Prebijeni

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Olaf

Příspěvek od Olaf » 11 bře 2006 10:15

Tak. A jsme zase na začátku. Má někdo další z Vás osobní zkušenosti s nákupem komponentů k přebíjení v cizině? Myslím teď především nábojnic a střel. Zápalky a prach předpokládám, že bez povolení neprodají.


Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 15 bře 2006 00:10

Nejde ani tak o to, co komu kde prodají. Ale o tom co říká zákon u nás.
Dnes jsem se vrátil z IWA výstavy a u Sierry a jiných stánků se daly koupit střely. Nikdo se na nic neptal. Pravda je, že střely a nábojnice jsou komponenty střeliva a je to zboží naším zákonem licencované.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Příspěvek od Lovec » 25 bře 2006 18:03

Mam vseobecnu prosbu: Ma niekto najnovsi velky katalog firmy Kettner? Dakujem.Pripadne detaily cez SZ.
Olaf

Příspěvek od Olaf » 26 bře 2006 13:35

Chci se zeptat,zda někdo z přebíjejících loveckého kulového střeliva má dobré zkušenosti se střelami pro lovecké využití /patřičnou ranivost při současně dobrých balistických parametrech/.
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 26 bře 2006 14:19

Asi by jsi měl specifikovat jakou zvěř chceš lovit.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Olaf

Příspěvek od Olaf » 26 bře 2006 17:58

To bych nepovažoval za rozhodující. Ale dejme tomu na vysokou a černou. Jde mě jen o to, zda má někdo dobré zkušenosti s nějakou loveckou střelou, která má současně vedle dostatečné ranivosti /potřebné pro myslivecké účely/ i dobré balistické parametry. Tedy nějaký přijatelný kompromis mezi loveckou a sportovní. Např. střely HPBT jsou výborné k sportovním účelům ale co jsem se dočetl nehodí se k použití v myslivosti
Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Příspěvek od Lovec » 26 bře 2006 18:31

Mne sa napr skvele osvedcila Lapua Mega,zial tu uz v kal. 7mm nerobia.Jej podobna strela je Speer MagTip,kamos ju dava do 7x64.Dobre mi fungovala Sierra SBT 13,0g na diviakoch.Dalej mozes skusit napr. Hornady SST.Nema zmysel sem vsetky pisat,je toho na vyber dost,skus radsej tazsie strely.
Olaf

Příspěvek od Olaf » 26 bře 2006 18:49

Se střelou Nosler balistic tip hunting nemáš náhodou nějakou zkušenost?
Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Příspěvek od Lovec » 26 bře 2006 19:09

Osobnu nie,ale ta strela by mala fungovat.Skoda,ze je iba 150gr.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 26 bře 2006 20:19

Ja jsem si pro letosek vybral Hornady Interbond cal. 308 165gr (viz. moje logo).

Az neco slovim, tak to vystavim.

Vybral jsem to proto, ze s TIGem se mi zdalo, ze je zverina na vystrelove strane prilis poskozena.

Interbond by mel byt tvrdsi, ale zaroven rychle expandujici. Pritom si zachovava 80% puvodni hmotnosti.
Olaf

Příspěvek od Olaf » 26 bře 2006 20:42

Po této střele od Hornády také pokukuji. Nebude to ale snadné rozhodnutí.
Takže Andy až bude nějaká zkušenost, tak dej vědět ať to mám trochu snazší.
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 26 bře 2006 20:43

Olaf píše:To bych nepovažoval za rozhodující.
No je to docela důležité.
1. Určitě je rozdíl mezi střelou určenou pro Afriku a střelou určenou pro lišku.
2. Každý typ zvěře potřebuje jiné vlastnosti, jinou váhu a jinou konstrukci. Tudíž má jiné balistické vlastnosti a jinou schopnost být přesné.
3. Délka střely, potažmo její váha rozhoduje o potřebném stoupání vývrtu hlavně potřebného ke stabilizaci střely. To je důležité pro přesnost.

Takže každý z nás ti tady může poradit něco, co je vhodné pro jeho flintu a jeho typ zvěře. A nemusí to vůbec sedět tobě.
Olaf píše: Tedy nějaký přijatelný kompromis mezi loveckou a sportovní. Např. střely HPBT jsou výborné k sportovním účelům ale co jsem se dočetl nehodí se k použití v myslivosti
Přijatelný kompromis je co? U trefené zvěře a co to znamená u sportovní střelby?

HPBT střely je označení sportovních střel a výrobci jasně nedoporučují jejich použití na lov. Ale jedná se spíše o tu první zkratku HP protože BT (Boat Tail) má většina těžších, delších loveckých střel. Obě zmiňované střely (IB i CT bal. silver tip i Bal. Tip hunting) je mají.

Co do přesnosti se stačí podívat na nastřely Andyho flinty a laborace nábojů.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Olaf

Příspěvek od Olaf » 26 bře 2006 21:06

Shiva napsal:
No je to docela důležité.
1. Určitě je rozdíl mezi střelou určenou pro Afriku a střelou určenou pro lišku.
2. Každý typ zvěře potřebuje jiné vlastnosti, jinou váhu a jinou konstrukci. Tudíž má jiné balistické vlastnosti a jinou schopnost být přesné.
3. Délka střely, potažmo její váha rozhoduje o potřebném stoupání vývrtu hlavně potřebného ke stabilizaci střely. To je důležité pro přesnost.
Lovit jinam zatím nejezdím ale také s sebou do honitby nenosím tři druhy nábojů. A pokud lovíš, tak přece uznáš že dopředu stejně nevíš, když sedíš na posedu nebo šouláš, na co narazíš, nebo co za zvěř Ti vyjde. Musí to být střela pokud možno univerzální. Pokud Ti vyjde v blízkosti posedu liška, jistě uznáš, že na nějaké přebíjení nemáš nárok. Kolikrát stačí, když Ti při pohybu trochu zašustí např. nevhodný oděv a je pryč. Takže střílím lišky tím samým střelivem co např. vysokou. Hledám tedy nějakou vhodnou střelu v rozmezí 160-180 grainů s vhodným rozpadem při udržení co možná nejpříznivějších balistických parametrů. Zatím co jsem našel, nebo se dozvěděl od kolegů, by těmto požadavkům mohla vyhovovat střela Nosler Ballistic Tip Hunting, Hornady Inter Bond, nebo GR SST. Vyzvídám z toho důvodu, že z kulovnice se toho za ten rok zase tolik nenastřílí, a pokud koupím nejméně 100 střel, tak bych nerad hned po vystřelení prvních konstatoval, že jsem se spletl. Proč tedy nevyužít pozitivních zkušeností kolegů a maximálně eliminovat toto riziko špatného nákupu.
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 26 bře 2006 21:24

Já to vím, ale z tvého původního dotazu to tak nevyznělo a zmátla mě (a stále mi to není jasné) zmínka o "sportovní střele."
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Olaf

Příspěvek od Olaf » 26 bře 2006 21:55

No sportovní střely mají většinou vynikající balistické parametry ale ta ranivost a tudíž použití v myslivosti je horší. Já to myslel v tom smyslu, že hledám vhodnou střelu, která by měla trochu lepší balistiku /tedy něco z té sportovní střely / a zárověň přijatelný ranivý účinek. Tedy nějaký vhodný kompromis.
Odpovědět