodavali uz cca 5 let.Poslal jsem na zkusebnu dotaz ohledne te zmeny kategorie u Evolutiona,ale nejak neodpovidaji.Za me si myslim,ze nekdo provedl nejakou sikovnou upravu na naboj.Odmontovat hlaven nebude problem a vymena za brokovou nebo kulovou hlaven taky ne.Nema sice uzamykaci ozuby,ale zamyka se do vyrezu v pazbe,coz je vic nez ostatni inliny.Treba tracker strili z otevreneho zaveru a uzamceni nema zadne.
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Jimi
Příspěvky: 29
Registrován: 09 srp 2006 14:49
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Předovky

Příspěvek od Jimi » 12 dub 2012 14:28

Pokud vím, tak přezkoumání musí zkušebně někdo zadat a zaplatit. Ona si sama jen tak nezkoumá. Takže ví, ale co bude dál je ve hvězdách.
Myslím, že předělávka na nábojovou vyžaduje takové vybavení, že by si dotyčný mohl vyrobit novou sám bez potřeby bastlit evo. Zamčení klikou (nehledě na to, že "závěr" prý ani nedoléhá na dnový šroub) je nedostatečné, vyjma nějaké .22 LR a pod. Ale jak říkám kdo by to takto přestavěl tak by klidně vykouzlil něco sakum-prásk nové.
Psal jsem to na střelectví. V zákoně je v popisu funkce perkusního zámku, že kladivo (kohout) iniciuje perkusní zápalku. Takže EVO a jiné podle tohoto nejsou perkusním zámkem.
To že je to blbost se hádat nemusíme, ale v právničině prostě záleží na znění a ne na logice věci. Logické by bylo, že pokud odpalujeme perkusní zápalku na pistonu (tudíž se nejedná o jednotný náboj) = perkusní systém. Tady by se to teda dalo vyřešit používáním pistonů na perkus. zápalky., jenže zápalka není jedinou podmínkou.
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: Předovky

Příspěvek od duffioso » 12 dub 2012 15:03

Ok to je samozrejme pravda,ale ty jako dovozce/prodejce,nemuzes dovezt jen tak flintu,byt perkusni a automaticky si z ni udelat D.Kdyz jsem kupoval meho Trackera,tak jsem obednaval u Brymove a v odpovedi stalo,ze zbrane jsou na zkusebne.Tzn ze se nedelala kusova kontrola,ale ale z kazdeho typu kousek pro kategorizaci.Z toho vypliva,ze to zkusebna uz jednou posvetila jako D.Zbrane maji Spanelske znacky a zkusebny uznavaji znacky clenskych statu EU.Muzeme jenom brblat a cekat co odpovi.
Mimochodem inline system iniciace zapalky neni nic noveho.Meli to semtam perkusky uz pred temer 200 lety.Jen to byla kusova vyroba,takze o tom neni takove povedomi.
Uvidime,rekl slepej.
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
kersanti
Příspěvky: 407
Registrován: 03 črc 2010 13:53

Re: Předovky

Příspěvek od kersanti » 12 dub 2012 20:16

Kategorizace zkušebny mě nijak zvlášť nepřekvapuje.Obdobně by se dalo polemizovat nad tím proč je ku příkladu Mauser 98k či mosin 1944 zbraní B a nikoli C,jak by odpovídalo logice věci.U nás se říká že dotyčný je buď blbej nebo navedenej.Tak si můžeme vybrat.
navip
Příspěvky: 292
Registrován: 11 říj 2010 10:55
Bydliště: okr.Český Krumlov

Re: Předovky

Příspěvek od navip » 12 dub 2012 21:17

To není o polemice ,ale o tom že původně byly i opakovačky s hlavní kratší než 600 mm kategorie B, spadli tam právě Mosiny vz.38, 44,a další karabiny. Už několik let to neplatí.
xBIZONx
Příspěvky: 20
Registrován: 18 dub 2010 12:14

Re: Předovky

Příspěvek od xBIZONx » 13 dub 2012 15:28

in-line predovky by nemali byt v kat. D ze su: zbraně jednoranové a dvouranové zkonstruované na principech doutnákových, kolečkových, křesadlových nebo perkusních zámkových systémů,
Ale preto ze su: zbraně neuvedené v kategoriích A až C.
cernunos
Příspěvky: 453
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Předovky

Příspěvek od cernunos » 13 dub 2012 16:13

Chacal: Nevěděl jsem,že jsou v Polsku volné perkusní revolvery.Ted jsem koukal na pár stránek polských obchodů se zbraněmi a skutečně je tam prezentují jako zbraně bez potřeby povolení k nákupu(ZP?).Čistě teoreticky by mě zajímalo:můžu jako český občan bez ZP si zakoupit v takovém obchodu v Polsku tedy perkusní revolver?Podle všeho by mi ho měli prodat bez problémů,nebo se mýlím?
Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 540
Registrován: 11 bře 2012 15:43
Bydliště: Brno - venkov

Re: Předovky

Příspěvek od Beaver » 13 dub 2012 20:01

Mohli by, ale jakmile přejedeš hranice, tak jsi nedovoleně ozbrojen :?
Alfa 641
Odpovědět